Viimase nädala majandussündmus - Vaba teema - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Vaba teema

Viimase nädala majandussündmus

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Hmm jamh...pmst on koolis väike essee vaja teha teema: Viimase nädala meeldejäävaim majandussündmus.
    1) Selle tähtsus
    2) Miks pean tähtsaks
    3) Kuidas mõjutab mind
    Kõik originaalsed ja kvaliteetsed mõtted on teretulnud ja väga kõrgelt hinnatud.
    Tänud!
  • Ma pakun välja ühe radikaalse lahendse. Sa otsid välja Äripäeva, Postimehe, EPLi otsimootorid ja otsid välja viimase nädala aja jooksul majandusrubriigides ilmunud kõik artiklid. Loed need läbi ja mõtled mis on kõige olulisem. After all, see ülesanne anti tegelikult sulle mingi mõttega. Nt et sa hakkaksid huvi tundma või saaksid maailmas toimuvatest protsessidest aru või õpiksid midagi. Edu!
  • Emgi, see pole halb mõte aga kahjuks pole ükski sündmus väga silma paistnud.Vajaks kerget refreshi.Kui keegi suunaks teemaga, siis kirjutamisega saaksin ka ise hakkama.
    Noviits, mees ise oma edu alus.Ideid?
  • "Kui keegi suunaks teemaga, siis kirjutamisega saaksin ka ise hakkama."

    Martty, elus maksavadki just nimelt ideed ja nende analüüsimise oskus. Kirjutamiseks võid sekretäri palgata.
  • Isegi kui ma oskaks sellele küsimusele kohe vastata, ei teeks ma seda. Miks? Sest ma arvan, et sellised koolitööd peaks igaüks ikka ise ära tegema. Ka Hinnavaatluse foorumis on selline reegel, et programmeerimisfoorumis koduste tööde lahendusi ei küsita. Lõppudelõpuks võid selleks ükskõik millise sündmuse valida, kui suudad piisavalt hästi selle tähtuse ja mõju endale ära põhjendada.
  • pronksmehe "vallutamine" pole just eriline majandussündmus aga mõju avaldab kindlasti ja meeles on see ka kauaks
    väga aktuaalne teema ja lugemist peaks küllaga olema nii ajaloost kui majandusest :)
  • Hansapank-kasum 11 kr kliendi kohta päevas.
  • Antud teema võikski jätkuda mingis gallupi stiilis kus rahvas hääletaks eelmise nädala majandussündmuste üle. Äkki oli huvitavam majandussünmus või siis uurimus see kuidas üks SEB tütarlaps magistritöös välja tõi, et SEB poolt 2005 aastal väljastatud laenudest 28% oli antud ilma piisava tagatiseta.
  • riq
    Sellest saab alles tuleva(te) nädala(te) (majandus)sündmus...
  • Martty,
    Minu jaoks oli see:
    TOYOTA tõukas GMi Nr.1 autotootja kohalt maailmas.
    1) Kuna autotööstus on suuremaid tööstusharusid ja GMi valitsemisaeg kestis üle 50 aasta ei saa selle sündmuse tähendust kuidagi alahinnata.
    2) Mina näen selles majandusharus mega muutusi tulemas. Mitmed margid kaovad varsti ajalukku ja jõujooned autoturul kõvasti muutuvad. Et sul rohkem mõtteained oleks, siis ma spekuleerin natuke ka:
    GM võtab peagi ette suure restruktureerimisplaani-
    Buick müüakse Hyundaile, kellel hädasti tarvis kallimate/luksuslikumate autode müügiks eraldi marki.
    Pontiac müüakse Porschele, kes kujundab sellest odava noortepärase sportautomargi ja launchib selle paari aasta pärast kogu maailmas.
    Saab ja Volvo (Fordilt) ühendatakse ja müüakse Nissan/Renault'le.
    Hummeri ostab Oliver Kruuda (mis ta sellega peale hakkab ei oska kahjuks öelda).

    Lisaks.
    Chrysleri ostab Apple. Sellest saab esimene täielikult kommunikeeruv ilma mootorita iCAR.
    (lase fantaasial lennata ja mõtle ise mis funktsioone auto võiks peale sõitmise täita).

    3) mõtle ise!
    Kui Sa piisavalt loominguline oled siis võid Apple'sse iCari projektijuhiks saada ja kujundad ise maailma tulevikku.

    Loodan, et on abiks ja kui viie saad siis pea mind ka meeles:)
    Kui Sul teinekord jälle ideid vaja on siis küsi julgesti :)

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon