Hansa 220, kas unes või ilmsi - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Hansa 220, kas unes või ilmsi

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Hiljutises Äripäevas prognoositi aasta lõpuks 15% tõusu. Sellega ma olen nõus. Kuid üks analüütik julges välja käia Hansa 220. Sinnamaani minu prognoos küll välja ei ulatu. Minu põhjendatud hinnatase on 150 krooni aasta lõpus. Optimistlikum target on 170.
  • Hansapanga stokk on piisavalt hea, et seal üle hulga aja ka pisut mulli võiks hinna sisse tulla...fundamentaalne põhjendatus on muidugi different story
  • Hansapank peaks aasta lõpuks 200 EEKu küll olema. Kujutage ette, et on oktoober. Siis on juba näha, et Hansa teeb 2000 astal 1,1 - 1,2 miljardit kasumit ning 2001 prognoosides ollakse optimistlikud. Miks ei peaks siis aktsia tõusma?
  • Tõesti miks mitte kütta üles ootusi stiilis Hansa aasta lõpus 200, et siis üheskoos teha see tõus lähikuudel optsioonide abil ära, siis kõik koos kasumit välja võtta ja jälle otsast peale. Ei tasu vaid unustada, et teatud tasemelt näiteks lähikuudel 150 (peale dividende) hakkavad aasta algul sisenenud välisinvestorid vaikselt väljuma. Nagu näitab õnnetu Norma saatus, siis ootustel ja tegelikkusel võib olla suur vahe. Ma ei imesta, kui augustiks on Norma samas kohas kus aasta tagasi ehk 47 krooni kandis ning hansa oodatud 62 krooni tase oli vaid ilus unistus, mida mõni "analüütik" oma unenäost maha kirjutas.........
  • Normat ja Hansat ei saa isegi mitte kaudselt võrrelda. Norma on kallis, mõttetu ja riskantne. Hansa on aga Baltimaade turuliider panganduses ja pakub varsti huvi ka internetifirmana.
  • Ma ei oleks Norma suhtes negatiivne ja pigem on aktsia odav kui kallis. Kuid muidugi tuleb arvestada suurte riskidega Venemaal ja on ka väike omanikurisk, seoses Autolivi plaanidega.
  • Kas siin on mõni nii tark inimene, kes oskab öelda, mis asi
    on põhjendatud hinnatase. Ma arvan, et 220 on täiesti normaalne HP
    jaoks. Ostke kõik Hansat.
  • idee järgi saaks ka selle 200 eeku ära põhjendada...ainult konservatiivse hindamisega sellel palju ühist ei oleks
  • Palun seletage võhikule kuidas arvutatakse põhjendatud hinnatase või lepitakse kokku koosolekul või ...?
  • üks vahva meetod on näiteks võrrelda suhtarve enamvähem sarnaste kompaniide vahel...Ida-Euroopas kauplevad mõned juhtivad pangad (OPT Ungaris ja Poolas ka üks pank) peaaegu P/B(e)'00 3-e tasemel...Hansapanga eeldatav book value aasta lõpuks on ligi 70 eeku vist ja korrutades kolmega ongi suisa 210 aasta lõpu targetiks olemas...adekvaatsem meetod on rahavoogude nüüdisväärtusele diskonteerimine, kuid ka selle puhul sõltub palju analüütiku objektiivsusest/subjektiivsusest ning võimalik on kasvumäärade ja diskontomääraga mängida...nende muutmise suhtes on aga targetid väga sensitiivsed...ilmselt Sven, kes on üks väheseid pikaajaliste kogemustega aktsiaanalüütikuid siinsel turul oskab detailsemalt selgitada
  • OTP on Ungari suurima panga nimi loomulikult
  • Muuseas, kui keegi on imestanud, kes see oinas seal Äripäevas 220 pakkus, siis mina mõistagi (prognoos: 200-220).
  • Kas on kellegil aimu, mis vägi seda Hansat nyyd veab.Kas mõnedel meestel on juba aimu kujunevast kvartalitulemusest, või on tegu võlakirjaintressi positiivse mõjuga?

  • Karta on, et spekuleeritakse heade kvartalitulemustega, nii et asi peaks liikuma kuni 11.aprillini samas suunas.
  • Ei tea, kas unenäod muutuvad ilmsiks. Kristjan, mis edasi?
  • kes krt. ostab hansat, ma saaks aru kui mujal maailmas ka tõuseksid hinnad, siis ehk veel aga praeguses olukorras- arusaamatu.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon