Kopp ees OÜ - Vaba teema - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Vaba teema

Kopp ees OÜ

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • MUL ON KÕRINI SELLEST,


    et kui ma lähen poodi siis vahivad mulle vastu aastataguse ajaga võrreldes 50% kallimaks läinud piim ja juust, loomulikult on ka muud asjad üle mõistuse kallinenud

    et riigikogus on janno reiljan – kuidas ta küll sinna sai? – ta on ropendav idioot, kes varastab meie, maksumaksjate raha (kasvõi nt. sellega et käshib inni bensutshekke ja autoliisingut kuigi tal tõpral pole lubegi…)

    et mul on meelest läinud, kesse tõbras tõi 31. detsembri toidutshekid, kus oli majoneesi ja kala jne., riigikogu raamatupidamisse et saada raha tagasi “valijatega kohtumise eest” Ja kuna mul on meelest läinud, siis äkki ma hääletan selle s**apea poolt järgmistel valmimistel :( Kas on üldse olemas kedagi kes usub et riigikogu liikmed ostavad valijatele toitu ja sõidavad päevas 1000 kilomeetrit maha? Jah-vot – sellest on kah kõrini et meie kalli seadusandva organi kolleegium sülitab kogu eesti rahvale pähe ja valetab näkku, sest mida muud see esinduskulude värk siis on

    et kui telediktor ütleb “nüüd lähme küsime riigikogu arvamust selle küsimuse kohta” siis tuleb ekraanile gräzini või mõne teise roolijoodiku lõust, jutust ma parem ei räägi… Ainuke asi mis nende nägemisest/kuulamisest veel hullem on, et eestlased unustavad kiiresti ära kõik p**a mida need seltsimehed on teinud ja hääletavad järgmistel valimistel uuesti nende poolt. Kas käimas on kampaania “Igasse riigikokku 3 roolijoodikut!” millest ma kuulnud pole?

    et talupoeg pandi Eesti rahanduse eest vastutama (või oleks täpsem öelda tanki) ja nüüd siis kui jama käes hakatakse teda vaest ullikest kottima…

    et unzipile on piss pähe löönud ja poiss on võimust nii joovastunud et ees on vist kyll road to hell…

    et vaesed pärnakad ei saa kunagi lahti viisitammest või õigemini, mis selle rumala inimese õige nimi oligi enne kui selle ära muutis (huvitav miks kyll)?

    et islami usk on sellistes dimensioonides laienenud ja muutunud nii mõjuvõimsaks et isegi Euroopa inimõigustele ja sõnavabadusele on kaikaga vastu lagipead virutatud. And what can we do to reverse this process? That´s right, nothing…

    et neegrid ei ole enam neegrid vaid mingi wannabie´d. Õiged neegrid olid ikka 70-80ndatel oma big-ass afrodega, nad olid tõeliselt mustad, olid tagasihoidlikumad, ei karjunud kogu aeg "rassism!", iga teine sõna polnud "fuck" ja kutsuda neid “neegriks” oli neile auasi. Ja see riietus… 10 points, jiga ;) Ka 90-ndatel kui nad hakkasid kantpeadeks ja riietusid MC Hammeri eeskuju oli OK, aga nüüd?? WTF, mille kuradi pärast te kõik kiilakad olete ja te pole ju enam mustad vaid pruunid ja üldse see attitude… Nigga, please! P.S. ärge ajage sassi, Obamast ei saa ka neegerpresidenti, temast saab mulattpresident!

    et inimesed vaatavad tõe rääkijale otsa nagu pidalitõbisele, nagu valetamine oleks juba normiks muutunud. Edukamad on need, kes oskavad vajadusel ja õigel hetkel valetada, aga mida pean tegema mina kes lihtsalt ei ole suuteline valetama?

    et narkokurjategijad - kes on põhimõtteliselt massimõrvarid - elavad rikkamalt kui mina, kes ma kuulun (enda arvates) ausasse ja seadusekuulekasse klassi, teen ausalt tööd, ei varasta ja ei valeta, kasvatan lapsi (ja jõudumööda ka naist).

    et Eesti kohtusüsteem, kohtunikud ja seadusandlus on täielikult FUBAR. Sealt tuleb selliseid otsuseid millest ükski inimene aru ei saa. “Ah et sõnajalad varastasite mingi 90 milli? No problem, veeretame asja 5 või 7 aastat ja ennäe – aegus ära, minge nüüd koju ja elage rõõmsalt ja varastage edasi, tagasi ei pea maksma!” “Ah et vägistasid 5 last? Hmm… no istu mingi 3 aastat kinni ja tule siis tagasi lapsi vägistama” "Aaa.. haaveli-plika ja loidi- aff, hävitasite mõned elud ja varastasite sitta kanti? Kuidas oleks tingimisi karistusega nii umbes aasta-kaks?" Minge kuradile

    et Eestis (ja kogu maailmas) saab kohtutes raha eest õigust osta – kellel on raha parema advokaadi palkamiseks, see ka tõenäoliselt võidab, savi mis keiss tal on… Ja kui keegi nende hammasrataste vahele satub, on elukene sealsamuses kah

    et on nii ropult palju inimesi, kes maksavad makse selleks et riik saaks vanglas toita nende lapse mõrvarit või kogu nende maise vara röövijat

    et venelased võtsid pähe ja lihtsalt hävitasid tshetsheenid oma jõu demonstreerimiseks ja kogu ülejäänud maailm vaatas pealt ja sügas vaheldumisi mune ja pead

    et kõik teavad et Politkovskaja, Litvinenko jpt. mõrvade niidid viivad välja kremlisse, ometi teeskleb kogu maailm et mitte midagi pole juhtunud ja et Kremlis ei ela mõrvade tellijad

    et vene rahvuse mentaliteet on selline, et mida rohkem nende valitseja vägistab neid, seda õnnelikumad nad on. Et nad pole võimelised aru saama mida tegi nendega brezhnev, kui paljusid neist mõrvas stalin ja kuhu viib järjekordse suurusehullustusega junni putini tee.

    et ükskõik kui palju ma ka Bingo Loto pileteid ei ostaks, ei võida ma kunagi midagi :(

    et ükski Eesti jalgpallimeeskonna liige pole võimeline 1-1 vastu ühestki vastase kaitsjast mööda triblama, rääkimata täpse söödu andmise võimest. For gods sake, You f’’’’’s are supposed to be professionals!! (remark – u. 10 aastat tagasi sattusin peale kui Eurosport kandis üle FC Flora ja AC Milani mängu ja nad mängisid nagu võrdne võrdsega, tänu Weah´ 2-le väravale võitis Milan läbi häda 2:1, aga mis peale seda toimunud on????)

    et kui vana peer Kuusmaa tuleks pensionipõlvest tagasi oleks ka ka kohe jälle meie liiga MVP sest meie noored “staarid” pole nende aastate jooksul mitte s’’’’i õppinud ega saavutanud pooltki tema või Gerdi tastet/viskekindlust

    et Põhja-Ameerikas elavaid isikuid nimetatakse ameeriklasteks. Nad ei ole ameeriklased, nad on sakslaste, iirlaste, inglaste jt. järeltulijad, kelle esiisad mõrvasid tõelised ameeriklased – indiaanlsed – ja hävitasid õilsaima kultuuri maailma ajaloos

    et Hiina võib kasvõi kõik tiibetlased maha nottida ning kõik kohaliku maailma ajaloo jaoks hindamatu tähtsusega kultuuri hävitada ja kõik mida “lääne tsivilisatsioon” teeb selle peale on diskuteerimine teemal “eee… äkki boikoteeriks olümpiamängude avamist?”

    et iga nurga tagant tuleb välja pedofiile ja kommionusid, kes rikuvad ära täiesti puhaste mõtetega laste elud ja siis need värdjad saavad kohtus paar aastat kongi ja on jälle tänaval oma tegusid jätkamas. Miks ei võiks olla seaduslik nende kastreerimine?

    et iga jumala päev on uudistes juttu õnnetusest kus ülekäigurajal sõideti mõni inimene surnuks. Mis teil oinastel viga on, et te aru ei saa et ÄRGE KIHUTAGE, VÄRDJAD!

    et eestlased ei saa lihtsalt aru et juua täis peaga autorooli istumine ei ole hea mõte, kaua võib?




    See selline lühike retsensioon hetke emotsioonidest mis tekkisid eile õhtul kui mängisin oma 3 lapsega, vaatasin uudiseid ja mõtlesin missugune elu/maailm neid ees ootab… Kas asi on minus ja olengi mingi depressioonis p’’’’ekukkunud prick kes tahab võimatut või on midagi siiski mäda siin Taani riigis ja seda oleks vaja muuta?
  • hea list, ma esimese hooga lisaks, et MUL ON KÕRINI SELLEST,

    ... et poliitikute hulgas paistab jube vähe neid, kes tahaks aatega Eesti asja ajada, enamike jaoks on see mingi äriprojekt
    ... et enamus ei võta jutte majanduse jahtumisest tõsiselt enne seda kui on juba liiga hilja
    ... et inimesed ei saa aru, et kui nad ostavad kinnisvara, siis maakler või arendaja on nende jaoks vastaspool, kellel on inimesest täpselt vastupidised huvid (täna jälle oli ühele tuttavale maakler öelnud, et "see on viimane hetk odavalt osta")
    ... et täpselt samamoodi on laenu võtmisel laenuandja selline vastaspool, kellel on sinust täpselt vastupidised huvid, pank ei ole mingi sõber
    ... et pangad buumi ajal inimestele ise helistasid ja soovitasid soojalt kodu peale täiendav laen võtta
    ... et eestlased on oma rumaluse tõttu Kesk- ja Ida-Euroopa börsidel nii palju raha kaotanud
    ... et inimesed mõõdavad elus liiga paljusid asju rahas
    ... et vähe on inimesi, kes on põhimõtteid mitte ühegi rahasumma vastu pole valmis vahetama
    ... et valetamist ja silmakirjalikkust on ümberringi ikka nii masendavalt palju
    ... et mul on viimase aasta jooksul olnud nii vähe aega raamatuid lugeda

    Eks samas on palju positiivset ka, kuid häirivaid tegureid on praegu ikka päris palju.
  • WN
    Eesti vajab sinu moodi mõtlevaid inimesi. Tee erakond (näiteks "rahaerakond" või "investorite erakond"), ja löö toompeal kord majja. Sealt tuleb alustada lihtsalt seetõttu, et kala hakkab mädanema ju peast. Maailma saab muuta. Kui vaid tahad.

    P.S. See majoneesi tseki mees oli keskerakondlane Jaan Kundla, aga teda ära igaks juhuks vali, sest ta sõimas lisaks veel kõiki eestis elavaid üksikvanema lapsi värdjateks. Oli segane sõnavõtt ning seeõttu vist mõtles ta sinna alla ka leskede kasvatatavaid lapsi. Pole kindel.
  • mõni reporter peaks äkki Kundla käst üle küsima?
  • WN, tere tulemast keskeale läheneva kõrgharidusega valge mehe mõttemaailma. 10 aasta pärast pannakse sind sellise jutu pärast kinni, sest see pole "poliitiliselt korrektne." Kui otseselt selle pärast kinni ei panda, siis pannakse sellepärast, et sul oli kodus mingi CD-plaat, mille läbi otsima tulnud politseinik sinna poetas. Aga pole viga, kui sind kinni pannakse, siis ilmselt istud koos sõpradega. Kirjutan su jutule nimelt üldjoontes alla.
  • WN- 10 points ja jätkan:

    - Kopp on ees, et meie pressi jõuavad artiklid Arnold Oksmaa riista pikkusest ja sellest, et Vändra Avelile meeldib kraanikaussi puhastada. Meedias on üks kari lapsajakirjanikke, kellel puudub sotsiaalne kogemus ja arusaam, kui vastutusrikas on nende töö. Haigete inimestega manipuleeritakse ja nende kulul tehakse räiget nalja. Need inimesed ei ole võrdsed partnerid meediale.

    - Kopp on ees, et DJ Rajan Angelos on Eestis kuulsam mees kui Tommy Emmanuel näiteks, kelle kontserdil ma eile Jazzkaare raames käisin. Lahtiseletatuna siis see, et massikultuuri kõige madalm osa on ainus, mis Eestis müüb. Ülejäänud on mingi väga kitsa ringkonna erahuvi, mis tegijatele midagi eriti sisse ei too.

    - Kuigi see juba käis läbi aga ikkagi on kopp ees sellest ahvikarjast kes seal Toompeal istuvad. Enamus nendest ei ole suutelised praktiliselt mitte millekski. Viisitamm pandi juhtima suurt linna, mis oluliselt ei erine ettevõtte juhtimisest aga mehel puudub selleks igasugune kogemus. Mis siis, annab jumal ameti, annab mõistuse seda täita. Poliitikute ülbe suhtumine tekitab tunde, et tahaks lihtsalt lahtise käega vastu tatti lajatada ja korrata seda aktsiooni, kuni limane irve näolt kaob ja hakkab tulema seda juttu, mis tegelikult asjade taga on. Näitaks tshekki ja küsiks, kas kohtusid valijatega. Vastus "jah" ja litaki. Uuesti, kas käisid valijatega kohtumas, "jah" ja uus laks. Kas käisid, "ei", ostsin koju majoneesi ja kala aga panin kuludesse. Meil siin riigikogus omavahel nali, et kõik inimesed ju valijad, nii et nii saab teha küll. Vot siis laseksin venna alles lahti.

    Tegelt võiks seda rida jätkata ikka väga väga pikalt....
  • Ma ei ole kyll veel keskealine

    aga ma lisaks veel sinna listi et miks meil ülistatakse nii palju raha ja mõttetut ülbitsemist (a la tibi võib kulutada 3mil ehete peale, no see on alles elu!)

    Ja et miks (peaaegu kogu) meedia on nii kollane ja rumal.
  • Raha müüb. Kui inimene ei mõtleks pidevalt kuidas saada nii, et mul on pikem kui sul, siis ajakirjandus räägiks teist juttu.
  • Oleks piisavalt samamoodi mõtlevaid inimesi, siis tõepoolest paneks kokku oma partei, kuhu liikmeid ikka väga hoolega valiks. See on täna siiski ainus võimalus midagi kaasa rääkida asjades, mis tegelikult on väääga vääga valesti. Parteisse pääsemise aluseks võtaks ikka väga tiheda sõela.
  • Karum6mm Re: kopp ees OÜ 17/04/08 12:18
    WN, tere tulemast keskeale läheneva kõrgharidusega valge mehe mõttemaailma,
    kes on hakanud mõtlema maailmaasjadest laiemalt ja näeb enda kõrval ka teisi inimesi tõdedes samas, et raha ei ole enam tema jaoks kõige tähtsam!

    Kõige vastikum on ,et Sa ei saa üksi selle parandamiseks eriti midagi teha.
    Ja jumal näeb ja ei karista!

    Nädalavahetusel mine jookse linnast niikaugele kui jala kannavad+kuum saun ja seks.(võib ka vastupidi)
    Jah.Midagi peab siin riigis muutuma!
  • Lisan veel, et mul on kõrini sellest, et...

    ...mustast on viimase kümne aastaga valge ja valgest must - valest tõde ja tõest vale;
    ...demokraatlikus ühikonnas antakse vähemusele ebaproportsionaalseid õigusi (vähemus kohati sisuliselt dikteerib, mida enamus
    tohib öelda ja mõelda);
    ...kommunistid, vasakliberaalid ja muidu roosad tegelased on ajaloo prügikastist välja roninud ja tunnevad end imehästi;
    ...tekkinud on uus religioon "öko," mille järgijad ei mõtle ratsionaalselt, mida peaks maailma päästmiseks reaalselt ära tegema,
    vaid tegelevad hüsteeriliste asendustegevustega (Toyota Prius ja taimetoitlus);
    ...kristlust on valgustusajastust peale mõnitatud, kuid kui keegi ütleb midagi paha islami kohta, siis on kohe kuri karjas - ei, mitte
    moslemite, vaid nende samade vasakpoolsete intellektuaalide poolt ;
    ...mehed pole enam mingid mehed ja naistel ei lasta olla naised;
    ...riigi suurimate päevalehtede arvamuskülgedel lastakse kadakainglasest "anarhistil" üle nädala viletsaid referaate kirjutada;
    ...Michael Moore teeb mõnede meelest dokumentaalfilme;
    ...17 aastat McDonaldsit garanteerib, et tulevikus meil enam pole ilusaid eesti naisi;
    ...noored tüdrukud, kes peaks nukkudega mängima ja kellel on esmaspäevaks kemma õppimata, lasevad end reede õhtul
    väljamaa meestel ööklubis ära rääkida;
    ...inimesed võtavad laenu, mille intress on 3000% p.a.;
    ...pealinnas on teed täiesti ****** **** **** *** ****** ** ** * ***. Raha millegi ärategemiseks oli samas viimsetel aastatel olemas!
    ...paljudel meestel vanuses 20-40 aastat on enda umbe joomine iganädalane traditsioon (sõltumata sissetulekust ja
    ühiskondlikust kihist vms);
    ...vanematel pole laste jaoks ÜLDSE aega, sest raha vajab teenimist, tikutops põllul juba laguneb ning tööl pugemine väsitab;
    ...rokkmuusikas pole pärast Nirvanat midagi tõeliselt värsket juhtunud;
    ...soome tv-kanalid võeti ära ja nüüd pole telekast enam tõesti midagi vaadata;
    ...Led Zeppelin ei tule kunagi Eestisse;
    ...mehe SÕNA ei maksa enam midagi;

    .......


  • Ja Arc-i ei saa kunagi enam 1,97ga! :)
  • Jah, kõige hullem on see jõetuse tunne, et mitte miski mida ma teen, ei muuda midagi. Millegipärast arvan et samamoodi mõtlevaid inimesi nii vähe ei olegi, nii et partei/erakond või pigem mingi kodanikualgatuse korras kokku kutsutud ühendus ei olekski üldse nii halb mõte. Küsimus muidugi selles et mis on selleks, mis annab selle ühenduse sõnadele kaalu täielikult apaatse eesti lumpeni jaoks kelle moto on bend over and take it like a biaatch.

    P.S. KL - see raamatu lugemise point on super, kui mõtlema hakata siis ka mina, kes ma veetsin oma teadliku elu kuni 18-nda eluaastani konkreetselt raamatute taga, pole viimase 5 aasta jooksul leidnud aega et mõni uus raamat ette võtta ja sellesse süveneda. Selle põhjuseks kyll õnneks mitte rahajanu ja karjääritegemise himu vaid väikesed lapsed ja nendega tegelemine
  • See viimane muide on vale. Agenda müüks heal meelel ja ka paljud teised. Ma ütleks, et ARCi 1,97 saaks just eriti.
  • Mul on kopp ees, et enamik inimesi ei oska leida õnne ennast teostades. Nad proovivad seda leida asju ostes või heituvad ja hakkavad virisejateks.
  • WN, ka mul raamatute vähene lugemine (1 kuus on ikka häirivalt vähe) samal põhjusel ja ka laste arv samuti 3. Nii et võib vähemalt vabanduseks tuua, et tegelen väärtusloomega (ja kõrvalmärkusena võib lugeda ameerika teadlaste research-paperit "laste sünni järel inimeste IQ langeb")
  • ...raamatute lugemise "ärajäämine" on eriliselt halb. Aga kui päevas 100 lk researchi ära loed, siis koju jõudes vihkad südamest kõike, kus on paberile miskit kirjutatud... Lihtsalt ei suuda, kuigi sisimas tahaks ja väga.
  • Selliseid ausaid ja aatelisi koondavat parteid on juba korra luua yritatud, kui Res Publica saagat meelede tuletada. Sisuliselt sama jutt kais sellega kaasas, et korini on poliitikute tegevusest kes on vaid omakasu peal valjas ja sylitavad rahva enamuse huvidele. Peale Riigikokku saamist selgus paraku, et retoorikas ausad ja aatelised ei suutnud Eesti poliitikasse kaasa tuua mingit uut kvaliteeti. Taitmata lootused koos uustulnukate poliitilise kogenematuse ja saamatusega tingis selle, et RP jargmiste valimisteni iseseisvalt enam valja ei vedanud. Minu arvates ei ole Eesti poliitika muutunud rapasemaks ja poliitikud rohkem ylbemaks kui see oli 10 aastat tagasi, samuti ei ole Eesti poliiline kultuur mitte mingiski mottes halvem voi rapasem kui mone teise riigi oma. Samasuguseid a la toidutsheki skandaale on koikjal. Arvan, et vaga suur osa Eesti poliitikuid on tavalised normaalsed mehed, keskeale lahenevad voi sellest yle juba valged ja korgharidusega, kelle motteviis on ysna sarnane siin foorumis kritiseerijatega. Arvan ka, et loviosa neist poliitikustest teeb oma tood sydamega ja nii hasti-halvasti kui oskab, sarnaselt muudele elukutsetele. Probleem on selles, et moned yksikud oinad oma tegevusega trambivad rahva oiglustundel ja viivad poliitiku maine alla. Ei saada aru sellest, kui juba otsustati poliitikuks hakata siis ollakse yhiskonna teravdatud tahelepanu all ja ei saa teha koike samamoodi nagu ollakse harjunud, isegi kui see otseselt keelatud pole. Kui paljud siin foorumis sonavotjad ei kasutaks voimalust osa kulusid maksumaksja (voi tooandja) kanda jatta kui see voimalik oleks? Kui paljud ei kai aeg ajalt linna peal pidutsemas. Kui paljud ei protesteeriks kui neilt lennujaamas kyynekaarid ara voetaks. Aga kui poliitik kulutshekke esitab, napsusena kuskil on voi nouab selgitust lennujaama tootajalt, siis on jargmisel paeval SLs pealkaanel lugu kuidas poliitik kuskil skandaalistse ja maratses. Nii et ma arvan, et yhest kyljest pole olukord nii hull kui lehti lugedes paistab ja teisest kyljest on selle ebameeldiva muutmiseks vahe lootust midagi rohkem teha kui valimas kaia. Jutt mingist oma aatelisest parteist on naiivsuse tipp, mis lopeb kindlasti partei loojate endi habiposti naelutamisega kunagi.
  • Et siis poliitika peabki olema nii räpane mäng et tapab õigluse ja ideaalid ning muud võimalust ei ole?
  • USA-s on väidetavalt kirjutanud raamatu O.J.Simpson "How I do it".
    Kahes mõrvas õigeks mõistetud sporditäht, kirjutab nüüd oma raamatus kuidas ta need mõrvad tegi!
  • Mina aga sattusin nostalgialainele ning lugesin oma lapsepõlve lemmikraamatutest ühe läbi. See oli nagu kadunud poja taasleidmine. Raamat oli "Roostevaba Mõõk". Ma arvan, et seda peakski aegajalt tegema, et just selliseid raamatuid ka lugeda.
  • Aga tegelikult oli tore lugeda, et leidub nii palju inimesi, kes mõtleb samamoodi. Ühinen teiega. Veel üks versioon, miks sellised inimesed ei loo oma parteid, et asju parandada:
    Armeenia raadiolt küsiti, et miks inimesed astuvad parteisse. Vastus: parteitud puhastavad oma ridu.
  • Partei on jah väga kole sõna ja ma ei tahaks kuuluda ühtegi parteisse. Samas on tohutu puudus väljundist, et kõik see mis eelnevalt listitud sai, kõvasti ja kõikidele välja karjuda.
  • Kohtusüsteemist veel niipalju, et:
    Tallinna-Tartu maanteel 28-aastase naise surnuks sõitnud narkomaan Jevgeni Smoldarevil tuli vanglas istuda vaid kuus kuud.

    Arvestades autoga sõita armastava narkomaani vahi alla võtmise aega möödunud aasta 25. septembril on ta praeguseks jälle vabaduses. Üheksa klassi haridusega 23-aastane Smoldarev oli varem kolm korda kohtulikult karistatud. Eelmisel korral sattus ta kohtupinki varguse, kelmuse ja dokumendi kuritarvitamise eest. Lisaks on teda korduvalt karistatud joobeseisundis ning lubadeta autosõidu eest, vahendab aripaev.ee Politseilehte.
    Ülekuulamisel oli ta koostööaldis, võttis süü omaks ja ütles, et kahetseb juhtunut südamest.

    Või siis:
    Pärnu maakohus mõistis kolmekuulise vangistuse mehele, kes vägistas tapmisähvardusel naise.
    Süüdistuse järgi tungis Igor ohvri koju, lõi voodis lamavale naisele mitu korda rusikaga näkku, võttis köögilaualt noa ja ähvardas ta tappa, kirjutab SL Õhtuleht.
    Siis võttis mees endal püksid jalast, tõmbas need ära ka naisel ning sundis teda vägivallaga ähvardades astuma suguühtesse. Samuti on Igor süüdistuse järgi peksnud ohvrit koduteel nii, et too sai roidemurru.


  • Miks teid häirib, et rahva enamus ei oska enda maksevõimet mingilgi mõistlikul määral hinnata, kaotab KIE fondidega raha, loeb elu24 klassikute asemel ja teatrisse-muuseumi ei satu? Juba väga ammu öeldi ju, et panem et circem, muud rahvale vaja ei ole. See, et tänapäeval suurusjärgu võrra rohkem inimesi ülikooli lõpetab kui sajand tagasi, ei tähenda, et rahvas oleks targemaks, andekamaks muutunud, vaid et ülikool ei ole eliidi haridus vaid massiharidus. Panem et circem, rohkemat ei saagi nõuda, tuleb ära harjuda. Teoreetiliselt küll, et demokraatia, inimesed võrdsed, valgustus, postmodernism ja muu p..k, aga tegelikult ei ole sajandite jooksul ikka mitte midagi muutunud.
  • Ainuüksi tänastest uudistest piisab et tuleks tahtmine oksendada...
    Viljandi kommionust pole vihjeid tulnud
    Otse arestimajast taas lubadeta rooli
    Narkomaan istus jalgratturi surma eest kuus kuud
    Surmaga ähvardanud vägistaja sai kolm kuud

    Fukit, mis toimub meie kohtusüsteemides?
  • Kui kõik need vead, mida siin on mainitud, hoobilt kaoks, siis koostataks lihtsalt uus list ja saaga läheks edasi. +/- peab lõppudelõpuks ikka tasakaalus olema, see defineerib inimese.
  • Õiged mõtted!

    Üks asi, mis mul on kopa ette visanud, on see kui vähe tänases koduriigis räägitakse tööinimesest. Noh, nendest, kes lähevad hommikul kell x.xx am tööle ja x.xx pm lähevad koju ning on vahepeal oma kahe käega midagi ära teinud. Meediat jälgides pole selliseid inimesi üldse olemas, mainitakse neid ainult siis kui kuskil hulgem lahti lastakse, siis räägitakse neist ka rohkem nagu mingist kaubast. Küll aga esinevad igasugu ahvid, kes tööinimesi juhivad, nõustavad, valitsevad ja muidu kukil istuvad ning loodud väärtust omavahel laiali jagavad.
    Sattusin maal korra 1984. aasta suvalise rajoonilehe peale, värskendav lugemine oli. Feature-lugude kangelased olid pagar Helve, autojuht Vadim ja vasikatalitaja Sirje. Rõõmsad, rahulolevad, oma ameti üle uhked inimesed. OK taustsüsteem, see selleks. Aga kes kurat vaatab vastu tänasest meediast?
    Mul mure, et kui töötegemise maine samas taktis vajumist jätkab, siis pole mul varsti enam kedagi juhtida. Ise raisk ei oska ju ühtegi päris tööd...
  • USA's inimesed enne said rikkaks ja siis mandusid ära, me siin jätsime selle rikkakssaamise asja vahele ja läksime kohe lolliks. Asju, mida kritiseerida on jube palju aga need rohkem tagajärjed. Põhjust otsida on aga jube keeruline. Miks kaks 13 aastast sundisid esimese klassi lapsi suhu võtma? Miks tapetakse inimesi ülekäigu radadel jne?
    Mul on endal 4 aastane laps. Täna ma saan tema eest veel seista aga tunnistan ausalt, hirm on selle aja ees, kui ta peab minema kooli. Tõenäosus, et temaga juhtub midagi liikluses või et ta satub mingite idiootide meelevalda on ikka vastikult suur.
  • PP - jah, see minu verbaalse paisu lõhkilöömine oligi ajendatud murest laste pärast, mis kuradi god-forsaken pleiss see meil siin on kus nad elama peavad hakkama???
    Kõige hullem et praegu meil keskkond kohandab indiviidid oma normidele vastavaks, kuigi peaks olema teistpidi...
  • ...kohtusüsteem on suhteliselt mäda jah. Ma pakun, et see on selle mõtlemise resultaat, kus üritatakse musta jälle valgeks filosofeerida ja intellekualiseerida ning näidata lõppkokkuvõttes agressiivset ning aktiivset kurjategijat ohvrina. See on näkku sülitamine vägistatutele, tapetute sugulastele, kuritarvitatud lastele ja nende vanematele - isegi vanamemmele, kelle käekott koos odava mobiiliga ning pangakaardiga kotijooksja kätte sattus. Vastutust tahetakse vägisi hajutada, moraali relativiseerida ja õigusemõistmist väänata. Kas meie õigusüsteemi aluseks on Alistair Crowley "Do as Thou Wilt!" või?
  • puhkjapojad: just! Koolis alles läheb asi hulluks ja eriti hullud on tänapäeval õpetajad! Mul 8-aastane põnn tuli mõni aeg tagasi koolist ja oli õnnetu. Küsisin, mis juhtus. Peaaegu vaevukuuldavalt ütles, et oli miski etteütluse eest... "nelja" saanud (tal 2.-s klassis esimene). Ma siis muigasin, keerasin aga rooli ja hakkasin suure suuga rääkima meid tabanud õnnetuse suurusest, mida kõike sellest emme võiks arvata, kuidas tema edasine elukäik võib selle tulemusena halva pöörde võtta jms. Ja siis märkasin, et tüüp juba kõrval nutta lahistab... Oh mind ja minu suurt suud...

    Kole, oi kui kole on elu Eesti Vabariigis!
  • ...need "Klassi" imiteerinud tegelased - mina leian, et neid tuleks karistada. Karmilt. Nendeni tuleb viia sõnum, et teisele inimesele ei või kõike teha ning igal teol on tagajärg. (Nagu te näete, ma ei ole vabakasvatuse pooldaja - ega kavatse selleks ka hakata!)
  • Karumõmm, Kas mitte nonde laste vanemate probleem ei ole see? Ma ise lapsevanem ei ole aga kas Sinu arvates selles ei ole probleem selles, et nende tüüpide vanemad neile tähelepanu ja eeskuju ei anna.
    Ja sealt tulebki selline lollus. Nii et karistamine aitab justkui aga see ei "ravi välja" tegelikku probleemi (keegi ei õpeta kuidas normaalselt käituda).
  • aeropostale, ma usun lapsevanemana nii eeskujusse kui karistamisse. Kui eeskuju ei tööta (kah sagedane juhus), aitab karistus. Lapsel EI SAA eksisteerida kontekstis, kus ta võib teha kõike, mida ta tahab. Põhjuse ja tagajärje seos peab olema selge. Vastasel korral on meil peagi tegemist indiviidiga, kes reaalses elus põrkab kokku selle sama põhjuse ning tagajärje seosega ning peab räigeks ebaõigluseks näiteks seda, kui ta varguse eest näiteks istuma pannakse. Ta ju ainult võttis seda, mida ta t a h t i s. Ta oli nii harjunud.
  • Olen käinud ka ülikoolis ja ütleksin et sellise mõtteviisiga inimesi on kõrgharidusega inimeste seas sama palju kui teiste seas.
    Ilmselt hakkab asi ikkagi pihta kuskilt ammu enne kõrgkooli astumist. Võin oma kogemusele toetudes ka öelda, et maal on suurem protsent inimesi,kes ei mõõda kõike rahas.
  • Kirjutasin valmis teksti, et mis ma teeks nende poistega ja nende vanematega ja siis kargas pähe, et meil ju õigusriik ja kui ma nii kirjutan, siis saaks seda võtta kui tapmisähvardust ja oleks endal probleemid. Nii et tavainimene vähe sellest, et ei saa endale jeepi ja maja lubada peab ka oma õiglast viha talitsema, muidu riivan äkki veel mõne pervo põhiõigusi.
  • Lisaks juurde:

    Kasvavad kooli õpilastel puudub igasugune elementaarne viisakus, austus nii eakamate inimeste, töö, kui perekonna liikemete vastu. Siis kui mina koolis käisin (viimane pioneeri lend), ei tulnud kordagi pähe et võiksin õpetajat, kui ka vanemaid inimesi väljaspool kooli ja koolis mõnitada, solvata jne. Mis aga toimub praegu, õpilastel on rohkem õigusi kui õpetajal, vanemad ei hooli laste korrale kutsumisest, kool ei tohi kasutada laste jõudu nt kooli ümbruse korrastamises - laste ahistamine. See kõik viibki olukorrani kus lapse võõranduvad elementaarsetest oskustest, austusest töö vastu. Meedia uudiseid lugedes jääb mulje et uudiste keskpunkti saamiseks peaksin kas vändra avelile sms laenu soetama või siis oru kodu kaudu kinnisvara soetama.

    Lisaks veel kutsutakse ülesse noori peresi kodu maale looma, kuid unustatakse mainimast milliseid kulutusi nõub EE elekti sisse lülitamine, veetrassiga ühinemine jne.
  • See kuradi hülgemöla mingist epohhi loovatest uudsetest kasvatusnormidest ongi kogu selle asja pekki keeranud. Mida kuradit, laps kasvagu enne suureks ja siis hakkame arutama, mis ja kuidas. Seni aga korjab oma mänguasjad kokku, kui samal ajal kodus kõik koristavad, võtab saapad ukse ees ära kui tuppa tuleb, ütleb aitäh-palun ja tere kui on õige koht, seisab natukene nurgas, kui ei saa jutust aru, pühib autoistme taguse ise märja lapiga puhtaks, kui on poriste saabastega sinna jäljed teinud jne. Vastutasuks saab, et issi loeb õhtul raamatut enne magamajäämist, issiga saab kalale kaasa minna ja ahvenale pai teha, issiga on laste mängutoas koos vahva turnida ja batuudil hüpata, issiga on tore koos saunas käia siis kui kõik mehed on saunas ja issiga on lihtsalt vahva koos olla, sest issil on kah lapsega vahva koos olla, kuna ta kuulab su sõna ja on rõõm vaadata, kuidas kasvab ja saab targemaks ning hakkab lugu pidama olulistest asjadest.
  • Puhkapojad - selle kohta võib öelda vaid ja ainult AAMEN!
  • Kas Mõrvar või Vallutaja ?
    Moraal: Mõrvar (paar laipa) Sarimõrvar ( alates 3 laibast) Vallutaja (alates 1000 laibast)
    Kui Uganda valitseja Idi Amin lõikas oma ministritelt pead, pani need külmkappi ja siis uue valitsuse koosseisus avas õhtupeo vanade kolpade ekspositsiooniga laual, oli uus koalitsioon sellega päri.
    Jossif Vissarionovitsh Stalini jaoks oli puuritud piiluavad seina NKVD poolt läbiviidavate piinamiste pealtvaatamiseks.
    JNE


  • puhkjapojad: mingi varjatud iroonia? Mina lugupidan? Märk vist sellest, et mu tööpäev on juba pikale veninud..
  • krt kyll, seda kõike siin lugedes võib kohe SMS -laenu võtta ja poodi nööri järele minna...

    PS. pole veel keskealine, mistõttu keskeakriisiks veel varavõitu
  • Jutt kõik õige eks peame lapsi kasvatades ühiskonda paremaks muutma.Kohtusüsteem:))) ajakirjandus:))))
  • Tahaks sellesse OÜ-sse täiskohaga tööle tulla.
    Poehinnad niiväga ei häirigi (suhteliselt muu ülaltoodu suhtes), aga kogu selle kolletunud meedia, poliitika ja hambutu-mõttetu kohtusüsteemi pärast tahaks teinekord küll mõne teise tähesüsteemi maksumaksja olla.
  • vasja, mis sa öelda tahad? Seda, et kõik on jälle suhteline. Aga vat ei ole. Mees on mees, naine on naine ning pätt on pätt.
  • Soovitaks ühte lihtsat meetodit, mille tulemusena maailm ei tundu enam sedavõrd koledana - ärge lugege meie meedia poolt uudiste pähe serveeritavat saasta. Jalutage selle asemel metsas, vaadake loodust või lugege raamatut. Meedial on hämmastav omadus mitmekordselt võimendada kõike mis meid ümbritseb. Ja kuna halvad uudised ja skandaalid müüvad paremini, siis on lõpptulemus igati loomulik.
  • MUL ON KÕRINI SELLEST, et
    Eesti on täis ülbeid, virisevaid ja ohkivaid inimesi, nagu mingi saunanaiste kommuun.
    Muutuge ise paremaks ja tolerantsemaks, suurim kunst on andestada andestamatut ja kelle kuradi viga see on, et
    inimesed raamatute lugemise asemel foorumites käsitööd teevad.
    Nelja tunniga 50 kommi, kui iga mees oleks komenteerimise asemel 1 puu istutanud oleks ka suur asi tehtud.
    Ma loodan siiralt, et siit vähemasti 1 inimene mai prügikoristuskampaanias osaleb.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon