Investeerimiskriteeriumid - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Investeerimiskriteeriumid

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Viimasel ajal olen palju kuulnud järgmistest soovitustest enne investeeringu tegemist:

    • Tutvu ettevõtte ja selle toodanguga
    • Uuri tema suundumist / eripära
    • Jälgi ettevõttega seotud sektori trende
    • veel 999 analoogset soovitust...

    Pole neid soovitusi jälginud, kuna analüütikuna esiteks tean kui hästi on kõik manipuleeritav ja teiseks pole piisavalt aega infotulvas orienteerumiseks.
    Ise olen järginud hoopis selliseid näitajaid:

    • PE reaalajas alla 15
    • Turuväärtus reaalajas üle 500M
    • Investeeringud "kõikuvatesse" sektoritesse
    • Osta vähemalt peale -5% langust ja müü -2% või +5% pealt.
    • Ask/Bid spread <2%.

    Ja tulemused: AMD-ga olen totaalselt metsas, aga ikkagi ei saa seda ostmata jätta.
    ISSI (erand turuväärtuse mahus) - päästerõngas, ERICY - hetkel hea positisooniga,
    AVNT - küsimärk, 30.10 avaldab tulemused. Kokkuvõttes olen siiski mõningases miinuses.

    Muidugi võiks teha ka virtuaalset treeningut, kuid siis on minu käitumismall hoopis teine.

  • to madagaskar: see lõhnab juba kergelt daytradingu järgi. Ja kui ettevõtte eripäraga üldse ei tutvu, siis seda riskantsem.

    Ja mainisid, et osta "vähemalt peale 5% langust". Võtame näiteks eile 25% kukkunud JDSU. Minu arvates toimus pidevalt investorite poolt põhja ennustamine, pidevalt siseneti ja loodeti põrget. Mis jäigi vaid unistuseks.
  • Daytradingu mekk on asjal küll küljes. Kuid siiski on sellise tehnoloogia korral päeva-paarine kauplemispausi võimalus. Mis puutub JDSU kukkumisse, siis 5% langusele järgnes 2% langus, mis minu järgi tähendas müüki ja veel 5% langust, mis tähendas taas ostu:-)
    Võib-olla jäi veel lisamata, et eelistan aktsiaid, millega olen varem tegelenud. Ja muidugi on mul PE suhtes alumine piir - 5.0. Kahjumiga ettevõtteid ma eriti hea pilguga ei vaata.

    Muidugi võib veel disputeerida, millised on hea õnne sektorid. Selle koha pealt on ehk sõna sekka öelda Arthur D Little tegelastel.
  • Madagaskar, vaata parem PEG suhtarvu, see seob P/E kasumikasvuga ja näitab minu arvates rohkem kui P/E.
  • To Madagaskar:
    Üldjuhul olen soovitustega nõus v.a." osta peale 5% kukkumist". Kõrgelt kukkudes põrutatakse tihti esimesest põrandast läbi ja peatutakse alles keldris.Osta kannataks siis kui keldri põrandast ollakse enam-vähem välja ronitud.Vt INTC, DEll, AAPL,EK jne. ,jne.
  • beast: tõsi ta on, selle PEG kohta tehti siin ka mujal juttu. Aga kui olla Stockpointi või Yahoo kasutaja, siis see PEG jääb saladuseks ning peab hakkama ise arvutama. Kui erinevate aktsianimekirjade vahel sõeluda, on arvutamine üsna tüütu tegevus.

    arvop: tundub, et seda >5% langust tuleb pisut modifitseerida. Kas turupõhi saabub siis kui >7% langusele järgneb ~2% tõus?
  • madagaskar:
    tihtipeale see on tõesti nii, aga tänasel närvilisel turul ei julgeks seda küll väita. Soovitusi ma selles suhtes kellelegi ei jagaks.
  • Eespool mainitud kriteeriumid võimaldasid täna kauplemisvaba päeva võtta, ajakulu oli vajalik üksnes jälgimise tarvis.
    Seisud aktsia kohta:
    • ERICY +0.93
    • AVNT +0.12
    • AMD -0.69

  • Kas keegi teab kuidas saaks oma positsioonid reaalajas korraga nätavaks muuta ?
    Millised oleks parimad kohad värskemate uudiste jaoks ?
  • to kevin: tee endale reaalajas liikuv portfell. Selleks sobib www.stocktalklive.com või www.siliconinvestor.com. Mõlemad eeldavad registreerimist, mis on tasuta.

    Uudised? Nende puhul parim väga suhteline, ise arvan et www.briefing.com, kuid see pole kõik tasuta.
  • to beast:tänan.
    Kuna ei oma erilist kogemust,sooviks konsultatsiooni.Olen sooritanud esimesed
    tehingud nende seas üks suur viga, esimesel
    päeval.Sellega on arusaamatu, kas sulgeda või
    mitte.
  • to kevin: Soovitusi kellegile väga keeruline anda. Kuid minu arvates ei tohiks vähese kogemuse puhul minna kohe suurt kala püüda. Loomulikult aktsiaturud on volatiilsed ja tundub et nende kõikumiste pealt on kerge teenida. Kahjuks namasti lõpetatakse suurte kaotustega, kuid igaüks peab oma vitsad ise saama.

    Seega ma ei soovitaks kaubelda palju kõikuvate väikeste aktsiatega, vaid valida suuremad ja kindlamad ettevõtted ning mitte investeerida väga lühiajaliselt.
  • to kevin: Mina olen kasutanud sellist tasuta programmi nagu Medved Quote Trackerit. Tema puhul saab endale portfelli luua ja seda jälgida. Kursiinfot saab tema abil mitmest kohast. Ise olen ennast money.net'i kasutajaks registreerinud ja saan sealt liikumisi reaalajas. MQT-s saab ka teatud alarme sättida ning mingid uudised jooksevad kah sinna. MQT tasub proovimist.
to beast & arvop: ikkagi võiks tegeleda soovituste jagamisega investeeringute planeerimiseks. Siis saaks siin pika nimekirja kätte. Praegu on list selline:

  • PE reaalajas 5-15
  • Turuväärtus reaalajas üle 500M
  • Investeeringud "kõikuvatesse" sektoritesse
  • Osta peale >7% langusele järgnevat korrektsiooni ~2%
  • Ask/Bid spread <2%
  • Diversifitseeri aktsiad erinevatesse sektoritesse
  • Loe ettevõtte viimaseid pressiteateid

Beast, kuidas selle PEG targetiga jääb?
  • to madagaskar: Üheseid või "õigeid" investeerimiskriteeriumeid ei ole minu arvates võimalik välja tuua. Igaüks peab endale ikka omad valima.

    PEG. Hästi laialt võttes on ettevõte soodsa hinnatasemega kui PEG on madalam 1-st. Ja ka Yahoo! pakub PEGi, selleni jõuad klikkides Research.
  • madagaskar:"kõikuvatest" -
    tasub jälgida losers ja gainers %top-e, suurem osa nendest on lühiajaliselt väga riskantsed. Võib muidugi teenida korraga hunniku pappi, aga võib ka jääda mingi müstilise firma igaveseks investoriks.
  • To all.
    Kuni nov. keskpaigani on vist tehnoloogia poole pealt "õigeid" otsuseid raske vastu võtta.
    Big problem - earnings!
    Piisab ainult kellegi väiksemastki vihjest ,et kasv kasvõi vähegi kahtluse alla seatakse või see välja öeldakse ,kui kogu sektor on all.
    Näit. CMTN, NSM, NT jne. Eile AMAT (maybe -9%)
    Järge võib kindlasti oodata.
    Mis juhtub, kui kahtluse alla seatakse CSCO (earn 9 nov).
  • Kes oskab midagi rääkida Ameerika sõjatööstusest (miinid,mürsud,stringerid,tankid)? Võib-olla see sektor ei ole nii sõltuv INTC & Co kasumihoiatustest.
  • to arvop: see sõjatööstus pakkus ka mulle pisut huvi. Jäin aga hätta selle ettevõtete/sektori otsingul. Äkki annad mõned vihjed, kust nt. Smith&Wessoni, Glocki, TAAS'i ja muu sellise (rääkimata rootslastest) üles leiab.
  • ehh,siin on jälle hea võimalus õiendada.:-)

    Hakkame siis otsast peale.Enne igasuguseid "Investeerimiskriteeriume" tuleks valida strateegia.Algatuseks pakun välja kõige igavama,väga konservatiivse.Sobib inimesele,kes aktsiaturust suurt midagi ei tea ega tahagi teada,on kas tänu kokkuhoidlikule elulaadile või päritud pärandusele paraja varanduse omanik.Samas oleks tal ikkagi küllaldaselt enesekindlust,soovi valedes otsustes süüdistada vaid ise-end,mitte usaldatud kuid äpardist maaklerit...või fondihaldurut või mis-iganes.

    nii.sellise strateegia puhul tuleks kõigepealt investeeritav summa jagada osadeks.Ütleme 12, 24,36,48 jne.Iga osa-summa eest tuleks osta iga kuu kindlal kuupäeval nn.blue ship ehk turu indexi aktsiaid või siis vastava fondi osakuid...kuni raha otsas on.Pärast 15-25-35-... aastat tuleks siis kõike korrata vastupidiselt ning pidada loodetavasti muretut vanaduspõlve.

    Vabandust igava jutu pärast,aga tegemist oli ka igava strateegiaga.
    :-)

    Ahh jaa,väga madal PE tähendab,et mitte keegi ei usu ettevõtte tulevikku.Seetõttu peaks üks konservatiivne investor käima kaares ringi kõigest,
    mis on "PE reaalajas alla 15".
  • teremere,

    loomulikult ei pidanud sa silmas eesti turgu kui käisid pe 15 numbri välja...

    ja veel

    kas sinu investeerimisstrateegiat ei nimetata inglise keeles dollar cost averaging strateegiaks?
  • ...pole ammu näinud:-)

    "PE 15 numbrit" ei käinud mina välja vaid Madagaskar,seal üleval.Kui nüüd eesti turul peaksid nood PE-d sinna kanti jääma,eks seegi näita inimeste-investorite suhtumist samamoodi kui igalpool mujal.Samuti ei kipu sellisesse kohta ükski neist "konservatiivsetest" tegelastest.Nii et kui lühidalt vastata,siis loomulikult pidasin...

    Investeerimis-strateegia,millest ees pool rääkisin,pole minu oma.No nii igav inimene ma kaa ei ole.:-)Sai niisama veits targutatud Madagaskari "investeerimiskriteeriumi" üle.
  • Irisemise positiivseks jooneks on tema loksutav toime ja pöörata asju muutumise suunas.

    teremere comment on teretulnud nähtus.
    Ülaltoodud investeerimiskriteeriumid on tegelikult vaid kitsaks teejuhiks persoonile, kes tahab kindlasti aktsiatega tegeleda, aga ei taha väga suure suuga ette võtta.

    teremere, äkki viskad oma nägemuse investeerimisstrateegiatest--kriteeriumidest? Ja muidugi ka selle, et kas tulemus jääb sinna 5% õnnestujate sisse (kasumitootjad - vt. siit). Minu oma kahjuks ei ole seni jäänud.
  • Daytraderi investeerimiskriteeriumid on väga lihtsad:

    otsi volüümi ja volatiilsust.

    NB! Mõlemad tingimused peavad olema täidetud
  • Heisenbergil on tuline õigus. Kõik need 5%, 2%, P/E 15 jne on bullshit. Ńagu siin ise ka tunnistatakse, sellised asjad ei kipu kasumit tooma. Tuleb vaadata konkreetset aktsiat sektorit ja turu olukorda igal päeval eraldi. Ja ikka võib totaalselt põõsasse panna :)
  • see läheb nyyd natuke kyll kõrvale täpselt kriteeriumitest aga üks võimalus spekulatiivsel investoril on vaadata kõiksugu turu meelestatust iseloomustavaid indikaatoreid, milleks on ka VIX (volatiilsus indeks CBOE-l). VIX mõõdab put, call aktiivsust ning selle järgi võib tõlgendada kas turg on bullish või bearish. Kuna kukkumised on alati järsemad siis iseloomustab kõrge VIX pessimismi. Kui VIX on 18-22, seda rohkem on call optsioone ostetud ning turul on ektreemne optimism, ning turg võib iga hetk põõrduda negatiivseks. KUI VIX on 25-35 siis domineerib ektreemne pessimism, ning turg võib pöörata positiivseks. Nende teooria on selles et tavalises ehk normaalses olukorras vihkab turg ektreensust ning seetõttu pöördub turg alati tagasi vastassuunda juhul kui on liiga kauagele yhes suunas liikunud. Olgu mainitud et mõned päevad tagasi istus VIX üle 30, hetkel vist kuskil 25-27 kandis, seega tundub et optimism jätkub veel täna:::
  • to fix: daytrader a la SPETS suudab korraga jälgida kuni 10 aktsiat. Investeerimiskriteeriumid võimaldavad arvutil eeltöö ära teha ja silmamuna suuremana hoida.

    See lõhnab sellise investeerimisroboti järele, millest on ka enne juttu olnud. Selline roboti või konsooli hakatis aitab oluliselt kauplemise juures. Kuid sellisel juhul tuleb arvutile selgeks teha, mis need kriteeriumid siis ikka on!

    Vahemärkusena olgu mainitud, et arvuti oskab jõle hästi malet mängida. Miks siis ka mitte tradingut?

  • LOL.
    Arvad, et see investeerimisrobot on mingi uus asi?
    Selliseid progesid mis kindla kriteeriumi järgi aktsiaid selekteerivad, on tuhandeid. Ja Spets hoiab ka kindlasti pilgu peal suuremal hulgal aktsiatel, ta ilmselt mõtles, et kuni kümnes on ta korraga sees.
  • Täpsustuseks: mina pidasin ennem silmas, et religioosne nende % ja P/E kriteeriumite järgimine ei too edu. Aga et mingite kriteeriumite põhjal valida välja treidimiseks või investeerimiseks sobivaid aktsiaid, jumal küll, sellega tegelevad ju absoluutselt kõik.
  • Siis oleks ju aeg oma soovitustega lagedale tulla.
  • Madagaskar,
    No ma irisen ja targutan siis veel...:-)
    (Vanad-kalad,ärge nähke vaeva alljärgnevasse aabitsa-juttu süvenemisega)

    Esiteks,pean ma igasuguste KONKREETSETE soovituste(va. kõige konservatiivsemad) jagamist väga vastutus-tundetuks tegevuseks.Miks?Selle päras,et inimesed on erinevad.Mis sobib ühele,võib teise hukatusse saata.Mis aga kindlalt hukatusse viib, on strateegia puudumine või enesele valitud strateegia lõtv järgimine.Kõikide strateegiate kriteeriumiks nr.1 on seega enese-distsipliin!

    Nõnda.Enne konkreetse strateegia valimist tuleks enesele selgeks teha,millise inimesega on "mina" puhul tegemist.Edasi on valida strateegiaid konservatiivstest spekulatiivseteni.(millest on kirjutatud pakse raamatuid ning kõige selle refereerimine oleks...su elu liiga lihtsaks tegemine)Spekulatiivsete strateegiate ainsaks soovituseks saab olla"kids,dont try to do it on your own at home!"kui aga tahtmine on suur siis esiteks, ÕPPIGE KAOTAMA! Kui ikka strateegia kriteeriumis on kirjas:Maksimaalne lubatud kahjum on 10-15-20-25 %,tuleb kahjum realiseerida ja kogu lugu.Järgmine strateegia kriteerium,kasum tuleb realiseerida 5-10-20-25-30....% juures, on teiseks raskeks õppe-ülesandeks.Samas ei tasuks siin unustada ostu-müügi üldistavat kriteeriumi:"kahjumid realiseerida kiiresti,kasumid aeglaselt." Edasi on kõik väga "lihtne".Tuleb kasumid hoida suuremad kui kahjumid.

    Õiendama pani mind esmalt sinu,Madakaskari arusaam.Räägid ja alustad enese investeeringuid aktsiate ostmise kriteeriumidest,milleni mina siin ja praegu veel ei jõudnudki.

    PS:luban ka edaspidi iriseda kui midagi väga imelikku nägema peaks.Nagu nt. ühed noored vahtisid kord ecn bookidega tõtt ning kurtsid et level 2-he quote pole saadaval.Pealegi ei näitavat too book parimaid bide ja aske ehk level 1-he quote.No nüüd siis need kriteeriumid.Ennist veel too link,mis sa,Madagaskar mulle jätsid.Sealt võid lugeda lisa-nägemusi-õiendamisi "kriteeriumidest".
    olge terved:-)
  • Mul on miskipärast sihuke tunne, et meil vanu kalasid polegi :)

    Ma lähtun pigem konkreetsuse printsiibist, kuna vihjamisi (ja seega hämar) jutt ei vii kuhugi.

    Konkreetse kriteeriumiga saab ka asju konkreetselt ajada. Enesedistsipliini parim suunaja on arvutiprogrammi kasutamine! Ise oleme nii või teisiti lohakad.
    Ma ei tea, kas see on tingitud minu lohakast suhtumisest, aga tundub, et see minu aktsate värk on ikkagi plussis :)
  • Nohh,sinuga saab siis veel targutada:-)

    ...."meil vanu kalasid polegi"

    No jahh,vana-kala tähendavat ju tegelast,kes vähemalt kaks,või oli see koguni kolm,majanduskriisi üle on elanud.Õnneks on "meil siin" sääraseid tegelasi jalaga segada.Kõrval toas on vend,kes kogu oma vaevaga kogutud varanduse Londoni börsile 1987 jättis ja nüüd jälle ilusasti jalul on.

    ja nüüd vabandan tolle eelneva hämara jutu eest.
    :-)

    "...Enesedistsipliini parim suunaja on arvutiprogrammi kasutamine!"

    Vale,sest palja enesedistsipliiniga pole turul midagi peale hakata.Üks tark tegelane jagas kord eduka treidimise kolmeks osaks.
    1.teooria
    2.teadus
    3.kunst
    Esimesega saaks arvuti-programm hakkama,nagu trikid selgeks õppinud kutsu sulle visatud pulgagi tagasi tooks.Teise punkti juures läheb raskemaks,sest vajalik on iseseisev informatsiooni seostamine ehk mõtlemine.Kolmanda osas võid tubli sõbra arvuti aga kahjuks ära unustada.


    ..."aga tundub, et see minu aktsate värk on ikkagi plussis :) "

    Tunnetega pole turul midagi peale hakata ja aktsiavärk on plussis-miinuses vaid peale iga suletud tehingut.

    have fun:-)




  • Kaldun küll teemast kõrvale aga mis paneb küll imestama,et üks aktsia liigub äärmusest äärmusesse MPN-A tõusis 8788,89% .
  • Tere jälle!
    jn.: MPN-A tõusis MPN-C tasemele.

    Vat siis peaks see vanade kalade asi niimoodi selge olema, et mitte midagi selget siin ilmas pole :)
    Olen oma investmentsidega plussis peale vanade closing'ut ja uute opening'ut.


    Veel toredam on see,et viimase 2 nädala jooksul on asja ette läinud strateegia osta üles alusetult kukkunud (selle määramiseks katsun hankida võimalikult rohkem negatiivseid näitajaid ja siis otsustan, kas asi on proovimist väärt) aktsiad, ning oodata ära nende ülemine level.
      Positiivsed näited:
    • ISSI
    • ERICY
    • COHR

    On veel ettevõtted, mis peale ostu end liigutanud pole: AVNT, PSEM ja täna AOC.
    Viimase kahe suhtes olen positiivselt meelestatud, siis AVNT näikse praht olevat.
    Kahjuks on see jutt täiesti hämar ja ei seostu kuidagi kõrgemal toodud kriteeriumidega (erandiks on hajutamine ja languse otsing), ammugi siis arvutiprogrammi kirjutamisega.
  • Ehh Madagaskar,
    no nüüd sa muutusid küll väga igavaks vestlus partneriks,ei ole enam vaielda ega targutada mitte millegi üle...;-)
  • Aeg Investeerimiskriteeriume värskendada:
    • PE reaalajas 5-40
    • Turuväärtus reaalajas üle 500M
    • Osta peale >7% langust
    • Ask/Bid spread <2%
    • Diversifitseeri aktsiad erinevatesse sektoritesse
    • Ask/Bid spread <2%
    • Katsu hankida maksimaalne negatiivsete hinnangute hulk ettevõtte kohta

    Kui See viimane on nüüd mõistlikkuse piirides ja teised tingimused ilusti täidetud, siis BUY.

    Negatiivsete signaalide hulka kuuluvad kõiksugu PEG-id, VIX-id, volüümid, volatiilsused ning Fit'i LOL-id.

    teremere rõõmustuseks ka vanadest kaladest pisut - kas Su kõrvaltoa kalamees ei tahaks siin (e.k.) sõna võtta ?:)

  • Kas investeerimiskriteeriumid peavad olema tingimata kvantitatiivsed suurused. Kuidas kvalitatiivseid arvestada, kui üldse. Daytradingus ja lühiajalisel tegutsemisel vist ei ole mõtet, aga siiski. On sellel investeerimiskriteeriumide seas kohta?
  • Odavatesse aktsiatesse investeerimisel peab nüüd kindlasti arvestama teenustasu suurust. Näiteks 2000 aktsia a' 2usd tehingu pealt on teenustasu 2000 krooni ehk umb.2,7%. Sama raha eest 100 a'40 usd tuleb välja käia KÜMME KORDA VÄHEM- 199 EEK, ehk 0,27%. Olen juba ise maksnud 800 EEK-i 4200 usd tehingu pealt.Natuke palju.
  • MPN-A Monongahela Power
    Parent: Allegheny Energy, Inc.

    arvop: patt on kellelegi soovitada mingeid kriteeriumeid. Mina olen paar sissekannet eespool toodud kriteeriumidega hakkama saanud ka 5000 EEK summade kasumisse vedamisega hoolimata teenustasudest.

  • Oled kaks korda kasutanud väjendeid P/E reaalajas ja turuväärtus reaalajas. Raske aru saada selle "reaalaja" mõttest antud kontekstis.
  • PE numbreid on sadu
    Stockpoint pakub PSEM PE-ks ühes kohas 35.3 ja teises 31.0. Eri variatsioone vt. ka siit.

    PSEM (Chi-Ming Hui Chmn./Pres./CEO, Chi-Hung Hui Ph.D. VP/CTO!)
    Näiteline20min delayReaalajas
    Turuhind23.224.00
    PE AVG(last 4 Qs)33.8535.02
    1Q (Latest)4Q (30.06.00)3Q (31.03.00)2Q (31.12.99)1Q (30.09.99)
    Kasum6 036 000.005 220 000.003 251 000.002 617 000.002 172 000.00
    Kasum/aktsia0.220.380.280.240.20
    Aktsiaid27 436 364.0013 736 842.0011 610 714.0010 904 167.0010 860 000.00
    Arvestades splitti27 436 364.0027 473 684.0023 221 428.0021 808 334.0021 720 000.00

    teremere: kuule, leidsin minusuguse jaoks ühe asja! Seal on toodud põgus tähelepanek kalastamise kohta.

  • minu rõõmuks oled sa,Madakaskar vahepeal ära teeniunud üle kurgi saamise:-)

    PE-de erinevused tulevad analüütikute erinevatest kasumi ootustest.Tavaliselt on PE-d ettevaatavd suhtarvud.Näiteks ettevõte,kes on viimasel viiel aastal oma kasumit 10 korda kasvatanud ja mingit slow-downi pole märgata,on oma 50-nese PE-ga igatahes ahvatlevam suutäis kui mõni GSTRF-i taoline spekulatiivne junk.

    Kui sa veel peaksid julgema,millegi sellisega,a la "PE reaalajas 5-40"..."investeerimiskriteeriumina" esitada,saad juba malakaga ja mitte ainult üle kurgi.:-)

    Selle asja asemel,(mis sa seal endale leidsid) soovitan läbi astuda mõnest laste-raamatute poest ning valida sarja "Muinasjutte maalt ja merelt" hulgast mõni huvitavam teos.Kindlasti tunduks kuldkalakese lugu palju tõsiseltvõetavam kui "Stock Surfers have enjoyed weeks of 100% winning trades and when that has not been the case they have incurred minimal losses."

    Kas sa Madagaskar,oled kunagi autoga teele jäänud?Sellepärast,et bensiin sai otsa.NB!tegemist on kalameeste konksu-küsimusega.:-)

    Ah jaa,kõrvaltoa kalamees saadab tervisi ning lisab:"hi guys and gals,DAY TRADING AND STOCK TRADING involves high risks and YOU can LOSE a lot of money."

    no ma täna rohkem ei ülbitse siis,läkski juba liiale.:-)
  • to meretere:

    "Muinasjutte maalt ja merelt" on hoopis "Seiklus
    jutte maalt ja merelt" ja pole raamatusari, vaid mõnus kõrts.
  • to: heisenberg

    "Seiklusjutte maalt ja merelt" ON!!!!!! raamatusari ja muide tunduvalt mõnusam kui tema nime (tõenäoliselt autoriõigustele näkku oksendades) kasutav kõrts!
  • to Velikij,

    orden rinda sulle tõsimeelsuse eest ja meeldetuletus,et autoriõigus sarja "Seiklusjutte maalt ja merelt" nimele kuulus Nõukogude Eesti Riiklikule Kirjastusele ja on seega üldrahvalik omand.
    :-)
  • Just nimelt! Iseasi on see teema, kuidas sel ajal autorikaitset s'testavate konventsioonide ja ENSV suhetega lood just olid...
    Aga ega k]rts n[[d nii vilets ka ei ole, lihtsalt lapsep]lve lemmikkirjandus on armsam...
  • hei Madagaskar,

    loodan,et sa pole alla andnud ning töötad edasi oma investeerimis-strateegia kriteeriumide kallal.
    Ning et nende kallal saab siin varsti jälle iriseda.
    :-)

    seniks sulle inspiratsiooniks siit 4 investeerimisstrateegiat,mis hetkel toetuvad küll vaid ühele kriteeriumile.

    Disaster Avoidance Strategy - 100% money markets as of 10/25/00
    Graduated Strategy - 100% money markets as of 10/25/2000
    Timing Strategy - 100% money markets, 0% stocks as of 11/2/99
    SuperBear Strategy - 100% money markets as of 12/14/98


    ja lõpuks,nagu kombeks,:edukaid investeeringuid!
    :-)
  • Teremere, tegin natuke statistikat ja leidsin, et sinu kirjutistes on üks naerunägu iga 3.2 rea teksti kohta :)
  • Teemade nimekirja

    Küpsised

    Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

    pirukas_icon