JPM - Kuidas mu esimene investeering läbi LHVD ebaõnnestus - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

JPM - Kuidas mu esimene investeering läbi LHVD ebaõnnestus

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Ostsin neljapäev JPM aktsiat - paistis nii fundamentaalnäitajate, kui tehniliste näitajate, kui kommentaaride kohaselt igati ilus investeering olevat.

    Maksin aktsia eest 163.38.

    Siis hakkasid jamad pihta.
    Reede õhtul teatas panga finantsjuht tagasiastumisest - aktsia hind tõusis. Turg sidus CFO tagasiastumist võimaliku ülevõtmisega Saksa panga poolt. TheStreetis kommenteeriti CFO tagasiastumist kui negatiivset teadet, sest JPM oli osa oma eelmise kvartali kasumist deklareerinud ebamääraselt. Nad pakkusid, et sellisel real võib ühe kvartali kasum järgmises kvartalis kahjumiks osutuda. Ka üldiselt loetakse finantsjuhi tagasiastumist pahaendeliseks, sest CFO vastutab raamatupidamise korrasoleku eest.

    Otsustasin, et müün aktsiad maha. Eile tuli veel teade, et JPM tegevjuht jättis ära osalemise Merrill Lynchi konverentsil. Asi tundus kahtlane, müüsin aktsiad maha.

    Müügihind oli 173.75

    Küsimus suurele ringile: kas reageerisin üle?
  • Kui 5 päevase investeeringu tulemuseks pluss 6,3% nimetada ebaõnnestunud investeeringuks, siis tehasele tähendanuks miinustulemus ilmselt finantskrahhi.
  • Kui tänane WSJ uudis osutub tõeks maksab Chase JP Morgani eest 226 dollarit aktsia kohta.
  • WSJ pakub JP Morgani aktsia hinnaks siiski $196.
  • Meil on tõenäoliselt erinevad andmed.
    Minu andmetel on JP Morganil 159M aktsiat
    ja WSJ räägitakse tehingu suurusest 36B

    36000 : 159 = 226
  • Teine ja uuem arvutuskäik on ka olemas:
    1CMB = 3.7JPM
    CMB = 52.81

    3.7 * 52.81 = 195

    Andresel õigus
  • tegelt oleks vist mqistlik kolmapäev ära oodata kas see merger on ikka tqsisemaid jooni vqtmas vqi mitte...
    DB näiteks loobus juba teist korda üritusest, esimene oli mäletatavasti aastal 97 kui üritati JPM ära osta...
  • It's done deal.

    (BSNS WIRE) Chase and J.P. Morgan Agree to Merge
    Chase and J.P. Morgan Agree to Merge


    Business Editors

    NEW YORK--(BUSINESS WIRE)--Sept. 13, 2000--The Chase Manhattan
    Corporation (NYSE: CMB) and J.P. Morgan & Co. Incorporated (NYSE: JPM)
    today announced that they have agreed to merge.
    The merged firm will be named J.P. Morgan Chase & Co. Leveraging
    premier brands and comprehensive capabilities across an unparalleled
    client franchise, J.P. Morgan Chase & Co. will be a formidable global
    competitor in financial services, positioned for superior growth and
    profitability.
    The merged company will have assets of approximately $660 billion
    and stockholders' equity of more than $36 billion. On a pro-forma
    basis, J.P. Morgan Chase & Co. in 1999 would have had net income of
    approximately $7.5 billion and revenues of approximately $31 billion.
    The merger agreement, which has been approved by the boards of
    directors of both companies, provides that 3.7 shares of Chase common
    stock will be exchanged for each share of J.P. Morgan common stock.
  • C'mon man. Sa teenisid KASUMIT, järelikult oli see ÕNNESTUNUD tehing. Fakt, et sa ostsid seda teadmata ülevõtmiskuuldustest ja USA finantssektoris toimuvast konsolideerumisest, oli muidugi clueless ja vähendas su kasumit, ent see oli ikkagi kasum.
  • to tehas: igati võimas tulemus, ainuke alternatiiv oleks olnud minna chase's lühikeseks ja hoida positsiooni kuni liitumise realiseerumiseni, kuid siis on ikkagi risk, et liitumine jääb mingil hetkel pooleli.
    Geograafiliselt lähim selline deal oli kevadel kui Soomes Jot Automation pidi ühinema PMJ'ga ja asi kukkus läbi absoluutselt viimasel hetkel, PMJ aktsionäride üldkoosolekul.
  • Ma pidasin investeeringu ebaõnnestumise all silmas seda, et ma olin plaaninud pikemaaegset investeeringut - vähemalt kuus kuud.

    Ma tahaks endiselt pangandust osta.

    Mis te arvate Lehmanist? Tänane BusinessWeek kirjutatakse ,et Lehman on odav p/e 11 võreldes konkurentide 15, et lehman peaks maksma 16 pe juures 200, praegu 150.
  • Panen lingi ka

    http://www.businessweek.com/bwdaily/dnflash/sep2000/nf20000913_734.htm
  • veel üks alternatiiv - Bank of America(BOC)
    Bank of America on üks Goldman Sachsi ja tema guru Abbey Coheni soovitusi.
    Goldman Sachs usub, et BOA pikaajaline kasumi kasv on 14% aastas, nende järgmise aasta P/E 9.6.
    Goldman Sachs naeb BOA-l suuri cross sellingu võimalusi.
    Ise oman pikaajalist positsiooni Schwabis(SCH), ja Etrades(EGRP). Viimast oman vähem ja kaalun juurde osta.
  • Mulle kah SCH meeldib, kuid EGRP...? Kui neid kahte võrrelda, siis EGRP on puhas net-play ja seega palju riskantsem. Ta mängib odavate tehinguhindadega klientide arvu kiirele kasvule tehes ise tohutuid kulutusi iga kliendi võitmiseks. Kulutused kundede võitmiseks on suurenenud, kuid kliendiarvete kasv seevastu pidurdunud.

    SCH-l on ka soliidne reaalne võrgustik. Tehingutasud on kah soliidsemad, kuid seevastu on tal ustavamad kliendid, kes millegipärast odavamate brokerite juurde üle ei lähe.

    EGRP jätkab raha põletamist, SCH on aastaid kasumit näidanud.
  • Pärast JPM tehingut otsustasin jätkata finantssektoris ja valisin uueks ohvriks tehniliste näitajate ja uudiste põhjal(potentsiaalne ülevõtmiskandidaaat) Lehman Brothersi investeerimispanga.

    Ostsin LEH 152.125

    ,aga aktsia hakkas liikuma hoopis vales suunas olles tehes mõned päevad hiljem põhjaks 131USD.

    Eelmine nädal teatas pank oma majandustulemused, mis olid ootustest tunduvalt paremad ja aktsiahind läks jälle tõusu liikudes 149USD-ni

    Kuna tulemused on avaldatud ja midagi eriti ees ei ole, siis kas ma peaks aktsias endiselt sees istuma või hoopis müüma, arvestades et käesolevas kvartalis ei teeni pank enam nii palju, kuna aktsiaturg on taas allapoole liikumas?
  • LEH on pikas perspektiivis pidevalt tõusnud just suurte üles- alla kõikumistega. Kui sa kavatsed teda pikalt hoida siis las seisab paar kuud. Jõuluks võib ta olla kahesaja juures. See teeb kolme kuuga 25% kasumit.
  • see läheb küll ehk rohkem jokes-valdkonda aga üks tuttav avaldas hiljuti tõsimeeli ;) imestust oma võime üle (USA) aktsiaturgusid pöörata: nii kui ta midagi ostab, olgu kasvõi väikeses koguses (< 1KUSD), nii see aktsia vabalangemisse läheb ja turu kaasa kisub. Loomulikult ka vastupidi.

    Tundub, et tema pole siiski ainuke ...
  • Ostke neid mis juba liiguvad üles. Jälgige stohhastilist analüüsi ja teiste soovitusi. Mis on alla "Moderate Buy" võiksid jääda oma paremaid aegu ootama.
  • Alarants, küll sa oled meil tark :)))

    Re: Ostke neid mis juba liiguvad üles. Jälgige stohhastilist analüüsi ja teiste soovitusi. Mis on alla "Moderate Buy" võiksid jääda oma paremaid aegu ootama.

  • Ostsin täpselt kuu aega tagasi DELLi.
    Pikaajalise sihiga.
    Firma oli just teatanud, et neil on kõik OK. (kasumihoiatus tuli mõned päevad hiljem).
    Ostuhind oli 34 9/16 (praegu 26).
    Oli hea meel.
    Siis hakkas aktsiahind kukkuma.
    Mängisin long-term investorit - hambad ristis.

    (Kui maratoni jooksed ei pea pärast 200m läbimist võistlejate rivi eesotsas olema.)

    Lugesin iga päev miinust.
    5.oktoobriks oli hind jõudnud alla 26USD.
    Olin närvis.

    (Hakkas tunduma, et jooksen maratoni hoopis vastupidises suunas)

    Mõtlesin palavikuliselt mida teha.
    Terve tehnoloogiasektor kukkus.
    Arvestasin välja, et üle 1/3 soetusväärtusest ei lase DELLil kukkuda, sisestan stopp-lossi.

    Hind oli 25.81 kui sisestasin stopp-lossi 23.60 USDi tasemel.
    SÜSTEEM ei jäänud 23.60 ootama, vaid müüs mu aktsiad 25.81 pealt ära.

    Olin korraga jälle cashis.
    Ei olnud kergem.

    Mida teha edasi, mõtlesin.
    Aktsiaid pole ja raha ka neljandiku võrra vähem.
    Tuleb tagasi saada.

    Hakkasin siis Delliga jõnksutama ikka püüdsin osta madalamalt ja müüja kõrgemalt: BUY LOW, SELL HIGH
    Ja nii palju-palju kordi

    Täna jõudsin nulli tagasi.

    Aga kogu see daytreidimine meenutab mulle kraavikaevamist...
  • No aga mis Sulle siis ei meeldi?
    Trading täitis ju augu.
    Ole happy.
  • Ja oleks võinud ju pikaajaliselt edasi hoida.
    See oli ju algne põhimõte.
  • to: tehas

    Sa oled väga häppi! Kui jõudsid jõnksutades tagasi teenida siis järelikult oled õigel teel!
  • sandrile

    hoiangi

    täna võtsin lisaks nrg, millega peaks rasketel aegadel kenasti teenima.
  • Võtsin eile DELL Call optsiooni.
    DELL hakkas eile tugevust näitama.
    Ja päevade trend meeldis mulle ka.
    Täna hommikul vaatasin et turg on kahtlane.
    Tahavad nagu veel teha Down päeva.
    Ja kui turg langeb, siis surutakse ka DELL porisse. Ja seega panin mõõduka hinnaga positsiooni kinni.
    Selle asemel tehti ralli ja DELL lendas ülesse.
    Kuid turu suhtes oli minu kahtlused õigustatud.
    Ega kaua ei püsinudki ja tuli jälle meeltu kiirusega alla.
    Aga DELL punnis vastu ja punnib ikka vastu.
    Paistab et DELL tahab veel rallida.
    In 26 kuni 26 5/8 ja out 27-28 paari päeva jooksul. Kuna DELL on niipalju vastu punninud, siis ei ole mõtet oodata langust 26 peale, kui seda ei tule siis ei tule. Ja tõusta võib DELL ka vabalt 30 või kõrgemale.
    Kes tahab võib proovida.
    Sest kui täna turgu maha ei murta, siis hakatakse ralliks valmistuma.
    On mingi väike tõenäosus et homme veel tuleb mats alla. Aga seda eriti ei usu. Eks siis tuleb Stop Loss käiku lasta.
  • NB!
    Enne DELL pos võtmist jälgige turgu.
    Kui Nasdaq vajub veel tugevalt, siis tuleks oodata
    et see langus ikka enne seisma jääks.
    Muidu kui peaks juhtuma selline õnnetu värk et Nasdaq langeb täna -200 -300 ja homme ka veel mitmed sajad, siis surutakse ikkagi ka DELL veel alla.
    Täna võib turgudel olla otsustav päev mõneks kuuks.

  • KA NII VÕIB JUHTUDA

    Jälgisin eile NT, CSCO ja JDSU-d.
    Pärast seda, kui JDSU lõi mitu korda 65 pealt tagasi, ja ta järjekordselt 65-ni vajus, otsustasin osta, eeldades et JDSU ületab pärast turu sulgemist avaldatavate kvartalitulemustega prognoose.
    Sisestasin orderi, tehing sai kiirelt tehtud.
    Kohe algas kiire tõus.
    Kui laekus tehingu kinnitus, märkasin et olin JDSU asemele kogemata NT ostnud. Alateadvus vist otsustas kiiruse huvides anda näppudele käsu võimalikult lühikese meelelmõlkuva nimetuse sisestada.

    Lahe.

    Müüsin NT võimalikult kiiresti maha, selleks hetkeks oli JDSU juba 70 ligidal ja enam osta ei riskinud.

    Moraal: isegi kui on väga kiire, tasub order enne ärasaatmist kaks korda üle vaadata.
  • kalle, see lihtsalt halb õnn. Kiirete otsuste puhul ikka juhtub.

    Aga ka mina nägin JDSU 65 peale tehtavat põhja. Isegi siis kui NAZ alla läks, ei läinud JDSU sellest läbi. Aga mina ei julgenud üle 70 hoida. Järelturul läks peaaegu 85. Ebaõnnestunud tehing? Arvan, et mitte.
  • Kui te viitsite natuke kannatada, saate JDSU-d veel tükk maad odavamalt.
  • Lisaks Dellile seisid eile kuradima kindlalt kõik suuremad Nasdaqi aktsiad, mis ei olnud seotud valguskaablite ja kõvaketastega
  • tehas,
    Harrastasid läbi LHVD päevakauplemist ja olid edukas (+30% 3 nädalaga). Mul on raskusi vahendaja valikul. Seetõttu oleks abiks, kui vastaksid mõnele küsimusele. Palju aega kulus korralduse täitmiseks keskmiselt? Palju maksimaalselt? Mitu tehingut tegid? See pakub vast huvi teistelegi.
  • Keskmiselt 1-2minutit
    Maksimaalselt oma 5 minutit

    Alguses tegin 1 ostu ja 1 müügi päevas,
    eelmisel nädala tegin 2-3 ostu-müüki päevas
  • LHVD väitel saadakse tehinguhind ca 45 sekundiga. Vormistamine võtab ülejäänud aja.
  • Tõepoolest - maksimaalselt minuti jooksul pärast orderi sisestamist on tehingu hind kinnitatud. Mõnikord võtab selle hinna edastamine kliendile rohkem aega.

    Seega - kui klient saab hinna teada näiteks 2 min. pärast, siis lõplik hind on saadud enamasti juba minuti jooksul.
  • Täna kõigil hea tuju, pean ütlema, et mul ka
    vaatasin täna oma portfelli üle ja olen teeninud

    16%

    alates 7.septembrist, neto(s.t. peale tehingutasusid)

    vist olen ka indekseid löönud, ei mingit shortimist, ei mingeid putte, ei mingeid marginaale

    enamuse infi olen saanud siit foorumist, kõigile suured tänud. Spetsiaalselt fit, spets, scrooge, sander, beast, kristjan, teremere, yaak jne. jne.

    Viimased positsioonid on olnud tagantpoolt alates:
    AMTD,CMGI,ERICY,GSTRF,WCOM

    Suur viga on endiselt kiire positsioonide sulgemine
    näiteks GSTRF 0.78>1.25

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon