teremere: BIOTECH SHORTS? - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

teremere: BIOTECH SHORTS?

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Tervitus,

    Valisin selliste kriteeriumitega:
    1 {Pr2SalesTTM}>=50 456
    2 Is In Set({IndCode},[BIOTRX]) 107
    3 {IAD}=0 102
    4 {Pr52W%Chg}>=200 31
    5 {MktCap}>=1500 10
    biotech listist välja 10 järgnevat short-sell kaalumist väärt varianti. Eilne päev näitas, et sektori korrektsioon on juba suure tõenäosusega alanud:


    1. ABGX Abgenix, Inc.
    2. CELG Celgene Corp.
    3. CRGN CuraGen Corporation
    4. HGSI Human Genome Sciences
    5. IMCL Imclone Systems, Inc.
    6. MEDX Medarex, Inc. 266.17
    7. MLNM Millennium Pharmaceutical
    8. MYGN Myriad Genetics, Inc.
    9. OSIP OSI Pharmaceuticals, Inc.
    10. PDLI Protein Design Labs, Inc.

    Have fun!

    Aga sinu palvele vastu tulles: palun kõigil seda mitte võtta minu soovitusena, vaid kui ärgitust sellel teemal mõtteid vahetama, sektorile kõrgendatud tähelepanu ja pikkade positsioonide suhtes ülimalt ettevaatlikku suhtumist osutama.
  • kristjan, ole hea ja kirjelda ka maakeeli, mida sa tegid ja mis kriteeriumitega. Tundub igatahes huvitav.
  • Multexis saab väga lihtsalt erinevate kriteeriumite seadmisega suurt hulka aktsiaid vaadelda.

    Minu kriteeriumite rahvakeelne "tõlge":
    1. P/S suurem-võrdne 50
    2. Sektor=biotech (oleks õigupoolest pidanud loogiliselt olema esimene, aga kirjutasin vanale põhjale);
    3. Pole maksnud dividende;
    4. Viimase 52 nädalaga on hind tõusnud vähemalt 200%
    5. Ettevõtte turuväärtus vähemalt 1.5 miljardit.

    Selle filtri abil saadu läheb muidugi edasisele töötlemisele ja heal juhul 3-4 võivad ka reaalset rakendust leida. Veelkord: ma ei soovita seda.
  • Kristjan,
    hehh,kus sa reedel selle kümne vapra õe looga olid?:-)
    kui tõsisemalt siis arvamus on selline.
    niisugust "wall of worrie"-t pole ammu rahvale näidatud kui BTK.Väga bullish!Eriti kui arvestada vastuvoolu ujumist nasdaqile.
    Nüüd eilne,esmaspäevane läbikukkumine alumisest trendlinest on muidugi paljulubav kuid!Tegemist on ilmselt selge ülereageerimisega,millele järgneb tavaliselt...
    Nii,kui sellele eilsele augule peaks järgnema mõni madalam "läbiastumine" ehk pinnas peaks muutuma soisemaks kui hetkel näha on,nohh siis vast võiks kaaluma hakata ka shortimist.Esialgu jääks see lugu minu jaoks "day-to-day basis stuffiks" või siis pikaajliseks long investeeringuks.(Ootaksin muidugi ära,mida turu-indexid kavatsevad ette võtta)

    Su saksa huumor selle mitte soovitamise osas on muidugi...:-)Mõtleks välja iga jutu kohta mingi standardi,nohh,midagi sellist,et..et,

    "Armas lugeja,seda juttu uskudes on teil võimalus nii pururikkaks saada kui ka puruvaeseks jääda"
    Hehh,liialt kohmakas teine,see lause.On sul paremaid ideid?

    PS.Su britilik ülbitsemine oli päris stiilne,ära sa nüüd minu pärast seda muutma hakka.Kuigi jahh,ega kahe kõva pea kokkutagumist teistel lõbus pealt vaadata ei ole.Valus hakkab,mitte meil muidugi....:-)

    PS.2hakkavad juba jahh sohu vajuma hetkel need 10 vaprat õde.OSIP tundub üksik vapper olevat,veel.
    Ja BTK liigub allpool 650-et,nii et soo,mis soo.Eks näe kui pehme...

    PS.3Nohh,armas rahvas,hoidkem sellel,mida Kristjan siin EI SOOVITANUD silm peal ja otsused tehkem oma peaga.
  • Lõpetasime just bridz'i ja kui aus olla, siis olen, ütleme nüüd nii, et natuke väsinud... (komasid nagu USA või ENSV hümnis!) ja vaatan need väikesed (sisult, mitte esialgu veel MCAP-lt) USA vidinad alles homme üle. Tänane turg? Jeerum-jeerum, homme FOMC istung ja vaja igaks juhuks rallitada, et uudiste peale jällegi müüa?
  • to teremere,
    kas omad mingeid aktsia positsioone? vähemalt jutu järgi otsustades ,paistab ,et oled asjatundja.Huvitav oleks teada, mida oled ostnud-müünud viimasel ajal,et reaalselt oleks ka näha, kuhu poole investeering on liikunud.
  • dollar, mulle jäi teremere kommentaaridest mulje, et tema hoiab sääste rahaturufondides.

    Sellisel juhul on teremere väga rikas mees. Ajarikas. Sest kui positsioone pole, siis peab küll palju aega olema puhtast fanatismist turuga nii palju tegeleda. Lisan siia ka :-)

    Tegelikult väga asjalikud kommentaarid, aga vaidlustes tuleks vältida isiklikule tasandile laskumist. Jõudu!

    P.S. Homne FOMC ja "liialt-loodetav-kuid-kindlasti-mitte-tulev" interest rate cut ilmselt kujuneb ruineerivaks.
  • dollar,
    minu positsioonidest turul kuulete te siin sama vähe kui positsioonidest voodiski.Ajaloost võin näiteid tuua,nii positiivsetest kui ka negatiivsetest, kui huvi on.

    Investeerimis-strateegia lubab mul hetkel hoida 10%-ti mängulaual.Ülejäänud on jahh,kindlas kohas kuniks...

    beast,
    kuidas on võimalik siin isiklikule tasandile laskuda,vaidlustes,ahh,tegelikult?Isegi nendel elvise lapsepõlvepiltidel,mis siin väljanäitusele on pandud,pole õllekõhte näha...rääkimata muudest suurustest.Tümitamine käib vaid lõbu pärast ja olge vaid mehed ja puksige kui teist asja on.
    :-)

  • Nasdaq ja BTK võrdlus. On näha, et kevadise languse tegi BTK võimendatult kaasa, hilisem NAZ liikumine pole BTK ülesliikumist seni suurt takistanud. BTK graafik on aga tundub as-good-as-it-gets shortimiseks - taas jõudmine varasematele kõrgtasemetele ja kahekordne "uute kõrgete" ebaõnnestumine, veidi bowlish ülemine kaar...

    VD ...hehhee!!
  • Ahh jaa, unustasin lisada:

    "Don't try this at home!" või "handle with care!" (või mida iganes teremere siin tahtis alati väikeses trükis joone alla saada ...)

    Aga teremere: ega sinu nimi juhtumisi J. ei ole?
  • Kristjan,
    ära siis jahh,edaspidi seda unusta,millest alustama peaks.:-I

    Ahh, et otsustasid lõpuks siiski isiklikuks minna?
    Nohh,isiklikele küsimustele ma ei vasta.Sinu uudishimu rahuldamiseks...esimest ja viimast korda siis...
    Sul ei ole võimalik isegi aimata,kellega sa siin lobisesid.Täpselt nagu vastupidiseltki: pole mul aimu,kes sina oled või ülejäänud siinsed tegelased on?

    :-)
  • Teremerest
    Millegipärast meenutab su kõnepruuk ühe mu vana tuttava oma, kellega ma viimati põrkasin aasta tagasi kokku kuskil Riia "ööklubis".
  • to: teremere
    Ega juhuslikult su meelis investeerimisobjektideks futuurid ei ole?
  • TNT,
    Kui Riiga peaksin kunagi sattuma ja veel ööklubidesse,loodan su sõbraga kohtuda.Meil oleks kindlasti koos väga lõbus.
    :-)
  • Hei Kristjan,:-)
    Kindlasti oled ise seda sama juba ammu teinud,aga nohh...
    Aeg on nüüd niikaugel,et ma siiski ülejäänud seltskonnale ei soovitaks mitte mingil juhul proovida järgmist trikki: Nikkei-d alates 1-st jaanuarist 1990,Nasdaqile alates 11.märtsist 2000 "alla-juurde-peale kleepida."

    seda eriti seetõttu,et

    hei Spets,sind huvitasid need kuufaasid.

    Soovitan sul mitte võrrelda uuemaid kuufaase:

    1 January 1990,Age of moon: 4 days
    11 March 2000,Age of moon: 5 days

    vanemate näidetega:

    October 24, 1929,Age of moon: 25 days
    October 19, 1987,Age of moon: 26 days

    Ja kõigile teistele soovitan veelkord sellesse ilmsesse juhuslikku kokkulangevusse suhtuda kui kõige tavalisemasse hookus-pookusesse.Kasvõi juba sellepärast,et ega ometi ei saa võimalik olla Nasdaqil ülejäänud 10 aastat kindla jackpoti peale treidida nagu alates 11.märtsist 2000 võimaldatud on....
    :-)


    b-b-b-but,b-but if this is not scary,then what is?

  • teremere: Kuna minu varane noorus möödus põhiliselt astrofüüsikute karmi pilgu all, siis minu suhtumine astroloogiasse on kaine, põlastav ja pragmaatiline. Küsimus taandub siingi massikäitumisele. Kui piisav osa massist selliseid jaburaid märke tõsiselt võtab, tuleb sellega arvestada. Oled sa püüdnud kuufaase mõne EW analüüsiga sobitada? Saaks vist hirmuäratavalt täpsed prognoosid? ;-)

    LOL!

    BTW - pisuke LOL ka sinu naerupahvaku suhtes NTAP, BRCD, RIMM puhul...

    Ja Biotech - sektori volatiilsus oli/on veel suhteliselt madal - jaanuari rahast väljas putid odavad - maole hääd!
  • Kristjan,
    No nüüd oled sina minust valesti aru saanud,aga eks mulle meeldi vahel segast mõistu-juttu ajada ka....:-)
    Ei olnud mul mingeid naerupahvakuid sellepärast,mida sina teed.Ikka ja jälle,kordan veel,torkis mind vaid asjaolu,et keegi totu prooviks sama asja kodus järgi teha,mõistmata riske,ohte shortimisega tegelemisel.Inimesed on erinevad.Taktika,strateegia,mis sobib sulle,ei pruugi paljudele teistele ....juu noõ vat ai miin.
    Ja ilma inimese individuaalset psühholoogiat lähemalt tundmata ei ole lihtsalt mõtet oma strateegiaid kellegile pakkuda.See on ka põhjuseks,miks ma ei räägi siin-kuskil enese strateegiatest.
    Meil kõigil on muidugi hea meel,et sul hästi läheb:-),see aga ei tähenda,et kellelgi,kes sinu tegemisi järgi prooviks teha,peaks tingimata samuti hästi minema.Sellest oli jutt ja ainult sellest.

    Nii.Astroloogiast.
    Suhtun samuti kui sina,vaatamata asjaolule,et varajane lapsepõlv möödus kaugel asjast nimega...eeee astrofüüsika.

    Pean nüüd lippama,EW-st ja kuufaasidest tuleb lobiseda mõni teine kord.

    PS.Ehh,oleksid vähemalt võinud imestust avaldada nende imelike kokkusattumuste üle,
    Või siis astrofüüsiku mõistusega asja seletada.Aga seda sa vist ei tee,poed jälle ekspertide selja taha nagu EW-igi puhul jahh?:-)Aga eks ta vist sellise asja seletamisel üks tark tegu ole kahh.

    Mõnusat nädalavahetamist.
  • Vaat siis,mida vanarahvas kuufaasidest arvas...
    "Vanalkuul istutakse okaspuud ja noorelkuul lehtpuud "
    tegemist on ju siiski loodusjõududega,mille kohta peaks ka astrofüüsikutel midagi ütelda olema või mis,Kristjan?
    :-)
  • to: teremere

    Kas sa äkki seletaksid lähemalt seda hookus-pookust kuufaaside kohta? Ja miks sa arvad, et just 11. märts see saatuslik päev on (kuuloomine toimub ju iga kuu)?
  • krissu,
    "11. märts see saatuslik päev..."

    Ei arva ma hetkel midagi.Kirjeldan seda,mis toimumas on.Ja mis on toimumas?
    Hehh.Tõeline hookus-pookus.
    Nüüd,kui sa krissu,pole veel proovinud seda,mida ma seal eespool "ei soovitanud" siis....

    Toimumas on järgmine lugu:
    1.jaanuar 1990 oli saatuslikuks päevaks Nikkeile,mil toimus selle aktsiaindexi kannapööre.Nüüd,kui kõrvutada Nikkeid alates 1.1.1990(võib isegi üksteise peale panna) Nasdaqi graafikuga alates 11.märtsist2000,saame pildi,kus nasdaqi graafik kopeerib üks-ühele,väga väikeste erinevustega nikkei kunagist,ajaloolist graafikut.Ja see on toimunud juba huhh,üheksa kuud....
    Ühesõnaga,mida ma siin praegu ütlen,on see,et alates 11.märtsist on osadel tegelastel kodus krisall kuulike olnud,mille pealt nasdaqi liikumisi "ette ennustada".Ehk siis,on "muretu" elu olnud,kõik nasdaqi viimase 9 kuu pöörded,nii alla kui üles,on juba 10 aastat tagasi nikkei poolt ette joonistatud olnud.
    Nüüd,kaua selline lõbu kestab,raske ütelda.

    Sellises hämmastavas kokkulangevuses pole aga midagi uut.1997 aasta krahh,mis algas Aasias ja mida ka pisike Eesti omal nahal tunda sai,oli ajalooliste aktsiaindexite poolt ette joonistatud juba mõni kuu enne 1997 saatuslikku päeva.Sama lugu 1987 krahhiga.Kuufaasid on olnud abimeheks vaid täpsemate kuupäevade "kindlaks määramisel" .


    Kas toodud näited on aga juhus või....,see vast kuulub astrofüüsika valdkonda,ilmselt.

    nii et ei arva ma midagi,räägin seda,mida aktsiagraafikute ning kuufaaside kõrvutamisest näha on.Ja miks see nii on,see mis seal näha on,...seda tuleks vast targemate inimeste käest küsida.

    Ja lõpetuseks,ärge proovige selliseid trikke tuleviku suhtes ise kodus järele teha.Aktsiaturul kauplemine on siiski palju komplitseeritum tegevus kui vaid kuufaaside ja ajalooliste aktsiagraafikute varal ostu-müügi otsuste tegemine.

    PS.Ahh jaa Krissu,väike tip.Loomulikult toimub kuu loomine iga kuu...Kas aga ka samadel kuupäevadel?
  • to. teremere

    Aitäh selgituse eest. Tõepoolest ei proovinud ma neid kahte graafikut kõrvutada, sest mida pole, on Nikkei graafik. Niiet kui kellelgi peaks see kuskil "lauasahtlis" vedelema, siis oleksin tänulik. :)
  • teremere ja krissu: siin oli see NIKKEI ja NAZ sarnasuse teema kunagi varem juba üleval.

    Vaata siit

  • teremere ja krissu: siin oli see NIKKEI ja NAZ sarnasuse teema kunagi varem juba üleval.

    Vaata siit

  • No kuule Kristjan,hakkad jälle mulle linke saatma siin,või mis?:-)
    Ootasin sult astrofüüsilisi arvamisi kahe kuupäeva osas,mitte minu ja krissu dialoogi kommenteerimist.
    Ja teiseks,oli väike arusaamatus "naerupahvakute" osas...Anna teada,et sa oled mind lõpuks õigesti mõistnud,muidu ma ei saa öösiti magada.
  • teremere = Edda ja Eduard Paukson!!?? LOL! Ära võta tõsiselt - pean tunnistama, et sinu kirjutised siin on lugemist väärt ja on kohati küllalt sarnases võtmes minu enda mõtetega (good or bad thing - eks aeg näitab). Ja see jagelemine boardides - kui tõele au anda, siis pole mul selle vastu ka midagi, kui sellest kisast lõpuks mingit villa ka saab olema...
  • kristjan,
    sa igavene keerutaja,lisan eelmistele küsimustele kes on Edda ja Eduard Paukson!!??
    :-)
  • Kaks kohalikku astroloogi-soolapuhujat. Aga parem ongi, kui sa nendest midagi ei tea.
  • kristjan,nothing personal,just kidding.
    kas sa sellest said aru,et "muigama" ei pannud mind sinu tegemised turul vaid sinu tegemiste siin-ne müügiks pakkumine?


    aga mida astrofüüsika selliste kokkusattumuste kohta ütleb nagu...seal ülal näha on?Kas ignoreerib nagu arheoloogid geoloogide väidet,et Sfinksi küljed Egiptuses olevat vee poolt uhutud?

    ehh,ma olen üks tüütu sell....:-)
  • OK Kristjan,ei kiusa ma sind rohkem.Sa oled lihtsalt nii asjalik,et...Aga amazing stuff see kuufaaside lugu,ise ka ei usu oma silmi,ausõna.
    see yu!
  • Jah, pigem ignoreerib. Kunagi võttis üks astrofüüsik ette ühe "tõsiste" tähetarkade poolt kasutatava targa raamatu, kus koguni mõned sophisticated (=keeruliseks aetud) valemid kirjas ja suutis pärast mõningaid teisendusi tulemusele, xxxx avaldis = constant... Aga ilmselt on vaikset viisi kogu maailma kommertsialiseerumine ka Tõraverre (kus asub Eesti peamine observatoorium) jõudmas ja varsti võib nimesse Astro- ja Atmosfäärifüüsika kuhugi see "loogia" sisse sattuda. :-( Niigi võtavad enamik Eesti meediakanalitest juba endale rahumeeli õiguse mistahes astronoomi pildi alla "astroloog" sättida.

    Sfinks? Ega sa ometi liiga palju Discovery't jõllita?
  • Amazing stuff on ka need Biotech shorts, nagu lõpuks välja tuleb.

    Aga muidugi võib ka lihtsalt oma raha bensiiniga üle valada ja tule otsa panna, kui tahtmist on hetkel USA-s FO, DS või BIOTECH sektoris pikk olla... :-I

    Seda viimast palun mitte võtta soovitusena! Ai-ai-ai tikud kohe kappi tagasi!!!
  • Jätkaks heameelega seda "dialoogi", kui võib...

    to: teremere:
    "Aga amazing stuff see kuufaaside lugu..."
    Nii, olen nüüd väheke uurinud seda hookus-pookust kuufaaside kohta ja ei oska miskit tarka öelda. Olen varemgi täheldanud, et igapäevaelus käib nii mõnigi asi kuufaaside järgi (noore kuu ajal kasvab ja vana kuu ajal kahaneb). Et ka aktsiahinnad... seda kuulsin esimest korda. Võib-olla sa saaksid väheke mulle asja selgitada, sest nii palju kui mina üritasin aktsiahindu ja kuufaase kõrvutada, kippus küll pigem vastupidi olema (et noorel kuul langes jne.) Raske oli muidugi üldse mingit loogikat leida. Kas äkki oli midagi, mida ma tähele ei osanud panna? Milles üldse seisneb see kuufaaside tehnika?
  • to krissu: ega teremere juttu ei saa alati(kunagi??) üks-ühele võtta. Vahest soovitas hoopis kuufaasidega kolme kuud (QQQ) osta-müüa :-)
  • Usun, et Kristjan on seal Tõravere pinksilaua taga higistades ja seejärel karpkaladega tiigis mulistades pisut üle pingutanud. Igatahes on Tõravere tarkpeadel palju veel arvutamist ja okulaariga pusimist.
    Neil on see suur pauk'gi alles veel poole peal :-)
  • Nikkei seos kuufaasidega on astrofüüsikaliselt täiesti tugevalt seostatav:
    Nimelt kui taevas on ilus ümmargune kuu, siis ta meelitab oma särava palgega kogu seda Vaikset ookeani enda poole, mida maakeeli nimetatakse tõusuks. Ja nüüd kui emakesel maal suurt kuud nähes judinad peale tulevad, ehk maakeeli maavärinad on, siis tekib üks koletu taifuun. Ja see taifuun ujutab kõik need nikkei väärt paberid üle nii, et need kolm päeva loetamatud on :-)

    Sealt siis need suuremad jõnksud nikkei graafikust tulenevadki!-)

  • Jesss,Madagaskar on kuufaaside astrofüüsilisest aspektist õigesti aru saanud ja ega mul sulle,Krissu enam suurt midagi lisada ei olegi.Kui vaid siis seda,et ega minagi selle kohta midagi tarka ei oska arvata.Mulle piisab sellest,et kui ajaloos on üks kindel sündmus vähemalt kaks korda ühe kuufaasi ajal juhtunud,ei hakka ma riskima,et ehk kolmas kord ei juhtu.Nohh,ja nii olen pääsenud nii mõnestki krahhist.

    Muide'ks neti peal on olemas ju ka tõelised astroloogilised treiderite leheküljed.Aga nohh,ise vaatan ikka kõigepealt,mis maapealsed aktsiagraafikud räägivad.
    :-)no kidding.

    Ei nohh,Kristjan,Need,kes peale septembri algust veel kuskil longid on,neile võiks soovitada raha mitte põlema panna vaid millekski ilusamaks kulutada.Vaeste,õnnetute aitamiseks näiteks.:-I

    beast,
    nii ta on,nii ta on,nagu aktsiaturg,ei saa üks-ühele võtta...:-)
  • To: Kristjan
    Mida SNRA`st arvad. Sinul on vist seal mingit tehnilist inffi või saad vaadata kui viitsid.
    Ja kust võiks näha reaalajas kuipalju ordereid
    püsti on.
    Näit. siliconist näeb mingit suhet kuid see pole vist täiuslik ,sest mahtu ei näe.
    Või on mingeid paremaid kohti olgu või tasulised.
  • SNRA kaupleb enam Soomes, kui USA's. Seega peaksid (päeva)kauplemiseks piisava informatsiooni saamiseks kasutama näiteks mõne Soome online brokeri teenuseid. Midagi saad SNRA kohta ka tasuta - hind reaalajas, uudised jms. eqonline's.

    Arvamus? Sellelt tasemelt mõnekuise perspektiiviga (vist?) isegi ostetav. Aga hetkel tundub mulle sektoris veelgi huvitavam näiteks WCOM JAN'02 LEAP-id vaata call-ide hindu praeguse turuhinna lähedal!

    Aga hoiatus: ETTEVAATUST!

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon