Estiko - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Estiko

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • No täna on U. Simsoni päev! Ta on vist juba ca aasta otsa selles stokis marineerinud ja seda üles kiitnud. Peaks nüüd siia juurde mingi interneti stoori ka põimima ja UP WE GO! P.S. kahju et nad Saksas listitud ei ole... Aga tegelikult, kui plaskust üks viilakas veel maha saaks müüdud, polegi asi nii hull.
  • Mul ei ole midagi selle vastu, kui leitakse õiged
    ettevõtted lõpuks ülesse. Minu jaoks on jäänud absoluutselt mõistetamatuks, miks kohalikud vahendajad kontsentreeruvad ainult Telekomile ja Hansale. Sellepärast Eesti ettevõtted enam kohalikul turul ennast ei listigi ja TSE võib uksed kinni panna, sest varsti arvatakse juba Eestis ka, et rohkem ettevõtteid ostmiseks ei olegi. Lihtsalt teistest ei räägitudki. Tänane kauplemine (suhteliselt palju korjati väiksemaid ettevõtteid üles) aitab seda suhtumist ehk muuta.
    OK, loomulikult välisfondidele ei ole mõtet midagi väikest pakkuda, aga kohalikus ajakirjanduses peaks teisi ikkagi mainima. Päris mitmete "väikeste" puhul on tegelik seis ikka hinnaga võrreldes suhteliselt hea.
    Mulle meeldis vaidlus Telekomi "õiglase" hinnataseme üle. Seal ongi kaks "õiglast" taset. Üks on see, mille puhul on mõtet rääkida välisfondidega ja öelda, et Eesti Telekom on teiste Euroopa telekomidega allahinnatud (ehkki minu arvates võib-olla isegi väga ei ole 2001. aasta probleemi pärast), teine jutt on Eesti Telekomi võrdlus teiste kohalike ettevõtetega. Kui igasuguseid subjektiivseid riske mitte arvestada (suuromanikud, väikeaktsionärid), siis fundamentaalselt on Telekom teiste noteeritud ettevõtetega võrreldes 2-10 korda ülehinnatud. Minu arvates võiks Hansa olla väärtuslikum kui Telekom. See tähendaks, et Hansa hind peaks olema üle 200, kui Telekom samal tasemel püsib. Teistest ma ei räägigi.
  • See on huvitav mõttekäik, millega ma paljuski nõustun. Paraku tundub, et Eesti turul edukalt tegutsemiseks ei piisa ettevõtte õige väärtuse arvutamisest. Tuleb arvestada kuidas ja kuhu liiguvad võimalikud välismaised rahavood. Ise tean ainult ühte aktsiat, mis on 1) fundamentaalselt odav ja 2) atraktiivne välisinvestorile. See on Hansapanga aktsia, mis paraku üsna varsti esimese oma väärtuse minetab. Telekom ei vasta nõudele 1 ja pea terve lisanimekiri nõudele 2. Siit strateegia: panna kõik munad ühte korvi ja osta Hansat. Müüa see maha 150 peal ja siis vaadata, mis edasi saab.
  • See on huvitav mõttekäik, millega ma paljuski nõustun. Paraku tundub, et Eesti turul edukalt tegutsemiseks ei piisa ettevõtte õige väärtuse arvutamisest. Tuleb arvestada kuidas ja kuhu liiguvad võimalikud välismaised rahavood. Ise tean ainult ühte aktsiat, mis on 1) fundamentaalselt odav ja 2) atraktiivne välisinvestorile. See on Hansapanga aktsia, mis paraku üsna varsti esimese oma väärtuse minetab. Telekom ei vasta nõudele 1 ja pea terve lisanimekiri nõudele 2. Siit strateegia: panna kõik munad ühte korvi ja osta Hansat. Müüa see maha 150 peal ja siis vaadata, mis edasi saab.
  • Kordamine on tarkuse ema ja Hansapank tema vanaisa. Amen.
  • See kordamine ei olnud taotluslik vaid mingi tehniline jama.
  • Kokkuvõtteks neile, kes veel aru pole saanud: Estiko lahkub tõenäoliselt börsilt.
  • See peab, küll nüüd naljakas investeerimine olema, millist tõsist tööstust ostab Lõuna-Eesti suurim kontsern, nii vist algasid vanasti ESTIKu pressiteated, 40 emmiga. 40 emmiga saab osta tootmistsükli alguse või lõpu aga mitte mõlemat, rääkimata keskpaigast.
    See on tõesti julgustav, et läbiräägitud on HANSAGA, YHISEGA ja OPTIVAGA isegi MERITA filiaali ei ole unustatud. Ostke kõik ESTIKut.
  • ja nagu Normal pole ka neil oma kodukat.
  • Estikol oli juba monda aega tagasi kodukas olemas, kas see on nüüd ära kaotatud või?
    Ma just vaatasin, et oma teated olid nad ilusasti kõik ära toonud ja Emajõe Ärikeskuse plaanid olid väga detailselt ära toodud. See oli vähemalt aasta tagasi.
  • Ma arvan, et läbirääkimiste kohalt oli uudisteagentuur lihtsalt valesti aru saanud. Estiko vaevalt kedagi otsib, aga mina olen kuulnud, et kõik need nimetatud hiilivad ise ümberringi.
  • Kawe üsna vana analüüs andis hinnaks 12+ krooni. Samas ostusoovitust säherdusele ebalikviidsele asjale ei julge anda. Äkki lahkuvad tõesti börsilt (mõistlik mõte sellise hinna juures, vt RLK näide).
  • http:/ / www.cc.tuat.ac.jp/ ~tagawa/ estiko/
  • A2K kasumiprognoos 16M

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon