Kalahais - Vaba teema - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Vaba teema

Kalahais

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Kuna viimasel ajal on logistikaettevõtted avalikus diskursuses väga populaarseks saanud, siis juhuslikult jäi silma üks kohalik transpordiettevõte nimega Alus Grupp OÜ, mille vähemusosalus on millegipärast sundmüügis. Osalus ise on juba pikemalt sundmüügis, aga seekord sai ka viimastele numbritele kapoti alla vaadatud, kuna on esitatud 2022 aruanne. Vahemärkus - kohalikus ärikultuuris on minority stake niikuinii iffy AF, kohalikus venekeelses äriruumis on ta aga lausa alati surm, seega seda ühelgi autsaideril torkida loomulikult mõtet ei ole. Aga sai kaevata viimaste, 2022 aasta numbrite sisse. Mida toredat leidsin?
    1) Normaalolukorras (viimased 10 aastat) on kontor teeninud vahemikus €0-€200K kazummi, kui 1 erandlik kahjumlik aasta välja arvata. 2022 aastal teenis ettevõte €1,15M kazummi. Aruanded.
    2) Käive 2022 vs 2021 kahekordistus. Jooksev, 2023 aasta paistab ebatäielike andmete põhjal tulevat jällegi rekordiline.
    3) 2022 küll venemaale müük kahanes, aga see-eest kasvas PLAHVATUSLIKULT müük Gruusiasse, Kasahstani ja Kõrgõzstani. 2021 oli kõikide riikide suundades müük €0. 1 aastaga suudeti nii edukat turundustööd teha, et igas riigis saavutati miljon või mitu miljonit käivet. Väike-ettevõttele pehmelt öeldes kangelaslik saavutus ja selgelt aasta turundustegu.



    Ma ei tea, miks ma selle siia kirja panin, tahtsin lihtsalt ilmselt edukat turundusinimest tunnustuda ja ma siiralt loodan, et mingid pahatahtlikud mendid ei hakka tublisid ja hakkajaid ettevõtjaid mingite küsimustega pommitama.
  • Saksamaa eksport Kõrgõzstani:


    Ei maksa olla nii kahtlustav ja juriidiliselt on kõik kindlasti korrektne. Seal riigis on lihtsalt enneolematud vajadused tekkinud ABSOLUUTSELT kõikide kaupade järgi, mida varem venelane vajas, aga nüüd enam ei vaja ja naabrid tarvitavad selle kõik ära.
    Sanktsioonid töötavad ja paluks mitte ajada kremli agenda kohast iba, et ei tööta. Töötavad!
    Statistika ei valeta!
    Tähtis on narratiivid paika saada ja kõik muu tuleb juba hiljem ise!
  • Reskete aegade hirmus aeti jalad kõhu alt välja ja hakati ära arendamisega tegelema ja leiti uued turud?
    Ei saaks ju öelda, et vene turule müüvad läbi teiste riikide, kui käive ka niipalju kasvanud on
    Millega üldse tegelevad?
  • "yanek"
    Reskete aegade hirmus aeti jalad kõhu alt välja ja hakati ära arendamisega tegelema ja leiti uued turud?
    Ei saaks ju öelda, et vene turule müüvad läbi teiste riikide, kui käive ka niipalju kasvanud on
    Millega üldse tegelevad?


    See osa mida varem kattis normaalsel turul mitu ettevõtet, seda katab nüüd sanktsioonide tingimustes vähem ettevõtteid ja seepärast ei ole välistatud ka üldine käibe tõus ühe ettevõtte kohta. Vähem on neid seepärast, et mõnel lollil on veel mingi moraalne kompass (mäletab keegi selle tähendust enam?) alles või on mingid muud asjaolud, mis ei luba sikku teha.
  • Et foorumlased mind valesti ei mõistaks, siis ütlen kohe ära, et ma olen 100% sanktsioonide poolt, lihtsalt see kuidas neid rakendatakse ei täida eesmärki (piirata kaupade liikumist venemaale) vaid täidab eesmärki sundida ettevõtjaid üksteist ülekavaldama siinpool piiri - kunstlikult tekkitatud konkurentsi olukorras. Ausamad või nõrganärvilisemad astuvad ise ringist välja. Vaata ka valitsejate poolt loodud konkurentsieelised endaga seotud ettevõtetele.

    Praegused sanktsioonid toimivad nagu energiakristallid või tervisemineraalid - toimivad ainult siis kui neisse tugevalt uskuda. Kui ei toimi, siis lihtsalt uskusid liiga vähe.

  • Kandidaat Eesti esiputinisti kohale - Danil Ignatenko:
    "Täpselt sama küsimuse võib esitada, miks teevad ettevõtted koostööd USA, Suurbritannia, Poola, Austraalia ja teiste riikidega, kes on viimase 20 aasta jooksul hävitanud mitmeid riike ja tapnud üle miljoni tsiviilisiku. Ja see jätkub tänaseni, tekitades Ukrainale kordades rohkem kahju kui Venemaa"

    Ma olen ka kokku puutunud selliste putinistidega - vormiliselt viisakas inimene, tihti haritud, endaga hakkama saav. Mõnikord on isegi pärismaalaste keele ära õppinud. Aga aju on katki lihtsalt. Ei oska mõelda nagu inimene. Seal artiklis on mitmeid pärle, mis on 100% putinistide jutupunktid.
  • ...ma olen samuti analoogsete mõtetega kokku puutunud m.h. välismaal hariduse saanud siinse päritolu nooremate inimeste puhul. Küll aga tahaks ma kangesti teada, milles ja kuidas on poolakad süüdi? See lendab mul tugevalt üle kupli.
  • "siretsch"
    Poola on NATOs ja NATO on evil, cmon


    No seda ma ka eeldasin. Aga putinoididel on kinlasti veel mingi spešal põhjus! Ma tahaks seda ka teada. Noh, a la eestlased on fašistid jne.

  • Poolakad on ju ka fašistid. Ja soomlased. Ja isegi juudid. Üleüldse, kõik on fašistid, kui nad just venelased pole.
  • Ignatenko firma Estma ehitab muide koostöös Merkoga kahte hotelli Tallinnasse, Hampton by Hilton ja Hyatt Place.
  • "zuckerblaum"
    Poolakad on ju ka fašistid. Ja soomlased. Ja isegi juudid. Üleüldse, kõik on fašistid, kui nad just venelased pole.


    Seda ka muidugi, aga oluliseks põhjuseks vantide suhtumisel Poolasse on 1920. aasta sõda Poola ja bolshevistliku Venemaa vahel, mille käigus Punaarmee sai Pilsudski juhitud Poola armee käest Varssavi lahingus kotid taha ja sellega peatati ka vantide ponnistused Euroopasse maailmarevolutsiooni viia ... mingis mõttes sarnane ajalugu meie iseseisvuse väljakuulutamise, Vabadussõja ja Tartu rahuga - Poola riik taasloodi novembris 1918 ja Riia rahu sõlmiti 1921 ... Punaarmee edelarinde revolutsioonilise sõjanõukogu liige oli keegi Jossif Stalin, kelle hiilgav väejuhikarjäär jäi niiviisi sündimata ... hilisem käitumine Poola suhtes oli mõnede ajaloolaste väitel tingitud just sellest lüüasaamisest tingitud isiklikust vihast ... 1940. aasta Poola ohvitseride massimõrv Katõnis toimus Stalini isiklikul käsul .... samuti tasub meenutada Punaarmee rolli Varssavi ülestõusus
  • "zuckerblaum"
    Poolakad on ju ka fašistid. Ja soomlased. Ja isegi juudid. Üleüldse, kõik on fašistid, kui nad just venelased pole.


    See on nüüd definitsiooni küsimus. Venelaste definitsioon on: kes on Venemaa/venelaste vastu on fašist.

    Alternatiivset definitsiooni vaata Wikipediast või mujalt.

  • "Henno Viires"
    "zuckerblaum"
    Poolakad on ju ka fašistid. Ja soomlased. Ja isegi juudid. Üleüldse, kõik on fašistid, kui nad just venelased pole.


    Seda ka muidugi, aga oluliseks põhjuseks vantide suhtumisel Poolasse on 1920. aasta sõda Poola ja bolshevistliku Venemaa vahel, mille käigus Punaarmee sai Pilsudski juhitud Poola armee käest Varssavi lahingus kotid taha ja sellega peatati ka vantide ponnistused Euroopasse maailmarevolutsiooni viia ... mingis mõttes sarnane ajalugu meie iseseisvuse väljakuulutamise, Vabadussõja ja Tartu rahuga - Poola riik taasloodi novembris 1918 ja Riia rahu sõlmiti 1921 ... Punaarmee edelarinde revolutsioonilise sõjanõukogu liige oli keegi Jossif Stalin, kelle hiilgav väejuhikarjäär jäi niiviisi sündimata ... hilisem käitumine Poola suhtes oli mõnede ajaloolaste väitel tingitud just sellest lüüasaamisest tingitud isiklikust vihast ... 1940. aasta Poola ohvitseride massimõrv Katõnis toimus Stalini isiklikul käsul .... samuti tasub meenutada Punaarmee rolli Varssavi ülestõusus


    Oi, see venelaste Poola ja poolakate vihkamine ulatub ikka palju-palju kaugemale minevikku kui see 1920. aastal saadud kaotus. Poola (õigemini Rzeczpospolita) armee on ju paar korda omaaegse Moskva Kremli (toona küll puust) maani maha põletanud, korduvalt Moskooviaga sõdinud ja Moskvat piiranud. Siia võik lisada veel märksõnadena peale Ivan Julma surma Poola kuningate dirigeerimisel olnud Smuta (nn. Suure segaduse ajajärk Moskoovias), Vale-Dmitri saatmine Moskva tsaariks, Poola kolm jagamist jne. Ehk siis ikka tunduvalt kaugemale ulatub see Poola vihkamine Venemaal.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon