Muusika eakatele. - Vaba teema - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Vaba teema

Muusika eakatele.

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Mu vanavanemad kuulavad sageli päris head muusikat. Sellel on maa ja armastuse kõla. Sageli paluvad nad mul neid mobiilseadme helinaks seadistada. Kes teab, kust saavad hea mainega mobiilihelina pakkumised, mind soovitada. Tänan väga.
  • Miskipärast aiman, et varsti ilmub mõni hea inimene, kes ainult Sinu aitamiseks siia foorumisse registreerub
  • Kui laul on Youtube'is, siis saab ju sealt helifaili alla laadida
  • läänemere lained - vikerraadiost
    rohelised niidud - elmarist
    lady in red - spotifyst
    country roads - youtubest
    estonia and sweden, join hands, join hands together, we're friends forever - karumõmmi käest
    ;-)
  • Heatahtlikkugi piraatlust hea promoda pole
  • Nutikad telefonid suudavad juba ka näiteks Spotifyd endale sisse linkida, isegi äratuseks.
  • "muurek"
    läänemere lained - vikerraadiost
    rohelised niidud - elmarist
    lady in red - spotifyst
    country roads - youtubest
    estonia and sweden, join hands, join hands together, we're friends forever - karumõmmi käest
    ;-)


    80ndate lõpp ja 90ndate algus oli imede aeg. Sotsialistliku paradiisi kasvava jonnakusega liiduvabariigi üks ebameeldivamaid tüüpe suutsis võtta obskuurse rootsi white (hair) metal bändi...ning teha sellest hetkeks sellise mastaabiga nähtuse, et "Мелодия" pidi nende vinüüligi välja andma.

    muurek, mul hakkab sinu pärast mure. Selliste asjade teadmine viitab sellele, et sa oled ka varsti onu.

    :-D

  • Kelle käest saaks 1995. aasta Estini laulu Edgar Savisaarest?
  • logo on agressiivne, vihjab karmile metalile ja on selgelt manowari, accepti ja iron maideni pealt maha vehitud )

    aga jah, mäletan neid tüüpe, kui sai lasnamäe poisina ja tervisega riskides pae tänavalt shortcutti kasutades üle kanali, mööda praegust liikuri tänavat, kus tollal olid mingid dvigateli ühiselamud ja läbi väikse võpsiku, lauluväljakule välismaa hevibändi vaatama sörgitud ))
  • Velikij, proovi FB-s sellist tegelast nagu Ardi Tedrekin. Ma ei tunne teda, aga selle venna fonoteek on sürr. Mul kunagi oli vaja üht kangialust retropala ja sain ainult tema käest. Ütles, et oli õigel hetkel raadiost lindistanud. Tundus, et ainult sellega tegelebki. Temani jõudsin läbi soovituste ahela.
  • Haha, olen otsinud palju eakatele mõeldud helinaid. See on ju tore, descargar tonos gratis tasuta ja kasutage neid, kui saate. Tänan kõiki, kes mulle vastasid.
  • Aitäh, mul tekkis juba oma paranoia osas paranoia
  • "troim"
    Velikij, proovi FB-s sellist tegelast nagu Ardi Tedrekin. Ma ei tunne teda, aga selle venna fonoteek on sürr. Mul kunagi oli vaja üht kangialust retropala ja sain ainult tema käest. Ütles, et oli õigel hetkel raadiost lindistanud. Tundus, et ainult sellega tegelebki. Temani jõudsin läbi soovituste ahela.

    Proovin. Palju on laule, mida kuulaks heldimusega, aga mida pole ei tuubis ega muudes sellistes kohtades, spotifyst rääkimata. Lihtsalt üheksakümnendate alguse eesti muusika pole seal laialt levinud ja avalikud internetiotsingud annavad paremal juhul info, et see laul on olemas, aga mitte helifaili.
  • Üks veidi vanakooli failijagamiskeskkond (mille nime ma siin ei nimeta) on ka selline koht, kuhu on kogunenud paljud sellised Eesti muusika kogujad. Päris legaalne see tegevus ei ole, aga just sellise materjali leidmise mõttes (mida plaadipoest osta ei saa või mida Spotify ja Youtube'i sarnastes jagamiskohtades ei jagata) ei saa seda jagamist ka moraalselt lõpuni hukka mõista.
  • "Draax"
    Üks veidi vanakooli failijagamiskeskkond (mille nime ma siin ei nimeta) on ka selline koht, kuhu on kogunenud paljud sellised Eesti muusika kogujad. Päris legaalne see tegevus ei ole, aga just sellise materjali leidmise mõttes (mida plaadipoest osta ei saa või mida Spotify ja Youtube'i sarnastes jagamiskohtades ei jagata) ei saa seda jagamist ka moraalselt lõpuni hukka mõista.


    Kas Sina oledki see üks inimene, kelle pärast Eplik ja Co kujutavad ette, et mobiilid jms on mingi meeletu meediakopeerimistööstus? :P
  • Ma saan sellest teemast nii aru, et Eplik & Co ongi just Spotify peale solvunud ja tahaks tagasi neid aegu kus asi käis liinis bittorrent->CD-plaat, nii et midagigi autoritele pudeneks.
  • "Draax"
    Üks veidi vanakooli failijagamiskeskkond (mille nime ma siin ei nimeta) on ka selline koht, kuhu on kogunenud paljud sellised Eesti muusika kogujad. Päris legaalne see tegevus ei ole, aga just sellise materjali leidmise mõttes (mida plaadipoest osta ei saa või mida Spotify ja Youtube'i sarnastes jagamiskohtades ei jagata) ei saa seda jagamist ka moraalselt lõpuni hukka mõista.

    On lugusid, mille eest ma olen rahuliku südamega nõus maksma esitajale talle kuuluva summa ning produtsendile talle kuuluva summa helifaili eest, mida kasutaksin üksnes isiklikuks otstarbeks. Paraku lõpevad sellised head kavatsused seal, kus ikka, kuna neid faile avalikes keskkondades lihtsalt pole ja seetõttu pole ka kedagi ega midagi hukka mõista. Pigem on tegu sellise metsas marjade korjamise laadse igaüheõigusega.
  • Kui lood pole avalikes keskkondades saadaval, siis ilmselt üheks põhjuseks on see, et autorid ei soovi neid enam jagada ja seda soovi võiks austada.
  • "partkoer"
    Kui lood pole avalikes keskkondades saadaval, siis ilmselt üheks põhjuseks on see, et autorid ei soovi neid enam jagada ja seda soovi võiks austada.

    Avalikus keskkonnas mitte saadaval olek võib olla see autorite soovi väljendus. Võib, aga ei pruugi, kuna sellekohane konkreetne info puudub. Aga keegi ei soovigi neid avalikult kättesaadavaks teha.
  • "Draax"
    Ma saan sellest teemast nii aru, et Eplik & Co ongi just Spotify peale solvunud ja tahaks tagasi neid aegu kus asi käis liinis bittorrent->CD-plaat, nii et midagigi autoritele pudeneks.

    Täpsustame: Neil vanadel aegadel, kui rahaliselt töötas veel hästi valem: bittorrent -> CD-plaat, siis allalaetav kraam ei olnud teps mitte Eesti autorite looming (filmid, muusika jne), aga raha said selle eest just Eplik & Co.
  • "Draax"
    Üks veidi vanakooli failijagamiskeskkond (mille nime ma siin ei nimeta) on ka selline koht, kuhu on kogunenud paljud sellised Eesti muusika kogujad. Päris legaalne see tegevus ei ole, aga just sellise materjali leidmise mõttes (mida plaadipoest osta ei saa või mida Spotify ja Youtube'i sarnastes jagamiskohtades ei jagata) ei saa seda jagamist ka moraalselt lõpuni hukka mõista.


    Pirita TOP stuudio hulga unikaalsete originaallinditustega arhiiv taheti kallata "purustusisse" sest "kesse jaksab selle kopiraidiga jamada". Õnneks "läks see salapärasel kombel kaduma" enne purustisse jõudmist.
  • Kelle riiulis need Pirita TOP-i lindid nüüd on ja kas nood on jõudnud ka .flac või .wv -formaati või mõnesse muude kuuldavasse vormi?
  • "ttrust"
    Kelle riiulis need Pirita TOP-i lindid nüüd on ja kas nood on jõudnud ka .flac või .wv -formaati või mõnesse muude kuuldavasse vormi?


    Kui ma õigesti mäletan, siis liikusid nad mitu korda ja lõpuks maandusid kusagil audiohuviliste foorumi kaudu "heasse peresse" aga täpsemalt peaksin siis järele uurima, pole ise teemaga kursis ja kogu põnevus toimus ka päris ammu 10 aastat v. nii tagasi.
    Aga iseenesest on ju tore millises absurdses maailmas me elame. Sa ostad kinnisvara "äs is" "naha ja karvadega" -- koos kinnivaraga satuvad sinu kätte mingid haruldased originaallindustused. Ja vältimaks probleeme autoriõiguste rikkumisega ja potentsiaalsete kohtukeissidega on lihtsam ja ohutum need asjad füüsiliselt hävitada. Või siis pigistada silm kinni ja oodata, et nad ise ära läheks ja oleks Kellegi Teise Probleem :)
  • Palju EVs muusikaõiguste 'eluiga' on?
    The length of copyright protection varies from country to country, but music, along with most other creative works, generally enters the public domain fifty to seventy-five years after the death of the creator.
    USA: How Long Does Copyright Protection Last? Once a copyright is created, protection generally lasts for 70 years after the death of the author and in some cases 95 years from publication or 120 years from creation.
  • "Offf"

    Aga iseenesest on ju tore millises absurdses maailmas me elame. Sa ostad kinnisvara "äs is" "naha ja karvadega" -- koos kinnivaraga satuvad sinu kätte mingid haruldased originaallindustused. Ja vältimaks probleeme autoriõiguste rikkumisega ja potentsiaalsete kohtukeissidega on lihtsam ja ohutum need asjad füüsiliselt hävitada. Või siis pigistada silm kinni ja oodata, et nad ise ära läheks ja oleks Kellegi Teise Probleem :)


    Sama žanr nagu ka kaevetööd ja arheoloogialeiud. (Popp)muusika on lihtsamini seeditav väärtus muidugi
  • "opex"
    Palju EVs muusikaõiguste 'eluiga' on?
    The length of copyright protection varies from country to country, but music, along with most other creative works, generally enters the public domain fifty to seventy-five years after the death of the creator.
    USA: How Long Does Copyright Protection Last? Once a copyright is created, protection generally lasts for 70 years after the death of the author and in some cases 95 years from publication or 120 years from creation.


    Vastus on siin.
  • Muide, siinkohas oleks paslik ehk meeles pidada, et "evi" on juba 40+ aastat vana. Tõsine vanurite muusika, paras eakate tantsuõhtul jalga (pead?) keerutada.
    https://www.youtube.com/watch?v=zD3wRwH87Mw
  • "Offf"
    Muide, siinkohas oleks paslik ehk meeles pidada, et "evi" on juba 40+ aastat vana. Tõsine vanurite muusika, paras eakate tantsuõhtul jalga (pead?) keerutada.
    https://www.youtube.com/watch?v=zD3wRwH87Mw


    Sellise muusika juurde sobib ära õppida ka vana rootsi tants bugg :D
    https://www.youtube.com/watch?v=8CiVhHAqdkI
  • >>Sama žanr nagu ka kaevetööd ja arheoloogialeiud.

    Just.
    Üks Rootsi onu, kes endale soojale maale pensionipõlveks maja ehitas, rääkis: väga ruttu tegid kohalikud selgeks - ükskõik mida kopp vundamendiaugust välja tõstab, neid asju ei ole seal olnud. Sest muidu jääb iga kahe kopatäie vahele vähemalt aasta-poolteist.

    Teemasse tagasi: see peaks nüüd olema juba kätte jõudmas, mida soomlased paarkümmend aastat tagasi rääkisid. Et kord tuleb aeg, kui vanadekodus mängivad Kiss ja Black Sabbath.
  • Aga mind, vana-inimest, rõõmustab see, et neo-retro on igatepidi hot-hot-hot:
    Hetty and the Jazzato Band
    Hot Sardines
    Swing Republic
    Postmodern Jukebox
    Speakeasy Three
    Bad Romance
    jne.
    jne.
    jne.
  • Kunagine teismeliste tüdrukute hullutaja, Bay City Rollersi frontman Leslie Mc Keown suri äkitselt 65-aastaselt

    https://www.dailymail.co.uk/news/article-9500601/Bay-City-Rollers-singer-Les-McKeown-dies-suddenly-aged-65-devastated-friends-pay-tribute.html

    Mina kuulsin neid alles kuskil keskkoolis 1976. a. paiku kui kellegi poisi isa tõi Jugoslaaviast mingi kokteil-plaadi, kus oli peal ka nende Saturday Night.

    Siin teevad nad mingi põike sotsialistlikku DDR 1978.a.

    https://youtu.be/g-Ga-7HKJ3o


  • Queen lasi uue hiti välja - sobib hästi eakatele. Kes kuulas Queeni siis, saab ka nüüd kaifi. https://www.youtube.com/watch?v=ijj_hheGEi0

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon