Peata Ratas - Vaba teema - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Vaba teema

Peata Ratas

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • ...aga silmad on tal nii nii lahked.
  • Ma vaatasin neisse silmadesse ja ma nägin seal viite tähte - Edgar!
  • Uus Eesti uussõna on käibele tulnud:
    Kui Ratta laager edasi undab, siis tuleb Rattavahetus ette võtta!
  • Aga vaadake asja positiivset külge : vene noored räägivad omavahel netis püüdlikult eesti keelt . Üldiselt ma kujutan ette, et igas erakonnas käib samasugune intriigitsemine ja üksteisele noa selgalöömine, alamatel astmetel veel rohkem kui tippseltkonnas, sest igaüks tahab pääseda marjamaale . Tootvale tööle ei taha keegi siirduda, akadeemiliseks karjääriks pole aga võimeid. Jääbki vaid poliitika.
  • noblesse
    Ratta nõuniku kirjavahetus lööb netis laineid: http://g1.nh.ee/images/pix/kesknoorte-juhatuse-vestlus-78701048.pdf


    nagu eesti oma House of Cards
  • Ma olen kuulnud mingit sellist juttu, et kui keskerakonnas on eestlaste ja muulaste suhe 90% ja 10%, siis noortekogus on vastupidi. Igatahes järelkasv on kesikutel paljulubav.
  • P.S.: Ma ei tea, tegelikult oleks see paras post teemasse "Peatage maakera, ma tahan maha minna", kui selline olemas oleks. Tuleks äkki tekitada, viimase aja arengud ei mahu enam hästi hüäänatoomi, ratta ega kesikla materdamise alla ära. Kopp Ees OÜ alla samuti mitte, pigem Haaran Kirve OÜ vms?
  • toetab Eesti kui turismiriigi mainet ja üheks selleks on kahtlemata ka meie rahvusköök, sõnab Madison

    Tõepoolest, viimane aeg verivorst, seakoot ja aganakarask öiroopasse viia. Mulgipudru euronormiks!
    Mulle isiklikult maitsevad kohaliku köögi fabrikaadid küll, aga olgem nüüd realistid, see on kokanduse mõistes umbes pelmeenibaari või purgisupi tase.


  • antsukene
    toetab Eesti kui turismiriigi mainet ja üheks selleks on kahtlemata ka meie rahvusköök, sõnab Madison

    Tõepoolest, viimane aeg verivorst, seakoot ja aganakarask öiroopasse viia. Mulgipudru euronormiks!
    Mulle isiklikult maitsevad kohaliku köögi fabrikaadid küll, aga olgem nüüd realistid, see on kokanduse mõistes umbes pelmeenibaari või purgisupi tase.




    Ei viitsi pikalt linke otsida, hakatuseks tutvu sellega ja otsi ise edasi. https://sisu.ut.ee/toiduelamus/eesti-k%C3%B6%C3%B6gi-areng-uus-eesti-k%C3%B6%C3%B6k
  • See, et siga ja kama on kuntsipäraselt taldrikule laotatud, ei tee sellest veel tipp-kokandust. Mulle maitseb eesti toit, aga see pole kuskilt otsast kokanduse tippmaitse, isegi kui hapukapsasupp vahtu lüüa ja järgnevad kulinariteedid õhukese kihina taldrikule maalida.
  • Rasvast nõretav vene köök on ka pask. Slaavid ei oska suppi ka teha, kallavad praerasva supi lisandiks, öök.
  • sr71
    Rasvast nõretav vene köök on ka pask. Slaavid ei oska suppi ka teha, kallavad praerasva supi lisandiks, öök.


    Tunnistan, et pole vene köögist pärleid leidnud. Küll aga ukraina omast. F*ck me, labane salat ukraina naise käe all on ka parem kui tšeburekk vene köögist.
  • Sekeldaja
    sr71
    Rasvast nõretav vene köök on ka pask. Slaavid ei oska suppi ka teha, kallavad praerasva supi lisandiks, öök.


    Tunnistan, et pole vene köögist pärleid leidnud. Küll aga ukraina omast. F*ck me, labane salat ukraina naise käe all on ka parem kui tšeburekk vene köögist.


    Siis ei ole sa Vene kööki saanud.
  • Grupp Seltsimehi
    Sekeldaja
    sr71
    Rasvast nõretav vene köök on ka pask. Slaavid ei oska suppi ka teha, kallavad praerasva supi lisandiks, öök.


    Tunnistan, et pole vene köögist pärleid leidnud. Küll aga ukraina omast. F*ck me, labane salat ukraina naise käe all on ka parem kui tšeburekk vene köögist.


    Siis ei ole sa Vene kööki saanud.


    Nimeta siis palun mõned Vene köögi (rõhutan: vene köögi) shedöövrid.
  • Proovib. Okroška (külm supp), böfstrooganov, rassolnik, kasukas, pelmeenid, pirukad. Maitse asi muidugi ja Yuriy oleks pidanud mujale minema.
  • opex
    Proovib. Okroška (külm supp), böfstrooganov, rassolnik, kasukas, pelmeenid, pirukad. Maitse asi muidugi ja Yuriy oleks pidanud mujale minema.


    Okroshka on Ukrainast, Pelmeenid Hiinast ja saeltkaudu Siberist, Rassolnik kah Ukrainast.
    Strooganov on jah tõesti vene oma.
  • Wiki arvab, et venest supid https://en.wikipedia.org/wiki/Okroshka,https://en.wikipedia.org/wiki/Rassolnik
    Hiina pelmeenid on tihti teistsugused kui venes, võivad sealt kunagi liikunud olla aga moondunud kõvasti.
  • Fakt on see, et vene köögis praerasva kasutatakse seljanka valmistamiseks. Seepärast kipub ka ujuma 5-10mm paksune kiht rõvedat õli/rasva supi pinnal. See mitte ainult ei aja oksele, vaid on ka tervisele kahjulik.

    Pelmeene ei söö juba ammu. Maitsetud käkid. Tainas ebakvaliteetne ja liha samuti. Paar aastat tagasi toimus Troikas üks koosviibimine ja sai siis erinevaid asju maitstud. Täielik jama.
    Kiidab vaid see kellel kehv maitsemeel või pole paremat saanud.

  • Oo vau. Tänks Jumal, et viitsisid oma perfektse maitsemeele kuldset paistet lasta paista lihtsa inimese peale.
    PS. Seljankast pole siin peale sinu keegi kriband. Nüüd mine palun ja ime muna.
  • :) Toimis. Võin Sind lohutada, et keskmises peres külas olles, ma toidust keeldun, sest süüa teha lihtsalt ei osata. Jah, ise oskan ja mitmed sõbrad ka, aga üldiselt on tase nõrk. Võta nüüd rahustit kui see tekst liialt solvav Su jaoks on.
  • sr71
    Fakt on see, et vene köögis praerasva kasutatakse seljanka valmistamiseks. Seepärast kipub ka ujuma 5-10mm paksune kiht rõvedat õli/rasva supi pinnal. See mitte ainult ei aja oksele, vaid on ka tervisele kahjulik.

    Pelmeene ei söö juba ammu. Maitsetud käkid. Tainas ebakvaliteetne ja liha samuti. Paar aastat tagasi toimus Troikas üks koosviibimine ja sai siis erinevaid asju maitstud. Täielik jama.
    Kiidab vaid see kellel kehv maitsemeel või pole paremat saanud.



    sa pole ilmselt korralikke pelmeene saanud. viivad keele alla.
  • mx77

    sa pole ilmselt korralikke pelmeene saanud. viivad keele alla.


    Ütle kus kohas ja ma lähen proovin. Sarnane teema on ravioliga, olen saanud vaid Amsterdamis ühe restos tõeliselt häid. Itaalias ma käinud ei ole ja sealt saaks ilmselt parimaid.
  • Päris tõsiselt - nimetatagu vene köögist midagi, mida poleks nt ukraina või valgevene omast varastatud?
  • sr71
    mx77

    sa pole ilmselt korralikke pelmeene saanud. viivad keele alla.


    Ütle kus kohas ja ma lähen proovin. Sarnane teema on ravioliga, olen saanud vaid Amsterdamis ühe restos tõeliselt häid. Itaalias ma käinud ei ole ja sealt saaks ilmselt parimaid.


    Minu vanaema omad, aga ta on kahjuks surnud.
  • mx77


    Minu vanaema omad, aga ta on kahjuks surnud.


    Usun, et need olid head... Täna ilmselt pole kusagilt saada. Ainult rääsunus rasv ja imperilism. Tean, et ka muudel söögikohtadel on see probleem. Kui tuleb tööle vene kokk, siis supid on rasvast ja õlist üleujutatud. Ühes kohas aitasin isegi suusad alla panna.. Omanik sai lõpuks aru, et kus viga on.
  • Mulle tundub väga uudne väide, et maailmas on mõni rahvas, kes ei oska süüa keeta. Eestlaste kohta on ju sedasama väidetud. Kui lolliks neid süüa mitte keeta oskavaid rahvaid siis õige peetakse ?

    Mõtteeksperimendi korras võiks mõnda Eesti taluperesse Põhjasõja-järgse nälja aegu viia kotitäie kartuleid, kilo sealiha, kilo nisujahu, mõne liitri piima, soola , sibulad koos roheliste pealsetega .Kartuleid eestlane sellal ei tundnud.

    Kui kaua läheb aega, et talupere mõistaks : kartulit on palju parem süüa kui see ära pesta ja pehmeks keeta.Toorest mullast kartulit närida nii hea ei ole .Võib kasvõi mundris keeta ja siis tulist kartulit koorida, läheb vähem kaotsi, mis nälja aegadel väga oluline. Sealiha on parem süüa kui see pannil praadida ja saab kaasaandeks rasva, mida saab kasutada näiteks jahukastme valmistamiseks,lisades sellele veel piima, ajada keema ja rohelist sibulat ning soola kõige lõpuks sinna maitseks. Kas tõesti arvate, et inimestel ei jätku loomulikku taipu, et need toiduained mõningase katsetamise järel võimalikult maitsvaks toiduks teha , et selleks peab keegi teine neile retsepti andma ?

    Mis rahvuse toit on keedukartul, seapraad ja jahukaste ? Kes käis kellelt selle retsepti varastamas ? Ning ärge öelge, et see ei maitse hea, väga hea maitseb.
  • sr71
    mx77

    sa pole ilmselt korralikke pelmeene saanud. viivad keele alla.


    Ütle kus kohas ja ma lähen proovin. Sarnane teema on ravioliga, olen saanud vaid Amsterdamis ühe restos tõeliselt häid. Itaalias ma käinud ei ole ja sealt saaks ilmselt parimaid.


    Pelmeene, mida poes müüakse, ei ole tõesti mõtet pelmeenideks nimetada. Kui Siberi mammi nad ise teeb, on tegemist hoopis teise maailmaga.
    Samuti on rohke rasv Vene talves väga vajalik asi.
  • sr71,
    A mine proovi Moonis või Babuljas (või Tšaikovskis), ega tagada ei saa, et meeldib (pigem tundub, et nkn vist mitte, isegi Moskva parimad kokad ei suuda vist siinkohal midagi pakkuda), aga vähemalt oled midagi muud proovinud kui pigem turistide jaoks mõeldud konveier-restot.
    Edit, kusagil ida eestis ka vast on midagi, näit. https://www.facebook.com/pg/kalajasibula/about/?ref=page_internal
  • Muuseas, väga häid pelmeene saab ühes söögiputkas, mis on Hendriksoni küüru all, Äripäeva maja pool.

    Seal tasub ära käia, täielik eksootika.
  • mx77, lähen proovin ära.

    opex, Tšaikovskis käidud, see on haip, aga teised kohad lähen proovin ära, tänud!

    Mis puudutab aga stagna postitust.... Ei teagi kust alustada? Äkki annaks verbaalselt pasunasse algatuseks.

    stagna

    Mis rahvuse toit on keedukartul, seapraad ja jahukaste ? Kes käis kellelt selle retsepti varastamas ? Ning ärge öelge, et see ei maitse hea, väga hea maitseb.


    Kas sa sellest saad aru, et täiesti erinev toit võib välja tulla. Oleneb kõik nüanssidest. Ma saan aru, et Sinu arust on ka crossaint lihtsalt saiake, aga kui Sa saaksid seda süüa Prantsusmaal erinevates kohtades, siis tuvastad ka seda, et juba enne piirjoont Saksamaaaga muutub see crossaint suht sitaks saiakeseks.

    Aga mida ma siin ikka räägin, sest Sinu jaoks on kõik nii paganama lihtne ja selle lihtsusega käsitled sa ka nii IT-d ja seda sõltumata valdkonnast (olme, pangandus või militaar).

    Kõige ehedemalt demonstreerib Sinu vaimu ja mõtteteravust Sinu enda postitus ühet teisest lõimest, priceless!!

    stagna

    Mul oli köögis paar hõõglampi, mille pidin ära vahetama seepärast, et seal oli paljude aastate jooksul niipalju kärbsesitta peale kogunud, et valgus ei tahtnud hästi enam läbi tulla. Oleks võinud need seebi ja sooja veega puhtaks pesta , aga laisa inimesena ma ei viitsinud.


    Sõida seenele, vana! :)
  • Kärbsesitaplekieemaldaja köögilambijuhtmelt "Thunder".
  • Selle köögikata-gurmee-võitluse võiks lausa eraldi teemaks tõsta? Beata Kana pole ju Peata Ratas!
  • Sr, Ma mõnikord olengi seenel käinud ja neid ka toiduks valmistanud, kas sina oled ? Mis sa krt inised kõik see aeg ?! Toit on eelkõige inimorganismi toitainete rahuldamiseks ja kui me räägime rahvustoitudest, siis need loodi ilmselt nii kaugel ajal kui mingist gurmaanlusest ei saanud rääkidagi, pandi patta mida parajasti oli panna. Kel oli juurvilja , pani selle, kel liha, pani seda juurde, kel oli lehm või kits, kes piima andis oli juba õnnega koos, see sai juuagi midagi toitvamat kui kaevuvesi .

    See, mida sina siin promod, on snooblus ja sina oled snoob.. Sööd linnukeeli ja põlastad neid, kes ei söö. Võiks vahel ka pisut inimeste seas elada selmet mööda prantsuse restorane kolada.Saad reaalsusega rohkem kontakti.

    Ning hõõglambid muuseas kestavadki kauem kui nende kallid asendajad. Praktikas äraproovitud asi. Kui sulle see ei meeldi, kahju küll. Elu on lihtsam kui sa endale ette kujutad, ise teed selle endale keeruliseks.
  • Võib-olla olen snoob, ilmselt ei suuda ennast ise hinnata, las olla.

    Mis puudutab aga linnukeeli ja restorane, siis siin sa paraku eksid. Tõsi, ma olen võõramaiste köökide suur fänn, kuid eelistan pigem igapäevaseid söögikohti. Üks eredamaid kogemusi oli see kui ma Lekeitios töölissööklasse ennast libistasin (ühtegi sitli ei olnud, tuli peale passida kuhu tunkedes mehed lähevad) ja sain elu parimat valget kala praetult.

    Aga jah suhtun põlgusega sellesse kui toidu maitsestamine piirdub soola ja musta pipraga. Venelastel lisaks poslamasla.

    Pigem meeldibki kaasaegne rahvusköök, mis sisaldab ka mõjutusi sellest kui maitseained rohkem levima hakkasid. Selles mõttes kõige hullem ja läägem on soome köök.

    Kartuli keetmine ilma maitseaineteta on ka suht loll tegu. Olgu siis maitseks, till või midagi eksootilist, aga kui mõistus piirdub soolaga, siis ilmselgelt süüa teha ei osata. Tegemist on ihtsalt toiduainete kuumutamisega.
  • Toidu maitset pole mõtet tappa. Hea liha või kala ei vaja sageli midagi rohkemat, kui sool ja pipar (+ õli grillkala puhul). Kõik muu on väärt tooraine rikkumine.

    Ja vene köök on täitsa OK (nagu väga paljud muud köögid, maitse üle pole mõtet vaielda), aga sinna poleks Ratas pidanud oma külalisi viima.

  • Ratas oleks pidanud külalised viima suvalisse külalistemajja ilma ette teatamata kes tuleb. Las krt söövad rasvast sealiha ja kartulit ning ainus dieedipededele sobiv toit on tomati-kurgisalat hapukoorega klopitud. Ma ei ole elus paremat asja söönud muuseas kui see salat. . Aga ma pole ka söönud linnukeeli trühvlitega ega Korea koeraliha, võib olla on tõesti hea. Parema meelega siiski ei prooviks neid üllatusi.

    Selle kohta öeldakse - igal lollil oma lõbu
    Veel öeldakse selle kohta - maitse üle ei vaielda, selle üle kakeldakse
  • stagna

    Veel öeldakse selle kohta - maitse üle ei vaielda, selle üle kakeldakse


    Olen kuulnud pisut teist versiooni: "Maitse üle ei vaielda, mõnel on lihtsalt sitt maitse!"

    stagna
    Ma ei ole elus paremat asja söönud muuseas kui see salat. .


    Ja-jah mõtleme sinna juurde Sinu köögi koos kärbsesitta täis pirniga laes....

    Kui sa nii palju ei möliseks, siis oleks sust isegi kahju natukene.
  • Just, sul ongi sitt maitse. Minult sinust kahju ei ole. Sa väärid kõike seda mida elu lõpus saad ja mul on tunne, et need pole meeldivad asjad.
  • Naljakas tõesti, et puhtalt poliitilisest aktist -- kuhu Abiratas külalised viis -- tõusis mitte arutelu poliitilistel teemadel vaid mõttetu puhtalt kulinaariateemaline netikaklus teemal, et kas vene köök eksisteerib või mitte ....
  • Joptvajumatj, mis kaklus siin käib !?
    Mingite pelmeenide, suppide jms. pärast kärbsesitaga kaetud lambipirni valgel.

    Arvamusliidrid, my ass...



  • Seoses selle Ratta peatamise teemaga sobib vahest meenutada ka ühte kurba tõdemust: Eestis on liiga palju kaikaid -- ja liiga vähe kodaraid ...

    Peatamise teemasid on siingi foorumis ikka liiga palju saanud. Ma ei taha konkreetsete inimeste kohta sellega midagi öelda, aga tuletaksin meelde, et neid on -- kas rumalasti või targasti -- valinud rahvas. Hea vahend nende inimeste tegelikuks peatamiseks oleks seada järgmistel valimistel üles oma kandidatuur.
  • mpaberit
    Hea vahend nende inimeste tegelikuks peatamiseks oleks seada järgmistel valimistel üles oma kandidatuur.


    Mis sellest uue erakonna loomise mõttest on saanud, mis siin foorumis mõni aeg tagasi susises?
  • mpaberit
    Seoses selle Ratta peatamise teemaga sobib vahest meenutada ka ühte kurba tõdemust: Eestis on liiga palju kaikaid -- ja liiga vähe kodaraid ...

    Peatamise teemasid on siingi foorumis ikka liiga palju saanud. Ma ei taha konkreetsete inimeste kohta sellega midagi öelda, aga tuletaksin meelde, et neid on -- kas rumalasti või targasti -- valinud rahvas. Hea vahend nende inimeste tegelikuks peatamiseks oleks seada järgmistel valimistel üles oma kandidatuur.


    Täpselt nii ongi ja see oli ka ette ennustatav juba ammu. Peale genotsiidi läbiviimist ja Eesti asustamist kolonistidega mujalt NSV'st loodi vundament selleks, mis meile täna näkku vahib.

    Ühelt poolt kolonistid ja teisalt need kes soovivad nende hääli püüda ja siis võimule saada.

    See ei ole midagi sellist, mille puhul tasuks pidevalt peegli poole kiigata, see probleem on absluutselt igal pool kuhu venelased on elama läinud. Igal pool õhatakse imperialismi ja endise hiilguse järgi. Võib-olla mitte kõik, kuid enamus küll*.

    Mis teha kuid suur osa kodaratest ongi valed? Alla anda või kodarada puruks peksta?

    *Mõni kuu tagasi pajatasin foorumis kui toreda kogemuse sain Saksamaal sündinud Gerardiga, kelle vanemad olid sündinud venemaal. Gerard ise oli natukene üle 40.a. vana, aga jutt oli nagu meie Lasnamäe elanikul.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon