Print me a Stradivarius - Vaba teema - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Vaba teema

Print me a Stradivarius

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • THE industrial revolution of the late 18th century made possible the mass production of goods, thereby creating economies of scale which changed the economy—and society—in ways that nobody could have imagined at the time. Now a new manufacturing technology has emerged which does the opposite. Three-dimensional printing makes it as cheap to create single items as it is to produce thousands and thus undermines economies of scale. It may have as profound an impact on the world as the coming of the factory did.

    Artikkel ise siin - http://www.economist.com/node/18114327?story_id=18114327 ja kommentaarid on peaaegu sama väärtuslikud kui artikkel ise.
  • Ma usun, et tõenäoliselt plahvatab sellega jälle plastmassist käsitöö nishivaldkond ja ebay võidab, kuid tööstusliku tootmise effektiivsuse ja hinnaga see konkureerida ei suuda. Tõenäoliselt igasugu plastmassist nunnulelud ja vannipardid savad küll korraliku hoobi. Seda kõike eeldusel, et seda tekki suudetakse taskukohase hinnaga toota.
  • Naljakas on see, et mul tädi käis aastal 1987 Ungaris mingis lennukitehases sai mälestuseks suveniiri - metallist pudeliavaja, mille käepidemeks oli Amor. See vidin valmistati protsessi abil, mis kahtlaselt meenutab seda Economist'i artiklis kirjeldatut. Kusjuures ekraanil oli ka 3D mudel jne... 1987!!!
  • Ma olen nõus, et 3D printer annab suure eelise toota mitmeid erinevaid tooteid, s.t pole vaja konkreetsed masinat/seadet/pressvormi jne. Ja siiani on 3D printer olnud suurepärane tööriist prototüüpide valmistamiseks.

    3D printeri täpsus 1/10 mm ei ole samuti mingi etalon tase. Suuremõõtmeliste detailide valmistamiseks seeriatootmise tingimustes on 3D printeri tootlikkus kindlasti suur küsimärk.

    Tehnoloogial on perspektiivi, pole kahtlust.

    Eestis hakati 3D CAD tarkvarasid (Catia, UG, SE) tööstuslikult kasutama 90ndate II pooles, printerite kohta ei oska kosta.
  • Karum6mm

    Ega tehnoloogia ei ole uus, uus oleks see kui see seade maksab vähem kui hävituslennuk.

    Anette

    Eks eestis need 3d cnc pingid juba ammu olemas jah, ja eks praegugi on see, et mõnele vanale autole juppi tahad, poest ei saa siis joonistad ise valmis ja viid treiali kätte tehakse ära. Sellepoolest väga tänuväärne business.
  • 3D printer ja 3D CNC pink on erinevad asjad.
    Üks lõikab materjalist detaili välja, teine teeb materjalist detaili.
    Printerite suurim puudus on hetkel vast materjalide ülimalt piiratud valik.

    Julgen arvata, et 1987 aasta metallist Amor oli tehtud 3D CNC pingiga, mitte printides.
  • allan223 - see Amor valati. Ehk siis paljudest väikestest nõeltest moodustus vorm, kuhu lasti sulametall sisse.
  • Veidi teemast vist mööda, aga siin on üks link "8-bitisele stradivaariusele" ja filmiklipile, mille järgi saab hinnata uue instrumendi kõlaomadusi:
    http://www.gizmodo.fr/2011/02/24/le-violon-version-8-bits.html
  • Maailma esimene prinditud auto
    Tegu on siis elektrimootoril sõitva ja käiguulatust pikendava sisepõlemismootoriga masin.
  • makerbot.com kodulehel, kes on spetsialiseerunud tegema kättesaadavas hinnaklassis Open Source 3D printerite loomisele, oli üleval AR-15 automaadi platvorm detail, millele kinnitub kogu muu relva atribuutika. See tekitab väga huvitava dilemma kuni maani on relva omamine, omandamine ja selle ise tegemine seaduslik / ebaseaduslik. Aga kui see on tehtud kauakestvast plastmassist?

    3D printimine on täna juba reaalsus. Ainus, mis meid piirab, on oma enda kogemus sellega ja sellest tulenevalt fantaasiapiiratus.

    Is Printing A Gun The Same As Buying A Gun?

    Artikli all olevad kommentaarid väärivad nendega tutvumist.

    P.S.
    Makerbot koduleht oli vist see, kus ma DIY $1000 3D printerit esimest korda nägin.
  • Arvestades prinditava objekti keerukust, on tegu märkimisväärse tehnoloogilise edasiminekuga, kuna see tähendab 3D printerite head tehnilist võimekust. Hind on omaette teema, küll aga paljud R&D ja disainibürood prototüüpimisel kasutavad 3D printereid protsessi kirendamiseks. Reeglina 6-8h prinitimine jäetakse töövälisele ajale, see-eest kui on valmis on koheselt rakendatav.

    Jumping spiderbot made using 3D printing technique
    When it comes to deciding on a form of locomotion for their creations, roboticists have plenty of options to choose from. While many go for the tried and tested tank-like tracks or wheels, nature is also a veritable treasure trove of inspiration. That's just where Fraunhofer researchers have turned with a new eight-legged robot modeled on the same principle that moves spider legs. Not only does the design give the spiderbot the agility and stability of real spiders when getting around on the ground, it also features special joints that allow it to jump.

    Like its biological brethren, the spiderbot is extremely stable, keeping four of its legs on the ground at any one time while the remaining four legs turn and ready themselves for the next step. Diagonally opposed members can also move simultaneously and bending the front pairs of legs pulls the spiderbot's body along, while stretching the rear legs pushes it.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon