Gorilla portfell - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Gorilla portfell

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Panin kokku Gorilla näidisportfelli.

    Investeeritud on imaginaarsed $10000. Portfell on täis ostetud 1.sept.2000 sulgemishindadega. Võtan endale ülesanndeks hakata seda portfelli kantseldama ja teavitan tehtud ostudest ja müükidest.

    Symbol Cost Qty Price
    Basis
    CREE $12,445.00 95.00 131
    CSCO $12,341.25 180.00 68 9/16  
    ELON $12,455.00 265.00 47  
    INTC $12,569.38 170.00 73 15/16  
    JDSU $12,381.25 100.00 123 13/16  
    ORCL $12,967.50 140.00 92 5/8
    PALM $12,005.00 280.00 42 7/8
    TXN $12,730.00 190.00 67  
    Cash $105.62
    Total: $100,000.00
  • Minu arvates on tegemist ühekülgse ülimalt riskantse portfelliga. Kõik aktsiad on seotud läbi ühe võtmesõna: VÕRGUTEHNOLOOGIA.

    Ühesõnaga, kas kõik või mitte midagi, aga ilmselt sobib see portfell hästi gorillaaktsiate käitumise kirjeldamiseks.
  • Riskantne või mitte, aga tore ikka, kui teisi portfelle veel on.
    To: GorillaG Pane sinna portfelli juurde indeks ka. Siis saab jälgida suhtelist tootlust, mitte ainult flat-yieldi.
    Anyway - Good luck
  • OK..ma tahan oma kommentaarile lisada oma pildi..aga kuidas?? nagu robert ja graafik on teind
    to Gorilla: kas sa paris raha ka nii investeeriksid?? voi ennem motleksid?? :) vaga huvitav portfell :)
  • Saada meiliga oma pilt. Ma loodan ,et see on võimalik.

    klienditugi@lhv.ee
  • to Graafik:
    Come on, man! Mis seal nüüd nii ÜLIMALT RISKANTSET on? Kujutan ette, et "ülimalt riskantsed" aktsiad on eriti vinge volatiilsusega. Seega halval ajal peaks minema hulka kehvemini kui indeksil ja parematel aegadel jälle palju paremini. Kas tänavune aasta on indeksile olnud hea? Pakun, et mitte eriti. See "ülimalt riskantne" portfell peaks seega praegu põhjamudas suplema. Kas supleb?

    to tiinas:
    Jah, ma investeerin nendesse aktsiatesse ka reaalset raha. See on alamhulk minu portfellist. Siia tõin välja oma portfellist ainult need aktsiad, mis minu arvates kõige paremini alluvad Gorilla Game kriteeriumitele. Lisaks nendele kuuluvad mu portfelli veel BLDP, EXDS, CRA, GLW, ARMHY, A, ERICY, NOK, MOT. Ise suhtun sellesse Gorilla portfelli osasse, kui väga väikese riskiga portfelli, mida eriti pole vaja jälgidagi. Minu jaoks on need peaaegu, et võlakirjad, kuid palju parema tootlusega;) Need viimased on rosinateks, mis ka pinget pakuvad.
  • minu väide põhineb eeldusel, et investeerimise paradigma muutus pärast märtsi lõppu suurt kukkumist.

    http://quote.yahoo.com/q?s=cree&d=3mm&c=elon%2Bpalm%2Bjdsu&y=on

    http://quote.yahoo.com/q?s=txn&d=3mm&c=csco%2Bintc%2Borcl&y=on

    graafikute järgi on 3 kuu lõikes Nasdaqi indeksit löönud vaid PALM. TXN,ELON,CREE on jäänud oluliselt nõrgemaks. INTC, CSCO, ORCL, JDSU on liikunud nagu indeks, sest nad ise ongi suur osa indeksi tuumast.

    PALM aktsia meeldib mulle küll, aga sellepärast, et ma näen PALM-ides konkurenti isegi mobiiltelefonidele.
  • Mis tähendab "paradigma muutus pärast märtsi lõppu suurt kukkumist"? Sõnasta see paradigma, mis muutus selliselt, et toodud portfell muutus "ülimalt riskantseks".

    Sa tõid välja 3 kuu graafikud. Kas ilmekamad poleks siis juba 1 aasta graafikud, kus ka Nasdaqi kukkumine sees? Seda enam, et Gorilla portfellis ei tehta selliseid lühiajalisi tonkse nagu 3 kuud.

    Samad graafikud aasta lõikes:
    http://quote.yahoo.com/q?s=CREE&d=1ym&c=elon+palm+jdsu&y=on
    http://quote.yahoo.com/q?s=TXN&d=1ym&c=csco+intc+orcl&y=on
  • Ma eeldan,et pärast märtsi kukkumist jäi gorilla investeerimisstiili viljelevate investorite arv tunduvalt väiksemaks.

    Ettevõtted ise on loomulikult head.
  • Täna kell 16 on kogu gorillaportfell punane, ülejäänutest ainult NOK ja MOT rohelised. See ei tähenda muidugi seda, et ma halvustaksin portfelli. Oma raha julgeksin GorillaG kätte anda küll, kuigi nii mõnigi aktsia on 52 nädala rekordtaseme juures. Kas neid ei peaks ajutiselt müüma või nii peabki olema, et löövad aina uusi rekordeid?
  • to Graafik:
    Ei usu, et pärast märtsi kukkumist gorilla investeerimisstiili viljelevate investorite arv tunduvalt väiksemaks jäi. Küll aga jäi ilmselt väiksemaks investorite arv, kes suvalistesse netimullidesse pimesilmi investeerisid.

    to MSM:
    Loomulikult võiks nende aktsatega ka päevakaupa harrastada, kuid see on siis juba teine mäng ja seda peaksid mängima teised mängijad. Gorilla Mäng on mõeldud tavalistele inimestele, kes ei oska ja ei taha lühiajalist kaupa teha. Lihtsustatult võiks öelda tõesti, et need aktsiad löövad aina uusi rekordeid. Tavainvestor, kes hakkaks üritama lokaalseid põhju ja tippe tabada, paneks ilmselt mööda. Tulusam on seega lihtsalt hoida. Müüakse alles siis, kui ilmuvad mingid faktorid, mis muudavad gorilla tuleviku ähmasemaks (uued tehnoloogiad, paradigmad, ka kohtuprotsessid jne.).
  • Pisut fundamentaali: millega meil aktsia hinande puhul tegemist on? Need on teatud hüviste hinnad. Millest hinnad sõltuvad? Sellest kuidas fedi või mõne muu valistusasutuse trükimasinad töötavad. Richard Vedder tegi ükskord analüüsi(oli 1999 Investor daily esilehel), et reaalsetes määrades olid aktsiate hinnad 1990 madalamad kui 1960.

    Peale kõide muu toreda põhjustab inflatsioon ka varade ümberjaotamist. Mitte ainult klassikalise riik rikkamaks, ülejäänud vaesemaks mudeli järgi, vaid ka tootmistsüklite järgi. Need, kes saavad veel väärtusliku raha panna ruttu tootvatesse vahenditesse(e-stuff, tehno) võidavad inflatsioonist enam kui need, kel võtab kauem aega(blue chips). Siit ka erinevus, et märtsis said IT aktsiad punast ning "sinised sipsid" on üldiselt rohelises alas.

    mises
  • to mises:
    Milliste hüviste hinnad on aktsiate hinnad?
    Minu meelest on aktsia hind funtksioon ettevõttele tulevikus laekuvatest rahavoogudest ning nende toimumise tõenäosustest.

    Kahjuks pole Richard Vedderi artiklit näinud, kuid avaldan arvamust, et inflatsiooniga (või CPI või THI-ga) korrigeeritud hinnad on siiski positiivsed võrrelduna 1960nendatega.

  • Nüüd natuke hüvistest (siiamaani tundub see termin nõme) eemale. Nimelt panin ca. kuu tagasi puht inimlikust uudishimust meeldivamatest Gorilladest portfelli kokku. Portfell on tõusnud ca. 18%, seega üsna ilus tootlus. Kuigi oma roll ka juhuslikul ajastusel.

    Kurvastusega tõden praegu, et portfell on virtuaalne :)
  • CREE 116 1/2
    CSCO 61 5/16
    ELON 38 11/16
    INTC 61 1/4
    JDSU 104 13/16
    ORCL 81 13/16
    PALM 48 1/2 ! mõni tera satub ikka sõkalde sisse ka...
    TXN 57
  • Sisenemise ajastatus polnud just kõige parem :)
    Aga väike handikäpp teeb asja vaid huvitavamaks.
  • ..ei usu oma silmi.Esiteks,et keegi lihtsalt peistib om assetid rahvale nägemiseks,kommenteerimiseks.Kuigi jahh anonüümselt.Teiseks,et praegusel ajal leidub pikaajalisi longe bulle.

    No te algajad investeerijad,kui te peaksite seda lugema.Tehke,mis te teete,ärge te gorilla strateegiat hetkel järgige.Oodake vähemalt november,detsember ära.Kuniks selgemaks saab,ehk-võibolla,mis edasi juhtuma hakkab.Tuletage melde,lugege 1997 aasta börsiuudiseid mõistmaks kui pika-ajaliselt tulus võib olla VALEL HETKEL tehtud investeering.

    Ja tollele tegelasele,kes siin kuskil leidis,avastas 29 aasta ja tänapäeva börsi-graafikute sarnasusi.Sattusin samale tulemusele 2-nädalat enne 1997 aasta sügisest krahhi nii aasias,venemaal,usas kui ka...muidugi Eestis.
    Arvake ära,mitu tuttavat mind kuulda võttis.Vaid üks,kes erinevalt minust likvideeris vaid pooled enese positsioonidest Talsel.No ja pärast oli hilja kahetseda kuna enne ei osanud karta.

    Aktsiaturul,aktsiahindade liikumisel pole palju ühist majanduse...,tegelikkusega.Kõik toimub ikka vastupidi ehk investorite emotsioonidel põhineval ootusel tuleviku suhtes.Kõrged,tõusvad hinnad,P/E-d näitavad optimismi,vastupidine pessimissmi.Suurte masside puhul on emotsioonide ringipööramine väga raske.Kui aga müügi-laviin algab,ei peata seda enam miski.Olgu tegemist nii heade ja perspektiivikate firmadega kui palju tahes.Niipalju aabitsatõdedest.

    alternatiivse hetke-strateegiana pakun välja järgmise valemi.

    75-100%kogu kapitalist puhkama panga-arvele,ootama paremaid aegu.
    25-0% lühiajaline(1-st kuust poole aastani) shortimine kogu techsektori piiramatute võimaluste juures.Long positsioonid vaid utilitites.
    Kuigi jahh,praegu on küll juba aeg,mil "müüa hilja ja osta vara",nii et...

    kuid sina Gorilla,get the hell out of there,kuni oled plussis.Et suga ei juhtuks nii nagu mu ühe tuttava Forexpanga "tegijaga" juhtus.Ootas uut tõusu,kuni müüs poole aastase hilinemisega alla kunagise ostuhinna.No need forexi vennad olid üldse klassikud.Tampisid venemaale kuni...:-(

    Ja ma muidugi loodan,et mul seekord pole õigus.Nagu 97 oli.Sest mitte kellegil pole alati õigus.No aga seda suurt karu on nüüd juba oodatud huhh...Ja ega ta tulemata ei jää,seda pole vaja karta.Küsimus vaid millal,kas nüüd või...?

    Ja vaaadake veel üle Nikkei kaart.Kui tulus võib olla pika-ajaline investeering.Ajal,mil kogu ilm trügis Jaapanisse,polnud usas sugugi kõik nii kindlad sealse,ameerika aktsiaturu pikaajalises tulususes.Lugege Vildet,kord Piibeleht peal,kord Vestman.Otsige pikaajalisteks investeeringuteks turge,mis põhjas siplevad ega taha enam allapoole minna.

    :-)
  • Üks pikk, aga see-eest huvitav lugemine
  • Elame näeme :)
    Plussis positsioonid raksatasid stoppidesse. Sealt tuli hulgaliselt cashi, millega olen luusereid alt juurde ostnud ja positsioone parandanud. Praeguse seisuga on pikad positsioonid ca 25% miinuses.

    Olen paaril viimasel päeval järginud spetsi nõuannet, et osta igat langust ja müü igat tõusu.

    Tänased tehingud:
    Avamiseks panin kohe ostuorderid välja.
    Sain
    A 43 11/16
    CREE 80 1/16
    NTAP 113 5/8
    NT 59 13/16
    EMC 85 1/8

    Neist A, CREE ja NTAP olid uued. NT ja EMC olid juba enne pikad 7-8% miinuses. Lootsin positsiooni päeva lõpuks nullilähedale saada.

    Töölt koju jõudes vaatasin seisu ja ennäe imet. Valik oli õige olnud. Nasdaq poksutas kuskil +4.5% peal. Mõtlesin, et aitab küll, on juba tõusnud kah.Küllap varsti hakkab jälle langema.

    Müüsin
    A 44 3/16 kuna ta ei olnud eriti tõusnud.
    NTAP 118 7/16 siit sai päris hea prossa.
    PALM 49 7/8 oli pikk positsioon, mis jõudis plussi

    Sel hetkel oli ORCL 34, kui panin sisse limit sell 35.

    Päevatöö tehtud läksin jõusaali rassima. Tagasi jõudes oli turg juba kinni ja Nasdaq vahepeal räigelt tõusnud. ORCL oli maha müüdud. EMC ja NT olid plussi jõudnud.

    Mulle meeldiks nüüd hirmsasti, kui turg esmaspäeval jälle alla läheks. Siis saaks oma lemmikuid jälle madalamalt tagasi osta.
  • GorillaG,

    G>Elame näeme

    ..siis on juba hilja.

    G>Olen paaril viimasel päeval järginud spetsi nõuannet,...

    leidsin siit veel sulle ühe Spetei nõuande.

    //SPETS Re: Spets, mis sa kostad? 13/10/00 15:10
    "Pole välistatud,et paanika pole veel õieti
    alanudki.Tasuks oodata.Kes ei riski see võidab."//

    Täpsustaksin seda:Kes hetkel ei riski(eelkõige pika-ajaliste positsioonidega),sel pole kaotada midagi.Kes üldse ei riski,sel ei tasu aktsiaturule ronida:-)Kui sa Gorilla aga kogu pangaga pika-ajalisse pokkerilauda kipud siis...Tasuks oodata on õigeim soovitus,kuula Spets'i!

    aga..."et osta igat langust ja müü igat tõusu." on hea soovitus jahh.Samamoodi võiks soovitada,et osta odavalt ja müü kallilt.

    G>. Praeguse seisuga on pikad positsioonid ca 25% miinuses.

    Kas sul mingi strateegia-reeglistik on?Kahjumite,kasumite realiseerimisel,selle võta kahjumid kiiresti,kasumid aeglaselt reegeli osas.Nohh et kui suur peaks miinus olema,et kohustuksid positsiooni likvideerima....?

    no ülejäänu,day-trade'mise osas mänguõnne nii sulle kui ka kõigile teistele asjaosalistele.Ees on huvitavad ajad.

    :-)
  • See osta igat langust ja müü igat parajat tõusu
    käis ainult viimaste päevade kohta,sest hetkel
    polnud langeda enam kusagile ja kuni turg polnud suutnud põrkeks läbimurda,polnud mõtet ka
    niisama hoida sellisel magusal volatiilsel ajal
    mil 10% tuleb nuusates.
  • > Kas sul mingi strateegia-reeglistik on?
    > Kahjumite,kasumite realiseerimisel,selle võta
    > kahjumid kiiresti,kasumid aeglaselt reegeli
    > osas.

    Rahulikul ajal realiseerin reeglina ainult kasumit. Sell stopid 10-15% lokaalsetest maksimumist, kuid alati kõrgemal hankimishinnast.

    > Nohh et kui suur peaks miinus olema,et
    > kohustuksid positsiooni likvideerima....?

    Sellist numbrit pole olemas. Minu portfellis on ainult gorillapotentsiaaliga või selleks pürgivad firmad. Likvideerin positsiooni, kui firma potentsiaal on kadunud. Sel juhul ei mängi miinuse või plussi suurus rolli. Kui firma gorillapositsioon on alles, siis ostan kas alt juurde või ootan (sõltub cashi seisust). Plussi jõuab ta kindlalt. Vahel kiiremini, vahel aeglasemalt.
  • Kas keegi oskab seletada rusikareeglit stop loss taseme määramist. Kui rangelt sellest kinni peetakse? Näiteks arvati, et suurfirmad hakkavad massiliselt telku aktsiaid alla 100 taseme müüma. Kas hakkasid?
  • Kuidas lood Gorilla portfelliga on?
  • Sitasti, vaju või häbi pärast maa alla :)
  • Gorilla
    ära vaju. Ikka juhtub.
    Ja kui vajudki, siis ootab Sind seal ees
    soliidne Wall Streeti analüütikute ja igasuguste muude tegelaste seltskond.
    :)
  • tegijatel juhtub. teremere võiks anda nyydki mõne khmkhmsoovitusekhmkhm, kui muidugi kitsi pole 8)
  • Nüüd vist jah pärast jõusaalist tulemist võib päris jube olla nasdaqi poole vaadata. Aga, nagu sa ennist ütlesid, kuni ettevõtted on gorillad, paned aga raha juurde. Loodan, et sul seda veel on, praegu saad kogu selle kraami väga "odavalt" kätte.
  • Buzz,
    erinevalt Investorist oli mul jube,longi pidi,(või siis short-tore) vaadata seda,kuidas nasdaq enesele eelmise aasta märtsis topeltlae ehitas.siis oli juba ju asi selge,mis edasi juhtuma hakkab.Septembris tuli kinnitus....no ja siis oli jube pealt vaadata,kuidas viimased totud enese raha turule viisid,ja tore muidugi neile kõike kraami lühikeseks müüa...


    Ostusignaal tuleb siis,kui kõik toimub vastupidiselt.Turule peab topeltpõhi alla tulema ning mõne aja pärast kinnitus,et asi tõesti peab.Ja loomulikult tuleb enne siin foorumis kontrollida,ega keegi ometi ei räägi midagi pikaks minemisest,aktsiate ostmisest...:-D
    Nohh ja siis pole muud,kui kogu pangaga pikaks minna...

    nn.sotsiaal-poliitilisest aspektist ennustama hakates veel niipalju,et kuna Clintoni "vasakpoolene" valitsemisaeg osutus paljudele majanduslikult edukaks,sündis palju uusi rikkaid juurde...:-Dsiis loomulikult kaldus valja valik konservatiivide poole,kes väiksemaid makse lubasid...nii et Bush üle noatera võitis.
    Mida see väikene detail kogu pildi juures meile annab?Seda,et turgu Usas ümber pöörata ei suuda ilmselt mitte miski muu kui järgmised valimised.Ja nagu Clinton oli "süüdi" aktsiaturu ning majanduse enneolematus tõusus Usas,saab vaene Bush olema see languses süüdi olev tegelane...

    Nii et pikaajalise investeerimise osas ootan rahulikult järgmist presidenti.Lühiajaliselt...kui see lumelaviin ükskord? seisma saab ja lugu rahuneb...peaks tulema ka need karuturu rallid.Rusikareegliks on:keri välja eelmisest suuremast põhjast eelmise suurema tipuni arvestades esimese kolmandiku sees,alt poolt arvestades....nagu vastupidiselt pulliturule,osta eelmisest põhjast ning tipust arvestades ülemise kolmandikuni langemise ajal.... ja hoia kuni tuleb müügisiganaal....või kui on viitsimist,osta antud reegli järgi ning müü vahetult pärast igat uut tipu...

    hetkel aga jahh,on need ajad,mil müüa liialt hilja ning osta liiga vara.


    hei Kristjan,
    Sa vana shordi maias...
    loodetavasti pole sulle märkamata jäänud,et siiani maailmas pea ainus vastuvoolu ujuja,ülespoole roniv Australia AO on jõudnud enesele topeltlae ehitada ning otsa veidi juba allapoole keeranud.Näeb välja vaat et 'parem' kui Nasdaq eelmise aasta märtsis....ja tundub,et kordab ka London FT SE 100-t mõningase hilinemisega.Nii et...:-D
    nämm-nämm,head isu sullegi...!
    :-)


    Aga jahh,kui see doominomäng nüüd tõepoolest üle maailma lahti läheb,pole enam kulla küljest ka valuutasid lahti haakida,mis asja päästaks.Ehk on siiski tänapäeval tegemist ühendatud anumate niisuguse varjandiga,kus ühest anumast vedeliku välja voolamisel lugu teise vajub.Nikkei oleks siis me ainus pääsetee....kui ta ikka omale ilusa topeltpõhja varsti alla ehitaks!Esialgu ta ju vaid põrkab ülesse...
  • tänan.

    pean tunnistama, et likvideerisin oma positsioonid juba 2000 jaanuaris ja jäin kaotuskibedusest ilma 8)

    aga uute valimisteni on ju 4 aastat!!!
  • 2 lõik lõpuosa: kas sa mõtled seda keevitajast naabrimehe näidet???
  • kui siin nendest topeltnähtustest rääkida, siis kas mitte umbes 15 detsember kuni 15 jaanuar nasdaqil toimunu ei näind välja nagu topeltpõhja kujunemine? esimene põhi madalam kui teine ja puha...
    ja kõik oligi justkui ilus kuni jaanuari lõpupäevadeni.
    mis hetke pärast sellist topeltpõhja kujundit, teremere, kinnituse saamiseks pead, et trend on muutunud? 1 kuu, 2 kuud samas suunas liikumist?
    Jaanuari näite puhul oli veidi alla ühe kuu.
  • Red,
    mingit ajalimiiti ma eriti ei jälgi,ei viitsi,kuigi peaks vist?
    :-).(on olemas nn.market-tsüklid,millel tasub ka silma muidugi peal hoida)...ahh jaa,siis muidugi veel kuufaasid,mis 99% veest koosnevatel inimestel tõuse ja mõõnasid tekitavad.
    :-)

    Jälgin korrektsioonide 'sügavusi'...
    Jaanuari suhtes ei jaga ma su arvamust 'juskui ilus' osas.('Lumelaviine' nii lihtsalt seisma pole võimalik panna)Ostu-long-signaal saabus mulle pärast jaanuari teist põhja korrektsiooniga ülespoole eelmise tipu ja madala keskmisest.Müügi-shordi signaal saabus koos jaanuari 'topeltlaga',kinnitus tuli 2600-2500 tasemest läbivajumisega(eelmise tipu ja madala ca keskmisest läbivajumisega)...millest ma tol-aal siin ka kuskil seletasin.
    Hetkeline karuturu korrektsioon (1785) on paljulubav,sest viis indexi ülespoole ülemisest kolmandikust eelmisest madala ning tipu suhtes.Ca 1750 on piiriks,milllest läbivajumise korral võib oodata lähiajal madalamaid rekordeid.
    Kui 1750,väga suurte mööndustega1700, pidama jääb,näeme "varsti" ilmselt midagi-kuskile 2500 kanti...

    PS.nende korrektsioonide sügavuste kohta soovitavad targad raamatud kasutada Fibonacci kuldlõiget.

    Nohh,kes seda nii täpselt ikka lõigata viitsib.Rihin sellepärast kolmandikke ja keskmisi,nii silma järgi...sinna kuskile vahele peaks see fibo-printsiip jääma.
    :-)
  • Buzz,
    uute valimisteni on jahh, neli aastat...ainult et aktsiaturule mõjub soodsalt aasta enne valimisi ehk valimiste aasta,seda mitte unustada!
    :-)

    ...vaadates aga aastat 2000,võib vaid õudusega ette kujutada,mis toetava-soodsa valimise-aasta puudumisel aktsiaturuga juhtunud oleks...
    :-D
  • Fibo on küll üks kahtlane kraam. Kindlasti leidis terve hulk rahvast ka eilse koolend kõutsi pealt hunniku fibo-viiteid.

    Tundub aga ikkagi, et suund on Nazzie -> 1000. Eilne ralli pigem suurendas kui vähendas seda usku, eriti pärast seda kui 1700 toetustase nagu muuseas ära võeti.

    Aga hea koht shortimiseks: YHOO, AKAM, EMLX, EMC.
  • ats,
    fibo on loodus-seadus,millel pole koolnud kõutsidega midagi pistmist.Aktsiaturuga aga küll.

    'Tundub',nagu sa ütled,on aktsiaturul osalemiseks üks kahtlane kraam...
    :-)
  • teremere
    Nasd venitab ennast jälle ülesse.
    Kui sulgub täna üle 1750 - siis kas võib saada jälle pulli?
    Et ikkagi tuleb kevadine suurem pullijooks.
    Mõni nädal ja üle 2000?
  • sander,
    kui juhtub ime...kui üle 1750 täna sulgeb,läheb varsti rallimiseks jahh.Hetk tagasi aga 1,715.79,nii et...kui 1700-st läbi vajub täna,esmaspäev...on suund selge.
  • to: teremere

    Fibo on loodusseadus küll, aga probleem on selles, kus teda rakendada. Mulle on jäänud mulje, et fibo on üks väärt instrument, kui on vaja lihtsalt laest võetud hüpoteese natukse "professionaalsemalt" esitleda. No näiteks tagurpidi fibo Nazzie tipust: 1928, pidi olema oluline support. Kas oli? Või siis - kui eilne kukkumine oleks olnud kuni 55 punkti 64 asemel (tagurpidi fibo üleeilsest põrkest) - kas see oleks märkinud mingit tugevust? Või vastupidi - suurem kukkumine märgib täiendavat nõrkust? Ei tea, aga hästi lihtne on järgnevaid liikumisi takkajärgi seletada ;-)

    Aga mis tundmusse puutub, siis see on imho ikka üle kõige indikaator :-) Seni on mind hästi teeninud, alates 06/00 portfell +70%.
    Praegu ütleb tundmus, et osta kulda või kullaaktsiad (kasvõi seda naljaka nimega indeksit) ja shordi tehnoloogiat edasi, aga viimasel juhul võta sagedasti kasumit.
  • Hei Gorilla! Kas oled likvideerinud oma positsioonid? Ehk oleks nüüd teistel tegelastel GorillaG 'ideaalportfellist' kasu lõikama hakata. Ehk on nüüd just soodne aeg sellise portfelliga algust teha. Või mis sina arvad? Ei julge pead anda. GorillaG jäi peast ilma, alustas laest ja lõpetas põhjas. Alustad põhjast ja vajud veel rohkem põhja.
  • Aimar, ära mõnita. Hindan GorillaG ausust ja julgust oma portfelli sisu demontstreerida tunduvalt kõrgemalt, kui mitmeid kommenteerijaid, kes kelgivad oma portfellide väidetavatate tootlustega ja targutavad siin sügavmõtteliselt nasdaqi liikumiste üle. Kamp luusereid, muud ei midagi.
  • ats,
    support iga teooria põhjal tähendab seda,et kui sellest tasemest lugu läbi kukub,kukub asi järgmise supportini.Oli vist nii?:-D
    No näiteks tagurpidi fibo Nazzie tipust: 1928, pidi olema oluline support.Kas oli?
    :-)
  • OK, analüüsime, milline on Gorilla portfelli seis ja mida edasi teha.

    Symbol Shrs Value (ECN) Paid Gain (ECN)
    TXN 190 $5,464.40 67 -$7,265.60 -57.07%
    INTC 170 $4,111.88 73 15/16 -$8,457.50 -67.29%
    ELON 265 $2,881.88 47 -$9,573.12 -76.86%
    CSCO 180 $2,469.60 68 9/16 -$9,871.65 -79.99%
    ORCL 140 $1,946.00 92 5/8 -$11,021.50 -84.99%
    JDSU 100 $1,465.00 123 13/16 -$10,916.25 -88.17%
    PALM 280 $1,754.38 42 7/8 -$10,250.62 -85.39%
    CREE 95 $1,220.75 131 -$11,224.25 -90.19%
    CASH $105.62
    Totals(USD): $21,419.49 -$78,580.50 -78.66%

    Nagu näha, on asi üsna nutune. Suhteliselt kobe on seis veel ehk nimekirja esimesega – TXN (ainult –57.07% :-)

    Mis siis metsa läks?
    1. Sisenemine võimalikult halval ajal (1.sept.2000).

    TXN, INTC, JDSU, CREE – graafik oli teinud just topelttipu ja näitas klassikalist trendi murdumist
    ELON – peaaegu head and shoulders
    CSCO, ORCL – selge pattern puudus
    PALM – lokaalses tõusufaasis

    2. Stop lossi puudumine

    Kuhu selle oleks pidanud panema? Gorilla Gamer ju ei tõmble. Peab ikka mõjuv põhjus müümiseks olema. Kuid lisaks firmade gorillapotentsiaali hindamisele peab Gorilla Gamer teadma tsipakene ka TA-d. Ei ole ju palju nõuda, kui ta teaks midagi trendidest ja tema arsenalis võiks olle näiteks 200 MA. Juhul, kui eeldada, et mängur on õigel ajal sisenenud (mitte tipust vaid kuskilt altpoolt), siis tuleks ta ilmselt päris hea kasumiga välja, kui stop loss panna 200 päeva keskmisest läbi vajudes.

    Kui lisada see kriteerium ostukriteeriumitele, siis poleks TXN, ELON, CREE pidanud olemagi, sest juba ostuhetkeks olid nad 200 päeva keskmisest allpool ära käinud:

    Selle kriteeriumi järgi oleks ülejäänud aktsitest välja saanud järgmistel tasemetel:
    INTC $59
    CSCO $60
    ORCL $35
    JDSU $100

    Nüüd on tagantjärgi tarkusega selgeks tehtud, mida OLEKS PIDANUD TEGEMA, KUID EI TEINUD. Kuid elu läheb ju edasi.

    Milline on portfellis olevate firmade gorilla positsioon praegu? Selles suhtes on korras kõigiga, välja arvatud ehk PALMiga. PALM-il on praegu küll veel juhtiv osa handheldide seadme ja op.süsteemi turul, kuid teised seadmetootjad võtavad pidevalt oma osa juurde ning ka PALMi op.süsteemi saamine de facto standardiks on suure küsimärgi all pärast MSFT jõulisi etteasteid.

    Poole aasta jooksul on Gorilla Gamer kõvasti tööd teinud ja teise imaginaarse $100 000 kõrvale pannud. Hinnatasemed on piisavalt madalale jõudnud ja hakkab saabuma aeg taas sisseoste tegema hakata.

    Mina jään truuks samadele aktsiatele ja kavatsen neid lisaks osta. PALMi küll enam juurde ei võta, selle asemele paneks portsu MSFTi.

    Nüüd on siis küssa selles, kas õige aeg on juba käes. Ilmselt veel mitte. Ootaks ja vaataks, mida turule toovad lähinädalad. Q1 tulemused on tulemas. Vaataks, kuidas need turule mõjuvad. Gorilla portfelli firmad teatavad oma Q1 järgmistel kuupäevadel:
    CREE 11.4
    ELON 12.4
    INTC 17.4
    TXN 17.4
    MSFT 19.4
    JDSU 26.4
    CSCO 8.5
  • Fit> Minuga on kõik ok ja Sinu arvamusega luuserite kohta olen ka päri.Muuseas - Hoiduge everyday.investor.ee foorumitest. Need on tõelist jama täis.

    Siiski - GorillaG portfell on huvitav ja kavatsen pilku peal hoidma hakata, sest tegin sellest omale WatchListi. Lähimas tulevikus ON võimalik kasu lõigata, analüüside kohaselt on soovitav mõnedesse positsione kindlustada ja teisi kindlasti soetada. Edu GorillaG-le!
  • Et eesti inimene lahkab avalikult oma rahalisi otsuseid, mis on hetkel negatiivsed, selle eest kohe sügav kummardus. Mõnikord paistab lhv foorumeid lugedes, et kohalikud vennad on eriti kõvad tegijad, aga usas on kõik saapad ja idioodid.

    ega siin midagi, eks väike averaging down ja portfell polegi varsti enam ainult punast täis :)

  • GorillaG, Fit - minu suurim lugupidamine.
    Gorilla portfellil oli (ja on) selge nägemus, kriteeriumid ning investeerimispolicy. Asi, mida enamusel kõvasti vajaka jääb.
    Tulemuste üle ei maksa liialt "üllatuda". Loomulikult on portfell sügavalt punases. Samas ei tohiks see ka väga suurt imestust tekitada, arvestades portfelli riskitaset. Täiesti umbes ja kontrollimata väidan, et oleks portfelli koostanud 5.a. tagasi oleks tulemus kõik siin ja seal puudutatud indeksid outperforminud.

    Samas niisama lahmimise koha pealt eeskujulik näide: Kasvuportfelli threadi avanud post.

    GorillaG - äkki viitsid oma portfelli sarnasele kujule visata nagu Kasvuportfell - riputaks ta kusagile sinna üles? Kui huvi, saada meil.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon