EVP = UP - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

EVP = UP

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • On väga tõenäoline, et VV pikendab voucherite kasutusaega. Seega võib prognoosida pakkumise vähenemist, kuna EVP omanikud loodavad pikema aja jooksul rohkemate võimaluste tekkimist. Nõudlus peaks olema konstantne või isegi kasvav, kuna maa erastamiseks peaks evpõhhe veel päris palju minema (ca 4.5 miljardit).
  • põhimõtteliselt nõus, aga mingist hetkest on kasulikum võtta erastamisel see pikaajaline järelmaks kroonides kui kogu summa kohe EVP-s ära maksta. Kas ei ole mitte nii?
  • Nõus, aga isegi mingi 0.8-0.9 võib teoreetiliselt maha võtta, kui valitsus ei sekku.
  • Lühiajaliselt alla, sest pikendamise koha pealt ei ole poliitilist üksmeelt. Absoluutne osa rahvast on oma evp-d mahamüünud.
  • See otsus võib tulla üsna ruttu. Ei usu et keegi suudab vahepeal mingi erilise allamüügi tekitada.
  • Tänasest EPL-st võib lugeda, et EVP hind kohtab 50 sendi juures tugevat vastupanu (A.Kangus,YHIS). Kas see on psühholoogilist laadi või on ka mingeid fundamentaalseid põhjendusi?
  • pakun et sel tasemel on vastupanuliikumise tegelased ennast lühikeseks müümas
  • ma pakun, et Aivo pidas eelkõige silmas psühholoogilist momenti.

    Ise eriti ei arva, et EVP hind ilma erilise probleemita ka kõrgemale tõusta ei võiks. Kui kiire see tõus on, sõltub paljudest asjaoludest. Peamiselt HF emissioonidest ja maa erastamise kiirusest. Vabalt ringleva EVP maht on vähem kui 3 kuuga vähenenud ca 10%, peamiselt maa erastamise arvel, kuhu on kulunud ca 200m EVPd. Suvel võib see protsess kiireneda, sest aasta lõpuks ootab riik ca 1mrd EVP laekumist maa erastamisest. Ja see ei tähista veel maa erastamise lõppu.

    Väga kisub selles suunas, et tegu on valitsusega, kes järgmiste valimiste ajal võib rahvale sügavalt silma vaadata ja küsida, et mis te arvate, millise valitsuse ajal tõusis EVP hind nominaalile kõige lähemale?

    Aga eks aeg näitab.
  • Siin on teemal selgelt poliitiline alatoon. Mina näiteks ei leia, et poliitiliselt oleks kõige targem lasta hinnal väga palju tõusta, sest enamik müüjaid on seda teinud märksa odavama hinnaga. Ebaõiglus, kokkumäng, Hännide maffia ja muud debiilsed avaldused oleksid tõenäolised.

    Aga praeguses seisus ei saa muud, kui tuleb oma kunagist arvamust kinnitada: EVP=UP. Kontodel on ca 2.5 ja lisandub veel maksimaalselt 0.3 = kokku 2.8 miljardit. Maa erastamiseks saaks kasutada üle 4.0 miljardi. No mida muud, kui hinnatõusu on võimalik sellises olukorras prognoosida?
  • Huvitav, kas EVP hinnatõus sunnib HF uusemissiooni tingimusi muutma? Praegu 205 EVP kroonile kinnitet hinna korral oleks turuhinda .535 aluseks võttes hind 109.675 EEK. 7% tootva instrumendi puhul...
  • Nüüd, kus evp tänu Ühispanga analüütikute pika ja järjekindla töö tulemusena kaupleb üle 60 sendi taseme püüaks ennustada kaua aega võtab 70 sendi taseme saavutamine.

    Ise pakun, et 70 sendi tase puudutatakse ära veel enne novembrit, seega oktoobris.
  • Seega on óige aeg positsioon praegu kinni panna, kui see olemas on vói julgematel kaaluda lyhikeseks myymist. Tóus ei saa lóputult kesta. Varsti oleme kahe jalaga maa peal tagasi.

  • Tõus kestab kindlasti vähemalt 1.detsembrini, sest alles siis lõpeb võimalus tasuda erastamislepingutest tulenevat järelmaksu 50% ulatuses EVP-des. Ettevõtted kellel praegu selline võimalus on ei jäta seda mingil juhul kasutamata.
  • EVP on tõesti sellepoolest omapärane nähtus, et tema tõus ei saa lõputult kesta. Piirväärtuseks on 1 EEK. Aga 80 senti näevad minu silmad arvatavasti veel ära kyll.
  • Nüüd ma teoretiseerin natuke:

    Põhimõtteliselt pole EVP hind limiteeritud 1EEK-ga

    Kui mingit maad on võimalik osta näiteks ainult EVP-de eest (ja mitte EEK-ide eest) ja see on regulatsioonidega nii sätestatud, ja siis kui kellelgi on kiire, võib EVP hind tõust isegi üle 1
  • Täpsustan. Piirväärtuseks on 1 EEK antud ajahetkel ja normaaltingimustel.

    Sest näiteks on peale selle ka võimalik, et mõni tehnilise analyysi asjatundja, kes on asjatundmatu EVP fundamentaalsetes kylgedes, ta ka lihtsalt niisama heast peast yle 1 EEK spekuleerib (näiteks joonistades lineaarseid trende).
  • Ma arvan, et 1 EEK on ebareaalne.
    Üks oluline põhjus on see, et ostueesõigusega ostmisel pakuvad paljud vallad võimalust venitada maa järelmaksu perioodi kuni 50 aastani. Intress on 5%. See tähendab, et teatud hinnast alates on kasulikum n-ö 5%-ga laenu võtta ja EVP-sid üldse mitte kasutada.
    Muide, ma siin kiiresti üritasin arvutada ning kui diskonteerisin 50-aastase järelmaksu ja 5%-lise intressimäära puhul tulevikumaksed 10%-ga aastas, siis tuli nende tulevaste maksete hetkeväärtuseks 0.599. See tähendab, et kui raha väärtus minu jaoks on järgmise 50 aasta jooksul 10% aastas, siis ma valin antud EVP hinna juures juba 50-aastase järelmaksu.
    Muidugi, ma ei ole kindel, millises mahus selliseid tehinguid pakutakse ja kas sellised tehingud on üldse kogu pildi juures üldse nii olulised.
    Kohalikud omavalitsused on sellisest variandist igatahes huvitatud, sest see toob neile tulevikus reaalset raha, mitte EVP-sid.
  • Kirjutasin nädal aega tagasi, et saame oktoobris kätte 70 sendi taseme,

    täna ma näen müüginoteeringut juba 70 sendi tasemel.
  • Teooria järgi peaks EVP tõusu kiirus aeglustuma, kui ta läheneb 1 EEK'le, aga praegu paistab kyll, et selline asi tahab tegelikkuses juhtumisest hoiduda.
  • Ja nyyd ongi minu silmad ära näinud 80 sendi noteeringu (Hansapank börsiväliselt).
  • Minuarust on nüüd tegu juba mõttetu ülepingutamisega EVP hinna osas. Maa erastamine pole oluliselt elavnenud ja jätkub enam-vähem sama tempoga. Spekulantidele peaks täna-homme küll hea päev väljumiseks olema...
  • matrox: Väga õigeaegne märkus täna hind jälle 65 sendi juures.
    Kas läheb veel allapoole?
  • Tsiteerides Muhvi ei saa järvetäis vett kauaks taevasse jääda.
    Nii, et 60 sendi juurde võime tagasi jõuda.
    Ja siis, kui käesoleva thread ykskord ära saab unustatud, hakkab EVP vaikselt jälle ylespoole liikuma.
    Teoreetiliselt aeglasemalt, aga kuna
    a) inimmälu on lyhike;
    b) inimlik ahnus on piiritu ja
    c) kassid jäid ju saarele ning tahavad vabaks saada,
    siis praktikas ei või iial teada...

    PS. Kukkus natuke mõistujutu moodi välja, aga kes tahab, saab aru.
  • EVP täna 78 senti,
    Urmas Riieli ennustus 90 sendisest hinnast muutub tõenäolisemaks
  • Sedapuhku tuleb Kanguse ÄP kommentaariga nõustuda - kui endal pole enam EVP'sid mingiks konkreetseks tehinguks vaja, siis võiks nad parem praeguse hinnaga juba maha müüa. Hämmastavalt suur osa EVP'sid on ilmselt täiesti unustatult kuskil kontodel vedelemas - soovitan kõigil kontrollida, kas lugejate lähikonnas pole keegi seda väikest reservi lihtsalt unustanud.
  • ma kaldun arvama et seal on kogused a 'la 500EVP'd ja vähem mille müügipingutus võib osutuda kallimaks, kui asi väärt on
  • http://www.fin.ee/pages.php/01070310,1005

    Mina sain keskmiseks ca 1834 EVP krooni. Kokkuvõttes praeguse turuhinna juures ca 1 miljardi EEK väärtuses.
  • Eeldades, et kehtib normaaljaotus, siis enamusel ei ole mõtet EVP-sid müüma minna
  • Kulutada 50 krooni, et saada 1302? Mõtle uuesti.

  • 20%-l EVP omanikest on arvetel 80% EVP-sid seega 800M EEK väärtuses
    ja 80% EVP omanikest 20% 200M EEK väärtuses.

    no neil 80%EVP omanikel pole mõtet EVP-sid müüa
    ja 20% pole kuhugi kiiret.

  • 1302/5=260-50=200eeki puhast ka 80% elanikest?

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon