Kas abielu peab Eestis jääma mehe ja naise vaheliseks liiduks? - Vaba teema - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Vaba teema

Kas abielu peab Eestis jääma mehe ja naise vaheliseks liiduks?

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Martinil pole pabersilte vajagi, saab siit plussid-miinused kevadel kokku lugeda.
    IT lahendus sponsored by LHV
  • Elektroonilised hääled on võltsitud. "Jah!" juhtis täiesti veenvalt. Ja siis täiesti ootamatul tuli kell 23:00 kümmnene pakk hääli ei tea kustkohast.
  • "taavi talvik"
    Elektroonilised hääled on võltsitud. "Jah!" juhtis täiesti veenvalt. Ja siis täiesti ootamatul tuli kell 23:00 kümmnene pakk hääli ei tea kustkohast.


    Mingit valget kaubikut olla LHV maja lähedal nähtud, ei?
  • elektrooniliste häälte lisamiseks pole valget kaubikut vaja.
  • jah vastus ei välista homoabielusid, või ma saan valesti aru?
  • "peeterv22"
    jah vastus ei välista homoabielusid, või ma saan valesti aru?


    Kui vastus on "JAH", siis välistab see homoabielud, sest rahva tahe on väljendatud.
    Kui vastus on "EI", siis välistab see homoabielud, sest poliitiline tahe on väljendatud.
  • Fake McCoy on seni ainus kes siin sellele küsimusele vastanud on.
  • Mitte ükski aus inimene ei saa sellele küsimusele "jah" vastata.
    Nimelt, kõigile peaks täiesti ilmselge olema, et abielu ei ole mitte liit, vaid pidev vastasseis.
  • Olen abielus. Kui vastus tuleb "EI", kas siis edaspidi nimetatakse see abielu ümber kooseluks vm, sest siis ju mehe ja naise vaheline liit ei ole enam abielu.
  • "nier"
    Olen abielus. Kui vastus tuleb "EI", kas siis edaspidi nimetatakse see abielu ümber kooseluks vm, sest siis ju mehe ja naise vaheline liit ei ole enam abielu.

    Tõenäoliselt Sind lihtsalt lahutatakse. Hakkad peatse ex-abikaasaga ühisvara jagamise ning laste hooldusõiguse üle vaidlema.
  • Ma vist olen pisut autist ja mind häirib see teema pisut teise nurga alt. Meil on põhiseaduses veel palju märksõnu, mis on defineeritud kuskil mujal, tavaliselt lihtsalt keeles-kultuuris-traditsioonis. Võib-olla peaksme ka need igaks juhuks fikseerima? Seda oleks hea teha varakult, kuni me veel sama meelt oleme.
    #Õigekeelsussõnaraamat_rahvahääletusele
  • "nier"
    Olen abielus. Kui vastus tuleb "EI", kas siis edaspidi nimetatakse see abielu ümber kooseluks vm, sest siis ju mehe ja naise vaheline liit ei ole enam abielu.

    See paneb minugi muretsema, et mis EI puhul saab. Ei ole ju üldse täpsustatud, kelle abielust jutt käib, võibolla hoopis sinuga ei juhtu midagi aga minu abielu hooppis tühistatakse?
  • "santa"
    "nier"
    Olen abielus. Kui vastus tuleb "EI", kas siis edaspidi nimetatakse see abielu ümber kooseluks vm, sest siis ju mehe ja naise vaheline liit ei ole enam abielu.

    See paneb minugi muretsema, et mis EI puhul saab. Ei ole ju üldse täpsustatud, kelle abielust jutt käib, võibolla hoopis sinuga ei juhtu midagi aga minu abielu hooppis tühistatakse?


    Eksid. “EI” vastuse puhul ei saa abielu jääda mehe ja naise vaheliseks liiduks, seega olemasolevad abielud muudetakse mehe-mehe ja naise-naise liitudeks. Eks siis peate abikaasaga otsustama, et kumb teist siis nö takes one for the team. Muideks keegi teab kust saab 45 suurust kontsakingi?
  • Häda on selles, et küsimuse esitab "vale" erakond. Kui kooseluseadus läbi suruti, ei vaevunud keegi midagi rahvalt küsima.
    Ja küsimus ise on paraku mitmeti mõistetav. Tuleks küsida otse, kas homoabielud peaks olema Eestis lubatud või mitte. Kui muidugi üldse küsida, minu arvates on tegu mõttetu teemaga; aga algus ju selle kooseluseadusega tehti, siis tuleks ka lõpule viia.
  • Ehk peaks selle mehe ja naise vahelise abielu perekonnasedusest välja tõstma ja eraldi seadusega reguleerima mida see paar üldse ühiskonnas teha võib ja mida mitte. Määratlema laste arvu ja nende soo, värvi, religiooni jne. Võibolla ka partei. Võibolla tuleks määratleda kaua nad elada tohivad? Tänased tehnoloogilised võimalused võimaldanuks Orwellil palju parem "1984" kirjutada.

    Tühikargamise teema. See näitab ,et me pole Riik vaid palat.
  • "ttrust"
    Fake McCoy on seni ainus kes siin sellele küsimusele vastanud on.


    Vastan ka siis. Iseenesest on põhimõtteliselt üsna ükskõik, mis seal seaduses kirjas on. Aga kuna abielu staatusega kaasnevad teatud bürokraatilised lihtsustused, siis juhul kui oleks kooseluseadus ilusti rakendatud, võiks iseenesest peaaegu ka JAH vastata. Seadusandluse lihtsuse poolest, bürokraatiliste lihtsustuste võimaldamiseks kõigile ja niisama tsirkuse kiusamiseks tuleks siiski EI vastata.
  • Kas abielu peab Lätis jääma mehe ja naise vaheliseks liiduks?
  • 200 paari on sihtgrupp. Mis probleemi see rahvahääletus lahendab Eesti jaoks?
  • "DonRoberto"
    "ttrust"
    Fake McCoy on seni ainus kes siin sellele küsimusele vastanud on.


    Vastan ka siis. Iseenesest on põhimõtteliselt üsna ükskõik, mis seal seaduses kirjas on. Aga kuna abielu staatusega kaasnevad teatud bürokraatilised lihtsustused, siis juhul kui oleks kooseluseadus ilusti rakendatud, võiks iseenesest peaaegu ka JAH vastata. Seadusandluse lihtsuse poolest, bürokraatiliste lihtsustuste võimaldamiseks kõigile ja niisama tsirkuse kiusamiseks tuleks siiski EI vastata.


    Mina vastan EI osaliselt samal põhjusel, aga mis veelgi olulisem - rahvahääletus kujuneb tegelikult mitte "Kas abielu peab Eestis jääma mehe ja naise vaheliseks liiduks?" küsimuse üle hääletamiseks, vaid Eesti hetke poliitilise kursi osas arvamuse avaldamiseks, valitsuse usaldushääletuseks või siis EKRE vastu hääletamiseks.

    Kui potentsiaalsed hääletajad ise enda jaoks rahvahääletust niimoodi ei teadvusta, siis erinevate kampaaniameistrite poolt nad pannakse seda tegema. Mis ei ole tegelikult halb, sest sisuliselt asjad nii ongi.

    Näiteks - Mis veel hullem: kui võtta aluseks nii-öelda väärtuskuuluvus, et siis tegelikult oleks see rahvahääletus teemal, kas ida või lääs. Mingi trikk-küsimusega üritatakse meid panna end ida mõjusfääri sisse hääletama.

    Et siis väga kindel EI.
  • "tonis"
    200 paari on sihtgrupp. Mis probleemi see rahvahääletus lahendab Eesti jaoks?

    Ma arvan ka, et seaduste tegemisel või tegemata jätmisel peaks sihtgrupi suurusega arvestama. Kui mitu mõrvarit Eestis ongi?
  • Traditsioonilise perekonna kaitseks nende... mmmoraalimõrvarite eest!
    /
    Et ei ükski traditsiooniline pere ei laguneks pealetungiva homoabielu tõttu
  • "Henno Viires"
    Kui potentsiaalsed hääletajad ise enda jaoks rahvahääletust niimoodi ei teadvusta, siis erinevate kampaaniameistrite poolt nad pannakse seda tegema.

    Näiteks -

    Ning seda nentides otsustasid sa ise hakata "meediaekspert" Raul Rebase välismaalt rahastatava mõjutustegevuse esimeseks vabatahtlikuks ajupesuohvriks?

    Minu arust on intelligentse inimese ainus normaalne käitumisviis selliseid rahvahääletusi tuimalt ignoreerida ja näidata sellega mõlema poole propagandistidele keskmist sõrme.
  • "jpedro"
    Traditsioonilise perekonna kaitseks nende... mmmoraalimõrvarite eest!
    /
    Et ei ükski traditsiooniline pere ei laguneks pealetungiva homoabielu tõttu


    Jah, sest "konservatiivide" hulgas on täheldatud, et just homoabielude seadustamise järgselt hakkab järsku traditsioonilisel pereisal meeste peale "veri käima".
  • "raulir"
    "tonis"
    200 paari on sihtgrupp. Mis probleemi see rahvahääletus lahendab Eesti jaoks?

    Ma arvan ka, et seaduste tegemisel või tegemata jätmisel peaks sihtgrupi suurusega arvestama. Kui mitu mõrvarit Eestis ongi?


    See küsitlus puudutab oma sisult vaid sihtgruppi, kõrvaltvaatajate jaoks on see vaid suur emotsioon ja usk ja eelarvamused, aga kas mõrv puudutab vaid mõrvarit?
  • Jate, mu meelest vastupidi. See küsitlus puudutab kõiki teisi kui homoseksuaalset sihtgruppi. Selles küsimuses pole sõnagi samasooliste abielu või kooselu lubamise või keelamise kohta.
  • "Henno Viires"


    Mina vastan EI osaliselt samal põhjusel, aga mis veelgi olulisem - rahvahääletus kujuneb tegelikult mitte "Kas abielu peab Eestis jääma mehe ja naise vaheliseks liiduks?" küsimuse üle hääletamiseks, vaid Eesti hetke poliitilise kursi osas arvamuse avaldamiseks, valitsuse usaldushääletuseks või siis EKRE vastu hääletamiseks.

    Kui potentsiaalsed hääletajad ise enda jaoks rahvahääletust niimoodi ei teadvusta, siis erinevate kampaaniameistrite poolt nad pannakse seda tegema. Mis ei ole tegelikult halb, sest sisuliselt asjad nii ongi.

    Näiteks - Mis veel hullem: kui võtta aluseks nii-öelda väärtuskuuluvus, et siis tegelikult oleks see rahvahääletus teemal, kas ida või lääs. Mingi trikk-küsimusega üritatakse meid panna end ida mõjusfääri sisse hääletama.

    Et siis väga kindel EI.


    Nojah, ja kui EI võidab, siis jääb mulje nagu Eestis enamus inimesi toetakski homoabielusid, mis ilmselt ei vasta tõele. On see siis tore, selline võlts tulemus tekitada et saaks EKRE suhtes oma meelsust näidata?
    Meelsust saab näidata valimistel, arvatavasti ja loodetavasti nad ka kaotavad toetust.
    Kindlasti see küsitlus ka pole tõsiseltvõetav, kuna alati saab ette tuua et EKRE vastased manipuleerisid tulemust.
  • "Jate"
    "raulir"
    "tonis"
    200 paari on sihtgrupp. Mis probleemi see rahvahääletus lahendab Eesti jaoks?

    Ma arvan ka, et seaduste tegemisel või tegemata jätmisel peaks sihtgrupi suurusega arvestama. Kui mitu mõrvarit Eestis ongi?


    See küsitlus puudutab oma sisult vaid sihtgruppi, kõrvaltvaatajate jaoks on see vaid suur emotsioon ja usk ja eelarvamused, aga kas mõrv puudutab vaid mõrvarit?

    Ok, teeme siis küsitluse, et kas mõrv peaks jääma mõrvari ja mõrvatu vaheliseks asjaks? :)

    Ülejäänute jaoks on see vaid suur emotsioon jne ...
  • "peeter82"
    "Henno Viires"


    Mina vastan EI osaliselt samal põhjusel, aga mis veelgi olulisem - rahvahääletus kujuneb tegelikult mitte "Kas abielu peab Eestis jääma mehe ja naise vaheliseks liiduks?" küsimuse üle hääletamiseks, vaid Eesti hetke poliitilise kursi osas arvamuse avaldamiseks, valitsuse usaldushääletuseks või siis EKRE vastu hääletamiseks.

    Kui potentsiaalsed hääletajad ise enda jaoks rahvahääletust niimoodi ei teadvusta, siis erinevate kampaaniameistrite poolt nad pannakse seda tegema. Mis ei ole tegelikult halb, sest sisuliselt asjad nii ongi.

    Näiteks - Mis veel hullem: kui võtta aluseks nii-öelda väärtuskuuluvus, et siis tegelikult oleks see rahvahääletus teemal, kas ida või lääs. Mingi trikk-küsimusega üritatakse meid panna end ida mõjusfääri sisse hääletama.

    Et siis väga kindel EI.


    Nojah, ja kui EI võidab, siis jääb mulje nagu Eestis enamus inimesi toetakski homoabielusid, mis ilmselt ei vasta tõele. On see siis tore, selline võlts tulemus tekitada et saaks EKRE suhtes oma meelsust näidata?
    Meelsust saab näidata valimistel, arvatavasti ja loodetavasti nad ka kaotavad toetust.


    Viidatud küsimuse olete esitanud valele inimesele - mina ei soovi rahvahääletuse korraldamist.

    Küsige sama küsimus EKRE-lt - nemad soovivad.
  • "Henno Viires"

    Viidatud küsimuse olete esitanud valele inimesele - mina ei soovi rahvahääletuse korraldamist.
    Küsige sama küsimus EKRE-lt - nemad soovivad.

    asi pole küsitluse korraldamises, vaid selle tulemuse manipuleerimises.
  • Ma ei nõustu sellega, et mõisteruumi muutmine puudutab vaid 200 paari. Samasooliste paaride suhete reguleerimiseks ei pea mõistetele teist tähendust andma. Kooseluseadus on olemas ning mõistetega manipuleerimise läbi sellega reguleeritavat perekonnaseaduse alla suruda on minu arust alatu. Ja eriti alatu on inimeste tunnete ja armastuse kasutamine poliitilise profiidi lõikamiseks. Mõlemalt poolt.
    Seetõttu tuleb minult vastuseks 'jah' - ja sellel pole mitte mingit pistmist suhtumisega erisugustesse sättumustesse. Vastata saab esitatud küsimusele ning selliselt formuleeritud küsimusele on minu peas vastus jaatav. Aga jaatav on ka vastus küsimusele, kas samasoolised paarid peaksid saama oma kooselu registreerida. Jah, peaksid - aga see ei ole perekonnaseaduse tähenduses abielu, ehkki asjaosalised ise võivad seda sedasi tunnetada ja tähistada.
  • küll lilla brigaad on nüüd leili läinud .Justkui keegi kavateks keegi teil omavahel müramise õigust ära võtta . Ärge kartke, ei võta .

    Pigem kartke Öiroopa islamiseerumist . Vaat see võtab küll taolise õiguse ära ja veel palju muid õigusi , mis praegu on . Ja hakatakse hälbelisi katustelt alla viskama ja kõrvalt lisa võtnud (abielu)naisi kividega surnuks viskama ja igast habemaga keskaegsete tegelaste üle ei saa enam nalja visata , lõigatakse pea otsast maha , rääkimata maitsvast seakarbonaadist , mis kõikjal menüüst kaob .

    Ja meenutate siis heldinult Ekre-osaluse valitsust, et küll oli siis lust ja lillepidu ning vaba demokraatia , kuid nüüd lausa hädaorg ja jõhker inimvaenulik terror .
  • "PeaLiK"
    Minu arust on intelligentse inimese ainus normaalne käitumisviis selliseid rahvahääletusi tuimalt ignoreerida ja näidata sellega mõlema poole propagandistidele keskmist sõrme.


    See on ilmselt iga erakonna märg unenägu, et oponentide toetajad valimisi ignoreeriks ja omad valima läheks. Mingit minimaalset osalejate protsenti ju pole, valimised on legitiimsed ka näiteks 5% osalusega.

    Kui juba praegu räägitakse 16% toetusega "rahva nimel", siis miski ei takista seda rääkida ka näiteks 5% valimisaktiivsuse korral.
  • Mina soovitaks talitada neil valimistel selliselt, nagu soovitatakse ansambli Leningrad laulus "Выборы! Выборы! Кандидаты - пидоры!" https://www.youtube.com/watch?v=1CLBANCVHTw
  • No tegelikult on ju küsimus selles kas ABIELU jääb mehe ja naise vaheliseks. Ja muu jääb HOMOABIELUKS. A la: kui kass haugub ja kodu kaitseb siis kas võib teda nimetada koeraks ja anda koeratoitu.
    Ja jutt, et riik nüüd ütleb kes kellega elada võib, on ikka nõrk ja näitab jõuetut solvumist. Ka EKRE ütleb, et elage koos kes tahavad, see pole kellegi asi.
  • "juva"
    No tegelikult on ju küsimus selles kas ABIELU jääb mehe ja naise vaheliseks. Ja muu jääb HOMOABIELUKS. A la: kui kass haugub ja kodu kaitseb siis kas võib teda nimetada koeraks ja anda koeratoitu.

    Oleneb kuidas seda küsimust vaadata. Võib ju võtta, et kui vastan EI, siis edaspidi mehe ja naise vaheline liit ei ole abielu.Või siis mõista, et abielu ei ole defineeritud enam mehe ja naise vahelise liiduna ja vajab uut definitsiooni? Ja kui tuleb uus definitsioon, et abielu on kahe inimese vaheline liit, siis sinna alla ei kuulu mehe ja naise vaheline liit, sest selle on välistanud "EI" vastus jne.
  • "nier"
    "juva"
    No tegelikult on ju küsimus selles kas ABIELU jääb mehe ja naise vaheliseks. Ja muu jääb HOMOABIELUKS. A la: kui kass haugub ja kodu kaitseb siis kas võib teda nimetada koeraks ja anda koeratoitu.

    Oleneb kuidas seda küsimust vaadata. Võib ju võtta, et kui vastan EI, siis edaspidi mehe ja naise vaheline liit ei ole abielu.Või siis mõista, et abielu ei ole defineeritud enam mehe ja naise vahelise liiduna ja vajab uut definitsiooni? Ja kui tuleb uus definitsioon, et abielu on kahe inimese vaheline liit, siis sinna alla ei kuulu mehe ja naise vaheline liit, sest selle on välistanud "EI" vastus jne.


    Küsimus on "kas peab jääma..." mitte, et "kas on...". Eitavat vastust sellisel juhul võimatu tõlgendada sedasi, et abielu ei ole mehe ja naise vaheline liit edaspidi. Ja suur osa meeste ja naiste vahelistest liitudest nagunii ei ole juba nüüd abielu.
    Eitav vastus annab võimaluse poliitikutel tõlgendada lihtsalt, et ei pea jääma, aga võib jääda, ongi kõik. Seda on ju ka peaminister ise välja ütelnud, et ei "jah" ega "ei" ei kohusta muutma praegust seadust (kus juba on sätestatud, et abielu on mehe ja naise vahel sõlmitav liit). Ehk kokkuvõttes on tegemist lihtsalt raharaiskamisega või siis rahvalt endale umbusaldushääletuse tellimisega.
  • Aga ma kavatsen vastata ei, ning mõned põhjused, miks:
    *Perekonnaseadus juba sätestab, et abielu on mehe ja naise vaheline liit.
    *umbusaldan palagani ja populismi ja raharaiskamist, meil on tähtsamaid küsimusi, aga aur läheb jumal teab millele.
    *umbusaldan praegust valitsuskoalitsiooni.
    *mul on täiesti kama kas ja mida samasoolised teevad, kui mõni neist ka abiellub ja seeläbi õnnelikum on, siis jumal temaga, olgu. Abielu lubamine või keelamine samasooliste paaride arvu ei vähenda, ega kasvata, ehk sisult ei muuda see vastus mitte kellegi jaoks mittekuimidagi positiivsemaks. Keegi saab lihtsalt paari milku eest linnukese kuskile kirja ja võidurõõmsa tunde südamesse korraks, kuniks see teema ununeb.






  • Mina olen Rebasega nõus (tänane ML): valik on ida ja lääne vahel.

    (Putin, ehk Riigiduuma ka parasjagu võtab mingit otsust vastu, mis homoabielud keelustab).
  • https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/ratas-eesti-uhiskond-vajab-kooseluseaduse-rakendusaktide-vastuvotmist?id=91719785

    Kas sa näed, Rattal on seisukoht. Ja mida ta selles suunas oma kahe valitsuse jooksul teinud on?

    Vastik on selline lolli mängimine ja valetamine.
  • "Vanaema"
    https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/ratas-eesti-uhiskond-vajab-kooseluseaduse-rakendusaktide-vastuvotmist?id=91719785
    Kas sa näed, Rattal on seisukoht. Ja mida ta selles suunas oma kahe valitsuse jooksul teinud on?
    Vastik on selline lolli mängimine ja valetamine.

    Poleks Repsil probleeme kaelas, oleks Ratas kooseluseaduse koha pealt jätkuvalt seisukohata.
  • "ttrust"
    "Vanaema"
    https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/ratas-eesti-uhiskond-vajab-kooseluseaduse-rakendusaktide-vastuvotmist?id=91719785
    Kas sa näed, Rattal on seisukoht. Ja mida ta selles suunas oma kahe valitsuse jooksul teinud on?
    Vastik on selline lolli mängimine ja valetamine.

    Poleks Repsil probleeme kaelas, oleks Ratas kooseluseaduse koha pealt jätkuvalt seisukohata.

    Asi ei ole Repsis. Rehvid käisid referendumi pärast ALDEs Ratta peale jälle kittumas ja Euroopa esilibesti, Guy Verhofstadt, tegi Rattale peapesu, aga Ratas vingerdas ennast ilusti välja, väites et raha ei ole ei-kampaaniat teha ja rakendusaktid võiks ju vastu võtta.
  • "peeter82"
    Häda on selles, et küsimuse esitab "vale" erakond. Kui kooseluseadus läbi suruti, ei vaevunud keegi midagi rahvalt küsima.
    Ja küsimus ise on paraku mitmeti mõistetav. Tuleks küsida otse, kas homoabielud peaks olema Eestis lubatud või mitte. Kui muidugi üldse küsida, minu arvates on tegu mõttetu teemaga; aga algus ju selle kooseluseadusega tehti, siis tuleks ka lõpule viia.


    Eesti on esindusdemoraatia.
    Peale kooseluseaduse vastuvõtmist toimusid Riigikogu valimised - rahva küsitlus s.h ka selles küsimuses toimus ju vähem kui 2a tagasi. Rahvas hääletas pigem liberaalsete erakondade poolt (vähemalt selles küsimuses). Neid võib kaude tõlgendada ka usaldushääletust antud küsimuses. Reform, sotsid ja kesk väljendasid enne valimisi arvamust, et rakendusaktid peaks vastu võtma. Seega on erakondadel üsna värske mandaat (ja tinglikult ka kohustus) asjaga edasi minna.

    Kas EKRE/Isamaa ei oska väärikalt kaotada ja eiravad rahva suuniseid?
  • Kui juba meediaekspert vana Rebane ütleb homoabielude keelamise kohta:
    Ja see on päris terav konflikt, sest kuidas saab selgitada uuele põlvkonnale, et areng tuleks seisma panna?

    siis tuleb küll tõdeda, et maailm on persekursil.
  • "Fake McCoy"
    Kui juba meediaekspert vana Rebane ütleb homoabielude keelamise kohta:
    Ja see on päris terav konflikt, sest kuidas saab selgitada uuele põlvkonnale, et areng tuleks seisma panna?

    siis tuleb küll tõdeda, et maailm on persekursil.


    las ma viin Teid tegelikkusega kurssi: maailm ei ole kursil sinna, kuhu Teie olete juba kohale jõudnud
  • Kui vaadata, missuguse erakonna liikmed kõige rohkem homoteemast huvitatud on, siis... nemad hoiavad meid sellel p***kursil, teised tegeleksid Eesti jaoks olulisemate teemadega.

    Mina kavatsen hääletada EI ja mitte homoabielude pärast, vaid et näidata oma nördimust valitsusele, et nad sellise jaburusega tegelevad, kõigi aega ja riigi raha raiskavad. Mind absoluutselt ei huvita, et ma kuidagi küsitluse autentsust rikun, nagu peeter82 muretseb. Kuna küsimus ise on ambivalentne, siis siit ei saaks niiehknaa mingit loogilist järeldust teha, mida rahvas tegelikult homoabieludest arvab. EKREl oli võimalus konkreetne ja selge küsimus sõnastada, aga EI: nad läksid seda teed, et hägususega pööravad selle valitsuse usaldusküsimuseks.
  • "Fake McCoy"
    siis tuleb küll tõdeda, et maailm on persekursil.

    Umbes sama oleks 100 aastat tagasi ilmselt öelnud suur hulk valgeid, kui neile oleks öeldud, et USA presidendiks saab kunagi mustanahaline.
    See areng homoseksuaalsuse aktsepteerimise suunas on ju statistiliselt nii selgelt näha, tee kasvõi graafik kuidas läbi aja kasvas riikide arv kus homoseksuaalsus enam karistatav ei ole.
    Eks see areng jõuab kunagi sinna kus on naiste õiguste seis praegu lääneriikides: reaalselt on naistel kõik võimalused mis meestelgi ja enamus on nõus, et peavadki olema. On küll üksikuid, kes arvavad, et päris kõike ikka naise teha ei usaldaks. Ja teiselt poolt, üksikuid, kes arvavad, et ajaloolise taaga tasakaalustamiseks tuleks teha positiivset diskrimineerimist. Aga üldiselt on asi paigas ja ilmselt selliseks ka jääb ja naiste õigused pole tegelikult enam mingi masse erutav teema.
    Kui homoseksuaalsus jõuab ka punkti, kus kellegil mingit vahet pole kas on homo- või heteropaar, siis ongi teema päevakorrast maas. Jah, väga selgelt on see trend näha, et maailm on sinna poole teel.
    Muuseas, maailmas on ka trende, mis mulle närvidele käivad: näiteks see, et enam CD'sid kuulata ei saa, et näost-näkku koosolekuid on järjest vähem jne. Aga tuleb leppida.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon