Miks Savisaarele nii nõrgalt vastatakse? - Vaba teema - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Vaba teema

Miks Savisaarele nii nõrgalt vastatakse?

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Aga milleks on Erik-Niiles Krossi plakatid - plakatid, mis ei ütle mitte midagi inimesest, kellest, suurt keegi midagi ei tea?
    Sotside - tule meiega!?? - kuhu ma peaksin tulema?
    Ja siis kesikud - inimese pilt ja silt "töötab" ajab harja punaseks küll, aga "töötab". Max Kaur ja seadus ja kord - neetud, see ju töötab.
    Mis siis teha?
    Esimene asi oleks Laar oma ratastoolist lõpuks üles ajada ja välja käia linnapeakandidaadina.
    Järgmine samm oleks tuua kuradi-kodustatud-orav Kallas oma lombist välja.
    Ei tahaks üldse arutleda, ent Ojulind võiks ka veidi tegulind olla, kui mitte nüüd, millal siis veel?
  • Oma küsimustele vastuseid saad ikka asjaosaliste endi käest. Siit foorumist vaevalt oskab keegi põhjuseid selgitada.
  • Loe läbi jutulõim "kes valimised võidab" ja saad nii mõnelegi küsimusele vastuse. Ajalugu kordub ja ei ole midagi uut siin päikese all.
  • Võiks kokku tõsta teemad. Siin on seitsmest eri küljest asja käsitlevaid teemasid juba olemas.
  • Siin on vaid üks põhjus. KE-l ja RE-l on sõlmitud KERE-pakt, mis näeb ette, et KE ei sega RE-d Riigi valitsemisel ja RE ei sega KE-d Tallinna valitsemisel.
  • kross on kohe päris kindlasti savisaarega diili teinud. Muuga ei saa seletada tema kampaaniat mis on suunatud võimalikult väiksele häältesaagile. Need väikesed tigedad lõustakesed elektripostide küljes valijates vaevalt et muud emotsiooni tekitavad kui külmavärinaid ning ignoreerimissoovi. Ja noh, randpere kampaania...
    savikas ütles kohe alguses väga tabavalt oma "konkurentide" kohta midagi a la sellist et need saab juba enne lahingu algust põhjalikult auklikuks lasta, seega võrduvad tühja kohaga.
    Vähemalt pakub äratundmisrõõmu liigagar parteifunktsionär kes lubab ehitada linlastele kaks uut lasteaeda. Raha tuleb tõenäoiliselt Nokia aktsiate müügist seega beware - peagi on nok-is korralikku korrekstiooni oodata
  • Väga hea info ju. Valijana kohe aru saada, millised on härrade mõtted linna edasise arengu kohta.
    Puudu on veel plakatid, et Karin Tammemägi ja Priit Kutser on koledad inimesed ja seetõttu ärge neid valige, aga küll tulevad. Või siis et ma olen tugevam kui see teine, sellepärast valige mind. Tra, kui ise ei oska, siis kas tõesti ei ole niigi palju oidu, et võtaks mingi proffi appi, kes ütleks, et kuulge, this sucks, ärme nii tee, valijad tahaks tegelikult asjast kah rääkida.
  • http://www.tallinncity.ee/1367082/kross-peame-poriloopimise-asemel-sisulist-debatti

    meelelahutuslikust küljest mulle selline kampaanisõda meeldib.. kütku ainult hagu juurde..
  • On neil kampaaniatel üldse muud väärtust peale meelelahutusliku ?
  • Kross teeb head tööd, Linnaviletsuses on juba täielik paanika. Eile oli Etkar isiklikult närvivapustuse äärel, täna sm. Lepp TTV-st.
    http://www.delfi.ee/news/paevauudised/arvamus/toomas-lepp-hr-kross-ole-mees-ja-lopeta-lapsikud-mangud.d?id=66730475
  • Ei tee head tööd. Täiesti masendav on see kõik. Et positsioneerida end uue ja edumeelse jõuna, aga ei, selle asemel läheb kogu aur mingi kuradi lollitamise ja klounaadi tegemise peale. See kõik on lihtsalt nii masendav, et nutt tuleb kurku. Kampaania Tallinnas näitab, et valija mõistust ning talle suunatud signaalide analüüsivõimet peetakse sarnaseks meriseaga. Ja võib olla nii ongi.

    Mina olen üldiselt mitmete euroopalike väärtuste austaja, kuid võrreldes Singapuriga, kus teise poliitilise süsteemi tõttu ei ole vaja kunagi midagi säärast teha (va mõningasele endale vastu rinda taguvale propagandale), tegeletakse siin küll ressursside toore raiskamisega. Nende sõimelapse tasandil mängude mängimise asemel võiks tegeleda Eesti arendamisega ja tõesti asjalike ideede välja mõtlemisega, aga ilmselt on meil olulisemaid küsimusi.
  • Need valijad, kes hindavad edumeelsust ja uudsust ei vali keskerakonda nii või naa. Mõistusega häälte pärast pole kesikute kukutamiseks vaja rapsida. Vaja on püüda kõige rumalamaid ja väheminformeeritumaid hääli (kelledest Edgar võtab muidu 90+ %) ja mine sa tea milline palagan neile täpselt imponeerib.
  • TaivoS
    ...Kampaania Tallinnas näitab, et valija mõistust ning talle suunatud signaalide analüüsivõimet peetakse sarnaseks meriseaga. Ja võib olla nii ongi....


    Kuna valimiste põhiküsimus on selles, kas KE saab üle 50% volikogu kohtadest või mitte ja need inimesed, kelle analüüsivõime on meriseast parem ja poliitikast huvituvad, niikuinii KE poolt ei hääleta, siis pakun, et Krossi kampaania eesmärk ongi pildile pääseda nende valijate jaoks, kes asja vastu analüütilist huvi ei tunne ja kui kogemata valimiskasti ette satuvad, siis valivad kellegi, kes mingil põhjusel kampaania ajal meelde jäi.

    Ega reklaamplakatid ju ka mingit infot ei paku analüüsimiseks aga mingil põhjusel kõik erakonnad kulutavad pappi nii, et veri ninast väljas, et neid rohkem linna peale üles panna. Plakatite jaoks raha leidmisel (sahkerdamised jne.) riskitakse isegi oma püsivalijate hulgas toetuse kaotamisega. Ju siis sellest tühjast infomürast on ikkagi mingi kasu.

    EDIT: Cynic juba vastas lühemalt ja elegantsemalt sama asja ära :)
  • Ma arvan, et kui midagi selle lolluse taustal mõjub on see Krossi kampaania. Ärge unustage, et mister Savisaar koos oma tentsikutest sabarakkude, vihmavarju tibinate, karatistidega jne eirab kõiki ausa mängu reegleid, millest nn "lugupeetud ja soliidsed inimesed" kinni peavad.
  • Tegelikult ma ei saa aru, miks Kross peale edukat äri ja piisava kapitali investeerimise järel Eestisse, tahab minna poliitikasse? Äri on kordades suurema närvikõdiga kui see maarjamaa poliitbizness.
  • ikaldus
    Kuna valimiste põhiküsimus on selles, kas KE saab üle 50% volikogu kohtadest või mitte ja need inimesed, kelle analüüsivõime on meriseast parem ja poliitikast huvituvad, niikuinii KE poolt ei hääleta, siis pakun, et Krossi kampaania eesmärk ongi pildile pääseda nende valijate jaoks, kes asja vastu analüütilist huvi ei tunne ja kui kogemata valimiskasti ette satuvad, siis valivad kellegi, kes mingil põhjusel kampaania ajal meelde jäi.

    Valimiste põhiküsimus on selles, kui palju Ke! saab üle 50% volikogu kohtadest, mitte kas saab. Selline palagan analoogiliselt Helme omale annab ainult ühe tulemuse - mobiliseerib Edgari valijaid veelgi enam saavutama 99,5% valimistest osavõtu. Mõtlevamale osale valijaist tekitab selline palagan pigem soovi end sellest jamast distatntseerida, paraku ka valimiste päeval. Või siis ka mitte paraku, tulemus on sama.

  • Täpselt, Savisaarega sisukat valimisdebatti pidada, oma programmi tutvustada jne. on tulemuse poolest sama tõhus kui saata liikluspolitseinik autopommi paigaldavale terroristile kiiruse ületamise ja/või lahtise turvavööga sõitmise eest protokolli tegema.
  • Krossi Edevus pigem.
    Vaeval riigimehelikkus aga mine sa tea. Mul läheb tihtipeale pilt mustaks kui ma Savisaare pundi tegemistest loen - see on ikka täielik paralleelmaailm mille nad on ehitanud . Oma reeglite, sümoolika ja propagandaga. Oma erilisel moel see süsteem parodiseerib riiki ja meil kehtivaid seadusi, riiki millise ülesehitamises ma olen nüüd 25 aastat osalenud
    Ainult! ja NB! Mina osalen selles 1000 euroga vastu omatahtmist ja mu naine osaleb ja lapsed osalevad.
  • TaivoS
    Ei tee head tööd. Täiesti masendav on see kõik. Et positsioneerida end uue ja edumeelse jõuna, aga ei, selle asemel läheb kogu aur mingi kuradi lollitamise ja klounaadi tegemise peale. See kõik on lihtsalt nii masendav, et nutt tuleb kurku. Kampaania Tallinnas näitab, et valija mõistust ning talle suunatud signaalide analüüsivõimet peetakse sarnaseks meriseaga. Ja võib olla nii ongi.

    Mina olen üldiselt mitmete euroopalike väärtuste austaja, kuid võrreldes Singapuriga, kus teise poliitilise süsteemi tõttu ei ole vaja kunagi midagi säärast teha (va mõningasele endale vastu rinda taguvale propagandale), tegeletakse siin küll ressursside toore raiskamisega. Nende sõimelapse tasandil mängude mängimise asemel võiks tegeleda Eesti arendamisega ja tõesti asjalike ideede välja mõtlemisega, aga ilmselt on meil olulisemaid küsimusi.

    Ma väheke kahtlustan seda kah, et kampaaniad on hoopis tegijate nägu. Nii nagu ka tehtud töö tulemus. Tehakse nagu osatakse ja väga ei osata.
  • Krossi Edevus pigem.
    Vaeval riigimehelikkus aga mine sa tea. Mul läheb tihtipeale pilt mustaks kui ma Savisaare pundi tegemistest loen - see on ikka täielik paralleelmaailm mille nad on ehitanud . Oma reeglite, sümoolika ja propagandaga. Oma erilisel moel see süsteem parodiseerib riiki ja meil kehtivaid seadusi, riiki millise ülesehitamises ma olen nüüd 25 aastat osalenud
    Ainult! ja NB! Mina osalen selles Savisaare maailmas aastas 1000 euroga vastu omatahtmist ja mu naine osaleb ja lapsed osalevad. Ja mul on sellest RÄIGE SIIBER. Lausa vahkviha.
  • TNT
    Ma arvan, et kui midagi selle lolluse taustal mõjub on see Krossi kampaania. Ärge unustage, et mister Savisaar koos oma tentsikutest sabarakkude, vihmavarju tibinate, karatistidega jne eirab kõiki ausa mängu reegleid, millest nn "lugupeetud ja soliidsed inimesed" kinni peavad.


    Minu arust me ülehindame keskmist valijat ja tema taset, seega see lollus on pigem otse sihtgrupile:)

    Ja Edgari ja tema tentsikutega laua taga programmide jms mudru arutamine on sama edukas kui Kalev Jaigiga tema majandusteooria üle vaidlemine:)
  • Alles see oli (2000 alguse pooles), kui : kas 80% Eesti elanikest ei teadnud peaministri nime. Nüüd vist juba teavad : Ansip. Seega pole keskmist Vellot mõtet üle hinnata.
  • Kross kasutab asümeetrilise sõja taktikat, pole tal ju miljoneid maksumaksja raha kasutada, ja nagu vastase reaksioonidest näha, see toimib. Peaasi et tal nüüd kuni valimisteni püssirohtu jätkuks.
  • http://edgarsavisaar.co/
    isegi siinses foorumis on unustatud, et sm S. hindas masuajal meie iseseisvuse hinnaks miskit 1,5-2 milli EUR Soovitavalt sulas.
  • TNT
    http://edgarsavisaar.co/
    isegi siinses foorumis on unustatud, et sm S. hindas masuajal meie iseseisvuse hinnaks miskit 1,5-2 milli EUR Soovitavalt sulas.


    Pekki see ENK jubib selle edgariga? Edgar keelab interneti ära Tallinnas kuni valimisteni, aga mul oleks vaja kirjatööd teha.
  • Olen märganud, et kui Tamming kirjutab kullast, siis peaaegu alati loen seda jura. Mõttetu. Ma ju tean 100% ette, mida ta kirjutab. Aga tekib suur kiusatus midagi mõnusalt tuttavlikku ja triviaalset lugeda, sest siis tekib võimalus sel teemal ärrituda ja targa näoga naisega kohvi kõrvale lobiseda. Ega ei jõua ju kogu aeg arutleda erialaspetsiifilistel keerulistel teemadel.

    Savisaar on sama mõnusalt tuttav ja triviaalne. Ta on nii mõnus ajatäide. Kõik valdavad teemat "Savisaar". Kõik oskavad midagi sekka öelda. Savisaar on tegelikult MEILE KÕIGILE armas, sest ta on mõnusalt stabiilne ja triviaalne teema selles keerulises maailmas. Tunnistagem siis seda.
  • Savisaar ei ole mingi mõnus ajatäide, tegemist on Eesti ühiskonna väärnähuga, nagu alkoholism või pedofiilia, mis iga päev mürgitab meie ühiskonda, ning sellega tuleb võidelda, sest vastasel juhul lämmataks see kõik väärtused mida me tähtsaks peame.
  • Huvitav, kas keegi on näinud etsi kõnealusel aadressil hommikuti hambaid pesemas? Kes oleks see, kes ütleb, et tegu on/ei ole fiktiivse aadressiga? Kui sellist asutust ei ole, siis on kogu see regamine ja selle põhjal otsuste tegemine (tasuta/tasuline bussisõit, kesklinna kool lapsele vs. lasnamäe jne) tegelikult ju täiesti mõtetu. Kui siin lapsi esimesse klassi saadeti, siis selgus, et kõik elavad kesklinnas. Haridusamet oli kuri ja hurjutas inimesi, et nii ei saa ja see on keelatud tegevus. Sellisel juhul peaks olema ka kandideerimine KOVi selliselt taunitav või lausa keelatud. Seda, kas inimene elab või ei ela mingil aadressil, peaks olema küll ikka superlihtne tuvastada.
    Seda kõike muidugi juhul, kui tegu on fiktiivse aadressiga etsi puhul. Nii nagu ets võib teil töllidel Interneti kinni keerata kuni valimisteni, nii võib ta ka täiesti vabalt samaaegselt kahes eri kohas elada, viibides füüsiliselt mõlemas.
  • Cynic
    Täpselt, Savisaarega sisukat valimisdebatti pidada, oma programmi tutvustada jne. on tulemuse poolest sama tõhus kui saata liikluspolitseinik autopommi paigaldavale terroristile kiiruse ületamise ja/või lahtise turvavööga sõitmise eest protokolli tegema.


    Kas ajaloos mitte ei olnud juhus, kus jäädi vahele tavalisele politseinikule just sellise pisidetaili nagu turvavöö v. kiirus tõttu?
  • winger
    Masendav.





    Kahjuks on sellel juhul PK-l isegi õigus. Gruusia case on veidi udus aga mingi roll võis tal isegi olla, aga Angotti maaletooja oli ENK kindlasti.
  • puhkjapojad1
    Nii nagu ets võib teil töllidel Interneti kinni keerata kuni valimisteni, nii võib ta ka täiesti vabalt samaaegselt kahes eri kohas elada, viibides füüsiliselt mõlemas.

    Schrödingeri Savisaar.
  • Ei tea, kas AKI pääseb hoiatusega v. saavad tõsisema karistuse?
  • TNT
    Ma arvan, et kui midagi selle lolluse taustal mõjub on see Krossi kampaania. Ärge unustage, et mister Savisaar koos oma tentsikutest sabarakkude, vihmavarju tibinate, karatistidega jne eirab kõiki ausa mängu reegleid, millest nn "lugupeetud ja soliidsed inimesed" kinni peavad.


    Ei mõju. Kuradit ei saa välja ajada Peltsebuliga, ehkki mõned näivad niiviisi mõtlevat. Kross ise on ju korruptsiooni ja segaste skandaalide keskmes olnud juba aastakümneid. Miks peaks keegi eelistama Angotti-Sposato maaletoojat rohkem kui k-kohukese ja "hiigelhonoraride" kangelast ?

    Vene valijat mõjutab Savika üldsõnaliste loosungitega ründamine ainult vastassuunas : meie omasid pekstakse, mobiliseerime oma read ! Rääkimata sellest, et Kross on Venemaal tagaotsitav, mida venelased kahtlemata teavad.

    Teiseks, eestlaste sümpaatiat ei võideta labase huligaansusega. Kuid huligaansetest tempudest rohkemat pole Kross suutnud oma kampaanias pakkuda. Tal pole ju mingit muud programmi peale selle, et lööme vanapaksu korruptandi linnapea kohalt minema. Poisikestele, kes jumaldavad Bart Simpsoni "praktilisi nalju" võib ju helikopteriidee meeldida, kuid poisikestel pole valimiskasti juurde asja.Valima lähevad nende isad ja vanaisad .

    Minu arvamust mööda on eestlasest valija üsna alalhoidlik, tagasihoidlik ja pragmaatiline. Talle ei meeldi äärmused, talle meeldiks hallid lokid, sõbralik naeratus ( kuid mitte võlts keep-smiling irve !) ja sirge rüht.
    Talle ei meeldi megalubadused ega räige sõim konkurendi pihta vaid realistlikumad eesmärgid.Olen üsna kindel, et 20 aastat noorem Arnold Rüütel lööks eestlasest valija seas ikka veel platsi puhtaks, vaatamata oma kommunistlikule minevikule. Kuid Krossi komejant kombineeritud ta rikutud mineviku ja ülitigeda plakatiga - ei, sel pole lootustki.

    Mulle üldiselt sümpatiseerivad vandenõuteooriad, kuid see, et Kross oleks Savikaga mestis, et teistelt oponentidelt hääli varastada - seda ma ei usu. Kuid, et ta on vanale Edikule taeva kingitus -seda usun küll.

    Sõimleva klouniga, (kes tõi ametlikku valimisvõitlusse termini "venemeelne kaabakas !") on palju kergem hakkama saada kui oleks tõsise vastasega, kes jääb kõiges tavavalija jaoks soliidse käitumise ja korrektse sõnakasutuse piiridesse.Seda kergem, et Savikas ise pole laussõimu kasutanud, vaid on eelistanud pigem sõbralik-üleolevat hoiakut nii nagu ta alati eelistab.Krossi nimetas ta äsja näiteks tubliks poisiks, no mis sa selle peale ikka kostad...Hakkad protesteerima, et sa polegi tubli ?
  • Seda, kas ja kuidas mõjub, näeme valimistepäeva õhtuks. Pole mõtet erutuda, nautige vaatemängu. :)
  • sm stagna on nagu tõeline putinist, kes opositsioonile programmi puudumist ette heidab. korruptsiooni, varastamise ja riigireetmise vastasus pole ju mingi positiivne programm. sisuliselt tähtis on ikka see mitu kuuske istuda, kas ehitada järgmise nelja aasta jooksul 2 või 4 lasteaeda jne.
  • Kesk-Euroopas on tavaks elukoha registreerimisel saata kohalik konstaabel asja kontrollima. Politsei läheb teatatud aadressile hommikul või õhtul või ka nädalavahetusel kohale, kaeb kas kellanupul, postkastil ja korteri uksel on lugupeetud elaniku nimi. Surub peremehe käppa, vaatab elutoas ringi, teeb asja kempsu. Hoiab silmi lahti ja vaatab, kas asi meenutab päris-elukohta. Tutvustab mh KOV heakorraeeskirja, lähima politseiasutuse telefoninumbreid jne. Kui selle käigu tulemusena jääb õhku kahtluseid, siis ilmselt küsitleb ka naabreid.

    Meil ilmselt rahvas sellist süsteemi ei sooviks.

    puhkjapojad1
    Huvitav, kas keegi on näinud etsi kõnealusel aadressil hommikuti hambaid pesemas? Kes oleks see, kes ütleb, et tegu on/ei ole fiktiivse aadressiga? Kui sellist asutust ei ole, siis on kogu see regamine ja selle põhjal otsuste tegemine (tasuta/tasuline bussisõit, kesklinna kool lapsele vs. lasnamäe jne) tegelikult ju täiesti mõtetu. Kui siin lapsi esimesse klassi saadeti, siis selgus, et kõik elavad kesklinnas. Haridusamet oli kuri ja hurjutas inimesi, et nii ei saa ja see on keelatud tegevus. Sellisel juhul peaks olema ka kandideerimine KOVi selliselt taunitav või lausa keelatud. Seda, kas inimene elab või ei ela mingil aadressil, peaks olema küll ikka superlihtne tuvastada.
    Seda kõike muidugi juhul, kui tegu on fiktiivse aadressiga etsi puhul. Nii nagu ets võib teil töllidel Interneti kinni keerata kuni valimisteni, nii võib ta ka täiesti vabalt samaaegselt kahes eri kohas elada, viibides füüsiliselt mõlemas.


  • Ma ei tea, kui sa soovid saada näiteks elamisluba ja väidad, et oled kellegagi abielus, siis just nii see käib fiktiivsete abielude vältimiseks. Nii olulises küsimuses nagu seda on avaliku teenuse manageride valimised, kui on tekkinud kahtlus, et inimene ei esita õigeid andmeid, ei peaks ma seda sugugi paljuks.
  • Kross oli eikeegi, aga nüüd peale mõningast klounaadi on äkki Edgari vaenlane
    seda on palju rohkem kui mitte midagi
    "Edgari vaenlane nr.1" on tiitel, mis toob ikka mõne häälekese
  • lasse
    sm stagna on nagu tõeline putinist, kes opositsioonile programmi puudumist ette heidab. korruptsiooni, varastamise ja riigireetmise vastasus pole ju mingi positiivne programm. sisuliselt tähtis on ikka see mitu kuuske istuda, kas ehitada järgmise nelja aasta jooksul 2 või 4 lasteaeda jne.


    Jah, kui korruptsiooni vastu võitlemise loosung kõlab inimese suust, keda ennast on sageli korruptiivsete tehingutega seostatud, kõlab see õõnsalt ja tühjalt." Käige minu sõnade, mitte minu tegude järgi !"

    Ja üldse, see tsirkus Tallinna võimu ümber tundub siit kaugelt halenaljakas, tehke mis tahate ja valige kasvõi vanakuradit ennast, kuid mis on paha, et kõik halvad kombed Tallinnast hakkavad kiiresti külge ka mujal riigis. Ei saa öelda, et Tartu oleks korruptsioonivaba linn,(neid süüdistusi on linnavõimu suhtes olnud üsna palju ja ref on siin väga kaua vahetpidamata võimul olnud ), kuid valimiskampaaniad on meil olnud suht korrektsed ja huligaansusvabad.Isegi volikogu fraktsioonid on võimelised vajadusel koostööd tegema ja suhted poliitikute vahel pole pöördumatult ära rikutud. Ma sooviks, et see niiviisi jääkski.

    Valimisvõitlus ei tohiks muutuda kõrtsitüli taoliseks mäsuks, kus sõnu ega vahendeid enam ei valita. Paraku tundub, et pealinnas just niiviisi on juhtunud.

  • Stagna, kui sa vaatad seda kuulsat klippi: http://www.youtube.com/watch?v=tFqLEyTzWy8 ( http://www.youtube.com/user/aitabjamast ), siis sa peaksid ise järeldama, et Tallinna poliitilisest vastasseisust muud välja ei koorugi, kui ainult üks kõrtsitüli.
  • Siiski, on valimisliit, mis annab korralikud lubadused, mis ka Keski üle trumpab!

    http://poliitika.postimees.ee/2053624/ule-eestiline-valimisliit-tahab-tallinnale-oma-raha-ja-tasuta-elektrit


  • 113366
    Kesk-Euroopas on tavaks elukoha registreerimisel saata kohalik konstaabel asja kontrollima. Politsei läheb teatatud aadressile hommikul või õhtul või ka nädalavahetusel kohale, kaeb kas kellanupul, postkastil ja korteri uksel on lugupeetud elaniku nimi. Surub peremehe käppa, vaatab elutoas ringi, teeb asja kempsu. Hoiab silmi lahti ja vaatab, kas asi meenutab päris-elukohta. Tutvustab mh KOV heakorraeeskirja, lähima politseiasutuse telefoninumbreid jne. Kui selle käigu tulemusena jääb õhku kahtluseid, siis ilmselt küsitleb ka naabreid.

    Meil ilmselt rahvas sellist süsteemi ei sooviks.


    Kus riigis selline jama toimub?
  • Belgias kindlasti, kuuldavasti ka Hollandis ja Saksamaal.

    zorg


    Kus riigis selline jama toimub?


  • 113366
    Belgias kindlasti, kuuldavasti ka Hollandis ja Saksamaal.

    zorg


    Kus riigis selline jama toimub?




    Saksamaal kindlasti mitte, tn mujal ka mitte.
  • 113366
    Surub peremehe käppa, vaatab elutoas ringi, teeb asja kempsu. Hoiab silmi lahti ja vaatab, kas asi meenutab päris-elukohta.


    Tõesti. Niisama lihsalt vajubki sisse? Ilma läbiotsimisorderita. Astub aga mõnusalt tuppa ja teeb asja kempsu???

  • zorg
    113366
    Kesk-Euroopas on tavaks elukoha registreerimisel saata kohalik konstaabel asja kontrollima. Politsei läheb teatatud aadressile hommikul või õhtul või ka nädalavahetusel kohale, kaeb kas kellanupul, postkastil ja korteri uksel on lugupeetud elaniku nimi. Surub peremehe käppa, vaatab elutoas ringi, teeb asja kempsu. Hoiab silmi lahti ja vaatab, kas asi meenutab päris-elukohta. Tutvustab mh KOV heakorraeeskirja, lähima politseiasutuse telefoninumbreid jne. Kui selle käigu tulemusena jääb õhku kahtluseid, siis ilmselt küsitleb ka naabreid.

    Meil ilmselt rahvas sellist süsteemi ei sooviks.


    Kus riigis selline jama toimub?


    Miks jama? Seadusandja on soovinud, et inimene kandideeriks ikka seal, kus ta ka tegelikult elab.
    Heliseb telefon.
    Ets: "Kuule Ummi. See kovi palagan läheb varsti lahti"
    Ummi: "Millal see on, alles ju oli?"
    Ets: "Ah kurat, oktoobris juba."
    Ummi: "Hmmm, mis on, rahhi?"
    Ets: "Ah ei, ole nüüd, ma võtan rahhi kassast, aga mingit sissekirjutust oleks Tallinnas vaja. Sa seal Rotermanis miskit jahmerdad, on sul miskit pleissi?"
    Ummi: "Kurat, miskit ikka on. Tahad, ma lasen poisil miskid tekid padjad sinna orgunnida?"
    Ets: "ah ole nüüd, ma lasen Ansipile väheke potikusse selle asjaga, ega mas tegelikult sinna lähe. Mul derjuugina-plika teeb õhtul neid pannkooke. Jube hästi teeb, keele viib alla. Tule õhtul läbi, seal tenniseväljaku kõrval on veel üks krunt, arutame"
    Ummi: "mis ajal?"
    Ets: "Noh peale ühteteist, ma peale veenuse ringi kohe hundikale."
    Ummi: "ok, näeb siis seal."
    Ets: "mõhõh, derzish bratik, uvidemsja."
    Eesriie.
    Sarnasused päris inimestega on juhuslikud ja ei ole taotluslikud.
  • Mitte see pole jama, et inimene kandideeriks ikka seal, kus ta ka tegelikult elab. Kõik õige!
    Jamaks pidasin väidetavat konstaabli kodude külastamist.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon