Otsin investorit. - Vaba teema - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Vaba teema

Otsin investorit.

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Tere.

    Otsin investorit, kes aitaks ellu viia äriplaani.
    Tegevusala on rahade vahendamine, interneti vahendusel, seda nii eestis kui ka mujal maades.
    Idee on hästi läbi mõeldud.
    Rahast ilma jääda pole võimalik.
    Klientuur hakkab olema suur. Kasu tuleb rahade vahendamise teenuse protsendist.
    Et projekti käima lükata, läheb tarvis miinimum 4500€ , millest täiesti piisab igakuise kasumi tootmiseks.
    Mida suurem on investeeritav summa, seda suuremad on võimalused, et saaks areneda suuremalt ning teenida rohkem kasumit.
    Kulutused idee käimalükkamiseks on minimaalsed ( netileht/lehed ja muud tarvis minevad seadmed )
    Projektiga hakkaksin tegelema ise täiskohaga, panen alla kogu oma aja.
    Et vältida kellegi petta saamist, toimub asi korrektselt lepingute järgi, mis on allkirjastatud mõlemapoolselt.
    Tunnen ära inimesed, kes teevad juttu nö selle alusel, et ideed endale "varastada" .
    Palun teil ka mitte tülitada.
    Igasugune OT jutt, palun ka siit teemast eemale jätta.
    Nimi: Taavi.
    Asukoht: Tallinn
    Email: Taavi.TK@gmail.com
    Numbri avaldan konkreetsele isikule, kes on valmis juba kohtuma.
  • Tegevusala on rahade vahendamine
    Kasu tuleb rahade vahendamise teenuse protsendist.

    Et nagu plaanis pank püsti panna vää?
  • Tere Roltsik.
    Kui jätta kõrvale teie mõttetu sõnavara, siis vastus teie küsimusele oleks:
    Ei ole plaanis panna panka püsti.
    Taavi.
  • Ükski investor ei anna sulle raha, kui sa ei selgita arusaadavalt, mida sa sisuliselt teha tahad. Kui mul on pangas arvel dollarid ja soovin neid eurodeks vahetada, siis kuidas sinu leht peaks mulle appi tulema ja raha pangast odavamalt vahetama?
    Lisaks, kuidas sa garanteerid, et "Rahast ilma jääda pole võimalik."?
  • Taavi, eks minu sõnavara on ajendatud sinu kirjutise sisust. Aga minu soovitus on, et võiksid teha vahet potentsiaalsel investoril ja hallist massist tarbijal. Väljend "Rahast ilma jääda pole võimalik" ei tekita üheski mõtlevas investoris usaldust, vaid viitab, et tegemist on kas enamjaolt petuskeemiga või siis läbimõtlemata ulmega. Samuti kuidas sa saad kindlalt väita, et klientuur hakkab olema suur? Ma arvan et kõik alustavad ettevõtmised üritavad oma segmendis teha "suurt" klientuuri, kuid milegi pärast lõpetavad 80-90% nendest juba aasta möödudes, kuna klientuuri ei ole. Minu ettepanek kõigile LHV foorumitest investori otsijatele oleks see, et alustuseks võiks oma idee koos äriplaaniga üles panna, läbi arutada ja siis juba konkreetsest investeeringutest rääkima hakata. Siis võibolla 1-l inimesel 1000-st tekiks huvi. Enamus teeks asja kas maha või jääks ükskõikseks, rääkimata juba sellest, et jookseks kohe seda rahamasinat varastama.
  • Kui klientuur on suur ja äri püstipanekuks on vaja vaid 4500 EUR ja ühte täiskohaga töötajat, siis juhul kui uus asi, sisi on sellel nii kolme kuu pärast ca 10 konkurenti (sendioksjonid, grupiostlemine kellelegi?).Sellest 11'st 10 jääb rahast ilma.
  • sir_tonis
    Ükski investor ei anna sulle raha, kui sa ei selgita arusaadavalt, mida sa sisuliselt teha tahad. Kui mul on pangas arvel dollarid ja soovin neid eurodeks vahetada, siis kuidas sinu leht peaks mulle appi tulema ja raha pangast odavamalt vahetama?
    Lisaks, kuidas sa garanteerid, et "Rahast ilma jääda pole võimalik."?


    Tere.
    Mina selgitan potensiaalsetele huvilistele idee lahti.
    Minu "projekt" ei hakka tegelema pangas olevate dollarite vahetamist eurodeks, panga kursist väiksemaga.
    Vaid hakkab tegelema teiste rahade vahendamisega, ühelt kontolt teisele. Mõnel määral on ta tõesti seotud pangaga, aga ainult selleks, et teha sissemakseid ja väljamakseid.
    "Rahast ilma jääda, pole võimalik" See tähendab seda, et kõik rahad on kaitstud turvaliselt pangakontol.

    puhkjapojad1
    Idee ümber salatsemisest mõtteid: http://sivers.org/multiply


    Olen kursis selle infoga.



    roltsik
    Taavi, eks minu sõnavara on ajendatud sinu kirjutise sisust. Aga minu soovitus on, et võiksid teha vahet potentsiaalsel investoril ja hallist massist tarbijal. Väljend "Rahast ilma jääda pole võimalik" ei tekita üheski mõtlevas investoris usaldust, vaid viitab, et tegemist on kas enamjaolt petuskeemiga või siis läbimõtlemata ulmega. Samuti kuidas sa saad kindlalt väita, et klientuur hakkab olema suur? Ma arvan et kõik alustavad ettevõtmised üritavad oma segmendis teha "suurt" klientuuri, kuid milegi pärast lõpetavad 80-90% nendest juba aasta möödudes, kuna klientuuri ei ole. Minu ettepanek kõigile LHV foorumitest investori otsijatele oleks see, et alustuseks võiks oma idee koos äriplaaniga üles panna, läbi arutada ja siis juba konkreetsest investeeringutest rääkima hakata. Siis võibolla 1-l inimesel 1000-st tekiks huvi. Enamus teeks asja kas maha või jääks ükskõikseks, rääkimata juba sellest, et jookseks kohe seda rahamasinat varastama.


    "Vää" sõna ei ole just kõige intelligentsem. "Rahast ilma jääda, pole võimalik" selle lausega, tahtsin võita usaldust, et riskifaktorit pea, et polegi. Mõne inimese jaoks tekitab see usaldust, mõne jaoks mitte. Klientuur on garanteeritud, ka minu enda tutvusringkonnas juba. Aga nagu ka ülalpool mainitud, siis klientuur ei ole ainult eestis.
    Seda näitab google, et selle sarnast teenust otsivad kuus ligi 50 000 inimest. Aga me elame demokraatlikus riigis, kus igal inimesel on oma arvamus lubatud.




    priitp
    Kui klientuur on suur ja äri püstipanekuks on vaja vaid 4500 EUR ja ühte täiskohaga töötajat, siis juhul kui uus asi, sisi on sellel nii kolme kuu pärast ca 10 konkurenti (sendioksjonid, grupiostlemine kellelegi?).Sellest 11'st 10 jääb rahast ilma.


    Aeg on näidanud, et kes tuleb esimesena turule, jääb ka turu etteotsa.
    Teised kes üritavad sama, on odavad koopiad või petturid, kes tahavad endale kiiret raha tasku saada.
    Ja kui keegi peakski tegema sellise eestis. Siis arvatavasti ei tasu see nendel ära, sest pakun konkurentidest madalat teenustasu.

    Loodan, et sain kõigile vastatud.
    Kõik kriitika on teretulnud.
    Lugupidamisega,
    Taavi.
  • Aga mina pakuksin üldse ilma teenustasuta! Haa! Mis sa nüüd teed?
  • Ettevõtjalikus on iseenesest teretulnud. Oluliselt tervem lähenemine kui sünnitoetusest surmatoetuseni vegeteerimine ja valitsuse kirumine. Aga...

    Ma isiklikult teen õlle esimesele vanale, kes hammustab läbi, et kui siit investorit otsima tulla, siis esimese asjana peaks just maksimaalselt palju infi üles panema. Esiteks inimesed ikka arutaks ja läheks teemaga kaasa ja kuna siin ON asjateadlikke inimesi, siis saaks idee autor päris asjalikku feedbacki ja brainstormingut kogu krempli kohta. Seda kusjuures tasuta. Seda varianti ei ole keegi veel ära kastutanud. Pros and cons tuuakse sulle must-valgel välja, ilma et ise peerugi peaks laskma. Aga ei, ikka üks ja seesama, et kui palju on vaja ja ideest ei saa rääkida. Enne ettevõtlusega alustamist võiks ikka aru saada, et ei ole olemas vähe või palju raha. Oluline on, kas projekt hakkab mõistliku aja jooksul sisse tooma või ei. Raha on pankades sitaks.
  • Mida sa siis mõtled ikkagi Rahast ilma jääda pole võimalikkuse all? Kas seda, et investeering saab 100% kindlusega tagasi teenitud või seda, et häkkerid pangakontolt raha ära ei varasta?
  • Ma arvan, et see oli see teema siin:
    https://fp.lhv.ee/forum/threadView?topic=forum_topic.free&threadId=122114&postId=2343660
    Taavi on ilmselt edasi liikunud uue idee juurde.
  • Järjekordselt on tõestatud fakt ,et LHV foorumlasi on alahinnatud.
    Järjekordselt algab teema samamoodi ja lõpeb samamoodi ,nagu eelmised taolised.
    Küsitakse raha ja kardetakse vargust.
  • TTTaavi

    Esiteks, lõpeta silmakirjatsemine, kui sa kirjutad lugupidamisega siis pea ka lugu lugejatest ja ära ülbitse eksju.
    Teiseks. Kui ideed on niivõrd lihtne varastada siis ei ole see idee väärt, et sinna raha alla panna.
    Kolmandaks. Ära lahmi, 100% garantii. Ehk oled sa nõus vastama jõulise Gennadi küsimustele kuhu raha kadus ?

    Mõtle asjad ikka ennem läbi kui midagi tegema hakkad. Raha on siit võimalik saada aga ennem õpi viisakusreeglid ära.
  • priitp
    Aga mina pakuksin üldse ilma teenustasuta! Haa! Mis sa nüüd teed?


    Kah võimalus, iseasi on see, kas see end ka ära tasub.


    roltsik
    Mida sa siis mõtled ikkagi Rahast ilma jääda pole võimalikkuse all? Kas seda, et investeering saab 100% kindlusega tagasi teenitud või seda, et häkkerid pangakontolt raha ära ei varasta?


    Investeering saab 100% tagasi teenitud nagunii, muidu ei raiskaks ma siin, enda ega teiste aega. Seda kas hökkerid pangakontodele ligi saavad, selle eest peab hoolt kandma pank.



    Schlagbaumm
    http://www.firmaturg.ee/?post:item,351 ???


    :)


    opex
    Ma arvan, et see oli see teema siin:
    https://fp.lhv.ee/forum/threadView?topic=forum_topic.free&threadId=122114&postId=2343660
    Taavi on ilmselt edasi liikunud uue idee juurde.


    Tänan. Kahjuks pean lisama, et selle ideele ma ääre pealt leidsin investorid, kes arvatavasti ka varastasid minu idee. Sest kuu aega hiljem peale nendega rääkimist ja peale seda kui nad ei vastanud minu kõnedele, ega e-mailidele. Tekkis täpselt minu ideele vastav e-pood internetti.




    krookus
    Järjekordselt on tõestatud fakt ,et LHV foorumlasi on alahinnatud.
    Järjekordselt algab teema samamoodi ja lõpeb samamoodi ,nagu eelmised taolised.
    Küsitakse raha ja kardetakse vargust.


    Me ei tohi alahinnata ühtegi inimest, ennem kui me teda ei tunne.
    Teema lõpeb, aga inimesed, kes on asjast huvitatud, on juba minuga kontakteerunud.
    Aga vargusi peab kartma, sest neid kahjuks toimub väga palju.

    Tin
    TTTaavi

    Esiteks, lõpeta silmakirjatsemine, kui sa kirjutad lugupidamisega siis pea ka lugu lugejatest ja ära ülbitse eksju.
    Teiseks. Kui ideed on niivõrd lihtne varastada siis ei ole see idee väärt, et sinna raha alla panna.
    Kolmandaks. Ära lahmi, 100% garantii. Ehk oled sa nõus vastama jõulise Gennadi küsimustele kuhu raha kadus ?

    Mõtle asjad ikka ennem läbi kui midagi tegema hakkad. Raha on siit võimalik saada aga ennem õpi viisakusreeglid ära.


    Tere. Pean tõdema, et silmakirjatseja ma pole. Ütlen nii nagu ma mõtlen. Kui mind austatakse, austan mina teisi. Kui mina austan, ootan vastuaustust. Ideed saab varastada iga inimene, kellel peas vähegi midagi liigub, kes on ambitsioonikas ning ettevõtlik. 100% garantii ei olnud võibolla tõesti see kõige õigem väljend. Sest elus ei saa olla milleski 100% kindel. Kuidas kõlab 99%? Minu garantii oli antud mõttega, et selle ideega ei saa sa raha kaotada. Häkkereid kahjuks mina ei suuda eemale hoida, kõik raha mis on minu projektiga seotud, on kindlas kohas.
    Olen juba enda jaoks kõik paika pannud ning läbi mõelnud. Mina pole mitte kellegiga ülbitsenud, minu vastused on konkreetsed ja otsesed. See on inimeses endas kui hell ta on, kas ta näeb asjas ülbust või otsekohesust.
    Pean ennast väga viisakaks inimeseks ning selleks peavad mind ka teised. Matsiliku käitumisega, ei jõua me siin elus kuskile.
    Lugupidamisega,
    Taavi.
  • Ideed maksavad 10 kopikat pang. (V. Panso)
  • 1. 99% kindel sinu jaoks. Investori jaoks on üks risk rohkem kui sinu jaoks. Selle ulatust sa objektiivselt hinnata ei oska sest selleks riskiks oled sina ise.
    2. stardikapital 4500 €? Tahaks öelda, et kui sa oled piisavalt taibukas inimene, et 100% kindel idee käivitada ja panna raha teenima, siis ei tohiks olla sellise summa hankimine eriline probleem. Investor siit foorumist tahab tõenäoliselt päris suurt intressi saada, eriti arvestades seda, et tema jaoks pole investeering 99% kindel.
    3. Kui kardad idee vargust, siis peaksid olema ka ise huvitatud see 4500€ kuidagi teistmoodi leida.

    Lihtsalt minu nägemus.
  • Teemaväliselt küsin korra: Taavi Tuisk ehk siis artistinimega Dave Storm?
  • võta pangast krediitkaart, selle 4500 limiidi ikka saad. Kui tootlus nii hea ja kindel on, siis saad 40 päeva intressita seda krediitkaarti kasutada.
  • Tähendab, mina nagu põhimõtteliselt ei investeeri ühtegi projekti mis on nii õhkõrnad ja haprad, et ideevargus võib tekitada pöördumatut kahju. Ning ka peale projekti käivitamist tekib öljard konkurenti, kes teevad asja tõenäoliselt paremini.
  • Ja mis on selle internetis oleva e-poe nimi on, mis kuu aega hiljem internetti tekkis?
  • Kusjuures kõikide nende salajaste ideede üks ühine tunnusjoon kipub olema, et googeldades saad 0.04 sekundiga 1,8 miljonit vastet sama idee ühel või teisel kujul teostuse kohta :)
  • Ärge palun pange teemat juttu. Ma tahan ka raha tõsta, aga ei oska ise uut teemat alustada. Kirjutan oma jutu siia.
  • Nii lihtsalt alla andes eesmärgini ei jõua.
  • Kinnisest suust tunned õiget ärimeest (Vestmann) ;)
  • Toivo Annus pakub 20000 dollarit.
    Teatavasti TTTaavi lubas, et tema idee on täiesti kindlalt populaarne ja tulus. Seega, on ainult vaev Toivo juurde papi järgi minna.
    http://www.siimteller.com/2011/03/attention-all-developers-in-litovia-the-20k-for-100k-challenge/
  • Priitp , ma lugesin, ma teen siin tegelt lihtsalt iroonilist nalja.
  • Ma mõtlesin ümber. Ei räägi teile oma ideed. Nagunii varastate ära. Õigupoolest on mul juba natuke kahju, et üldse mainisin, et mingi idee on. Mõni ahv võis juba haisu ninna saada ja õiges suunas punuma pista. Kui keegi väga väga teada tahab, siis saatke raha enne, siis ütlen. Muidu lasete niikuinii üle.
  • Blink
    Ma mõtlesin ümber. Ei räägi teile oma ideed. Nagunii varastate ära. Õigupoolest on mul juba natuke kahju, et üldse mainisin, et mingi idee on. Mõni ahv võis juba haisu ninna saada ja õiges suunas punuma pista. Kui keegi väga väga teada tahab, siis saatke raha enne, siis ütlen. Muidu lasete niikuinii üle.


    Nii ,mul asi juba ära tehtud:)
    Oledki ilma oma ideest.
    Paras Sulle ,et kribasid siia.
    Esimesed laekumised juba tulid, ise olen rahul.

  • krookus ma tegin ka, nüüd on blink topelt ilma. Aga pool sinu kasumist on juba minu taskus.
  • Üks asi on idee - tõepoolest on väga vähe originaalseid ideid, mis midagi väärt oleks. Teine asi on konkreetne äriplaan. See on asi, mida tasub varastada. Ega suurfirmad asjata miljoneid tööstusspionaaži alla mata.
  • 1993. aastal panin ajalehtedesse kuulutuse, et investeerin pool miljonit krooni heasse äriplaani osanikuna. Selle peale sain hulga telefonikõnesid, millest kandev osa esindas ideed "osta odavalt, müüa kallilt". Lõpuks panin 100 tuhat ühte taolisse plaani, mis poliitilistel põhjustel kõrbes. Rohkem midagi asjalikku ei pakutud.
  • Küsin huvi pärast, et kas leiduks huvilisi investoreid globaalse tõlkebüroo (LSP) jaoks. Idee pikem veel algfaasis, kuigi juba kaua kaalutud. Käive 5 aasta pärast võiks olla mingi 20-100 miljonit eurot. Eelmisel aastal oli globaalse turu suurus hinnanguliselt 26,3 miljardit dollarit. Investeeringu suurus mõjutab oluliselt turule sisenemist.
    Kavas on (vähemalt hetkel) omavahenditega turule siseneda nagu nii mingi aja jooksul.
  • Aastal 2009 globaalse majanduskriisi keskel kasvas turg aeglasemalt kui varem, ainult 9%.
  • Somm äkki teed midagi sarnast grabcadi keskonnale ainult, et inseneride asemel koondad kokku kõik tõlkimishuvilised.
  • Idee vargaid leidub kenasti, näiteks meie ettevõtte edukamaid mudeleid on 1:1 järele ,,piraaditud,,.
    Aga iseenesest ei ole see suur probleem, sest varas on oma olemuselt rott.
    Rott on pisikuid levitavaid pabulaid tekitav näriline, kes ei oska äri ajada ja ei ela kaua.

    Kõik, aitähh !
  • aikon,
    jah, midagi sarnast või siis siis ühendaksin tölkebüroosid nt. franchisingu kaudu.
  • Olen kasutanud Eesti kõrgema klassi tõlkebüroode teenuseid ning valik on tehtud äärmiselt hoolikalt ning ikka ja jälle on saadud kinnituse, et kõrge hind näitab kvaliteeti. Kvaliteet tõlkimisel tähendab etteantud töö kättesaamist tellitud keeles, mis on vigadeta, nullise tarnejärgse sekkumisvajadusega ning sõltumata tõlketöö keerukusest tehtud tähtaegselt. Oli juhus, kus tehniliselt äärmiselt keeruline leping tuli kiiresti saada muusse keelde ning kuigi alguses mindi tähtajast üle (24h), siis tulemus oli absoluutselt perfektne.

    Ma ei näe siin võimalust palju konkurentsi pakkuda, kui ei pakuta kvaliteeti, aga enne kvaliteeti ei saa pakkuda, kui on tehtud investeering ning usaldus teenitakse välja. Samuti hakkab olema probleemiks pädeva tõlkeressursi saamine, aga kasutatud firmade ärimudel on mulle enam-vähem selge.

    Lionbridge mainimine, ja referentsina toomine, on tase omaette. Tegu on maailma suurima lokaliseerimisteenust pakkuva ettevõttega. Paula Barbary Shannon, Lionbridge'st on käinud isegi Tallinnas esinemas.

    Kui sul on soov selles valdkonnas ilma teha, siis sa pead väga konkreetse plaaniga välja tulema. Konkurents on tugev. Klientuuri täpne definitsioon ja eristumise taktika on peamine faktor, mida mina vaataksin.
  • Eristumise taktikast 50% on juba väljamõeldud. Klientuur on veel pisut ebaselge, ehk kellele teenust pakkuda: kas freelance tõlkijatele, tõlkebüroodele või lõpptarbijatele. Aga mõtlengi just selle üle.

    Lionbridge ei toonud ette referentsina, vaid mainisin ainult selleks, et seal oli defineeritud LSP.

    Ise olen kasutanud nii Moldova kui ka Vene tõlkebüroosid ning jäänud rahule.
  • Tänapäeval polegi probleem niivõrd tõlkimise kvaliteedis kuivõrd just tõlke toimetamises. Keegi keeletundlik kodanik peab alati tõlke üle vaatama, et see ei näeks välja nagu... noh, lihtsalt tõlgitud tekst. Paraku seda enamasti ei tehta.
    Esimene ettejuhtuv, aga samas äärmiselt sobiv näide on latvenergo.ee
  • Off topic, aga of fuck kuidas mind nörritab see poliitkorrektsete pr-pulkade sõnavara tungimine igapäevakeelde.
  • Tõlkimise kvaliteet on ikka ka päris oluline. Kui tooraineladu tõlgitakse aktsiaturuks jms, mille tulemusena tõlgitud tekstist enam mitte kottigi aru ei saa, siis on ikka pahasti.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon