Swedbank varahaldus - Vaba teema - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Vaba teema

Swedbank varahaldus

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Uurin juba mõnda aega Swedi varahalduse teemat seoses Postimehes ilmunud lugudega :http://majandus24.postimees.ee/3222253/swedbanki-abiga-haihtus-rumeenias-8-5-miljonit-eurot-eestlaste-raha ja http://majandus24.postimees.ee/3230105/rumeenias-raha-kaotanud-inimesed-koonduvad-swedbanki-vastu.
    Minuga on võtnud ühendust õige mitmed inimesed, kes kaebavad sama muret. Kas kellegil on veel sarnaseid kogemusi? Mind huvitab just, kas tegu on üksikjuhtumiga või on muster mida pangad kasutavad.
  • Dafug. Aprill on vist nagu möödas juba.
  • muster on see, et kliendid, kes kaotavad, hakkavad süüdistama panka
    niikaua, kui pank neile teenib tulu on kõik kõige paremas korras
    lepingud ikka läbi loetud enne allakirjutamist ja terve mõistus peas isikutel?
  • Rootsis sai igatahes Swed just miljardised trahvid kaela riigi poolt, sarnaste mustrite eest. Inimestele lihtlabaselt valetati selle kohta mida fondid teevad, ning meelitati neid heauskselt hapuks läinud fondidesse investeerima.
  • Selline ongi investeerimismaailma elu kahjuks. Et no ei ole ühtegi sellist toodet kus raha kasvaks nagu ilma riskita.
    Fondide kohta käivaid teemasid võid siin lugeda hulgim. Selline ongi fondide elu. siin väga pikalt põhjalikult neid teemasid lahatud. Vaevalt et keegi viitsib sulle ekstra seda kõike nagu uuesti lahti seletama hakata.

    Aga Katrin personaalküsimus sinule. Et millest siis see, et kõmuajakirjandus sfäärist nagu soliidsema seltskonna ja teemadega tegelema ?
  • Eks õige ole, kui tunned et pank on sind ära kasutanud , siis tuleb minna kohtusse asju arutama. Kollektiivselt on sansud suuremad.
    Tegemist ei pruugi olla pahatahlikusega, aga pank on ju tegelikult inimesed, kes võivad langeda samuti müügijutu lõksu. See ka suurendab võimalust et keegi lobistas projekti läbi ja kui komisjoni allkirjad all, siis sinna raha Suunamine ei olnud enam probleem. Pangad on salaorganisatsioonid ning sealt info kätte saamine on praktiliselt võimatu, pealegi nende käsutuses on metsik hulk analüüse, aruandeid jne. millega on väga lihtne ära põhjendada miks investeering mõtekas oli.
  • Mulle on jäänud mulje, et nendes viimastel aastatel suure meeditähelepanu pälvinud peeti läinud projektides figureerivad kannatajatena suuresti ühed ja samad nimed. Inimesed kes tahavad oma rahaga teha midagi põnevat ja siis pärast imestavad, et saavadki põnevust kogu raha eest jälle ja jälle. Süüdi on loomulikult keegi teine ja ajakirjandus läheb sellistel puhkudel kergesti kaasa.
  • Nii on see käinud juba Jaan "minu sohk, minu raha" Kundla aegadest peale.
  • Cynic
    Mulle on jäänud mulje, et nendes viimastel aastatel suure meeditähelepanu pälvinud peeti läinud projektides figureerivad kannatajatena suuresti ühed ja samad nimed. Inimesed kes tahavad oma rahaga teha midagi põnevat ja siis pärast imestavad, et saavadki põnevust kogu raha eest jälle ja jälle. Süüdi on loomulikult keegi teine ja ajakirjandus läheb sellistel puhkudel kergesti kaasa.


    See, et investor on loll, ei välista, et pank on mölakas. [Taebla vanasõna]
  • Taeblast pärit inimene minu kõrval väidab, et ta sellist vanasõna ei tea. Aga samas olevat mõttel jumet :)
  • Rootsipank ei ole küll see krediidiasutus, mille teenuseid tänasel päeval kasutada tuleks. Tegemist ongi organisatsiooniga, mis sõna otseses mõttes parasiteerib Eesti ühiskonna ja majanduse najal.
  • Mina alustaks sellist researchi Michael Lewise "Flashboys" ja Greg Smithi "Why I left Goldman Sachs" lugemisest, avab ehk üldist tausta paremini ja ehk paneb ka arvama, et Eesti pankadel on Wall Streeti parimate praktikateni veel pikk tee minna. Aga läbipaistvus on taolistes küsimustes peaaegu alati hea ja ilmselt paneb ka panka järgmine kord rohkem pingutama, mistõttu kivi kotti.
  • eestlane1
    Rootsipank ei ole küll see krediidiasutus, mille teenuseid tänasel päeval kasutada tuleks. Tegemist ongi organisatsiooniga, mis sõna otseses mõttes parasiteerib Eesti ühiskonna ja majanduse najal.


    Ma südamest loodan, et sa oma arve kähku-kähku Savisaare panka vead.
  • Päris radioaktiivne lugemine. Mulle meenutab vana lugu kuidas üks tuttav muidu igati haritud ja kogenud inimene otsis investeerimiseks pikaajalist madala riski ja kõrge tootlusega instrumenti. Ja oli väga pettunud kui ükski pank midagi sellist ei osanud pakkuda. Peaks ju olema elementaarne.
  • mx77
    eestlane1
    Rootsipank ei ole küll see krediidiasutus, mille teenuseid tänasel päeval kasutada tuleks. Tegemist ongi organisatsiooniga, mis sõna otseses mõttes parasiteerib Eesti ühiskonna ja majanduse najal.


    Ma südamest loodan, et sa oma arve kähku-kähku Savisaare panka vead.


    Noh, ma loodan tegelikult, et kui Eestis vähegi poliitilist tahet üles näidatakse, siis hakkavad ühistupangad sündima loomulikku teed pidi ning ühistuline pangandus võtab endale arvestatava turuosa, nagu see on mujal Euroopas. Senikaua, kuni meie poliitikud ise on välispankade orjad, ei hakka muidugi midagi liikuma.
  • eestlane1
    mx77
    eestlane1
    Rootsipank ei ole küll see krediidiasutus, mille teenuseid tänasel päeval kasutada tuleks. Tegemist ongi organisatsiooniga, mis sõna otseses mõttes parasiteerib Eesti ühiskonna ja majanduse najal.


    Ma südamest loodan, et sa oma arve kähku-kähku Savisaare panka vead.


    Noh, ma loodan tegelikult, et kui Eestis vähegi poliitilist tahet üles näidatakse, siis hakkavad ühistupangad sündima loomulikku teed pidi ning ühistuline pangandus võtab endale arvestatava turuosa, nagu see on mujal Euroopas. Senikaua, kuni meie poliitikud ise on välispankade orjad, ei hakka muidugi midagi liikuma.

    koomikud ei ole foorumis vähemalt otsa löppenud...@ühistupangad
  • eestlane1
    Senikaua, kuni meie poliitikud ise on välispankade orjad, ei hakka muidugi midagi liikuma.


    Kas ainult pankade kliente tuleks nimetada orjadeks või kehtib see teiste teenusepakkujate puhul ka? Näiteks, et Jaan on Tallinna Vee poolt orjastatud vee- ja kanalisatsiooniteenuse kaudu aga Sass toob vaba mehena pangega allikalt puhast vett. Need, kellel allikani pikem maa on, peavad küll vee toomiseks hakkama näiteks If'i, Opeli ja Olerexi orjadeks...
  • Täiesti orjastav on peaaegu tasuta laenu saada. Kohutav. Miks Politseid ei kutsuta?
  • Kutsusin, Vaatas üle ja väitis, et tema kodulaen on veel väiksema intressiga kui minul. Uurima ei hakka.
    Täiesti pekkis on see ühiskond.
  • Eestlane1, kui savisaar lõpuks oma "panga" avab, siis loodan, et jagad muljeid ja kogemusi Sinu arvelduskonto (ja miks mitte ka investeerimiskonto) käekäigust selles pangas. Praktika on parim tõe kriteerium, oled nõus? Seniks aga lähevad kõik pangaorja-teemal sõnavõtud /dev/null -i. Ühtlasi, kas EKRE on omavahel juba kokku leppinud, et kas nad kolivad kõik kogu täiega sinna savisaare-"panka"? Või pole nad selle idee peale veel tulnud?
  • No ma ei tea kes ja kuna sellepeale tuli et orjadele võiks raha laenata. Mina pooldan siiamaani, et orjad ei peaks teps mitte laenu saama.
    Eestlane1 nagu ma sinu kiunuvast jutust aru saan siis sina oled praeguse seisuga pangaori ? Ja kuna sa antud temaatikat valdad siis mis on sinu arvamus selles seisukohas et kas orjadele peaks laenu andma või ei peaks ?
  • Tin
    Eestlane1 nagu ma sinu kiunuvast jutust aru saan siis sina oled praeguse seisuga pangaori ? Ja kuna sa antud temaatikat valdad siis mis on sinu arvamus selles seisukohas et kas orjadele peaks laenu andma või ei peaks ?
    Ei, mul õnneks ühtegi laenu kaelas ei ole. Mind lihtsalt hämmastas, millise poolehoiuga siinsed foorumlased suhtuvad Eestis "olelevate" välispankade tegevusse ja kasumiahnusse. See kehtib veel eriti selle Swedi puhul, mis on neist kõige nahaalsem ja viletsama teeninduskvaliteediga.
  • Valmised on läbi, EKRE-t haibitud küll, ära nüüd siia elama jää. Avg läheb alla.
  • eestlane1, think positive! Tule kaotajate poolelt võitjate poolele üle! Kõik suuremad välispangad on börsil avalikult noteeritud ettevõtted ja igal soovijal on võimalik nende aktsiate soetamise teel astuda panga omanike ridadesse ning saada seekaudu osa nendest röögatutest ülikasumitest, mida nad oma "kasumiahnuses" kokku kraabivad. PS. Swedbanki ticker börsil on: SWEDA.

    Teistele toredat Jaani!
  • Eestlane1, oleks mõistlik eelnevalt kogu foorum läbi lugeda, enne kui siin vahtu üles kloppima hakata. Teadmised tulevad ainult kasuks.
  • ttrust
    Eestlane1, oleks mõistlik eelnevalt kogu foorum läbi lugeda, enne kui siin vahtu üles kloppima hakata. Teadmised tulevad ainult kasuks.


    Mis siin teadmistega pistmist on? Siin foorumis võid ükskõik millist peavoolust erinevat seisukohta omada ning kohe tembeldatatakse sind asjatundmatuks või lolliks. Ainult siis, kui pimesi kiita takka Reformi lõputule valitsemisele, siis kiidetakse sinu seisukohti heaks. Sest Reformierakonnal on alati õigus ja kõik, kes julgevad teisiti väita, on äärmuslased ja sotsialistid. Ja üliliberaalne majanduspoliitika on maailma parim asi - julge sa sellele vastu vaielda! Sest kui sa midagi suvatsed väliskapitali ülemvõimu kohta öelda, siis oled sa samuti loll, sest väliskapitali olemasolu viib ju majandusliku õitsenguni ning igasugune muu majandusmudel oleks "suletud riigi" propageerimine.
  • Eestlane1, teadmised tulevad ainult kasuks. Tänan korraliku huumori eest!
  • Hans H Luigel on loomulikult õigus ,kui ta küsimuse tõstatab. Eks Swed ju pitsitab teda. Miks siis tema Swedi ei või pitsitada? Raha ju lännu.
    Viitan esiteks, et Swedbank juhib austerlane Wolf, ära siit sotsiaalset vastutustunnet või elemetaarset ärieetikat kliendi või investori ees oota. Mees on ikka päris segane.
    Orban karmi käega pani need Austria pankurid paika Ungaris. Paljuski pole Orbanil õigus, kuid ei ole mingit põhjust toetada mingi panga röövretki oma elanikkonna vastu.
  • Muide paistab, et ega siin privaatpangaduse kliente ju pole, seega jääb arusaamatuks: mida te ka õige teate?
    Viitan et Swed on tegelenud on pikalt veiderdamisega, küll pakub privaatklientidele investeerida naftafirmadesse, kui trend on juba SELGELT alla. Asi lõppes loomulikult katastroofiga. jne jne jne jne.
  • Minu arust oli see Jüri Mõis, kes oli rabatud, kuidas tema rahaga oli Swedi privaatpangandus toimetatud. Nii et küsimused on õigustatud. Teada on , et ka Eestisse on lahti lastud KGB tolmuimeja, mida venelased kasutavad ka teistes lähiriikides. Eesmärk kohaliku kapitali raputada, et vene kapitalile ruumi teha. antud juhul viib mõte sinna, et austerlased kipuvad mitte ainult venelastega, vaid ikka lausa vene eriteenistustega väga lähedased olema, siis siit tekib küll üks kahtlus juurde. Et polegi juhus.
  • Loomulikult pole see juhus. Ega ilmaasjata siis pole Swedpanga ajalooline rootsimaine nimi FöreningsSparbanken ehk lühemalt FSB.
  • Idiootide kontsentratsioon siin foorumis hakkab juba taluvuspiire kompama.
  • Sm. Antonov siiski eksisteerib :) Veel enam, ja jõudski tegutseda nii Läti kui ka Leedu hiidpankadega. Muide sm. Antonov kiikas ka Eesti suunas. Aga ei jõudnud...
  • Viimati jõuti venelaste poolt Moldovas lausa 1 miljardit USD kõrvale toimetada ( jälle pank), vaene Moldova lausa pankrotiveerel.
    Aga midagi pole teha, kui mõni ikkagi pole võimeline maailmasündmusi jälgima.
  • Vandenõud vandenõudeks, kuid mulle tohutult meeldib väljend pangaori. Inimene näeb vaeva. Kraabib ise kokku omafinantseeringu. Siis läheb ise panka ja täidab laenutaotluse. Vahetevahel peab ise veel üht-teist tõestama, et ikka saada laenu. Positiivse otsuse korral seab sammud ise notarisse. Ja shabäng! Määdžik! Inimesest on saanud ori! Ja seda kõike kontekstis, kus näiteks auto on võimalik osta ja eluase üürida. Aga ei - üürimise korral oled üürileandja ori? Kutsuge Marx, Politsei, mõni vasakpoolne erakond! Selline orjastamine tuleb koheselt lõpetada!

  • Ei, korteri rentimise korral ei ole rentnik üürileandja ori, sest ta võib igal ajal ära minna. Aga vaene korteriomanik on naelutatud oma kodu külge.

    P.S. Küsimusi ei tohi selle jutu peale esitada!
  • Ei, ikkagi on ori. Sest kuuse alla minna ju ei saa. Tuleb minna teise orjapidaja...vabandust - üürileandja - juurde.
  • jahe
    Ei, korteri rentimise korral ei ole rentnik üürileandja ori, sest ta võib igal ajal ära minna. Aga vaene korteriomanik on naelutatud oma kodu külge.


    Samamoodi on inimene ju "naelutataud" näiteks oma auto külge. Töökohast rääkimata.

    Mõni sarnase mõttelaadiga inimene on suisa oma abikaasa külge naelutatud... :P
  • Mr. Go, Sa jätsid post scriptumi osa tähelepanuta. Ilmaasjata! Seal oli iroonivõti peidus.

    Aga, jah, sellised orjadeks-sildistajad ja peavoolumeedia-kirujad ei suuda mitut sammu ette mõelda. Karum6mmi algne mõttekäik võtab nende tüüpide arutlusvõime ilmselgelt võhmale.
  • Karum6mm
    Vandenõud vandenõudeks, kuid mulle tohutult meeldib väljend pangaori. Inimene näeb vaeva. Kraabib ise kokku omafinantseeringu. Siis läheb ise panka ja täidab laenutaotluse. Vahetevahel peab ise veel üht-teist tõestama, et ikka saada laenu. Positiivse otsuse korral seab sammud ise notarisse. Ja shabäng! Määdžik! Inimesest on saanud ori! Ja seda kõike kontekstis, kus näiteks auto on võimalik osta ja eluase üürida. Aga ei - üürimise korral oled üürileandja ori? Kutsuge Marx, Politsei, mõni vasakpoolne erakond! Selline orjastamine tuleb koheselt lõpetada!

    Ja kui elamispind müüakse, siis pangalaenust üle jäävat osa saab inimene ise kasutada. Kas siis uue kodu sissemakseks või rendikorteri üürimiseks, kus siis vaba linnukesena elada.
  • Mis puudutab aga varahaldust, siis siinkohal tuleb tõmmata selge joon kahe asja vahele. Üks on investeerimisriski realiseerumine, teine aga kas algusest peale või poolel teel nö. päti tegemine. Raha kaotanud investori jaoks tundub sageli, et esimene on tegelikult teine. Ja inimlikult on see ka arusaadav.
  • Mõmm, selle pangaorja terminoloogia taga on suhtkoht iva. Võibolla sa ei ole täheldanud seda, et need inimesed kellel pangalaen on kaelas ei kipu ennast väga teravalt väljendama ja kipuvad muutuma ajapikku sellisteks hallikesteks hiirekesteks.
    Ka sel ajal kui oli olemas pärisorjus olid olemas sellised veidrad talumehed nagu vabatmehed. Neil oli oma maa ja oma talu ja omd loomad, sest tüübid olid kätte võtnud ja mõisnikult need välja ostnud. Need olid tüübid kelle arvamust ka mõisnik kuulda tahtis ning keda ka mõisa pidudele tihti kutsuti. Erinevalt siis pärisorjadest.

    Ma ütleks, et suurematsorti pangalaenu olemasolu takistab päris korralikult väljendus ja otsustusvabadust.

    See et inimesed iseseisvalt selliseid otsuseid teevad on juba hoopis teine teema.
  • Tin
    Ma ütleks, et suurematsorti pangalaenu olemasolu takistab päris korralikult väljendus ja otsustusvabadust.


    Ma lihtsalt jätan selle siia: http://majandus24.postimees.ee/2746740/suurim-laen-on-uues-valitsuses-peaminister-taavi-roivasel
  • Nunnu.Mmmmhmh, midagi umbes sellist ma jah mõtlesin :)
  • Mr. Go
    Tin
    Ma ütleks, et suurematsorti pangalaenu olemasolu takistab päris korralikult väljendus ja otsustusvabadust.


    Ma lihtsalt jätan selle siia: http://majandus24.postimees.ee/2746740/suurim-laen-on-uues-valitsuses-peaminister-taavi-roivasel


    Väljend "pangaori" Rõivase puhul ei ole täpne, pigem on ta partei ori, kes kogu tema sissetuleku tagab. Läheb partei, lähevad korterid ja auto.
  • Tin, ma olen sellest teadlik. Ma kunagi väga ammu köhatasin välja arvamuse, et inimesel võib olla (teatud töökohtadel) üks kahest - kas oma arvamus või eluasemelaen. Samas ma ei suuda jätkuvalt meenutada ühtegi intsidenti, kus keegi oleks vägisi laenu saanud.
  • Ma arvan, et pangaorjus ei ole nagu vast päris korrektne sõna aga no ega midagi paremat ka ei paista kusagil,. Vabatahtlikkus ei ole issue, egas siis Vana rooma ajal said samamoodi paljud vabatahtlikud orjaks või siis oli neil see ähvardav võimalus peakohal.
    Nexum . Võib ju argumenteerida alati, et egas siis keegi ei käskinud sellist laenu võtta...
  • Ma võrdleks seda orjuse teemat selle lugulauluga. Muidugi olen ma ka selles mõttes hirmus inimene, et leian, et teovõime ja vastutus on päris ehtsad asjad.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon