Ennustame kuidas corona-lugu jätkub lähinädalatel/kuudel! - Vaba teema - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Vaba teema

Ennustame kuidas corona-lugu jätkub lähinädalatel/kuudel!

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Minu Prognoos Eesti kohta:

    Järgmine nädal, 16-22 märts:
    - Uute nakatunute arv Eestis hakkab juba langema nädala jooksul.
    - Nädalavahetusel on inimesed juba eriolukorrast päris väsinud
    - Kodudes on halb tuju

    Ülejärgmine nädal, 23-29 märts:
    - Uute nakatunute arv on vaid üksikuid
    - Inimesed nõuavad normaalset elu tagasi
    - Poliitikud hakkavad rääkima normaalolukorra taastamisest

    Üle-üle-järgmisel nädalal. 30 märts-5aprill
    - Normaalne elu taastub
    - Lennureisid Lõuna-Euroopaga on endiselt peatatud
    - Tallink sõidab normaalselt
    - Lapsed on koolis

    Tallinna Börs on palju kõrgem kui täna.

    Üksikud corona-haiged ilmuvad veel kaua aega, aga keegi eriti ei viitsi sellesse süveneda, peale tervisehoiu.

    VÄLJAKUTSE
    Tehke oma prognoosid!
  • Nii kiiret lõppu ei ennusta nagu teemaalgataja.

    - Märtsi kulub täielikult kriisile ja mingeid piiranguid vähemaks kindlasti ei võeta, pigem antakse juurde.
    - Aprilli esimeses pooles hakkab kõver langema ja teises pooles võib rääkida mingist taastumisest või normaalse elu juurde naasmisest. Isegi kui meil siin endal olukord stabiliseerub, siis euroopas on mujal potentsiaalselt väga suuri koldeid tulemas ja seetõttu suhtutakse ka siin asja pigem rangelt

    - 16-22 märtsi nädal - kogu nakatunute arv üle 200, aprilli alguseks 300+
    - aprillis esimesed surmajuhtumid
    - terviseameti pädevus kriisi jooksul vaadatakse üle ja mõned vastutavad isikud vabastatakse töökohustustest


  • Mu "optimism" põhineb järgneval:
    - Tallinn oli täna õhtul väga vaikne. Sugugi mitte nagu tavaline reede.
    - Mingit uut Kuressaare võrkpallimängu Itaalia meeskonnaga ei tule
    - Mingeid uusi Itaaliareisijaid tagasi enam ei tule
    - Ei tervitata käega, ei suheldata köhivate inimestega

    Ühesõnaga, meetmed hakkavad toimima.
  • stefan
    Mu "optimism" põhineb järgneval:
    - Tallinn oli täna õhtul väga vaikne. Sugugi mitte nagu tavaline reede.
    - Mingit uut Kuressaare võrkpallimängu Itaalia meeskonnaga ei tule
    - Mingeid uusi Itaaliareisijaid tagasi enam ei tule
    - Ei tervitata käega, ei suheldata köhivate inimestega

    Ühesõnaga, meetmed hakkavad toimima.


    Hakkavad kindlasti, aga tundub, et kuni eilse/tänaseni ei võetud teemat väga tõsiselt ja neid peiteperioodil nakatunuid on meil juba omajagu. 1-2 nädalane delay selle viiruse puhul mängib olulist rolli. Keskmine eestlane on põikpäine ka.
  • Shokk-numbrid on täiesti võimalikud veel 4-5 päeva, aga mitte seejärel, ma arvan. Saab näha kuidas sellele 150+ inimesega pataljonile läks.
  • Teeks oma prognoosi TÜ bioinformaatika professor Jaak Vilo sõnadega:
    "See positiivsete diagnooside plahvatus täna (27->79) näitab kui palju liigub meie hulgas praegu juba kandjaid. Need täna lisandunute proovid võeti ju tõenäoliselt osalt juba eile või hiljemalt täna hommikul? Ainus viis aeglustada levikut on vältida näiliselt tervete inimeste kontakte teistega. Homme lisandub 60-70; järgmiseks reedeks 1000-1500 täis. Need on enamuses praegu eesoleval nädalavahetusel viirusnakkuse saavad inimesed. Testide võtmise ja testimise võimekus on juba praegu piirile jõudnud(?). Haiglad jõuavad oma intensiiv-voodikohtade kriitilisele piirile nädala-pooleteisega. Itaalias suri päevaga üle 250."
    Hea kui diagnoositute arv alla 10,000 ja raskete juhtude arv alla 1000 jääb Eestis kuni jaanipäevani. Surmade arv kokku 100 ja 200 vahel. Tallina börs palju madalam kui täna.

    Loodan, et eksin.
  • Kui keegi leiab, et mu prognoosiväljakutse on liiga ebamäärane, siis võite vastata ka lihtsale küsimusele "Mis kuupäeval on Eesti lapsed tagasi koolis?"

    Minu prognoos siis esmaspäev 30 märts.

    (Ma tean küll, et nad pidid otsustama kahe nädalaga korraga, aga arvan, et 30 märts on ikka kõige sobivam)
  • mykoloog
    Teeks oma prognoosi TÜ bioinformaatika professor Jaak Vilo sõnadega:
    "See positiivsete diagnooside plahvatus täna (27->79) näitab kui palju liigub meie hulgas praegu juba kandjaid. Need täna lisandunute proovid võeti ju tõenäoliselt osalt juba eile või hiljemalt täna hommikul? Ainus viis aeglustada levikut on vältida näiliselt tervete inimeste kontakte teistega. Homme lisandub 60-70; järgmiseks reedeks 1000-1500 täis. Need on enamuses praegu eesoleval nädalavahetusel viirusnakkuse saavad inimesed. Testide võtmise ja testimise võimekus on juba praegu piirile jõudnud(?). Haiglad jõuavad oma intensiiv-voodikohtade kriitilisele piirile nädala-pooleteisega. Itaalias suri päevaga üle 250."
    Hea kui diagnoositute arv alla 10,000 ja raskete juhtude arv alla 1000 jääb Eestis kuni jaanipäevani. Surmade arv kokku 100 ja 200 vahel. Tallina börs palju madalam kui täna.

    Loodan, et eksin.

    Kogu see kõigi haigete testimise tegevus lõpeb päris varsti, ma arvan. Pole mõtet kui on ühiskonnalevik. Seejärel on inimesed lihtsalt kodus haiged, või (väheste inimeste puhul) haiglates.

    Üksikuid testitakse, ja teavitatakse, aga siis tõsisemalt haiged.
  • Pakun, et lapsed enne lihavõtteid kooli ei lähe.

    Vast päris zombie apocalypse ei tule, aga viimaste aastate suurim kriis küll.

    Millal ilmub välja esimene positiivne foorumlane? Omal oli ka täna kaunis sitt enesetunne ja üks laps köhib juba mitu päeva. Ravin alkoholiga, ilmselt vale lähenemine, aga mul on asjadele valesti lähenemises must vöö.
  • Stefan, tee teene ja võta raamat vahepeal ja loe seda. Mida sa koguaeg prognoosid asju, mis ei ole kellegi võimuses, hetkel lõpmatu arv variante. Ei aita see haigestumiste statistika mitte kedagi, need on kõik kohvipaksu numbrid, välja arvatud osade riikide surmad. Katsuks vähem jaurata ja panna konkreetseid muutusi teemasse, see +100 siin , seal ei muuda asja. Tahaks näha, et staar investor, keda tihti meedias kajastatakse, omaks ka laiemat pilti maailmast, kui kuiv statistika.
    Suunamiseks toon näite.

    Miks Hiinas töölised ei naase peale uue aasta pidustusi tööle?
    Sest nad kardavad, et tööle naasmise reisi aegu tuvastatakse nendel Koroona viirus ja pannakse garantiini.
    Ei sekuleeri, et homme kõik korras ja inimesed naasevad.

    Selliseid maailma uudiseid oleks palju vahvam lugeda, kui What IF teemat.
  • Vastuseks Visahinge kell 3:15 kommentaarile:

    "Stefan, tee teene ja võta raamat vahepeal ja loe seda."
    -Selge.

    "Mida sa koguaeg prognoosid asju, mis ei ole kellegi võimuses, hetkel lõpmatu arv variante."
    -Investeerimine eeldab prognoosimist. Käib eriti corona kohta.

    "Ei aita see haigestumiste statistika mitte kedagi, need on kõik kohvipaksu numbrid, välja arvatud osade riikide surmad. Katsuks vähem jaurata ja panna konkreetseid muutusi teemasse, see +100 siin , seal ei muuda asja."
    - Ok, mina ikka arvan, et statistika huvitab foorumlasi siin

    "Tahaks näha, et staar investor, keda tihti meedias kajastatakse, omaks ka laiemat pilti maailmast, kui kuiv statistika."
    -Sul on oma Visehinge teema, jäägu seal siis statistikavabaks

    "Suunamiseks toon näite. Miks Hiinas töölised ei naase peale uue aasta pidustusi tööle?
    Sest nad kardavad, et tööle naasmise reisi aegu tuvastatakse nendel Koroona viirus ja pannakse garantiini.
    Ei sekuleeri, et homme kõik korras ja inimesed naasevad."

    -Noh nii.

    "Selliseid maailma uudiseid oleks palju vahvam lugeda, kui What IF teemat."
    - Noh aga loe siis selliseid uudiseid
  • 1) Nakatunute arv kasvab eelolevatel nädalatel hüppeliselt ning "haripunkt" saabub kõige varasemalt aprilli alguseks ...
    2) Surmajuhtumid tulevad, ning arvu kasv hakkab "stabiliseeruma" alles kusagil kuu aja pärast ... vbl 15.aprilli kandis
    3) Koolid sellel õppeaastal enam tegutsema ei asu... võimalik,et alustavad seetõttu järgmist õppeaastat veidi varasemalt: nt. 15. augustil vms
    4) Tallink ei sõida "normaalselt" enne Jaanipäeva.
    5) Tallinna Börs on määramatu: väga volatiilne nii päevade, kui nädalate lõikes... võimalik, et kaupleb nii üleval- kui allpool tänast taset.
    5) Kodudes on väga halb tuju --- lausa matusemeeleolud
    ... Aga aitab nüüd küll, juba endalgi hakkab veidi halb!

    Parafraseerides eelkõnelejaid: "Loodan, et eksin."

    stefan
    Minu Prognoos Eesti kohta:

    Järgmine nädal, 16-22 märts:
    - Uute nakatunute arv Eestis hakkab juba langema nädala jooksul.
    - Nädalavahetusel on inimesed juba eriolukorrast päris väsinud
    - Kodudes on halb tuju

    Ülejärgmine nädal, 23-29 märts:
    - Uute nakatunute arv on vaid üksikuid
    - Inimesed nõuavad normaalset elu tagasi
    - Poliitikud hakkavad rääkima normaalolukorra taastamisest

    Üle-üle-järgmisel nädalal. 30 märts-5aprill
    - Normaalne elu taastub
    - Lennureisid Lõuna-Euroopaga on endiselt peatatud
    - Tallink sõidab normaalselt
    - Lapsed on koolis

    Tallinna Börs on palju kõrgem kui täna.

    Üksikud corona-haiged ilmuvad veel kaua aega, aga keegi eriti ei viitsi sellesse süveneda, peale tervisehoiu.

    VÄLJAKUTSE
    Tehke oma prognoosid!


  • epideemia tipp mai keskel, mil korraga on korraga haiged 8000 inimest Eestis
    Kokku põevad Eestis seda sel aastal 50 000 inimest
    Koolid asuvad klassiruumi õppetööle jälle oktoobris .
    Vähenenud intensiivsusega tiksub epideemia veel järgmisse aastassegi
    Majanduslangus sel aasta 4 %
    Koroonasurmade arv sel aastal 800
  • 1) Nakatumine toimub suuresti vestlustes
    2) Selge, et kui keegi köhib, on ta väga nakatav
    3) Aga mängib rolli ka KUIDAS inimesed vestlevad
    4) Lõunaeurooplastel on 10 korda intensiivsem vestlusstiil (Itaalia<->Eesti täielik erinevus), kui Põhjaeurooplastel, mistõttu aerosoole õhus on rohkem
    5) Kõrge aerosoolide tase õhus on ka näiteks spordisaalides

    How about that one?

    Muidugi erineb erinevate nakkushaiguste kohta. Leetrite puhul piisabki, et inimesed hingavad samas ruumis, selleks et nakatumine toimub, mu arust.
  • Tänan prognoosi eest stagna.

    Rõhutan teistele, kes praegu ei prognoosi, ära tule tagasi X aja pärast ja räägi kui rumalad need olid kes prognoosisid valesti.
  • Aprillist lapsed koolis ja haigestumine väheneb.
    Börsipaanika saab läbi 2020 tagumises pooles
    Kinnitatud surmasi alla 100.
  • stefan, sa oled tark inimene ja ma pidasin sust lugu juba enne kui see foorum siin üldse avati, aga vahetevahel ajad sa päris kummalist juttu. Vastandina mykoloog'ile, kellest ma enamjaguaega aru ei saa, välja arvatud (üllatus) selles teemas siin.

    Sinu ennustus tundub niivõrd optimistlik, et oleks oodanud selgitust, millel see põhineb.

    Meil on olemas juba päris paljude riikide statistika, mis on nakatumiste arvu osas usaldusväärne vähemalt sinnamaani, kus testimisvõimekuse piir vastu tuleb. Kuna rangete piirangute kehtestamine on enamasti toimunud alles pärast mitme nädala möödumist, peaks piiranguteta leviku kiirus praeguseks üsna hästi näha olema. Ja see on praktiliselt kõigil juhtudel 10x tõus 7-10 päeva jooksul.

    Arvestades pikka peiteperioodi ja sümptomiteta nakatamise võimekust (kerge köha on siinmail niivõrd tavaline, et selle all kannatav inimene on igas praktilises mõttes sümptomiteta), jätkub see 10x/10päeva trend veel vähemalt paari nädala jooksul. Lisaks sellele on teste tehtud niivõrd piiratud reeglite järgi (sama probleem mis USAs), et tegelik nakatunute arv on väljakuulutatust kordades suurem.

    Sellest lähtudes peaks oletama, et aprilli keskpaigaks on meil 30-40 tuhat haiget. Kui neist ka ainult 1% on raskeid juhtumeid, on haiglate võimekus selleks hetkeks otsas. Edasine sõltub sellest, kui palju inimesed suudavad lähinädalatel vältida kontakte ohtu mitteaimavate (pikk peiteaeg, sümptomite praktiliselt puudumine algstaadiumis) või ülbelt ükskõiksete ("mina, mina, mina, mulle ja kohe praegu!") kaaskodanikega.
  • 1. Oktoobris selgub, et nii heade tervisenäitajatega aprillikuud ei ole olnud Eestis sajandeid.
    2. Lisaks avastatakse, et koolidel on tekkinud metsik raha ülejääk seoses võimalusega kütmine märtsis peatada. Raha suunatakse e-õppe võimaluste loomisse.
    3. Rahul on ka perekonnad, kus on tekkinud ülejääk sellest, et tatikaid ei pea iga päev kuhugi transportima.

    Otsustatakse, et eriolukord märtsis saab igaaastaseks traditsiooniks. Selle vastu üritavad võidelda kinod ja ööklubid, kuid nad rahunevad, kui kuulevad, et nad on niikuinii täiesti mõttetud asutused.
  • stefan
    Rõhutan teistele, kes praegu ei prognoosi, ära tule tagasi X aja pärast ja räägi kui rumalad need olid kes prognoosisid valesti.

    Inimeste surmade arvu peale bettimisega oma tunnustusvajaduse rahuldamine ei peaks olema asi, millega hüpata.
  • stefan
    1) Nakatumine toimub suuresti vestlustes
    2) Selge, et kui keegi köhib, on ta väga nakatav
    3) Aga mängib rolli ka KUIDAS inimesed vestlevad
    4) Lõunaeurooplastel on 10 korda intensiivsem vestlusstiil (Itaalia<->Eesti täielik erinevus), kui Põhjaeurooplastel, mistõttu aerosoole õhus on rohkem
    5) Kõrge aerosoolide tase õhus on ka näiteks spordisaalides

    How about that one?

    Muidugi erineb erinevate nakkushaiguste kohta. Leetrite puhul piisabki, et inimesed hingavad samas ruumis, selleks et nakatumine toimub, mu arust.

    Sellest lähtuvalt ma ennustan, et probleemid Lõuna-Ameerikas saavad aegamööda olema maailma kõige suuremad probleemid. Samas, nad on muidugi paremini ette valmistatud kui Itaalia oli.
  • Minu prognoos:
    26.märts esimene surm
    1.apr on kõige süngem hetk, haigeid umbes 3000, surnuid 10.
    14.aprill meetmeid leevendatakse, taastub suures osas normaalne töö
    20.aprill lapsed kooli
    Kokku põevad läbi umbes 4000 inimest, 30 surma.

    Prognoosimine on minu arust vajalik, mitte ainult raha teenimise eesmärgil vaid aitab igalühel oma igapäevaseid tegevusi planeerida. No näiteks, kas osta koju monitor ja klaviatuur? Kas lükata koosolek nädala võrra edasi?
  • Kui meil oleks Hiina tasemel epideemia, siis oleks meil lõpuks 80 nakatunut ja 3 surnut. Eesti lööb Hiinat 100x.
  • - Kui tihti näete kaks eestlast/soomlast seistes teineteisest 0,5 meetri kaugusel karjudes teineteisele näkku.
    - Kui tihti näete kaks itaallast seistes teineteisest 0,5 meetri kaugusel karjudes teineteisele näkku.

    Nüüd lisage veel see käitumise muutus mis on toimunud viimasel ajal.

    =>
    Mina arvan, et corona-viirusel saab olema VÄGA raske hüpata ühelt täiskasvanud päriseestlaselt teisele tuleval nädalal.

    Soomlased samas kategoorias kui eestlased. Rootslased/norrakad natuke rohkem lõunamaised, aga hästi sõnakuulelikud.
  • Ei ole täheldatud, et grippi nakatumine sõltub suhtlemise temperamendist.

    Pakun, et majanduslangus tuleb sinna 10% kanti. Viiruse enda kohta ei oska suurt midagi kosta, sest spetsialistid ka ei tea praegu. Jääb mulje, et ikka päris 1% see suremus pole. Vanad ja põdurad kindlasti riskigrupp, samas tundub, et noortele ja tugevatele võib ka väga halvasti lõppeda. Minu meelest me peatada selle viiruse levikut ei suuda. Aga nagu gripilainetega ka, nad vaibuvad ise tavaliselt.
    Kui suremuse arvud lähevad suureks, siis enam järge ei peeta, et kas ikka oli koroonaviirus või inimene suri vanadusse näiteks. Arvan, et stagna pakutud suremuse arv on realistlik, aga see ikka rohkem kohvipaksu pealt.
    Samas kui võtta, et kõik inimesed Eestis nakatuvad ja 1% nendest sureb, siis oleks meil ca 13 000 surnut. Ma arvan, et nii hulluks olukord ei kujune.
    Kust hanerasva saab? :)
  • Ennustus:
    koroonaviirusega puutuvad kokku enam-vähem kõik.
    Nakatub umbes kolmandik ehk 400 000..
    Haigusnähte leitakse neist 3-5%-l ehk 12000 - 20000 jääb haigeks. enamus kergelt, tuvastatakse 3000-4000.
    Sureb 100-400, kellest paljud jäävad muusse statistikasse. Ametliku statistika järgi saab surmasid olema alla saja, sest surevad vanurid, ennetades oma aega mõne kuu või aasta võrra..

    Info oma 10-selt lapselt - nendevanuste jaoks on haiguse nimi "boomer remover".

    Kõrghetk on märtsi lõpp, aprilli algus, Töörahva pühadeks oleme tagasi.

  • Venelased panen sama kategooriasse kui rootslased, aga vähem sõnakuulelikud.

    Vabandan kui olen liiga rassistlik.
  • Fake McCoy
    Kui meil oleks Hiina tasemel epideemia, siis oleks meil lõpuks 80 nakatunut ja 3 surnut. Eesti lööb Hiinat 100x.


    Kommunistlikus HIinas pole tõepärast statistikat olemaski. Igasugused arvud,mis tulevad Hiinast,võib otsekohe jätta tähelepanuta, kaasa arvatud koroonasurmad.

    Jälgida tuleks Euroopa ja ka USA statsi, eriti surmade osas. Haigestunute stats võib testimise puudulikkuse tõttu olla riigiti väga erinev ja ebaülevaatlik, kuid ma usun, et surnukuuris ikkagi tehakse see test ära kõigile hukkunutele. Ja midagi kinni ei mätsita demokraatlikes riikides.
  • Kristjan1
    Ei ole täheldatud, et grippi nakatumine sõltub suhtlemise temperamendist.

    Soe ilm Lõuna-Euroopas aitab neid. :-)

    Evolutsioon on teinud oma töö põhjaeurooplastega.
  • Epidemioloogid räägivad, et väga suur osa viirusnakkuse juhtumitest on sellised,kus inimesed ise pistavad oma näppudega selle suhu. Kas koos toiduga või sigareti filtrist kinni võttes. Piisknakkuse sissehingamine pole sugugi see peamine kurja juur .
  • stagna
    Lõuna-eurooplased katsuvad teineteist palju rohkem kui põhjaeurooplased ka. Rääkimata põsemusidest.

    =>
    Ühesõnaga, see areng mis oli teadmatuses olevas Itaalias paar kuud tagasi, ei kordu teadlikus Eestis järgneval nädalal.

    Jah, inetud nakkusnumbrid tulevad veel 4-5 päeva jooksul, ma arvan.
  • Ja siis on jutud, et gripihooaeg on talv ning seetõttu suvel vaibub. Teisel pool on inimesed, kes räägivad, et te ei tea sellest viirusest midagi ja hoidke suu kinni.

    ????
  • Pakun ka: haiglatesse 1000, surmasid 50 (ilma eriolukorrata oleks mõlemaid 3 korda rohkem)
    Börs kuu aja pärast samal tasemel aga erinevate aktsiate liikumine väga erinev - mõned (näiteks Sadam ja Kaubamaja) kõrgemal, mõned tänasel tasemel ja mõnel hinda enam pole (Novatours, Baltika vms)
    Lapsed hiljemalt 4 nädala pärast koolis tagasi.
    Globaalse majanduse areng prognoosimatu - suur kriis annab poliitikutele võimaluse teha "uskumatuid" otsuseid - näiteks kustutame osa Itaalia riigivõlga vms. Pole välistatud Euro kadumine.
  • 22.03. nakatune arv 1500
    28.03 nakatune arv 10000
    Alates 30.03. hakkab igapäevane nakatunute arv langema
    Kokku nakatub 15000
    Sureb 150
    Kõik koolid avatud 27.04.
    Talllinna börs langeb veel 15% ja põhi saabub 27.03.
  • põsemusi ,kallistus ega kätlemine ei nakata kui inimene ise seda nakkust endale sõrmedega suhu ei topi. Aga kui sa kätled ja siis nendesamade mustade kätega pistad suhu sigareti või näksid kartulikrõpse ja saiakesi välikohvikus ilma et enne käed korralikult puhtaks peseks,on nakatumine tõenäone.

    Nahk on väga võimas nakkuskaitse, läbi terve naha ei tule midagi
  • stefan
    Minu Prognoos Eesti kohta:

    Järgmine nädal, 16-22 märts:
    - Uute nakatunute arv Eestis hakkab juba langema nädala jooksul.
    - Nädalavahetusel on inimesed juba eriolukorrast päris väsinud
    - Kodudes on halb tuju

    Ülejärgmine nädal, 23-29 märts:
    - Uute nakatunute arv on vaid üksikuid
    - Inimesed nõuavad normaalset elu tagasi
    - Poliitikud hakkavad rääkima normaalolukorra taastamisest

    Üle-üle-järgmisel nädalal. 30 märts-5aprill
    - Normaalne elu taastub
    - Lennureisid Lõuna-Euroopaga on endiselt peatatud
    - Tallink sõidab normaalselt
    - Lapsed on koolis

    Tallinna Börs on palju kõrgem kui täna.

    Üksikud corona-haiged ilmuvad veel kaua aega, aga keegi eriti ei viitsi sellesse süveneda, peale tervisehoiu.

    VÄLJAKUTSE
    Tehke oma prognoosid!


    See on väga naiivne ja eelkõige täiesti asjatundmatu prognoos
  • "Temperatures in January 2020 were above the 1981-2010 average over most of Europe. They were exceptionally high for the time of year in the north and east, in a band spreading eastward and south-eastward from Norway to Russia, with values more than 6ºC above average in many places....Temperatures were on average a little below normal over the Carpathian Basin and in several parts of southern Europe."
    https://climate.copernicus.eu/surface-air-temperature-january-2020
  • mx77
    See on väga naiivne ja eelkõige täiesti asjatundmatu prognoos

    Aga ütle ise siis vähemalt mis kuupäeval sa arvad, et lapsed on tagasi koolis!

  • stefan
    mx77
    See on väga naiivne ja eelkõige täiesti asjatundmatu prognoos

    Aga ütle ise siis vähemalt mis kuupäeval sa arvad, et lapsed on tagasi koolis!



    mitte enne 1.mai, aga tõenäoliselt hoopis 1. september
    me oleme jõudnud nakatunute registreerimise faasist sellesse faasi, kus üksikuid nakatunuid pole enam mõtet registreerida, sest see ei anna enam tõest pilti, nakkusekandajaid on oluliselt rohkem kui testimisvõimekus.
  • stagna
    põsemusi ,kallistus ega kätlemine ei nakata kui inimene ise seda nakkust endale sõrmedega suhu ei topi. Aga kui sa kätled ja siis nendesamade mustade kätega pistad suhu sigareti või näksid kartulikrõpse ja saiakesi välikohvikus ilma et enne käed korralikult puhtaks peseks,on nakatumine tõenäone.

    Nahk on väga võimas nakkuskaitse, läbi terve naha ei tule midagi

    Olen aru saanud, et Sinu hariduslik tase peaks sisaldama ka teadmist, et kuigi läbi terve naha ei tule midagi, siis tervet nahka praktiliselt ei ole.
  • stefan
    mx77
    See on väga naiivne ja eelkõige täiesti asjatundmatu prognoos

    Aga ütle ise siis vähemalt mis kuupäeval sa arvad, et lapsed on tagasi koolis!

    +1

    Ise arvan, et lapsed on koolis tagasi kas 04. mail või üldse 15. augustil - alustavad kooli varem.
    Pigem kaldun arvama, et karantiin lõpetatakse paari nädala pärast ära, sest inimeste psüühika ei pea vastu.

  • Ilmselt haigestub ca 85% elanikkonnast ja enamik põevad selle läbi nii, et nad ei teagi, et neil ka eksklusiivne koroona oli. Ehk seda numbrit me ei saagi kunagi teada. Kindlasti mingi hulk nõrgema tervisega inimesi läheb kiiremini Valhallasse, ca 800.

    Peale esimest lainet tuleb sügisel uus laine aga siis on juba kergem põdeda, sest teatav immuunsus hakkab inimestel tekkima ja koole jms pole enam mõtet sulgeda.

    Ilmselt vahepeal leitakse ka mingi (olemasolev) ravim, mis aitab viiruse (kopsupõletik jt) tüsistusi efektiivsemalt ravida ja seetõttu suremus % väheneb.

    Pikemas perspektiivis > pandeemia on päästikuks täiuslikule tormile majanduses. Euro ilmselt kukub kokku, riikide võlad kirjutatakse suures osas korstnasse ja võitjad on need, kes laenasid ning omale sellega infra jms valmis ehitasid. Kaotajad on need, kes kokku hoidsid ja lasid oma inimestel kui kõige kallimal ressursil laiali joosta. Eks elu jätkub ikka, majad on püsti, laevad sõidavad ja viina ja veini toodetakse.
  • Julged mehed, kes praegu numbreid julgevad ennustada. Võrrandis on liiga palju tundmatuid. Tarbijakäitumise muutus võib meiega jääda oluliselt pikemaks ajaks, kui esialgne paanika.

    Esmajärjekorras - mis juba ka suuresti on toimumas - HoReCa kukub suuresti kokku, lennundus, ürituste/koolituste korraldamine samamoodi. Jaekaubandus (va söök ja esmatarbed) saab rämeda litaka. Anecdotal evidence järelmaksutaotluste kohta näitas seda juba sel nädalal. Automüük. Teenindus. Jne, jne.

    Arvestades, et meil on AirBnB mustmiljon korterit saadaval, siis need jäävad tühjaks. Kuidas see kinnisvaraturgu mõjutab sõltub eelkõige nende omanike kapitaliseeritusest. Kui pikalt nad kommunaale ja laenu maksta jõuavad, kui renditulu peale ei tule ja tavasissetulek ka kokku kuivab. Juurde ostuvõimeliste vähenemine, kindlustunde kadumine ning tavapärane turul olev kinnisvara. Suht kole kombo.

    Keegi ei tea veel, kuidas riigid/keskpangad reageerivad lõpuks, kui jämedast torust ja mis sektoritesse pappi pritsima hakatakse. Kas hakatakse igat koondatut eraldi menetlema või pritsitakse tuimalt kõigile helikopterilt. Kodanikupalga toetajad on juba hakanud suid lahti tegema.

    Nii et hetkel numbreid pakkuda on imho astroloogia.

    Inimkäitumise osas:
    Me võtsime perega lapsed kolmapäevast koolist ja oleme kodukontoris ja suuresti vabatahtlikus isolatsioonis. Juba eile tekkis kiusatus lapsed uuesti kooli saata, et vähemalt päeval natuke rahu saada. Ma ei kujuta ette, mis nädala pärast on. Ilmselt on tekkinud ranged rutiinid ja rutiinide rikkumisega kaasnevad repressioonid.
  • Koolid lahti kõige varem 1.septembril.
    Karantiin kestab min 4 kuud, tõenäoliselt keeratakse varsti kangemaks - kaubanduskeskused kinni, spordiklubid, juuksurid jne. Koroona-peak võiks Eestis olla ca juunis.
    Rahakülv tuleb, sh otse inimestele. Majanduslangus tuleb, suur töötuse määr tuleb. Mingi minimaalne kodanikupalk - täiesti võimalik (aga levelil: koiku, telekas ja toidutalongid).
    Positiivselt poolelt - peale esialgset peataolekut kohanevad nii inimesed kui ettevõtted. Koolitused ja eventid kolivad internetti. Veebipõhine meelelahutus saab suure boosti. Ettevõtted saavad aru, et paindlik kaugtöö on tegelikult täiesti teostatav. Tööstus kolib Aasiast tagasi, aga nüüd juba next level, automatiseerituna. Haridussüsteem saab olulise arenguhüppe ja jõuab ka 21.sajandisse.
  • Minu pakkumine:
    16-29. märts nakatunute arv kasvab 1100ni
    Aprilli esimesel poolel hakkab toimuma nakatumiste vähenemine, kuid esimesed surmad
    Aprilli koolivaheaeg tuuakse ettepoole ja pikendatakse, kooli 27.apr
    Tallink reisijate vedu samuti 27.apr
    Tallinna börs 15.apr madalamal kui täna üle 7%
  • Stefani prognoos on pisut optimistlik, aga üldjoontes päri. Arvan, et protsess võtab 2-3 kuud.

    Samuti leitakse viirusele ükshetk vaktsiin.
  • Velikij
    stagna
    põsemusi ,kallistus ega kätlemine ei nakata kui inimene ise seda nakkust endale sõrmedega suhu ei topi. Aga kui sa kätled ja siis nendesamade mustade kätega pistad suhu sigareti või näksid kartulikrõpse ja saiakesi välikohvikus ilma et enne käed korralikult puhtaks peseks,on nakatumine tõenäone.

    Nahk on väga võimas nakkuskaitse, läbi terve naha ei tule midagi

    Olen aru saanud, et Sinu hariduslik tase peaks sisaldama ka teadmist, et kuigi läbi terve naha ei tule midagi, siis tervet nahka praktiliselt ei ole.


    Viroloogid/ epidemioloogid ei ole sinuga nõus. Nakatumine naha läbimise kaudu on erakordselt harv ja siis satub haigustekitaja otse verre,kus juba immuunsüsteem hakkab sellega tegelema , nakatumine sel viisil, et inimene pistab näppudega piisknakkuse kuivanud ebeme ise suhu, on sage. Vastasel juhul poleks ka käte pesemisel mingit mõtet, sest kui see läbi sinu arvates "katkise" naha läheb nagu nalja, mis asja sa enam seal pesed maha seda saasta .

    Pole mõtet sel juhul .
  • Ernst
    Stefani prognoos on pisut optimistlik, aga üldjoontes päri. Arvan, et protsess võtab 2-3 kuud.

    Samuti leitakse viirusele ükshetk vaktsiin.


    vaktsiinini peaks minema ca aasta.
  • stagna
    Ernst
    Stefani prognoos on pisut optimistlik, aga üldjoontes päri. Arvan, et protsess võtab 2-3 kuud.

    Samuti leitakse viirusele ükshetk vaktsiin.


    vaktsiinini peaks minema ca aasta.


    Kiirtest loodi USA-s päris kiiresti (pidi olema ka palju pikem protsess), aga eks need erinevad asjad. Üldiselt võiks loota, et kui USA võtab asja täie tõsidusega, nagu nüüd on, siis neil peaks olema ressurssi rohkem, kui kellelgil teisel, probleemi lahendada.
  • Ma pakun, et koroonaviirus Eestis on veidike ennustamatu, sest see sõltub mittelineaarselt kohalike poliitikute käitumisest, välismaa mõjudest ja statistika registreerimisest.

    Pakuks sama stsenaariumi nagu mykoloogi poolt tsiteeritud Jaak Vilo kirjutas.

    Lisaks, et kui statistika koostamise metoodika ei muutu, siis tähendab see 4-500 surnut senise tava kohaselt. Peamine põhjus suurele numbrile saab olema meditsiinisüsteemi osaline kokkukukkumine. 1000+ rasket haiget ei mahu Eestis saadaolevatesse ravivõimalustesse ära, seda aga üritab misiganes riigivõim vähemalt osaliselt maha vaikida.

    Number saab olema väga tugevasti mõjutatud välistest tehnilistest asjaoludest, nagu testimise kättesaadavus ja surmade klassifitseerimine. Tegeliku numbri üle vaidlemisega tegelevad ajaloolased veel ka 20 aasta pärast :)
  • Immuunsust andev vaktsiin ei tarvitse olla võimalik. Isegi kui paljude poolt jumaldatud USA sinna musttriljoni paneb.

    Tavalised hooajalised neli koroonaviirust annavad läbipõdemisel vaid umbes 4 kuud immuunsust. Läbipõdemine peaks samas olema ülim vaktsineerimine.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon