Oma ettevõtte loomine - Vaba teema - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Vaba teema

Oma ettevõtte loomine

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Lisan selle teema ja vabandan juba ette kui antud teemal kuskil juba mingi foorum on.
    Kuna olemas idee ja ka võimalused selle teostamiseks, siis sooviks natuke vaimunõu,
    et kohe alguses mingit fataalset jama endale kaasa ei tooks.

    Oman.
    Äriideed
    Võimalusi selle rakendamiseks.

    Kas kellelgi on kogemusi OÜ loomisel mittevaralise sissemaksega käitumise korral ?
    Olen asjast nii aru saanud, et vajan hindamisakti varale + notariaega ja korras. Loomulikult
    oleks lihtsam ja kiirem teha see asi internetis ID kaartiga, kuid elada on vaja ja hetkel ei tahaks
    midagi oma investeeringutest müüma hakata. Või on see mitte varaline sissemakse mingi muu
    nipiga. Kuna ei taha kellegi raha ega muud toetust, siis tänaks ette kui kohe näkku peksma ei
    hakata.
  • selleks et ID kaardiga OÜ teha, piisab, kui kontol on 40K olemas. Pärast registreerimist võid selle jälle välja võtta. Igatahes on see lihtsam ja odavam, kui mingite hindamisaktidega jebida ja hiljem nende mitterahaliste sissemaksetega samuti. See 40K on sul max nädal aega kinni, hiljem saad selle kätte.

    ...ja selliseid teemasid peaks siin veel olema, kasuta otsingut.
  • Kui sul on 50% mitterahline sissemakse, siis pole minu teada vaja midagi tõestada.
  • aga jah. 40k pole nii suur raha seega tee ID kaardiga ära ja kiirelt valmis.
  • Oman kogemust mitterahalise sissemakstega tegelemisel. Kui huvi siis võta ühendust võin mõningaid juhiseid jagada. euroloans@hot.ee
  • surfnet paljude jaoks on 40k ka suur raha, eriti veel praegusel ajal.

    idee võib olla hea, ja isegi toimida, aga seda 40k pole kusagilt võtta jne. Ühesõanaga kui 40K olemas siis asutamiskulud ca 3500 kui ei ole siis ostad 5100.
  • võidakse likvideerida ettevõtte kui mingi minimum summa kontol ei ole
  • kui ettevõttel on litsentsid, kasutusõigused ostetud ja ettevõtte likvideeritakse , siis kaovad ka litsentsid ja kasutusõigused koos ettevõttega. sellepärast peab koguaeg minimaalne summa olema kontol
  • purus sa ajad segast. Äriseadustik ei luba omakapitali alla miinimumi olla. Palju sul raha kontol on ei ole oluline.
    Internetist firmat tehes oli maks minumeelest 2700 eeku, vähemalt eelmise aasta sees veel.
    40000 on kinni nii kaua kuni lähed teed loodud firmale pangakonto ja raha laekub sinna. Maksuametiga on pistmist hiljemalt järgmise aasta 30 juuni kui tuleb aastadeklaratsioon esitada. Midagi on vähemalt eestis lihtsaks tehtud.
  • a) Ei ole seadusega kehtestatud kohustuslikku minimaalset kontojääki
    b) Ettevõtted ei ole kohustatud oma aastaaruandeid Maksuametile esitama.
  • 2900 on riigilõiv praegu ID-kaardiga loomisel..
  • Riigilõiv 2900 krooni ID kaardiga luues. Üldjuhul ei ole see raha isegi nädal aega kinni. Kui luua firma hästi vara hommikul, siis võib isegi samal päeval raha juba kontole tagasi saada. Tavaliselt maksimum päev või kaks, kui just pühad või nädalavahetus vahele ei tule.

    puruse, kommentaarid erinevates teemades ettevõtluse osas annavad märku, et ta räägib mingi teise riigi seadustest või mõtleb neid ise välja.
  • @winston1984

    Mõned tuttavad tegid kunagi mitu ettevõtet paberil eksisteerivate püsivarade eest.
    Tean et abi saadi läbi http://www.firmadeasutamine.net/.
    Mitterahalise sissemakse korral pidid saama audiitori kinnituse oma varadele.
    Protsess toimis järgmiselt, et panid oma varad kirjad (i.e. IBM x680 bla bla bla - väärtus 28K; server xxx väärtus 12K) ning edastasid siis audiitorile.
    Keegi ei hakanud kontrollima, kas seda vara ka tegelikult oli.

    Muideks, kui siin on keegi Justiitsministeeriumist, siis panen Teile südamele vajaduse kõrvaldada 40K omakapitalinõue.
    See on absoluutselt mõttetu nõue, mis lööb ettevõtlusele metsiku barrier of entry.
    40K = ca 4k keskmine netopalk - eeldades, et inimene säästab 20% oma palgast läheb sellise raha kokkusaamine 20 kuud.
    St. ettevõtlusesse minemiseks pead juba olema keskmiselt rikkam.
  • ptomberg
    Justiitsministeeriumis on Lang-ghost kummitamas., seega on ilmselgelt debiiilne loota, et sealt keegi midagi Eesti majanduse heaks teeb. Selles valdkonnas käib asi ikka vanamoodi - vastame ainult küsimustele küsimustgea või aetakse keskerakonna kaela.
    See on ka minu meelest suht vajalik asi kuid hetkel on võimul mehed, kes arvavad, et majandus tõuseb fööniksina tuhast kui loll orjarahvas lõpuks ometi ilma rahata tööle sundida. Ja kui ikka tööle ei hakka, tõstetakse makse veelgi. Ja veelgi. Kuni raisad tööle hakkavad kui ei taha, et lapsed nälga surevad.
    Vaat selline on riik kuhu ettevõtet rajada. Nii et jõudu tööle kõigile!
  • winston1984- üks väike nõuanne otse frondilt. Kui firma asutamisega juba kinni jookseb, siis äkki tasuks veits kogu asja studeerida ja kellegi juures pisut kõrvalt vaadata. Muud teele kuhjuvad kivid on oluliselt suuremad kui ettevõtte asutamine ja osakapitaliga mäkerdamine.
    Samas, julge pealehakkamine on juba pool võitu. Edu asja launchimisel.
  • Helista näiteks Tartu ärinõuandlasse. Need loevad sulle kinnisilmi ette kõik variandid.
  • Asja tegemine on üksasi, asja käigushoidmine teine asi. Käkk on see kui teed suured investeeringud firmale, firma likvideeritakse ja siis oled kohe investeeringutest ka ilma, sest kõik need kasutusõigused, litsentsid jms mis investeeringuteks tehtud ei kuulu füüsilisele isikule. Siis tuleks enne likvideerimise ohtu firma maha müüa ja mõned firmad on nii soodsalt turul saada koos intellektuaalse kapitaliga. Nii, et alati ei peagi firmat looma, kui saab firma lihtsalt osta turult nagu kasutatud autosid ostetakse.
  • 40k võib pangakontost välja võtta siis kui on firmal maksmata arveid sama summa eest, st et võib välja võtta niipalju kui palju on maksmata arveid, vastasel juhul firma on pankrotis ja läheb likvideerimisele. ma ei tea kuidas mitterahalise siśsemaksega on, selle väärtus tegelt väheneb ajajooksul
  • purus , palun lõpeta jama ajamine asjast millest sa midagi ei tea. Juba mitmes kord ajad täielikku jama.

    Keegi ei keela pangakontolt raha välja võtta ja kassasse panna.

  • Vahelduseks:
    Kuidas saada väikeettevõtjaks ?
    Tuleb osta suur ettevõte ja maksta ära kõik maksud . . .
  • selliseid küsimusi võiks küsija ise vaadata kui lakmuspaberit, kasvõi endas selgusele jõudmiseks
    kui sellised asjad tekitavad probleeme (peaaegu ületamatuid), äkki siis ei ole veel õige aeg?
    mis saab rahast, mille sisse paned. Kas seda 40,000-t veel elus kunagi näed?
    Kas raha peab hoidma pangas või võib hoida ka kassas?
    Kui asutamise hetkeks (e-kaudu toimub see tõesti tundidega) ei suuda saada 40,000 kr kokku (ja isegi ei saa aru, kuidas see tuleks "kokku saada"), siis mida kavatsed oma firmaga tegema hakata?

    siin pole mingit raketiteadust, veidi uurida. Internet on suur ja lai, ja infot küllaga.
  • to summer
    selline asi võib kaupluses olla et tekib palju sularaha.... äriühingus ei saa kassas palju raha olla sest peab arveldama pangakontoga , rahaülekannete teel, sest siis saab maksuamet igal ajal firma rahale käppa peale . seekui palju sularaha on, ei huvita kedagi. oluline mis pangas on
  • sularahaga arveldamine on keelatud, kui kassas on palju raha ja kontol pole midagi, siis maksuamet hakkab kohe huvi tundma
  • purus,

    äkki sa tood oma väidete tõestuseks mõned väljavõtted seadustest, toimkonna juhenditest, kohtulahenditest ...
  • To. Purus:
    Mitte keegi ei keela firmal arveldada sularas ja hoida oma rahapakke kasvõi kodus voodiall. Ja pangakonto omamine ei ole ka kohustuslik.
  • Minu kogemusel sai küll jah arvuti taga mitterahalise sissemaksega ettevõtet asutada kui sul audiitori poolt kinnitatud dok selle jaoks olemas (ka audiitor peab oma digiallkirja protsessi käigus andma)... Aga kui ca 2 kuud tagasi üht ettevõtet asutasin, siis terendas seal rida, mis ütles, et arvuti taga saad ainult sularahaga arveldada. Mulle tundub, et süsteemi on selles suhtes muudetud. Seekord oli minul tegu sularahaga ja ei proovinud kas võimalik. Soovitan, mine logi sisse, tee esimesed sammud ära ja kui omakapitali rea pealt faili lisamise võimalust ei leia, siis vastus käes. Loodan, et oli abiks
  • On ettevõtte asutamiseks kiirmeetod ja seal on standardne põhikiri ja ainult sularahas sissemaks ärregistri deposiitkontole.
    Tavameetodi puhul saad esitada oma põhikirja ja mitterahalise sissemakse jne. See aga läheb tavameetodisl ja mitte 2 tunniga vaid ca 2 tööpäevaga ja lisaks on see ka kallim. ja enne panin segast äruanne tuleb järgmise aasta 1. juuliks saata loomulikult äriregistrile, mitte maksuametile.
    PS. Purus ei saa omakapitali mõistest vist üldse aru, ilmselt bilantsist siis ka mitte.
  • Purus, mis ma valesti teen kui lähen võtan oma 40k arvelt ära, vahetan eur ja lähen valge lina alla D-d ootama?
    Pankrot?
  • ärge minu juttu tõena võtke, see ei ole minu level, see on mu arvamus mitte veendumus
  • Ei leidnud seonduvat teemat seega kirjutan siia. Kas keegi teab, kui keerukas on ettevõtluse alustamine USA-s(nt. New York)? Olen kuulnud, et saab alustada palju kiiremini ja sootsamalt kui Eestis aga midagi konkreetset ei leidnud. Kas kohustuslikku omakapitali nõue on samuti sätestatud näiteks LLC asutamisel?
  • Kommentaar teema alguse kohta: kõige kiirem ja odavam on võtta kaasa sularaha (või 50% sula ja vara nimekiri) ja minna sõbraliku notari juurde. Riigilõiv on veidike väiksem ja juhul, kui e-inimestele su firmanimi ei meeldi, siis saad selle kohe teada (notar hindab sarnasust teistega), mitte ei vastata nädala jooksul. Notarid on hetkel veel suht töötud ka.

    Selline isiklik kogemus siis.
  • Kelm1, kuule miks kelm peab ettevõtet alustama, kelmil on selleks tankistid ja riiulifirmad.
  • Usa kodanik soovib osta OÜs osaluse. Kas ta peab selleks tulema kindlasti Eestisse või on selleks ka muid alternatiive?
    id-kaarti tal arusaadavalt ei ole...
  • to surfnet
    Selleks on vaja volitust, mis peab olema apostillitud.
  • Ei hakka uut teemat looma, selle asemel äratasin vana ellu.

    Kas keegi oskab soovitada mõnd raamatut (e-õppe materjale, veebilehte, vahet pole) stiilis "alustava ettevõtja ABC"? Midagi sellist, mis ei sisalda heietusi strateegia valimisest ja personalipoliitika kujundamisest, vaid arusaamist sellest, mis on tulumaks ja käibemaks ja äriregister jms.
    Ehk et inimesele, kel on olemas toimiv teenus, aga soovib liikuda palgatöötajast ettevõtjaks.

    Võimalik, et see on liigselt küsitud, aga küsija suu peale ei lööda :)
  • Näiteks selline raamat on olemas: "Palgatööst kõrini? Hakka ettevõtjaks!" Autor: Maire Forsel
    Ise pole näinud aga kirjelduse järgi peaks sobima.
  • Küsimus on vist pigem, kuidas raamatupidamist jm aruandlust korraldada. Kui soov kõik ise teha, siis tuleks raamatupidamise algtõed selgeks teha. Mina lugesin suvalist raamatupidaja õpikut, mille netist leidsin ning lisaks oleks vähemalt alguses mõistlik kasutada raamatupidaja abi, et järje peale saaks sh MTA deklarid KMD, VD, TSD jne.
    Abiks ka pilvebüroo (maksud, seadused jm) ning https://e-arveldaja.rik.ee/ ja selle materjalid.
  • Ma ei oska neid otseselt millegagi võrrelda, vbl on pool sisust jama, aga need Pilvebüroo e-raamatud on mulle ka kõvasti abiks olnud. Või noh, siiamaani pole veel kinni pandud. Enne nende leidmist ajasin näpuga mingites raamatupidajate koolis jagatud PDFides järge, mille sõber andis :)

    Raamatupidamist peab algtasemel jagama ka siis, kui ei kavatse ise raamatupidada, damhik...
  • EMTA-l on sektsioon veebilehel: Abiks alustavale ettevõtjale. Peale selle teeb EMTA sageli ka tasuta koolitusi, samas olemas lingid videosalvestustele toimunud koolitustest. Mh toimunud veebiseminaride videomaterjalid.

    Tasub vaadata ka Töötukassa veebilehte, varsti tulemas nt Tallinna ja Harjumaa tööandjate teabepäev tootmisettevõtetele. Äkki on kasu varasemalt salvestatud videotest.

    Kirjastuse Juura poolt välja antud seaduste kommenteeritud väljaanded.

    Raamatupidamise korraldamise seisukohast on mõtet vaadata kuidas nt riik oma raamatupidamist on korraldanud. Finantsarvestuses on kuiva ja metoodilist valdkonda piisavalt, selles osas saab eeskujuks küll võtta, pole vaja karta. Vt nt Riigi raamatupidamise üldeeskiri (aegunud), Avaliku sektori finantsarvestuse ja -aruandluse juhend, RTK jne.
  • Merit Aktiva oli hea programm, kus oli lihtne ise raamatupidamist teha. Mul vend väidab, et seniajani on. Samuti on selle kohta netis väga palju infot ja foorumeid jms.

    Kasulik on päris alguses konsulteerida ka päris (bilansivõimelise) raamatupidajaga.

    Lisaks on olemas hulk riigi ja EL poolt rahastatavaid (osalejatele tasuta) koolitusi (näiteks sellel lingil), mitte ainult raamatupidamise kohta, vaid ka üldisemaid. Soovitan mõnel ära käia - paneb vähemalt mõtlema. Vähemalt see koolitus kus ma kunagi ammu (Mainor, 2006?) käisin oli väga konkreetne ja polnud mingi niisama heietus. (Kuni selleni, et võisid oma läpakast oma raamatupidamist õppejõule näidata ja too näitas näitas, et mida teha tuleb.)
  • Tänud kõigile!
    raulir
    Lisaks on olemas hulk riigi ja EL poolt rahastatavaid (osalejatele tasuta) koolitusi (näiteks sellel lingil), mitte ainult raamatupidamise kohta, vaid ka üldisemaid. Soovitan mõnel ära käia - paneb vähemalt mõtlema.

    See ei ole päris see sihtgrupp või koolitus. Kuna tegu on täistöökoha kõrvalt magistriõppes tudeeriva inimesega, kel aeg niigi loetud, siis mingi 56-tunnine koolitus pole talle. See tundub olevat mõeldud pigem sellele, kes vaatab tühjal väljal ringi ja mõtleb, kuskohast üldse alustada.

    Olen ise kunagi töötuna käinud sellises Töötukassa korraldatud koolitusprogrammis. Üle ühe päeva ma vastu ei pidanud. Töötul on raudselt targematki teha.
    momentum
    EMTA-l on sektsioon veebilehel: Abiks alustavale ettevõtjale. Peale selle teeb EMTA sageli ka tasuta koolitusi, samas olemas lingid videosalvestustele toimunud koolitustest. Mh toimunud veebiseminaride videomaterjalid.
    Tasub vaadata ka Töötukassa veebilehte, varsti tulemas nt Tallinna ja Harjumaa tööandjate teabepäev tootmisettevõtetele. Äkki on kasu varasemalt salvestatud videotest.

    Tundub, et võib abi olla küll. Vähemalt esialgu tundus täitsa huvitav.
    eln
    Näiteks selline raamat on olemas: "Palgatööst kõrini? Hakka ettevõtjaks!" Autor: Maire Forsel
    Ise pole näinud aga kirjelduse järgi peaks sobima.

    Ei ole näinud jah, aga pealkiri tundub paljulubav :)
    Nullpointer
    Küsimus on vist pigem, kuidas raamatupidamist jm aruandlust korraldada.
    Abiks ka pilvebüroo (maksud, seadused jm) ning https://e-arveldaja.rik.ee/ ja selle materjalid.

    Ei ole ise kavas raamatupidamist korraldada, õnneks on pädev ja kogenud raamatupidaja olemas.

  • Velikij
    Tänud kõigile!
    raulir
    Lisaks on olemas hulk riigi ja EL poolt rahastatavaid (osalejatele tasuta) koolitusi (näiteks sellel lingil), mitte ainult raamatupidamise kohta, vaid ka üldisemaid. Soovitan mõnel ära käia - paneb vähemalt mõtlema.

    See ei ole päris see sihtgrupp või koolitus. Kuna tegu on täistöökoha kõrvalt magistriõppes tudeeriva inimesega, kel aeg niigi loetud, siis mingi 56-tunnine koolitus pole talle. See tundub olevat mõeldud pigem sellele, kes vaatab tühjal väljal ringi ja mõtleb, kuskohast üldse alustada.

    Olen ise kunagi töötuna käinud sellises Töötukassa korraldatud koolitusprogrammis. Üle ühe päeva ma vastu ei pidanud. Töötul on raudselt targematki teha.

    Ma ei mäleta midagi töötutest. Seal olid inimesed, kelledel umbes pooltel oli juba firma olemas (sh osadel isegi töötajad) ja teisel poolel miski kindel oskus ja plaan. Kestis vist umbes kolm päeva ja kedagi ära ei kadunud. Toimus kohaliku arenduskeskuse (näiteks) ja Mainori koostöös.

    Ma arvan, et töötukassa kaudu ei satu sa jah päris õigesse kohta.

    Magistriõppe kõrvalt täiskohaga töötamine ja siis ettevõtluse alustamine - ma kardan, et see on paratamatu, et pead sealt ka nii enesetäienduse kui ka ettevõtluse enese jaoks aega leidma :)
  • Pilvebüroo (rõõm kuulda, et kasulikuks osutunud) kõrval olen kirjutanud selliseid veidi "advanced" artikleid siia ka: https://robbybobby.ee/blogi/
  • .. ja e-raamatud asuvad siin: https://pilvekool.ee/
    Alustavale ettevõtjale soovitaks ehk
    * ülevaade, milliseid kulusid maksustatakse ja milliseid mitte: https://pilvekool.ee/pood/maksuvabad-kulud-ettevottes/
    * rahateemadest: https://pilvekool.ee/pood/rahateemad/
  • Krista
    Pilvebüroo (rõõm kuulda, et kasulikuks osutunud) kõrval olen kirjutanud selliseid veidi "advanced" artikleid siia ka: https://robbybobby.ee/blogi/

    Igatahes vahva lugemine ja üsna seinast seina. Kui advanced - jah, kõik pole kindlasti algajale, aga see MTÜ ja äriühingu jutt küll on kohe täitsa teemasse.
  • Temaatiline artikkel Delfist
    Ta tõi näite eelmisest aastast, kui sai e-kirja teatega, et tema ettevõtte suhtes on algatatud väärteomenetlus ning kui ta kohe ettevõtte kontoväljavõtet ja lepinguid ei saada, siis ootab teda 50 000 euro suurune trahv ja must nimekiri. „Oled parajasti kuskil tundras seiklemas ja põmm!” kirjeldas ta.

    Raadiku sõnul helistas ta seepeale tarbijakaitseametisse. Seal paluti tal neile kirjutada. „Kirjutad ja meilid jäävad vastuseta. Kirjutad mitu kirja, küsid, milles asi? Lased kõik vajalikud paberid ära saata ja jääd ootama. Nii uimad pool aastat, kirves pea kohal, kuni lõpuks saabub kiri teatega, et menetlus on lõpetatud, rikkumisi ei leitud!” rääkis ta.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon