Kui P****S asi siis tegelt on ? - Vaba teema - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Vaba teema

Kui P****S asi siis tegelt on ?

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Siin lehti lugedes tuleb himaalaja kass peale... , sõnum on ühene - varu tikke ja soola ning õpi püüniseid panema ja kui juhtud järgmisel talvel kevadepoole veel hinges olema hoidu kindlasti metsades luusivate kannibalide eest, - et ongi nii ull siis või ?
  • :)

    suurem seljakott osta, pane eluks vajalikud asjad sisse ja pane toanurka, et vajadusel selga visata ja teele asuda !
  • Ega kõik ka ometi peetis pole.
    Sektorid ja varad, mille väärtused olid metsikult üle hinnatud, on kokku kukkunud ning samuti halvasti juhitud firmad.
    Samal ajal on äritegevuseks ja value investoritele väga palju uusi ja huvitavaid võimalusi.

    Ja kui kõik muu kõrvale jätta, siis kui tuldi toime Nõukogude ajal, siis tullakse toime ka olukorras, kus Mersud peab vahetama Toyotate vastu tagasi...
  • kokkuvõtteks... irw, midagi pole pers***s, sest on tagasi tulnud aeg kus elu tõelisi väärtusi hakatakse uuesti hindama, mõni aga alles avastab, mis asjad need on. Hea soovitus kõigile, harige oma 5-12 a võsukesi, vahepeal tõmmake ka pc juhe seinast välja ja viige vanaemale külla, noh vähemalt surnuaiale siis-kui elus pole enam.
  • Ei tea kyll,et midagi muutunud oleks.Ilusad autod liiguvad t2navatel,inimesed panevad monuga toidupoes head paremat korvi jne
    Need 8% -lised "palgak2rped " ajavad vaid naerma.Ykski palgak2rbe ei vii palgataset 2000 aasta algusse
  • Ka aastal 2000 räägiti, kuidas meil tänavatel liiga palju liiga kalleid autosid liigub. Midagi pole muutunud.
  • 15.6% kukkumine, kui see oleks aasta baasil, viiks meie GDP tagasi vast 2005. aasta peale.
    Läti puhul oli see igatahes nii, et kui nende I kvartali kukkumine oleks aasta baasil, siis tulemuseks 1.4% kõrgem GDP kui 2005.

    Kõige rohkem kannatavad need, kellel pered ja kes töötuks jäädes ei suuda piisavalt kiiresti ümberkohaneda või -õppida.
    Samas eks siis kolivad ajutiselt erinevad pered kokku elama ja tullakse üheskoos toime kuni olukord jälle paraneb.
  • See oligi aasta baasil. Püsivhindades ka, st ei arvesta inflatsiooni.
  • Ma mõtlesin võrdlust 2008 vs 2009 tervikuna.
  • Kui sügavale ja mis tingimustel peaks rakendama maasoojuspumba, et elada üle saabuv tuumatalv..
  • Millal see tuumatalv Sul saabub ja kirjelda veidi oma ettekujutust sellest talvest.
  • Minu teada elavad tuumatalve üle ainult KÕIGE leidlikumad isendid ja KÕIGE vastupidavamad olendid. Spekuleerin väheke, kuid ilmselt on need praegused kodutud. Kuna nende ainus raskus oma elu-olu korraldamisel on leida väheke raha napsu tarvis.
  • sõjaväes näljalaagris sai nullist onn ehitatud ja 1kanaga ( elus ) 12 mehega nädalaga söönuks ... vaja oli fantaasiat, väga head füüsist ja ....
  • @ttrust, mu sõnastus "kui see oleks aasta baasil, viiks meie GDP tagasi vast 2005. aasta peale. " oligi sellest tingitud, et 2009 pole veel läbi :)

    Talvega potentsiaalselt kaasnevad probleemid:
    a) elamispinnakulude kiire tõus (elektrienergia ja kütte pealt) sööb tugevalt sisse perede rahakotti
    b) aasta lõpus hakkab arenenud riikides lõppeva recessioni ja spekulantide panuste tõttu tõusma kütuse ka bensiini/nafta hind
    c) väiksem disposable income tähendab, et inimesed saavad veelgi vähem tarbida
    d) kaubandus saab veel tugevama paugu
    e) eeldatav koondamislaine peale uue tööseaduse vastuvõttu annab samuti kaubanduse vähenemisele kõva lükke
    f) inimeste üldine enesetunne on talvel -15 kraadi ja halli taeva all niikuinii negatiivsem kui muul ajal
    g) pikaaegsest tööpuudusest tingituna suureneb kuritegevus
    h) paljusid inimesi haarab abituse tunne ning riiki tabab enesetappude laine

    See on muidugi suhteliselt negatiivne, kiirelt välja pritsitud stsenaarium.
    Reaalsus jääb kindlasti optimistide ja pessimistide hinnangute vahepeale :)
  • Merkol on vist ca 420 miljoni krooni eest tühjasid kortereid üle Eesti.
    Need tuleb ära squattida ja kodutuse probleem on lahendatud :)
  • @ptomberg
    mind isiklikult ajab oksele, et hoolimata Sinu fantasilisest kampaaniast viivad lingid LHV-st huinja kuhu ilma back võimaluseta.
    Häirib ka see, et ei ole näinud, et nii laiahaardelise LHV-reklaamikampaania juht pole end nimeliselt tutvustanud
  • Nafta hinna olulisse tõusu mina ei usu - kõik kohad on praegu ostjat ootavat naftat täis. Meil mängib olulist rolli gaasi hind, mida muudetakse vähemalt poole aastase viivitusega. Seega odavat gaasi peaks saama kuni 2010 kevadeni.

    Koondamislaine - Mina ei usu et tööseaduse tõttu rohkem inimesi kinga saab. Või vastupidi - seaduse mitte vastuvõtmise tõttu inimesed hoitakse tööl. Uue seaduse vastuvõtmise-ootus ehk pikendab mõnede inimeste tööl olekut kuu-kaks-kolm, kuni juulini, mitte rohkem.

    Enesetappude laine ei mängi absoluutselt mitte mingit rolli ühiskonnas ja tarbimises.
  • @Notton, kuis see nüüd siis siia puutus? :)

    Back-võimalusteta linke ei oska kommenteerida. Ei ole neid tahtlikult tekitanud.
    Lappasin läbi just viimased postitused, kus olin linke kasutanud, ja kõik toimisid.
    Anna palun mõni viide, kus ma olen sellise back-võimaluseta viite postitanud, et leida, kus ma HTML-s vea tegin.

    Nimi mul Pärtel Tomberg, kuid kuna pole näinud, et keegi teine kusagil oma nime oleks avaldanud, siis pole seda ka teinud.
    Arvasin, et pole tavaks.
    Mul kasutajanimest samuti nimi väljaloetav :)

    Muideks, mu kampaania pole olnud ka laiahaardline.
    Minu ettevõtmise teemal on olnud kaks teemat.
    Need ka kahe-kuulise vahega :)

    Minu postitused teistes teemades on puhtalt minu isikliku arvamuse avaldamised.
  • ptomberg, pole vaja põdeda, mind peeti oma nimeavalduse tõttu strippar marcoks. Siin portaalis. Paneb vaid mõtlema, et kas tõesti kogu see rahvas siin ikka raha ka oskab lugeda :D
  • @ttrust, koondamise puhul olen Sinuga päri, et seadus iseenesest ei tekita midagi.
    Küll venitatakse otsustega, lootuses, et saab selle protsessi väiksema valuga läbi tehtud.
    Talvega on see seotud selliselt, et abirahad on talveks ära kasutatud.

    Lõppkokkuvõttes võime teha prognoose ka kohvi paksult.
    Ühiskond ei allu loogisele tuletamisele ning seetõttu on prognoos hea vaid erinevate stsenaariumide läbimängimiseks, et iseenda tagumik oleks kaitstud, kui ka kõige hullem juhtub..
  • Strippar Lõualoks ei oskaks siia tulla. Ja kui ta siia mingi ime läbi satukski, ei oskaks ta midagi siin peale hakata. Tal oleks siin igav. Väga igav. Ja arusaamatu.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon