Eluasemelaenu intressi fikseerimine - Free topic - Forum - LHV financial portal

LHV financial portal

Forum Free topic

Eluasemelaenu intressi fikseerimine

Log in or create an account to leave a comment

  • Tunnen huvi intressi fikseerimise vastu. Olen suhelnud pangaga sel teemal, kuid tahaks ka reaalseid kogemusi kuulda, et kui keegi on teinud siis mis head ja vead on avastanud: näiteks kui on üritatud midagi lepingus pärast fikseerimist ja kuidas see õnnestus jne. Kõik kommentaarid on teretulnud!
  • Mina olen aru saanud, et kui tahad mingisuguseid laenutingimusi muuta, siis võib pank absoluutselt kõik tingimused üle vaadata, et seal tuleb ikka väga valvas olla ja enne allkirja kõik (väikeses kirjas ka) läbi lugeda:)
  • Kogemust ei ole aga teiste kogemustest võin rääkida, et mõniaeg tagasi siin ei võetud selle teemaga jutulegi. Pank ei tee kunagi midagi enda kahjuks, kui lepingut muudat siis pead endale selgeks tegema, kas uus leping on sulle ikka kasulikum. Kui tegemist on eluaseme laenuga siis oleksin eriti valvas!! Periood pikk ja vaevaline. Tean osasid, kes buumiajal lugesid eluaseme laenulepingul ainult pealkirju ja tumeidaid tekste, tagantjärgi avastavad lisasid....
  • Intressi fikseerimine on sama sisukas tegevus nagu kindlustamine, valuutariskide maandamine ja blackjack. Statistiliselt saad sa igal juhul tappa, sest maja võtab oma.

    Õnnemänguhuvilistele, keda ikka jagub, muidugi meeldib. Isegi Pant proovis korra kütusehindadega õnne, läks nagu enamasti (kaotas). Tore, et vastavat tegevust alati mingiks maandamiseks kutsutakse, sisuliselt vead sa ju endast suuremaga kihla kumma nägemus on õige. Pluss maja paneb oma osa vahelt veel pealekauba ehk shansid on alati sinu kahjuks.

    Erandina olen nõus vastavat tegevust (lühiajaliselt) taluma kui mittemaandamine toob kaasa kahju, mis sind hävitab. See võis ka Pandi käitumise taga olla. Asjalikum on aga mitte võtta nii suuri riske (osta odavam auto, võta väiksem laen) ja mitte hoida kõiki mune ühes korvis.
  • saaks anna hinnangu, kui teaks konkreetseid numbreid ja pakkumisi.
    Mis pakub pank fiks intressiks ja mis ta pakub ujuvaks?
  • hetkel on intress 0,7+6 Euribor. Fikseerides 5 aastaks oleks hetkel intress 2% (5 a eiribor)+ca 1,2%, kuna pank tõenäoliselt tõstab minu marginaali. E kokkuvõttes 3,2% järgmist 5 aastat
  • Ma ei tahaks uskuda, et pank marginaali nii väikseks jätab.
  • Pank teeb sulle parima pakkumise sel hetkel kui te tehingusse lähete. Edasised muudatused on juba kõik sinu kahjuks. (V.a. muidugi kui sul õnnestub konkureeriva pakkumisega pangale survet avaldada, aga see vist ei ole praegu keiss.)

    5 aasta Euribor ongi hetke keskmine ootus vastavale perioodile. Võidushanss 50/50. Küll aga paneb maja lisamarginaali näol kohe oma vahele nagu näed. Lisaks, kui sul on laen pikem kui 5 aastat, siis intressi fikseerid viieks aastaks, aga marginaal jääb suuremaks kogu laenuperioodi lõpuni.

    Ja meenutan ikka suurt pilti - tahad maja vastu mängida, mine kasiinosse, kaotus väiksem ja odavad joogid.
  • Kui sul on hetkel diil 0,7%+6k Euribor, siis mina ei soovitaks isegi fikseerimise jutuga kontorisse minna. Parem kui üldse kontorisse ei läheks ja pangast kaugele eemale saad hoida.
    See on konkreetne diil, millega pank täna rahul ei ole ja raha ei teeni. Igal võimalikul juhul nad proovivad praegu seda lepingut ümber teha ja marginali tõsta.
    Kui teed nendega uue diili, siis see saab igatahes oleme nende jaoks kasumlik.
    Kahtlen samuti selles, et täna pank lepiks marginaliga 1,2%. Aga mine tea.
  • Nordea pushis minu olemasoleva 0,5%+6kEuribor asemel ka: "fikseeritud intressilaega" varianti (2% Euribori laega, 3 aastat). Tulemuseks oleks 1%+0,5%+6k euribor. Vaadates siin muid pakkumisi, siis kõige hullem pakkumine ei olnudki. Siiski...
  • Hmm, praegu vist kyll ei ole väga mõistlik intressi fikseerida kuna raha pakkumine on suurenemas.
  • sain siis Sampost konkreetse pakkumise, intressiks 3,086% 5 aastaks ja veel lühendatakse laenuperioodi 3 a võrra, sest järelejäänud periood peab olema 5ga jagatav. Lõppkokkuvõttes igakuine makse muidugi hetkel suurem. Et minu olemasolevate tingimustega oleks sama makse, peab euribor olema 3% juures. E. jäi leida vastuse küsimusele, mis on järgmise 5 a keskmine euribor?

Threads list

Cookies

LHV website uses cookies to provide you with the best user experience. By clicking "I accept", you consent to the use of all cookies. Read more about the principles of using cookies.

pirukas_icon