Paanika??? - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Paanika???

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Kas nüüd on siis juhtunud see mida osad pikisilmi ootasid aga teised kohe mitte uskuda ei tahtnud?
    Kuigi mul kogemusi ja teadmisi aktsiaturgude alal eriti ei ole, julgen ma väita et kui aktsia kukub 20% päevas (DELL) siis pehme maandumisega tegemist ei ole. Tundub et ka ülejäänud telekomi ja arvutiga seotud suuremad firmad panevad kolinaga allapoole.
    Kuidas teile tundub - kas tuleks eemale tõmbuda ja oodata põhi ära (igaüks oma tunde järgi) ning siis uuesti tegutsema hakata või lihtsalt rahuga pealt vaadata kuidas iga minutiga aktsiaportfelli väärtus protsendikese väheneb ja vahest kusagil -40% juures seisma jääb (vahest isegi kuudeks)?
  • kurnim,
    paanikast on asi veel kaugel.Loodetavasti seda siiski ei tule.Kui nüüd just nasdaq läbi 3000-nde ei põruta.Ja koos sellega dow utilitis ka allapoole vajuma ei hakka.Kuukalender pole hetkel sealmaal,kus suuremaid paanikaid oodata võiks.Toimuv on lihtsalt reaktsioon segadusele valimiste asjus.

    Eemale oleks pidanud tõmbuma aga juba septembris.Hetkel oodatakse dow utilitiselt uut rekordit,et odavaid aktsiaid hakata kokku ostma.ja kui seda rekordit sealt ei tule,on kuri karjas jahh.
  • huvitav oleks teada, mis kindlal kuukalendripäeval neid
    suuri paanikaid võiks oodata?
    Kui positsioonid lähevad kehvaks kätte ükskõik
    millisel põhjusel, siis aktsiad kukuvad nii või teisiti jõhkralt, mitte ei jää ootama veel paremat põhjust kukkumiseks.St, et kukkumine on kukkumine ja teatud kriitilise piiri läbimine
    toob endaga kaasa tavapärase reaktsiooni -
    paanilise müügi (nii nagu need asjad ikka käivad).
    Igatahes NAS100 või NAStavalise graafikud on väga nutused ja nende põhjal ütleks, et pilt on selge.
    Kuid millegi pärast on selline tunne, et mittemidagi ei ole selge....

  • SPETS,
    nali naljaks,löö kokku kõik suuremad-mustemad börsipäevad läbi ajaloo ning võrdle kuufaase. Saad kindlasti üsna huvitavaid tulemusi.Olen seda ennegi maininud:Õnnestus kord pääseda ka tänu kuufaaside jälgimisele 97 aasta börsikrahhist nii usas kui ka Eestis.Juhus?Ilmselt-loomulikult.
    Selge see,et igasuguse tuleviku ennustamisel,ka aktsiaturu puhul,on kindel vaid,et midagi pole kindel.Õnneks siiski ajalugu kipub korduma nii vahete-vahel.Dow utilitis teeb mind seetõttu hetkel vägagi murelikuks.Nasdq võib olla nutune palju tahes,tuleb high utilitistelt,on mõneks ajaks mureta.Ei tule...

    Nohh,loodetavasti ikka ei ole vajadust nikkei 1990-t dow,nasdaq 2000-ga kohakuti panna.
  • Väga suure paanika ja kuufaaside kohta ei oska midagi öelda.
    Muidugi tahaks loota et mingit suuremat langust ei tule. Olgu siis päästjaks kasvõi kuufaasid.
    Massiline äramüük koos kaasnevaga on väga ebameeldiv ja võib asjad segi lüüa pikaks ajaks.

    Aga Nas100 graafik on veel hullem kui Nasdaq enda oma ja ei jäta mingit kahtlust.
    Mingi edasine langus peaks selle järgi tulema.
    Üks samm alla. Aga samas vaevab ka mind mingi imelik tunne. Kas ikka tuleb veel mingit hullu langust või mitte. Võib-olla on see mingi inimlik barjäär - me ei taha uskuda kõige hullemat.

    Samas - step by step.
    Mingi langus peaks veel tulema. Kui see hakkab läbi saama eks siis ole näha kus oleme.
    Kui samm alla on nõrk siis võib-olla ei tulegi kõige hullemat.
  • sander,
    siit sulle mu ARVAMUS:

    nas100 ei näe sugugi hullem välja kui "suurem vend".Mõlemad istuvad hetkel ilusasti maikuu madalikul.Nüüd, kui esmaspäeval tuleb ülespõrge,liigub kogu lugu ilmselt jälle vaid "sideway"-s edasi.Ootamaks,kordan uuesti,uut rekordit dow utilitiselt,mis on paljudele asjaosalistele märguandeks "oktoobrimadalike" möödumisest.
    Nüüd,kui nasdaq peaks praeguselt tasemelt allapoole kukkuma, on järgmiseks piduriks okt.99 madal ja edasi PEAB ARVESTAMA VÕIMALIKU "lumelaviiniga".Kas just paanikaga ,aga järjest madalamate ja madalamate hindadega.Kuni lõpuks laviini seisma saab.Millal,ei hakka ennustama.

    Kuufaaside kohta veel niipalju,et ükski kogemustega investor ei jäta enesele oktoobriks long positsioone,eriti kui suve teisel poolele on märgata indexite nõrgenemist.Õnneks on alati ees ootamas algajad,kellele sellistel aegadel atsiaid lühikeseks müüa.

    Mõned näited hookus-pookusest,et asja vastu huvi tekitada.

    24 October 1924
    Age of moon: 25 days.
    19 October 1987
    Age of moon: 26 days.

    juhus?kõik võib olla...huvitav on,et kuu-kalender on täpsem olnud kui päikese...
    :-)
  • teremere,
    palun räägi natuke dow utilitisest. Kas tal on mõni symbol
  • Dow Utilities (DJU)
    AEP AMER ELEC PWR 42.00 13.524B
    ED CONSOL EDISON 35.50 7.525B
    PCG PG&E CORP 27.12 10.500B
    SO SOUTHERN CO 28.88 18.729B
    AES THE AES CORP 61.62 28.148B
    EIX EDISON INTL 22.81 7.433B
    PEG PUBL SVC ENTER 39.94 8.563B
    TXU TXU CORP 38.06 10.052B
    D DOMINION RES INC 59.00 14.036B
    ENE ENRON CORP 82.94 61.284B
    REI RELIANT ENER 40.88 12.016B
    WMB WILLIAMS COS INC 41.94 18.569B
    DUK DUKE ENERGY 87.50 32.206B
    EXC EXELON CORP 59.69 11.270B
  • nasdaqi futuurid -70, avaneme alla 3000 ilmselt.
  • üks küsimus oleks veel: kas veel nädal aega presidendivalimiste tulemuste ootamist = nädal aega veel kukkumist?
    Ja kui siis peaks Gore võimule tulema, kas võime tech-aktsiatele nägemist ütelda??? (selleks ajaks on nad juba arvatavasti põhjas mis põhjas)
  • kurnim,
    Kahjuks pole mul midagi lisada "12/11/00 23:26"-le.:-(


    algaja,
    dow utilitisest pole mõtet üksinda rääkida,lugu on härra Dow poolt välja pakutud teoorias.Sellel on hulgaliselt tõlgendusi(kuni sinnamaani,et Nasdaq on tänapäeva dow transports ehk "edasiviija")

    Teooria aluseks on kolm turu indexit.
    1.Dow Industrials
    2.Dow Transports
    3.Dow Utilities

    ehh,kuidas te neid linke siia peistite?

    Neti peal saab jälgida neid indexeid reaalajas,nohh näiteks seal: http://quotes.freerealtime.com/

    Nüüd,pakun välja tõlgenduse,millest ise lähtun.Millesse suhtuda nagu alati- kui subjektiivsesse arvamusse elik kohvipaksu,õllevahu pealt ennustamisse.

    1.1.kolm indexit püstitavad vaheldumisi uusi rekordeid ülespoole- "mureta" elu,muudkui osta ja hoia ning vaata pealt kuidas rahapuu kasvab.
    2.1indexid pole võimelised enam rekordeid püstitama."Uued kõrged" jäävad madalamaks ajaloolistest.
    Kui kõik kolm indexit vastavad antud kriteeriumile,ütleb härra Dow,et ajad on muutunud.Endine turu TÕUSUTREND on asendumas LANGEVAGA.Kui kauaks?Kuniks kõik toimub vastupidiselt:
    elik

    1.2.kolm indexit püstitavad vaheldumisi uusi rekordeid allapoole,"mureta" elu,muudkui müü laenatud aktsiaid,ning osta odavamalt tagasi (shortimine)
    2.2Indexid ei lange enam madalamale,uued madalad on kõrgemad kui eelmised.Kui kõik kolm indexit vastavad antud kriteeriumile,ütleb härra Dow,et ajad on muutunud.Endine turu LANGUSTREND on asendumas TÕUSVAGA.Kui kauaks?Kuniks kõik toimub vastupidiselt:elik tagasi punkt 1.1-he juurde.

    Nüüd,kas mr.Dow-l on õigus või mitte,seda näitab tulevik.Probleemiks on,et paljud investorid usuvad, mis Dow-l oli asjast arvata ning kipuvad müüma ning ostama vastavalt antud teooriale.
    :-I

    Edasi,eelnevat juttu mitte mingil juhul võtta kui ostu või müügisoovitust!Investeerimine aktsiaturul on riskantne tegevus.Kõik otsused tuleb teha vastavalt isiklikest investeerimis-strateegiatest lähtudes.
  • teremerele

    Sinu süsteem on ideaalne,
    tegelik süsteem on KARE(mingi osa rahsast kulub maaklerite ja analüütikute ülevalpidamiseks).

    Mis tähendab seda, et...

    kui turg tuleb alla, mis on enamikule investoritele ja kogu süsteemile tervikuna loomuvastane(, sest aktsiaturult on tuldud korjama kapitali, mitte seda ära andma),siis
    algab üks "feilimiste" ahel, mida pole tegelikult võimalik juhtida(iseäranis Ameerikas).

    Investorid ei armasta langevat turgu, brokerid ei armasta võlguolevaid kliente jne.jne. s.t. mida sügavamale turg vajub seda ebatõenäosem on turu väljumine langusest(väljatulemiseks ei jätku lihtsalt raha).

    Mis ma tahtsin öeldagi: Et kõik on "happyd" kui turg tõuseb ja kuniks tõusu jätkub. Langeva turu korral on skeptikutest analüütikud õnnelikud(ei oma positsioone) ja mõned alkeemikud õnnelikud(teevad pisikest "bizneesi"),aga nemadki ei pruugi plussis lõpetada.
  • Ja kahjuks pani Nasdaq läbi 3000 taseme.
    Dow Utils kah täna ei punninud piisavalt.
    Mis edasi?
    Mida arvate?

    Spets, kas Sul on nüüd palju tööd?
  • Graafik
    Eks osad õpivad (või on juba õppinud) hakkama
    saama igasuguse turuga.
    Aga jah, kui masinavärk ikka totaalselt p-sse keeratakse siis ahenevad kõikide teenimise võimalused.
    Ja lõpuks käivad nii karud kui pullid näljaste
    ning hullunud pilkudega ringi. Aga siis pole enam elu kellelgi.

    Kõige parem on nagu Kristjan ütles (vabas sõnastuses kuskilt):
    "... saavad pullid ringi joosta ja ka karud möllata".
    Kui see toimub mõistlikult vaheldumisi, siis peaks enamus happy olema.

    Aga kui enam lahendust ei ole ... siis leiab ikka lahenduse. Lõppude lõpuks ei pea ju kõik täpselt nii hullult korduma nagu kunagi vahest on olnud.
  • liiga palju kulub aega CY kehvadest liinidest
    tingitud probleemidele, ei saa rahulikult treidida.
  • Graafik,
    nüüd oled sa jälle mind valesti mõistnud!Nagu tolle "cost avaragerthh..." puhulgi."Minu süsteemist" pole ma kuskil juttu veel teinud.Ega tee kaa ilmselt.
    Tuleb lähitulevikus loenguid pidama minna "ideaalsest maailmast" ja nii ma siin kätt harjutangi.
    :-)

    Kõik,mida sa räägid peale "Mis tähendab seda, et... " on üks igav jutt,millele võin vaid kaasa noogutada.
    :-)
  • Spets,
    Sul töö ja huvi sassis.
    Mis ronid sinna päikese kätte.
    Eestis sajab vihma ja miski ei sega keskendumast.

    Kas kohalik Telekom on hullem kui Eestis?

  • teremere,
    räägi vähe oma süsteemist.
    Tundub väga põnev olevat.
    Ära küta ilmaasjata huvi ülesse.
  • sander,
    kui pensionile jään siis räägin.Seniks tunnen rõõmu,et olen osanud sinus asja vastu huvi äratada!Mis nüüd muud kui targad raamatud kätte ja tudeerima!
    :-)
  • ega eriti tahtnudki, eriti lennukiga lennata, kuid mingil hetkel oli juba liiga palju sebitud, et ära öelda.Tuleb siin
    lihtsalt natuke asju ajada ja ühendused kiireks teha.Pole alati mõtet maksimumi püüda ja
    selle tõttu muudest mõnudest loobuda.Raha on oluline, kuid iga sent ei vääri püüdmist.
    Lõpuks saavad kohad ja süsteemid sisse töötatud
    ja probleeme pole.
    Ja ükskord kui raha on piisavalt(palju on piisav
    $1m?)
    ei ole enam mõtet daytreidida vaid passida momenti
    ja osta ülekukkunud indekse ja -10 prossa kaupa
    neilt kasu nülgida.3-4 võimalust aastas ikka tuleb ja 40-50% poleks paha.See on ainult mõte, paistab kuda praktika välja kukub.
  • Eelturg tundub täna päris kõrge.
    Sõidame vist veidi üles.
  • SPETS, lahe.

    Kui töötad juba piisavalt ennast seal sisse, siis on järgmistel kergem tulla. Küpros - Eesti treidijate talvine meka?? Kunagi ei või teada.
  • Sander,
    märkasin su "Lõppude lõpuks ei pea ju kõik täpselt nii hullult korduma nagu kunagi vahest on olnud."
    ,mis sunnib mind rääkima mitte mu "süsteemist" vaid investeerimis-filosoofiast.

    Nii,esiteks kui kellegil on tekkinud arvamus,et olen skeptik,siis ei.Olen pragmaatik ning pealekauba veel küüniline.Mis paraku ei tähenda,et mul sooje sõnu ega paitavat kätt ei jätkuks tolle maailma õnnetutele luuseritele.Kannan reisul olles alati taskus ühedollarilisi,et neid vajaduse korral jagada nohh,näiteks Kampucheas Ankor Vati ümber kerjavatele jalututele maamiini ohvritele kuni Tallinnani välja, almust paluvatele pensionäridele.Skandinaavia mobladega kerjused saavad mult üle kurgi,vabandust Madagaskar,kärbi vist,nagu kohe sinagi,Sander saama hakkad.:-)

    Kasutan oma jutus näiteid loodusest. Asjaosalistel ei tasuks seda isiklikult võtta.

    Esiteks tuleb mul tagasi võtta oma lubadus nii sulle,Sander kui ka Fitile.Põhimõttel: "mees tahab,annab sõna,tahab,võtab tagasi".Seda tuleb mul teha tähenärimisest hoidumise osas,ühe põhilise iseloomuomaduse puhul,mis mind turul aidanud on.
    1.Nii.jaotan investorid kahte lehte.Esimesed,keda huvitab raha,teisi,keda aktsiad.Ise kuulun esimeste hulka,teisena tooksin näiteks Veiko,vist,kes on kõrvuni armunud oma GSTRF-i.
    2.Nii.edasi.Mind ei huvita firmade fundamentaalsed näitajad.Aktsiaturg töötab minu hinnangul vaid kui inimeste-investorite emotsioonide peegeldus.
    Peegliks,vaateaknaks on aktsiate graafikud,(on charts vist?).
    3.Edasi,hindade liikumine põhineb vaid haipimisel,kas siis negatiivsel või positiivsel.Analüütikud teenivad oma palku vaid rohkem või vähem positiivse haipimise eest.
    4.nohh,mis veel,ahh aitab kahh praeguseks.

    Nüüd,kuidas niisugust lugu enese kasuks pöörata.
    Igatahes mitte lootusega,et"Lõppude lõpuks ei pea ju kõik täpselt nii hullult korduma nagu kunagi vahest on olnud".
    Küsimus ei ole selles,kas usa turg tuleb alla nüüd või aasta pärast.Sest mis üles on läinud,peab ka alla tulema ning vastupidi.
    Ainus küsimus on "oskamises" "õigel pool" olla ja sellele toetuvalt KASULIKE otsuste tegemises.

    Kuidas osata kasulikke otsuseid teha?
    Alustama peaks enim müüdud kirjandusega,et selgusele jõuda,kuidas ülejäänud investorid käituvad.Sest kui see on enam-vähem selge,võib nendega ühte pokkerilauda istuda ja panuseid tegema hakata.Investeerimine aktsiaturul on eelkõige inimpsühholoogia tundmine,mida ka kuufaasid muide,ei mõjutagi nii vähe.:-)

    nohh,aitab kahh tänaseks.

    PS.skeptikuteks kutsun ise hetkel tegelasi,kes loodavad,et midagi väga hullu ei hakka juhtuma.Loodan,et neil on õigus,sest lõppude-lõpuks,mis on toredama kui ülespoole ralliv bulliturg.Nohh,niikui esimesed märgid bullituru jätkumisest on käes,ei looda ma enam vaid...

    Ja lõpetuseks,nagu uued kombed ette näevad:
    Eelnev jutt ei olnud soovitus.Neid arvamusi järgides võite saada nii pururikkaks kui ka jääda puruvaeseks.
  • teremere,
    ei noh, huvitav jutt.
    Tähenärimise all pidasin ma rohkem silmas korduvaid ühtede ja samade asjade uuesti esilevõtmist Kristjaniga. Kusjuures läksite rohkem vaidlema vaidlemise enese pärast.
    Aga mulle tegelikult meeldib Sinu värvikas jutt.
    Nii et pane aga ja mingist lubaduse murdmisest hetkel küll jutt ei ole.

    Sa ütlesid juba palju - kas ongi mõtet lunida et oma süsteemist räägiksid.
    Üks asi küll, norisid Kristjani kallal kui ta EW analüüsi pidas kasulikuks.
    Ise ütlesid et pead ka EW-st lugu.
    Äkki selgitad väheke mismoodi sellest EW-st võiks kasu olla.
  • Mehed, kas teate kust tuleb väljend karuturg?

    Kui ei, siis ütlen.

    Langev turg on nagu LASKMATA KARUNAHA JAGAMINE s.t. langeval turul müüakse sageli laenuksvõetud aktsiaid(mida tegelikult ei omata) .
  • Sander,
    Kristjaniga vaidlesin loomulikult vaid vaidlemise pärast.Isased peavad ju vahete-vahel sarvi proovima ja et,kellel kõvem pea on...

    Ehh,EW-i osas tahtsin ma näha,kas Kristjanil ka oma tõlgendus on...minu pettumuseks puges ta aga "ekspertide" selja taha.Nohh,ega Kristjan rumal poiss ei ole,et ta seda tegi.Sest on too EW üks libe jää,banaanikoorel tammumine.Seda enam kui teda mõistusega lahti seletama peaks.See on rohkem nagu ookeanilainel surfimine.Kui laine rütmi ära tajud,jääd pinnale ja on fun.Kui mitte,käib laine üle pea...
  • Mehed, kas teate kust tuleb väljend pulliturg?

    Kui ei, siis ütlen.

    Tõusev turg on nagu kevadine päike,mis kaugusest noortele,kevadistele bullvasikatele silmipimestavalt vastu särab.Mida noored vasikad ei tea ,on et peale ilusat kevadet ja suve saabub sügis,edasi aga veelgi hullem- talv.Aga sellest pole midagi,sest peale talve tuleb uus kevad ning kõik pullid on jälle rõõmsad üheskoos...

    Taluperemehel on pullide rõõmud ja mured aga ükskõik.Sest igaks jõuluks tapetakse neist mõned niikui-nii.Sellest pole aga midagi,tuleb uus kevad,sünnivad uued pullipojad.

    :-)
  • Hmmm .. Miks kõik tunnevad huvi ainult avalikkuse luubi all istuvaid firmasi ning absoluutselt ei pöörata tähelepanu tagasihoidlikumatele. Asi selles on, et kõik mis meediast läbi jookseb mõjutab kõikvõimalik foobiate alla kannatavat väikeinvestorit, kes hakkab kohe paanitsema. Samas töötab see ka teistpidi. Sestap teevadki suhteliselt innovatiivsed, kui samas mitte millegagi rabavad ettevõtteid läbi pööraseid tõuse ja langusi. Näiteks miks vahivad näiteks kõik Ciscot ja ainult vähesed Juniperi?
  • Tänane päev algab paaniliselt, Nasdaq alustab umbes 4% allpool, ka Dow suures miinuses
  • huvitav, mis küll juhtub täna
    Turg on 700 punkti kukkund ühegi rohelise põrketa
    oleks nagu aeg.
  • Mis paanika? Rahu, ainult rahu!Mis langeb,see kunagi ka tõuseb....jahh, kunagi
  • SPETS, millal sul need 700 punkti ilma roheliseta kukkusid!?
  • ma mõtlen ka, et kukkumine käis rohkem seda moodi:

    5 päeva jooksul väikeste tõusudega 400 punkti ja eile õhtust paari-kolme kauplemistunniga veel 300 punkti
  • kõik see pask oli juba enne sisse arvatud ja nüüd
    tehti nägu et küll on kole lugu.
    See, et mingil ajal 2000 kanti lähema ja alla, on
    üsna võimalik.
  • anyway, mul on tunne, et veel aasta lopuks tehakse need 700p veel tasa. pohimote on lihtne, enam ei ole voimalik :)

    voi akki liigne optimism?
  • wizard, üldiselt never say never, kuid tehniliste märkide järgi näeksin põrget küll lähemal ajal.
  • turud ei kuku jarsult kokku, ikka sika-saka, see
    sakk on liiga pikaks veninud, kukkudes veel tuleb
    ainult osta ja osta ja pärast järjekordset
    rallit või selle ajal kasumit võtta ja mitte jääda ootama 5000 nagu mõned ikka veel kindlasti
    loodavad
  • beast, kas samasugust, 700st rohelist porget, nagu mulle paistab, voi oled oma prognoosidega tagasihoidlikum....ja millal???
  • wizard, 2300 peaks olema üsna tugev toetustase, ei usu et sealt praegu läbi läheb. Ja tuletagem meelde, et hinnad ei liigu kunagi otse ... Isegi kui asjad on väga halvad.

    Usun, et paarisaja punktine põrge tuleb enne aasta lõppu. Erilise eufooria korral ka rohkem.
  • ma millegi parast kaldun arvama, et tulemas on eriline eufooria ja 3000 alla peaks joudma kyll.
  • pole 3000 võimatu. Eriti praegusel maniakaal-depressiivsel turul kus hala muutub hetkega kilkamiseks ja vastupidi. Kuid mitte vast see aasta.

    Praegusel hetkel mudamaadlus esimese toetustasemega 2350.
  • tundub et asi laheb rohkem ja rohkem kasiinoks katte. aga nii etteennustamatud need turud ka ju olema ei peaks?
  • Muidugi mitte, wizard the analyst! Kasiinos käib kõik tõenäosusteooria ja muu tuima matemaatika kohaselt, aktsiaturg aga psühholoogia reeglite järgi ehk siis n korda keerulisemalt. SPETS vaidleb muidugi vastu, aga ...
  • wizard, kasiinoga pole tõesti tegu. Teremere ammu oma jutud teile ju lugenud koolijütsid ? :-)

    Kes ei mõistnud lugeda, see sai tukast sugeda ....
  • sry, mehed...ma pidasingi silmas, et sellises maniakaal-depressivsel turul on vaike-traderite seiskohalt see suht kasiinos mangimine. voi tahate mulle midagi vastupidist oelda...millegi parast tunnen ka teie haaletoonis sellist pabina-vibrat, et ikka ei julge tana panust teha.

    :)
  • Nojah, praegu parem tõesti eemale hoida kui kindel pole. Mina olen igatahes täiega pikk tänasel päeval. Isegi Karu-Kristjan ehk putid kinni pannud.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon