Kalev - Luterma - AS Tere - Vaba teema - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Vaba teema

Kalev - Luterma - AS Tere

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Tere!

    Soovin müüa Luterma aktsiaid. Aktsiate kogus 130 tk.

    Lähemat infot saab - 55937193 või mait@ingel.ee
  • Müüa Ekranas-e aktsiaid 450 tk. hind kokkuleppel,

    kontakteeruda LHV Chati kaudu.
  • Kohus määras Kruuda firmale Luterma ajutise pankrotihalduri.
    http://majandus.delfi.ee/news/uudised/article.php?id=39319025
    Ilmselt tuleb AS Tere nüüd müüki panna, ning siis on Kruuda äridega kõik.
  • BNS on ka uudise teinud, kust võib lugeda järgmist:
    Krediidiinfo andmetel on varem Lutermale kuulunud piimatööstuse AS-i Tere aktsiate omanik tänavu 1. jaanuarist alates Nordea Bank Finland Plc Eesti filiaal.

    Ehk siis selle firmaga on finito.
  • Ehk siis võib jälle südamerahuga Tere tooteid ostma hakata?
  • Kuna Orkla ettevõtted teineteisele koduturgudel otsest konkurentsi ei paku siis jään ootama, kes Laimast tekkiva tühimiku meie turul täidab :)
  • Mõni elukunstnik täidab tühimiku

  • Kruuda peeti maksukuritöös süüdistatuna kinni. Kahtlustuse sai ka AS Tere.
  • Kruudal oleks viimane aeg anda see AS Tere piimatootjate kätte, sellega heastaks ta oma elus tehtud patud.:)
  • tulu
    Kruudal oleks viimane aeg anda see AS Tere piimatootjate kätte, sellega heastaks ta oma elus tehtud patud.:)


    Picket fences. Asi on selles,et ühed räägivad tehastest, mis võib tõesti vanarauaks osutuda ja teised räägivad käibest.
    Seda käibeosa tahaksid kõik osta aga seda vanarauda ei taha keegi. Kruuda on pakkunud investoritele vanaraua osa.
    Iroonia on veel selles,et kui mingil põhjusel tootmine väheneb ,siis see käibe osa libiseb ja on juba libisemas ilma midagi maksmata peeride kätte.

    Ma arvan ,et Oliver teab üsna hästi mis ta teeb. See viimaste aastate vana lehma lüps on isegi tema parimad ootused ületanud. Kinnisvara on sõprade nimel ja mõne aasta pärast on kõik unustatud.

    See krimasi on muidugi natuke liiast.

    ps. Põllumees ei saa midagi ja säilitab oma õiguse nõuda.Nagu alati.
  • [quote=noblesse]
    noblesse


    Ma arvan ,et Oliver teab üsna hästi mis ta teeb. See viimaste aastate vana lehma lüps on isegi tema parimad ootused ületanud. Kinnisvara on sõprade nimel ja mõne aasta pärast on kõik unustatud.



    Milline kinnisvara?

    Tere AS nimel on 12 kinnisasja.
  • @henri
    Väide oli ju "Kinnisvara on sõprade nimel", miks sa Teret vaatad, vaata parem mis kunagisest suurest Tallinna Piimakombinaadi maalahmakast on saanud. Mati Tusov on 1 sõpradest vist.
  • Kas see arutelu ei peaks kuuluma elukunstnike kategooriasse?
  • Isand Kruuda pole äritegevusega (noh et ostad, müüd ja teed miskit lisaväärtust) vist kunagi pennigi teeninud. Kogu papp on tulnud erastamisest + kinnisvara mahamüümisest, susserdamistest Tallinna linnaga (koolid!) ning Rahumaa & Co-le tehtud tüngast. Nüüd pole tükk aega enam miskit asjakohast toimunud, ralliautod sõidavad, pappi kulub.
  • Mina ajasin asja nii kaugele. Ma ei ole ostnud peale seda ühtegi Tere toodet, kui Kruuda mind idioodiks pidas ja ütles, et K-kohuke on täiesti legit plönn ja sellel ei ole mingit pistmist mitte millegi muuga, kui et ongi ilgelt hea kohuke.
  • Siis Sa oled kiiduväärselt kange olnud! Ma tegin Kalevi toodetele boikotti niikaua, kuni see norralaste poolt ära päästeti. Pärast seda vabanemist olen end ka Tere osas kahetsusväärselt lõdvaks lasknud.
  • Jahe - kaks küsimust:

    1. Saan ma õieti aru - Sa boikoteerisid Kalevit tema juhi ebamoraalse käitumise tõttu?
    2. Kuidas Sa muidu suhtud ülisuures mahus pistise vahendamisse?

    Ära pane pahaks ;)
  • WN, Sa tead vastust. Mida Su küsimus tähendama peaks?
  • Kuna Comarketis on Tere võipaki hind alla book value ja Valio võipakk peer grupiga võrreldes ilmselgelt ülehinnatud taasemel ning Tere või on külmalt kapist võetult ja saiale määritavuselt oluliselt likviidsem, siis ma olen kahetsusväärselt Kruudale kuuluva tehase toodangut tonnide viisi jõudnud sisse kühveldada, aga abi ei miskit.
  • wise
    Kuna Comarketis on Tere võipaki hind alla book value ja Valio võipakk peer grupiga võrreldes ilmselgelt ülehinnatud taasemel ning Tere või on külmalt kapist võetult ja saiale määritavuselt oluliselt likviidsem, siis ma olen kahetsusväärselt Kruudale kuuluva tehase toodangut tonnide viisi jõudnud sisse kühveldada, aga abi ei miskit.


    Kuidas saab või külmalt paremini määritavaks? Eks ikka taimerasva lisamisega :)
  • Jah, kuskil oli intervjuu ühe tippkokaga, see ütles, et kasutab ainult soome või prantsuse võid, eesti oma ei pidanud praadimiseks üldse kõlbama (ja ei kõlba kah, olen ise loomkatsetega selgeks teinud)
  • Samamoodi kasutavad kohvigurmaanid ainult Alma kohvikoort, teised ei kõlba.
  • WN, et Sa pole selgitanud oma küsimuste tagamaad, siis ma igaks juhuks vastan neile selge sõnaga:
    1) Jah, ma karistasin boikoteerimisega Kalevi juhi ebamoraalset käitumist.
    2) Pistise vahendamise eest peab karistama, summa suurus pole teo hindamisel oluline.

    Mida Sa nende küsimustega öelda tahtsid?
  • mx77
    Jah, kuskil oli intervjuu ühe tippkokaga, see ütles, et kasutab ainult soome või prantsuse võid, eesti oma ei pidanud praadimiseks üldse kõlbama (ja ei kõlba kah, olen ise loomkatsetega selgeks teinud)


    Sama siin.
  • sakuska
    Isand Kruuda pole äritegevusega (noh et ostad, müüd ja teed miskit lisaväärtust) vist kunagi pennigi teeninud. Kogu papp on tulnud erastamisest + kinnisvara mahamüümisest, susserdamistest Tallinna linnaga (koolid!) ning Rahumaa & Co-le tehtud tüngast. Nüüd pole tükk aega enam miskit asjakohast toimunud, ralliautod sõidavad, pappi kulub.

    Kalevi kommivabriku hoone rentimine riigile oli ka üks koht kus pappi laekub.
  • mutionu
    wise
    Kuna Comarketis on Tere võipaki hind alla book value ja Valio võipakk peer grupiga võrreldes ilmselgelt ülehinnatud taasemel ning Tere või on külmalt kapist võetult ja saiale määritavuselt oluliselt likviidsem, siis ma olen kahetsusväärselt Kruudale kuuluva tehase toodangut tonnide viisi jõudnud sisse kühveldada, aga abi ei miskit.

    Kuidas saab või külmalt paremini määritavaks? Eks ikka taimerasva lisamisega :)

    Lisaks saab "võid" ning "hapukoort" edukalt toota piimapulbrist.
  • ttrust
    mutionu
    wise
    Kuna Comarketis on Tere võipaki hind alla book value ja Valio võipakk peer grupiga võrreldes ilmselgelt ülehinnatud taasemel ning Tere või on külmalt kapist võetult ja saiale määritavuselt oluliselt likviidsem, siis ma olen kahetsusväärselt Kruudale kuuluva tehase toodangut tonnide viisi jõudnud sisse kühveldada, aga abi ei miskit.

    Kuidas saab või külmalt paremini määritavaks? Eks ikka taimerasva lisamisega :)

    Lisaks saab "võid" ning "hapukoort" edukalt toota piimapulbrist.

    tõesti? Hetke piimahindade juures on piimapulbri kasutamine piimatoodete valmistamiseks täiesti ajuvaba. Kust sul tuleb arvamus, et piimapulber on odavam kui toorpiim? Piim on 87% vesi ja selle aurustamine nõuab suures koguses energiat.
    Küll valmistati enne Vene kriisi 20a tagasi odavast Uus-Meremaa võist Vene turu jaoks hapukoort, võitootmise protsesst tagurpidi pöörates.
  • Sorry, OT, aga see on päris kummaline, kust võtavad muidu normaalsed inimesed idee, et kuidagimoodi saab olla kasulikum kõigepealt piim ära kuivatada ja siis uuesti vee/lõssiga mingiks tooteks segada kui toorpiim on käepärast? Mu meelest väljaspool igasugu loogikapiire.
  • sakuska
    Sorry, OT, aga see on päris kummaline, kust võtavad muidu normaalsed inimesed idee, et kuidagimoodi saab olla kasulikum kõigepealt piim ära kuivatada ja siis uuesti vee/lõssiga mingiks tooteks segada kui toorpiim on käepärast? Mu meelest väljaspool igasugu loogikapiire.


    Tõesti?
  • Henno Viires
    sakuska
    Sorry, OT, aga see on päris kummaline, kust võtavad muidu normaalsed inimesed idee, et kuidagimoodi saab olla kasulikum kõigepealt piim ära kuivatada ja siis uuesti vee/lõssiga mingiks tooteks segada kui toorpiim on käepärast? Mu meelest väljaspool igasugu loogikapiire.


    Tõesti?

    Tõesti jah:
    "Piimapulbrist valmistatakse piimajooke piirkondades, kus toorpiima kättesaadavus on mingil põhjusel halb: kas suurlinnades, mäestikus, kõrbes jne. Eestis toorpiima puudust pole, vastupidi- Eestis toodetakse toorpiima rohkem, kui tarbitakse ning ligi 600 tonni päevas eksporditakse lähiriikidesse. "
  • jahe
    WN, et Sa pole selgitanud oma küsimuste tagamaad, siis ma igaks juhuks vastan neile selge sõnaga:
    1) Jah, ma karistasin boikoteerimisega Kalevi juhi ebamoraalset käitumist.
    2) Pistise vahendamise eest peab karistama, summa suurus pole teo hindamisel oluline.

    Mida Sa nende küsimustega öelda tahtsid?


    Ma ei usu kohe üldse mitte, et Sa ei saanud aru mida ma silmas pidasin -
    millest selline ekstreemne suhtumine nagu boikoteerimine - kas nt. Kalevi ja Arco juhtide puhul on nende käitumuslikud moraalinormid erinevad?
  • mutionu
    wise
    Kuna Comarketis on Tere võipaki hind alla book value ja Valio võipakk peer grupiga võrreldes ilmselgelt ülehinnatud taasemel ning Tere või on külmalt kapist võetult ja saiale määritavuselt oluliselt likviidsem, siis ma olen kahetsusväärselt Kruudale kuuluva tehase toodangut tonnide viisi jõudnud sisse kühveldada, aga abi ei miskit.


    Kuidas saab või külmalt paremini määritavaks? Eks ikka taimerasva lisamisega :)


    Ma olen nõus isegi väikese koguse taimerasvaga, et ilma saia lõhkumata või sinna peale saaks :). Muide, teatud lauanoad ei sobi isegi ka Tere või määrmiseks.

    Kui siinkõnelejad räägivad, et Eesti või ei kõlba ka praadimiseks, siis milleks teda üldse kasutada kõlbab?
  • Seda või teemat võiks siin erinevate nurkade alt rahulikult edasi jahuda, siis ajaks siin jutulõimes ideesid otsivatel Äripäeva ajakirjanikel juhtme mõnusalt kokku.
  • Kui siinkõnelejad räägivad, et Eesti või ei kõlba ka praadimiseks, siis milleks teda üldse kasutada kõlbab?


    Siin foorumis kõnelejatel on sageli tavaks ässata ja kohalikku elu-olu kehvaks tituleerida. Välismaal on ägedam, veidi siuke poosetamise värk, ju nõu. Vaata ka märksõnu #ülikond #monton #tavaline_kaup #restoran #olentähtis
  • Või iseenesest on nii neutraalne sõna, et seda peaks edaspidi teksti sees boldis märkima.

    Sorri risustamise eest.
  • mike
    Kui siinkõnelejad räägivad, et Eesti või ei kõlba ka praadimiseks, siis milleks teda üldse kasutada kõlbab?


    Siin foorumis kõnelejatel on sageli tavaks ässata ja kohalikku elu-olu kehvaks tituleerida. Välismaal on ägedam, veidi siuke poosetamise värk, ju nõu. Vaata ka märksõnu #ülikond #monton #tavaline_kaup #restoran #olentähtis


    Ülistamiseks ja kiitmiseks on teised portaalid #perejakodu.ee #buduaar.ee #nupsu.ee #ped..d.ee #toidutare.ee
  • wise
    Seda või teemat võiks siin erinevate nurkade alt rahulikult edasi jahuda, siis ajaks siin jutulõimes ideesid otsivatel Äripäeva ajakirjanikel juhtme mõnusalt kokku.


    "Krt, siin LHV foorumis käib niisama lahmimine, infot üldse ei tilgu..."
    "Koit kuule, ma sain teada, kes need ülejäänud süüdistatavad on!"
    "Väga hea, tee nupp valmis. Ja pane lõppu midagi või kohta ka."
    "Või kohta?"
    "Onju? Ma ise ka ei saa aru, aga ilgelt tahaks midagi võist kirjutada. Kommiisu tuli ka... On kellelgi neid õigeid vanu Mesikäppasid veel kapis kuskil?"
  • White Nigga
    Ma ei usu kohe üldse mitte, et Sa ei saanud aru mida ma silmas pidasin -
    millest selline ekstreemne suhtumine nagu boikoteerimine - kas nt. Kalevi ja Arco juhtide puhul on nende käitumuslikud moraalinormid erinevad?

    Et mis neil kahel juhtumil vahet on?

    Ne bis in idem - kedagi ei karistata sama teo eest kaks korda. See Rooma õigusest pärit põhimõte ei piirdu ainult kohtuliku topeltkaristamise keelamisega, vaid hõlmab ühiskonna suhtumist oma karistuse ära kandnud liikmesse laiemalt.

    Kui karistus on kantud, siis saab inimene jätkata puhtalt lehelt. Maakeeli öeldes: süütegu enam ette ei heideta ja ennast rehabiliteerinu saab jätkata ühiskonna täisväärtusliku liikmena. (Siin on mõned erandid, nagu lapse pilastamine, teatud valdkonnas sooritatud kuritegu, millega kaasneb valdkonnas töötamise keeld jm, aga seal taga on omad põhjused, mille jätan küll koduseks ülesandeks.)

    Me peame muret tundma mitte karistuse juba ära kandnute vaid õigusemõistmise haardest välja jäänute pärast!

    WN, samalaadse fopaa kordamise vältimiseks soovitan edaspidi vähemasti põhiseadust lugeda.
  • Kruudat ei pandagi eeluurimise ajaks kinni ning ta saab kinnipidamiskohast vabaks kas täna õhtul või homme hommikul.
  • wise
    Ma olen nõus isegi väikese koguse taimerasvaga, et ilma saia lõhkumata või sinna peale saaks :). Muide, teatud lauanoad ei sobi isegi ka Tere või määrmiseks.

    Kasuta õigeid tööriistu -- näiteks juustunoaga saab parajad õhukesed laastud... :)
  • Nõukogude ajal oli samuti raske võid saiale määrida. Asja lahendus oli seda mitte hoida külmkapis vaid toas kausis, väga soolase veekihi all. Õige või lähebki kõvaks kui ta on külmkapis. Nüüd, jah, oleme harjunud saiale määrima igasuguseid Ramasid ning või määrimine tuleb halva üllatusena.
    Ja õige või ei olegi niiväga mõeldud praadimiseks. Või õige otstarve on olla koostisosa igasugustes küpsetistes, putrudes, suppides jne. Praadimiseks on mõeldud õli.
  • ttrust
    Nõukogude ajal oli samuti raske võid saiale määrida. Asja lahendus oli seda mitte hoida külmkapis vaid toas kausis, väga soolase veekihi all. Õige või lähebki kõvaks kui ta on külmkapis. Nüüd, jah, oleme harjunud saiale määrima igasuguseid Ramasid ning või määrimine tuleb halva üllatusena.
    Ja õige või ei olegi niiväga mõeldud praadimiseks. Või õige otstarve on olla koostisosa igasugustes küpsetistes, putrudes, suppides jne. Praadimiseks on mõeldud õli.


    Viimasele väitele vaidleks küll väga ja väga vastu, mõned asjad on võis praetuna ikka kordades maitsvam. Profid kasutavad ikka enamuses võid, kui steigiga tegemist ei ole.
  • Oot, oot, kuidas seda võid ikkagi õige määrida on? Kas saia peale või alla?
  • Piimatootja tähistas Oliver Kruuda kinnipidamist: Põlvamaa farmer Raivo Musting, kellele Kruuda kümneid tuhandeid võlgu, avas suurest rõõmust kohe konjakipudeli. Konjakipudelilt lendas kork maha ja võeti korralik klõmakas.
    http://maaleht.delfi.ee/news/maamajandus/uudised/piimatootja-tahistas-oliver-kruuda-kinnipidamist-konjakipudelilt-lendas-kork-maha-ja-votsin-korraliku-klomaka?id=75369827
    Kahjurõõm on kõige suurem rõõm! :-)
  • Ehk teeb ka Raivoga tihedalt perekondlikult seotud muusikaline kollektiiv Winny Puhh (kust Jürnas Farmer oma nime sai?:P) uustöötluse teosest "Pidupäev" - Oll Kruuda pandi vangi :)
  • ivoalaska
    Oot, oot, kuidas seda võid ikkagi õige määrida on? Kas saia peale või alla?

    Lõikad võipakist välja võikuubiku ning plätsutad sõrmede vahel sellele saiaviilu ümber.
  • ttrust
    ivoalaska
    Oot, oot, kuidas seda võid ikkagi õige määrida on? Kas saia peale või alla?

    Lõikad võipakist välja võikuubiku ning plätsutad sõrmede vahel sellele saiaviilu ümber.


    See on päris hea mõte. Jääb see määrimise asi ära.

    Aga võid võid proovida määrida näiteks ka vahele ja mõnikord ka moka peale. Viimast olen ma proovinud, pidavat aitama katkiste huulte vastu. Kui esimest ja teist kombineerida, võib saada huvitava tulemuse mõne konkreetse eesmärgi saavutamisel.
  • Nõrgad olete. Võid tuleb pakist saiale kõrvale hammustada.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon