Intel - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Intel

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Aru ma ei saa. Millepärast ometi inimesed panevad Intelit ikka oma portfelli? Kõik näidisportfellid, mis siin toodud on, sisaldavad seda. Kui veidi technewsiga kursis olla, siis ma ei usu, et Intel jääks portfelli. Hetkel on AMD Intelist üle nii high-end kui price-to-own protsessorite poolest, nii kiiruses kui hinnas, lisaks on Intelil veel tootmisraskused (1.13 GHz protsessorid kutsuti tehasesse tagasi, sest nad ei kuumenesid üle ja hakkasid vigu tegema, kiiremaid protsessoreid ei suudeta toota sellises koguses, mida turg tahab). Arvutite tootjad on hakanud sellepärast eelistama oma tipparvutites AMD Thunderbird protsessorit. Vähenenud nõudlus Euroopas, mis Inteli poolt toodi põhjuseks kasumiprognoosi vähendamisele, näitabki, et Intel hakkab loovutama oma positsioone AMD -le.
    Et vaigistada arvatavasti tulevad protestilainet minu sõnade vastu Inteli silmaklappidega inimestelt, siis ütlen, et jah, ma tean selliseid asju, et AMD on Inteliga võrreldes kääbus, AMD protsessoritele pole veel väga head chipseti ja emaplaadid on kallimad võreldes Inteli omadega. Aga need puudused on kõik kadumas IMHO.
  • Ja sain veelgi oma väidetele tõestust: Pentium 4 hilineb, algselt lubatud 30. oktoobrist pole enam juttu. Artikkel ise on siin
    Ja sry, et uue threadi alustasin, ei pannud tähele, et allpool on üks samasugune olemas.
  • Oskab keegi midagi öelda ICGX kohta head või halba?
  • ICGX: selle aktsia kohta näikse viimasel ajal LIIGA palju halba räägitavat. Hindaks, et tegemist on riskantse investeeringuga.
    Samas avaldab muljelt Cash per share = 10.79$, samal ajal kui aktsia ise on hetkel 7/16 peal.
  • Mina arvan siiski, et Intelit on veel veidi vara maha kanda. Olen täiesti nõus, et väga tõneäoliselt kaotab Intel osa turust uutele tulijatele, kuid samas on nende uute hulgast püsimajääjate väljanoppimine IMHO veidi riskantsem kui mängida Inteli kohanemisvõimele. Cyrixist oodati kah alguses Inteli tapjat, aga näe elu läks natuke teisiti.

    Minu jaoks on firma igakuise 7 miljardi dollarise revenue-ga veel vägagi alive and kicking :).
  • Ei ole küll investeerimisguru, aga olen üpris kindel, et praegu tasub investeerida intelisse.
    Praegu on aktsia madalseisus, tasub intelil mõni
    uus edukas toode turule tuua, kui aktsia hind tõuseb mägatavalt.
    Aga kindel ei ole siin maamunal midagi :)
  • Veel yks asi, mis räägib Inteli kasuks vs AMD on see, et Intelil praktiliselt pole pikaajalist võlga - D/E on ca 0.02 vs AMD 0.61.

    Aga tõsi ta on, et AMD konkureerib seni edukalt - müügikasv on waaaay suurem kui Intelil. Mille arvelt? Eks ikka marginaali arvelt, Intelil 2Q opmargin 29%, AMD-l 21%.

    Arvestades käimasolevat hinnasõda, siis tundub, et Inteli positsioon on "pisut" tugevam selle finantseerimiseks. Samuti on praegune aeg suhteliselt soodne võimalike ülevõtmiste korraldamiseks - raha Intelil selleks jagub,AMD-l mitte.

    PS Tuleb tunnistada, et isegi vahetasin oma koduse celeroni amd k7 vastu just äsja. oli ikka oluliselt odavam kui pIII.


  • ardoh kahtlused threadi alguses on tegelikult hea näide sellest, kuidas arutleb moodne investor - amd kasvab kiiresti, müüb odavalt, järelikult on parem kui intel, mis lihtsalt teenib raha.

    Mingi piirini see ilmselt ongi nii, kuid praeguses ebakindlas olukorras võiks INTC olla pisut kindlam bet kui AMD. Just eelpoolnimetatud põhjustel.
  • jn.-i ja Luuseri arutlus ICGX-ist kaldub teemast kõrvale, küll aga tasub vaadata, mida arvasid brokerid 2kuud tagasi (enamus siis: strong buy, hetkel: strong sell). Tase oli siis +3500% praegusest. Komöödia!

    29.09.2000 uudis on aga palsam hingele:
    ENGLEWOOD, Colo.--(BUSINESS WIRE)--Sept. 29, 2000--ICG Communications, Inc., which previously expressed concern about potential defaults under its $200 million senior secured credit facility arising out its revised business plan, announced today that it has reached agreement with its senior lenders to waive all such potential defaults for a period of 60 days commencing September 30, 2000.

    ``This is a significant step toward stabilizing the Company,'' said Randall Curran, chief executive officer of the company. ``With the cooperation of our bank group, the Company has a breathing space in which to critically assess the situation, reassure our customers, vendors and employees, and address our issues in an orderly fashion.''


    Arvan, et 06.10.2000 tase 1,2...1,5 reaalne!
  • Pooljuhtide tehased töötavad täie koormusega. Ei saa vist teisiti olla, kui räägitakse kroonilisest komponentidepuudusest. Uue tehase püstipanek on mitmeaastane ja miljardeid maksev projekt. Oletame, et AMD rabab Intelilt olulise turuosa. Kust need protsessorid siis tulema hakkavad? Kas AMD outsoorsib oma protsessorite tootmise Intelile?
  • Matrox ja teised, nõustun, va üks erand ülevõtmise kohta. Keda on üldse praegu üle võtta? Minu arvates pole midagi üle võtta, võibolla ainult chipsetide tootjad .. kuid Intel toodab nagunii endale ise chipsette, ka AMD 'l on see plaanis. Seega ka see jääb ära. Ja hinnasõda .. see käib juba, täie hooga ja mitte pole märgata, et Intel selles väga edukas oleks, üsna vastupidi.
    Ega ma ei tahtnudki öelda, et Intel surnud on. Ei ole, kaugeltki mitte, kuna AMD jms lihtsalt ei suudaks toota sellisel võimsusel, nagu Intel hetkel. Aga arvata on, et Inteli kasumimarginaalid saavad ka edaspidi langevaid prognoose tiheneva konkurentsi tõttu ja muudab INTC odavamaks börsil. Ja milleks siis Intelit osta?

    Ja taas kehv uudis Inteli poolt, Timna protsessorite arendus on peatatud ...
  • Võtsin INTC Call positsiooni kell 13:32
    INTC oli siis 41 1/4
    Mida arvate?

  • see on siis nagu 6igus osta 1000 INTC?
  • Jah, kuid ma ei kasuta seda õigust kunagi.
    Olen seotud vaid selle kaudu et minu optsiooni hind sõltub INTC hinnast (ja veel muudest teguritest).

  • Ma küll ei julgeks ühtegi pikka positsiooni USA-s praegu võtta. Meeleolu on liiga ettevaatlik ja fundamentaalnäitajad ilmselgelt nõrgenevad.
  • US:

    Kas lühikest positsiooni julgeksid võtta?
  • wait and see

    vahepealne äramüük oli oodatust tugevam
    ikka mõned tundsid koledat hirmu
    aga muidu läheb esialgu plaanipäraselt

    Loodan ikka et tõus kestab ka homme.
    Muidu ei oleks võtnud üldse.
  • Sander,kuidas nende optsioonide likviidsusega on?
    Mõtlen ikka neid Intelist väiksemaid.
  • Mis mõttes Intelist väiksemad?
    Teiste väiksemate aktsiate (vähema populaarsemate)optsioone pead silmas või?

  • Jah, kapitalisatsioonilt või börsikäibelt väiksemate aktsiate optsioone.
  • NASDAQil peaks sellelt tasemelt ees olema veel
    mõni 200 punktine kukkumispäev,seejärel
    võib turg natuke kosuda.Iseasi kas tuleb juba tavakssaanud aastalõpuralli.Kasumid vähenevad-
    indeksid kahanevad.
  • Kui optsiooni avatud lepingute arv ja käive on väike, siis hoian eemale.
    Muidu võib juhtuda, et ainuke kellega kaupled on MM. Ja MM teeb sulle ikka ära.
  • SPETS
    Sina ka....
    kuhu küll kõik pullid jäänud on?

    Halvad uudised on ju ühed ja samad.
    PC ja Semide kohta on ühte ja sama infot korduvalt välja käidud.
    Ja kuigi DELL ning mõned veel selle toimel ikkagi langesid, siis paljud enam ei reageerinud.
    Kui on juba tugevalt langenud siis on halb juba hinna sees. Ega siis paljud firmad nüüd järsku niipalju halvemad ei ole kui kuu aega tagasi.
    Ja vaadetes Nasdaq ja Nasd 100 ning SP500 liikumist tegin mina küll järelduse et äramüük hakkab raugema.

    Hirm et langeb veel - see hoiab praegu paljusid haardes. Mitte aga väärtushinnangud.

    Aga nagu ikka võin eksida ja ei saa kunagi päris kindel olla mis edasi juhtub.
  • to: Sander

    Hey, what about that INTC call?
    (tunnen muret)
    Endal on ka day negative, et mõnitamisena ei tunduks.
  • Üsna kole-kole pilt. Kui NAZ läbi 3325 taseme ka tuleb (1998/2000) toetustase, siis ... Siis on juba 3200 järgimine.

    minu värske fuel-cell portfolio on täna -10%. Kõigile vist halb päev.
  • Hästi lõbus - Bloombergis lasti kaks analüütikut karvupidi kokku. Üks üsna pull ja üks üsna karu. Asi läks päris teravaks ja pandi laksti reklaam peale :)

    Pull (Scott Bleimer) väitis, et praegu on vaid "re-valution of valuation" ja langus on olnud kõva ning peaks otsa saama.

    Karu (Michael Norman) väitis, et see vaid algus ja S&P 500 keskmine P/E 34 on endiselt liiga kõrge. Rääkimata Nasdaqi tasemest üle 100.

    Karu väitis veel, et Euro taha pugemine on jama, US ettevõtted pole nii palju seotud Euroopaga. Majanduskasv lihtsalt aeglustumas.
  • Halb päev vist kõigil ???

    Täna hetkel portfell shortide najal 7% üles kihutanud. Seda tänu kõhutundele eile, et täna tuleb allapoole päev.
  • Hei Fit
    Suured tänud heade sõnade eest.
    Karmi daytraderi suust on natuke ootamatu seda kuulda. Aga tegelikult on mul tõesti hea meel.

    Metsas karud mõllavad.
    Väikseid ja suuri loomi suurel hulgal hukka saanud.
    Ytlesin neile küll et nii ei ole ilus.
    Aga või nad siis mänguhoos sind kuulavad.

    Liiga vara läksin pulli tegema.
    Spets,pulli saab küll. Aga naljad on jõhkrad.

    INTC on aga üllatavalt hästi käitunud kui vaadata mis ümberringi toimub.
    Õnnestus osa positsiooni sulgeda väikese plussiga.
    Ja altpoolt võtsin juurde. Paras keemia aga positsiooni seis on tänu sellele talutav.
    Olen nüüd juba nagu daytrader - sulgen ja võtan juurde päeva sees. Aga mulle ei meeldi lasta ennast karude poolt lõhki kiskuda.

    Kardan et paljude seis on hullem kui minul. Seega loodan et karud aetakse ära ja kõigi seis paraneb.
  • Kuidagi palju paistab olevat pulli tegijaid. Kas poleks mõtekas olla pull-karu vastavalt hetke olukorrale
  • Kalleko
    Sul täitsa õigus.
    Kahju ainult et vahel panen vale maski ette.
    Sina vist ei eksi kunagi...

  • Karud söövad pulle praegu hommikuks, lõunaks ja ka õhtuooteks.

    Nasdaq pani 3320 ka läbi. Järgmine toetustase 3200 ja siis 2900.
  • Kalleko
    tegelikult olid paljud pulli tegemise suhtes umbusklikud.
    Mina vist olin üks väheseid kes arvas et karud
    hakkavad ühele poole saama (selleks korraks). Aga näe möllavad edasi.
    Kui oled plussis siis on hea.
    Au ja kiitus.

    Mulle tegelikult tuleb meelde et näiteks Graafik juba ammu ammmu tegi vihjeid MSFT ja nii edasi...
    Paljuski oli Sul Graafik õigus.
  • Kuram, mida rohkem karud pulle tümitavad, seda tugevamaks nad muutuvad. Aja jooksul kaotavad pullid kvantiteedis ja tasahilju hiilivad rebased mängu, kes ihkavad kvaliteeti. Kvantiteet tuleb kvaliteedi arvelt. Seega, mida rohkem tükeldatud ja lömitatud pulle, seda rohkem rebaseid!
    Karud, jätke rahu...
  • kole lugu ,varsti on põhi käes,kasvõi ajutine
  • jn.
    mis juhtus CNCT-ga, millest selline lama ?
  • lihtsalt küsisn SPETSI käest kas ta ostis sest talle meeldivad suured kukkumised.ise ostsin EDS-I 45-pealt tundub turvalisem.
  • kukkumisel ja kukkumiselon suur vahe.
  • kas tegutsed enam-vähem kindlate aktsiatega?
  • aktsiad korduvad,kindlat gruppi pole,mis kukub
    seda ostan-peaasi,et graafik sobib.
  • Mida sa pead silmas graafiku sobimise all?
  • To SPETS:

    Kuidas sa eristad siis kukkumist ja kukkumist. Nii palju kui mina olen vaadanud, ei ole kindlat tendentsi, mis liiki negatiivse toimega uudise järel paremini põrkab.
    Või pead sa silmas seda, milline on aktsia varasem trend (a la pidev aeglane langus on kindel surm).
  • Spets, mille järgi Sa 17:14 põhja ära arvasid, kas nägid level II ordereid?
  • INTC l oli toetuspind 38 peal ,sellest ta
    läbi ei läinud ja turgoli piisavalt kukkunud,
    et väiksem või suurem põrge teha.
  • 38 hoiab päris hästi,sellegi poolest tahaks
    35 näha.
    INTC paneb niutsuma.
  • Ära nõiu ära, 35 taset mina küll näha ei taha.
    Eile tegin veel ühe manöövri -sulgesin osa positsiooni imepisikese plussiga ja võtsin jälle altpoolt juurde.
    Täna aga kiskusid ALTR ja XLNX kogu Semide sektori nii alla et optsioonide ostjad muutusid väga väga ettevaatlikuks. Ja seetõttu midagi mõistlikult sulgeda ei saanud.
    Kui INTC lähema 2-3 päeva jooksul tõuseb üle 40.5 siis saan kogu selle tehinguga veel plussi.
    Aga ega see mingi hea tehing küll ei ole.
    Oma viga, päevade trend oli langev, sektor ka.
    Aga ikka uskusin tõusu. Loll mis muud.

    Hetkel paistab et järjekorde verevalamine on läbi.
    Ja INTC võiks nüüd väheke tõusta.
    Aga Sul Spets oli ju võimalusi küll (ilma 35 peale langemiseta).
    INTC oli eile ja täna teatud vahemikus.
    Lühiajaliselt tehti mitu korda 38 3/8 (või 38 5/16) ja kuni 38 3/4 (ka 38 13/16). See annab ju +1%

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon