Vandenõuteooria:) - Free topic - Forum - LHV financial portal

LHV financial portal

Forum Free topic

Vandenõuteooria:)

Log in or create an account to leave a comment

  • Isikukoodi 8,9 ja 10 number näitavad teatvasti ühel päeval sündinud inimese "järjekorranumbrit". 11. number on kontrollnumber, mis võimaldab näiteks elektrooniliselt sisestatud isikukoodi automatiseeritud kontrolli. Tavaliselt on 8. number null, sest ühel päeval sündinute arv jääb Eestis 40 piiresse. Seega ühel päeval sündinud mehed ja naised omavad isikukoodis 8,9,10. kohal arvu 001 kuni 020 tavaliselt, pluss-miinus muidugi. Sellele vaatamata on inimesi, kelle isikukoodi 8,9,10. number on ntx 476. Eeldades, et kõik kohad kuni 476 on täidetud ja mehi-naisi sündinud enam-vähem võrdselt sel päeval, saaksime aasta sündide arvuks seda päeva ekstrapoleerides 365*2*476=347 tuhat ! Mis on väga ebatõenäoline. Kui oleksin väjakujunenud paranoik, kahtlustaksin inimeste klassifitseerimist mingi tunnuse alusel, mida seaduses kirjas pole. Sest miks muidu osa kohti on tühjaks jäetud ja näiteks 025 asemel, mis oleks loogiline järjekord ühe päeva sündimiste reas, on isikukoodi kirjutatud 476? Kõrvade kuju, veregrupp, vanemate poliitiline orientatsioon? :))
  • Kaheksas number peaks näitama sünnikohta. Vähemalt viljandimaa inimestel on enamusel see number 6.
  • vinq
    see teooria sobiks minuga küll
  • lodu, ilmselt tähendab see kaheksandast kümnendani number 476 seda, et tegemist on samal sündimise päeval kuuenda arvele võetud isikuga haldusüksuses koodiga 47. Näiteks endal IK lõpp 5214 ja tegemist Lääne-Virumaal välja antud isikukoodiga. Seega olen esimene sel sündimise päeval väljaantud isikukood haldusüksuse nr 52 piires. Kui suur või mis alustel see koodi omav üksus paika on pandud, seda ma ei tea. Võibolla KMA piirkondlike büroode järgi?
  • To: lodu. Isikukoodi lõpunumbrite paikapanek (välja arvatud viimane kontrollsumma-number) on tunduvalt keerulisem ja nende numbrite määramise põhimõtted on aastate jooksul mitu korda muutunud.
  • to: riq. Sinu parem ajupoolkera omas ühte isikukoodi ja vasak teist?
  • Regionaalministri määruse nr 4 (7.jaanuar 2005.a) "Isikukoodi moodustamise, väljajagamise ja andmise kord" $3 "Isikukoodi koosseis" kohaselt on 8,9,10-s number järjenumber ühel ja samal päeval sündinuile. Haldusüksuse koodist vms pole kuskil juttu.

    Ipsum, mis saaks olema haldusüksuses koodiga 47 samal päeval sündinud kümnenda mehe või kümnenda naise isikukood? 12-kohaline?

    ttrust, paljasta meile ometi 8,9,10 numbri keeruline ja ajas muutuv saladus.
  • riq
    Mul on näiteks praegu 3 kehtivat isikukoodi.
  • lodu, süsteem ei pea olema ju nii jäik, tegemist võib vabalt olla vahemikega a'la 47 ... 51, 52...56 jne.
    haldusüksuse teoorial on loogiline seletus ka. nimelt minu isikukood on välja antud 1992. sel ajal ei olnud KMA või misiganes passilauad onlines. Et kohalik üksus saaks autonoomselt ilma keskusega iga kord eraldi kooskõlastamata välja anda UNIKAALSEID isikukoode, oli temale lihtsalt mingi numbrivahemik kätte antud mille raames mürada.

    tänapäeval ei ole enam tehniliselt probleem neid ühel ja samal päeval sündinuid järjestada, süsteemid toimivad onlines. seega võib vabalt olla nii, et isikukoodi eelviimase kolme numbri jagamise põhimõtted on vahepeal muutunud nagu siin ka mainiti.
  • to: lodu. Ipsum seletas kõik ära juba, mida ka mina teadsin. Veel varem oli mingi teine süsteem, mille tulemusena on olnud väike käputäis isikud, kellel on sama isikukood ja selliseid inimesi "avastati" veel peale sajandivahetuski. Sama lugu on olnud ka kusjuures firmade nimedega.
  • Ipsumil õigus. 1990ndate alguses jagasid isikukoode samad asutused mis Rumessendžeri passegi, elik kodanike komiteed, eksole. Mis üldiselt peaks juba ju nii mõndagi ütlema. Üldist süsteemi polnud, vähemalt mitte kõikehõlmavat ja seega oli kasutusel nipp, kuidas vältida korduvaid isikukoode. See oli seesama 8. numbri nipp. Ja see oligi, jah, regioonipõhine.

    Aga jah, muidugi, paranoiline olemist ei sega keegi. Ja nagunii salgab valitsus juhtunut.
  • Eestis elavatele välismaalastele antakse ka eesti isikukoode
  • Tänud kõigile. Nüüd mul asi selge.
  • Ehk pakub huvi kellelegi!

    Isikukoodis peavad kõik sugu ning kuupäeva tähistavad väärtused olema
    võimalikud ning viimane kontrollnumber arvutatakse järgneva algoritmi järgi:

    liidetakse kokku esimese kümne numbri korrutised igale arvule vastava
    järjekorranumbriga (kümnenda numbri puhul ühega) ning leitakse saadud summa
    jääk jagamisel 11-ga. Kui jääk on võrdne kümnega, siis tehakse arvutus
    uuesti ning võetakse teguriteks vastavalt 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 1, 2, 3.

    Näide: isikukoodi 37605030299 kontroll. Summa =
    1*3 + 2*7 + 3*6 + 4*0 + 5*5 + 6*0 + 7*3 + 8*0 + 9*2 + 1*9 = 108
    108 jääk jagamisel 11-ga on 9 => isikukoodi viimane number peab olema
    üheksa.
  • :) enda arvutuste ja näiteid arvutades tuleb viiamseks numbriks kas 11 või 15.
  • rakuc, miski arvu jagamisel 11-ga ei saa jääk iialgi 10-st suurem olla. Kui sa just üks nendest pole....
  • Kuidas ei saa. Jaga näiteks 235/11 . ..
    mina ei saa oma ik. viimase numbri vastust ühelgi juhul alla 15-e ? Või olenn ma millestki valesti aru saanud ?
  • Chuck võib jagada näiteks mistahes arvu 11-ga ja saada mistahes vajaliku tulemuse. Ja ta pole mitte "üks nendest" vaid ta on "See Üks" (The One)
    Matemaatika ja igasugused algoritmid on mõtetud, kui Chuck arvutama hakkab
  • Ja ütlus: 50/60 on ka tegelikult pärit Chuckilt !
  • OK
    daman, mul siiski viimane nr. 0 (One of them or The One?) :)
  • Mis jama te ajate Chuk ei ole number chuck on isegi veel võimsam kui 0 eh ksiis "the Zero" vabalt jagab korrutab ja raundkikib nulli ja nulliga nii nigu ise tahab.
  • Harryy, ntx 121/11=11, jääk on 0 (null). Jääk pole mitte see, mitu korda 11 mahub miskisse arvu, vaid see, kui 11 on x korda sellesse mahutatud ja mis üle jääb, ongi jääk. 122/11=11+1/11. Antud juhul siis jääk on 1.
    Oleksin pidanud algklasside mataõpsikx hakkama:p

Threads list

Cookies

LHV website uses cookies to provide you with the best user experience. By clicking "I accept", you consent to the use of all cookies. Read more about the principles of using cookies.

pirukas_icon