Objektiivselt usulahknevustest - Free topic - Forum - LHV financial portal

LHV financial portal

Forum Free topic

Objektiivselt usulahknevustest

Log in or create an account to leave a comment

  • Et hoida teiste asiste teemade teemaspüsivust, võiks islami, kristluse, taarausu ja teiste uskude erinevusi esiletõstvad sõnumid siia paigutada.
    Islamlased väidavad, et kristlasest "uskmatu koer" tuleks tappa". Kristlane arvab, et rätipeadest pommivöömehed võiks üldse olemata olla ning taarausulised arvavad (vaid oletus), et Taara avitab nende kõigi vastu.
    Minu arvates on tõde olemas - te kõik eksite!
  • Vabandust - ma palun see teema "Vaba teema" alla tõsta ja seejärel ka käesolev kommentaar kustutada.
  • Marct, ma arvan et enamus siin foorumis kirjutajatest nõustub sinuga seega mitte "te kõik eksite" vaid "need teised" kõik eksivad.
  • Ajalooliselt islam aktsepteeris "kirja rahvaste", s.t. juutide ning kristlaste õigust oma usule. Printsiibitud oldi paganate, s.t. mittepiibellike religioonide suhtes.
    See, mis praegu toimub, on pigem natsionalistlik püüd islamirahvaid ühendada. Ja nagu ikka natsionalismis, on parimaks ühendavaks jõuks omade ning võõraste vahele vaenu külvamine (töötab btw. ka eestis).
  • IBM-i arvates võiks HP olemata olla ja Punamütsikese jaoks pisipehme samuti...
  • Usk on nagu kliima soojenemine, üks totakas röögib ees ja kõik usuvad.
    Olen elanud ühes toas moslemiga, ei olnud tal pommivööd ega tahtnud öösel kõri läbi lõigata, täiesti eluterve sell. Ainult naiste kohapealt läks meil jutt lahku, aga lasta olla, igal ühel oma ettekujutus.
    Võibolla läks ka lihtsalt õnneks ,et mind maha ei löödud =)
    Arvan, et pommivöö mehed on olematu haridusega, kes peavad lääneühiskonnas tegema odavat tööd ning kibestunult omasugustega kättemaksu haududes võtavad üle mingi äärmussekti tõekspidamised. Vabalt võib samu asju ka kristlikus ühiskonnas genereerida - alles hiljuti oli Venemaal segane ususekt, mis ronis maa alla ja ootas maailma lõppu, oleks võinud ju samahästi kõigile pommivööd anda ja saata nad usku kuulutama.
  • Siia sobib hästi Scott Adamsi novell maailma asjade teemal:

    http://nowscape.com/godsdebris.pdf

    Uskude kohalt hea nägemus. Kom kärbest näevad läbi vitraazi erinevates värvides jutlust ja lähevad kaklema mis värvi usk on.....

Threads list

Cookies

LHV website uses cookies to provide you with the best user experience. By clicking "I accept", you consent to the use of all cookies. Read more about the principles of using cookies.

pirukas_icon