Telliks õige Eestile McKinsey'st riigi arengustrateegia? - Free topic - Forum - LHV financial portal

LHV financial portal

Forum Free topic

Telliks õige Eestile McKinsey'st riigi arengustrateegia?

Log in or create an account to leave a comment

  • Kuna mulle näib, et onud-tädid Toompeal on omadega kõikidel tasanditel ikka väga lootusetult puntrasse jooksund, teeksin vallatu ettepaneku PR-kampaaniale mõeldud 150 milli kulutada selleks, et mõni viisakas asutus teeks riigile näiteks 15-aastase arengustrateegia.

    /Samas ilmselt rakendamine oleks see, mis taas kogu asja taas lootusetult puntrasse ajaks./
  • No kui, siis mingi olulise reitinguandja käest nagu Moodys või S&P.
  • Karumõmm, sorry, aga see idee on juba ammuilma läbi arutatud ja kõrvale pandud. Rohkem kui aasta tagasi käsitleti riigis seda küsimust väga põhjalikult ning langetati otsus, et seda ei tehta.
  • Leiti jälle, et "me oleme ise targemad, meil on 12% majanduskasv?"
  • Seda kindlasti aga peamine probleem on ilmselt selles, et miks maksta (mõnele võõrale jorsile) raha plaani eest mida ellu ei viida kui saab tellida mõttetu projekti mõne oma käest kes vähemalt sinu poolt hääletab ja võibolla kutsub mõnele peolegi.
  • Mina olen aru saanud, et umbes samamoodi pandi alus meie tänaseks ammendunud eduloole - väljamaa vägagi nutikad onud konsulteerisid kohalike vuntse ja habemikke restoranis Sub Monte. Räägitakse, et sealt siis ka valuutakomitee ja praktliline neoliberalism. :-D
  • Väljamaa nutikatele onudele tollal tundus lihtsalt liiga õudne mõte põhja-Baltikumi väikeriigist mis omal käel rahapoliitikat teostab, ilma et omaks ettekujutust mis tal majanduses toimub. Valuutakomitee on ammu läbiproovitud mõte, Briti impeeriumi asumaad kasutasid seda päris edukalt kuni majandus banaanide-toormetallide juurest keerulisemate teenuste ja kaupade poole liikus. Seepärast oli seda ka hea ja ohutu välja pakkuda sest kohalike vuntside-habemete kullastandardi fänlus haakus sellega päris hästi. Samas kaks korda samasse jõkke ei ole võimalik astuda ning uued nutikad onud võivad soovitada astuda järgmine samm ja taas Briti impeeriumi kunagiste asumaade jälgedes astuda ... mingil põhjusel ma kardan et see mõte on jälle Eestis väga õudne seedida.
  • mäkinsi asemel võiks sama tulemusega teenuse tellida ka kohalikust "Tünnimees OÜ-st" või refereerida LHV foorumit
  • Mida mõned välismaised onud on juba arvanud, võib lugeda siit:
    http://www.rgemonitor.com/blog/economonitor/252711/

Threads list

Cookies

LHV website uses cookies to provide you with the best user experience. By clicking "I accept", you consent to the use of all cookies. Read more about the principles of using cookies.

pirukas_icon