Küsimus aktsiakauplemise kohta - Vaba teema - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Vaba teema

Küsimus aktsiakauplemise kohta

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Tekkis selline küsimus aktsiatega kauplemise kohta.

    Tahaks huvi pärast teada seda, et kui suured investeerimispangad avalikustavad oma ostu/müügi soovitusi aktsiatele, kas nende analüüsid jõuavad ettevõtte enda trader'iteni samal ajal kui üldsusele või saavad nad selle ennem kätte?

    Ma hakkasin mõtlema et ühest küljest ei oleks nagu midagi valesti sest kui analüütikud ei opereeri inside infoga, siis pole selles midagi halba kui nad oma analüüsi tulemused "omadele" varem edastavad et need saaksid nende pealt kasu teenida. Samas aga kui mõne suure investeerimispanga analüütikud muudavad mingi ettevõtte aktsia ostu/müügi soovitust, siis see mõjutab tavaliselt ka hinda ning mõne arvates (minu meelest küll mitte) oleks see ebaaus kui firma enda trader'it saavad varajase ligipääsu infole mis mõjutab aktsia hinda.

    Oskab keegi kommenteerida kuidas see käib?
  • See kvalifitseerub otseselt inside tradingu alla ja sellist asja üldiselt ei praktiseerita. Mitte, et sama maja inimestel poleks mingit aimu, mida kolleegid teavad, aga antud näite puhul on varajase research reporti kauplemine selgelt keelatud.
  • typo: "kolleegid teavad" --> "kolleegid teevad"
  • Kas research'erid siis tegutsevad inside infoga? Ma mõtlesin et kui nad ei tegutse, siis on tegemist ju vaid kellegi arvamusega mingi aktsia kohta mis põhineb kõikidele kättesaadaval infol.
  • Ah mis, ikka Hiina müür on researchi ja tradingu vahel igal pool. : - )
  • Matjusm,
    Researcheril ei ole inside infot üldiselt. Aga kui tema report on tõenäoliselt aktsiahinnale olulise mõjuga, siis seesama report ja selle recommendation on inside info, mida ei tohi valikuliselt avaldada üksikutele väljavalitutele.
  • Kas ettevõtte kontol aktsiaid müües ja ostes tuleb tõesti see 2 päeva ära oodata, või võib kohe sama raha uuesti edasi investeerida?
  • "momentum"
    Kas ettevõtte kontol aktsiaid müües ja ostes tuleb tõesti see 2 päeva ära oodata, või võib kohe sama raha uuesti edasi investeerida?

    See sõltub mida mingi konkreetne pank oma investeerimisplatvormiga võimaldab. Üldiselt peaks saama müüdud väärtpaberitest laekuva raha arvelt kohe uusi aktsiaid soetada.
    Soovitan isiklikult, et väärptaberitega kauplemiseks tuleb teha täiesti eraldi pangakonto, mis siduda väärtpaberikontoga, nii eraisikule kui firmale. Ning firma/eraisiku teise (põhilise) pangakonto pealt siis teed ülekandeid, maksad arveid, saad sinna rahalisi laekumisi, palka jne.
  • ....küsib algajalikult seesama momentum kes siia aastaid on rekordpikki komme kribanud? wtf siin toimub?
  • "opex"
    ....küsib algajalikult seesama momentum kes siia aastaid on rekordpikki komme kribanud? wtf siin toimub?


    Kunagi oli nii, et sai kohe. Ja ei andnud süsteem mingit hoiatust.

    Nüüd on nii, et raha läheb kuhugi ära. Ja ma ei saa aru kuhu see kaob ja kas saab kohe kasutada, või ei saa.
    Mõtlesin, et küsin üle.
  • "momentum"
    "opex"
    ....küsib algajalikult seesama momentum kes siia aastaid on rekordpikki komme kribanud? wtf siin toimub?


    Kunagi oli nii, et sai kohe. Ja ei andnud süsteem mingit hoiatust.

    Nüüd on nii, et raha läheb kuhugi ära. Ja ma ei saa aru kuhu see kaob ja kas saab kohe kasutada, või ei saa.
    Mõtlesin, et küsin üle.

    Kui ma ise olen just aktsiaid müünud (raha pole veel laekunud) ja tahan uusi osta, siis summa, mille ulatuses ma aktsiaid osta saan, seda kuvatakse ainult aktsiate ostmise veebivormil. Mujal ma summat seda ei näe (või ei oska näha). Kui nad muidugi seda süsteemi hiljuti muutnud pole.
  • lol. Kui see tread nali ei ole, siis mis see on?
  • "momentum"

    Nüüd on nii, et raha läheb kuhugi ära. Ja ma ei saa aru kuhu see kaob ja ....


    Tuhandetel eestimaa peredel on sama mure... Welcome to reality... nii asjad tihtipeale käivad. Siia võiks veel lisada levinud ütlus nende kohta kellelt tulebki raha ära võtta jne...

    Palun mitte solvuda. Niisama nokkisin, vaatan oma punetavaid portfelle ja mõtlen, mis jälle valesti tehtud sai :) Ma olen ka praegu üks nendest kellelt raha ära võetakse.
  • "CharlieF"
    "momentum"

    Nüüd on nii, et raha läheb kuhugi ära. Ja ma ei saa aru kuhu see kaob ja ....


    Tuhandetel eestimaa peredel on sama mure... Welcome to reality... nii asjad tihtipeale käivad. Siia võiks veel lisada levinud ütlus nende kohta kellelt tulebki raha ära võtta jne...



    Lisaks küsimusele "kuhu kaob raha?", painab enamus inimesi veel ka küsimus "kust tekib tolm?"

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon