Murfoloogia - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Murfoloogia

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Käisin eile raamatupoes ja näppu sattus Arthur Blochi "Murhpy seaduste täielik kogu". Vaatasin kõik peatükid läbi ja silma ei jäänud ühtegi pealkirja, mis käsitleks investeerimist või tradingut. Viimane aeg oleks see viga ära parandada ja puuduolevad peatükid kirja panna.
  • Eesti väikeinvestoritel, eriti 1997. ja 1998. aastal investeerinutel peaks olema üsna palju inspiratsiooni investormurfoloogia seaduste leiutamiseks...
  • Kaotuse jäävuse seadus:

    Investeerimisportfelli ostetud aktsia muutub odavamaks, portfellist välja müüdud aktsia kallimaks.
  • Optsioonide reegel:
    • Kui ostad put-optsiooni, siis aktsia hind tõuseb
    • Kui ostad call-optsiooni, siis aktsia hind langeb
    • Kui ostad nii put-, kui call-optsiooni, siis aktsia hind jääb samaks
  • Madagaskar: erijuhud optsioonide reeglitest:

    Viimase optsioonireede põhjal "kaotatud 2-baggeri seadus" (BRCD näide):

    Aktsiate, mille väärtusetult lõppevaid put'e te omate, hinnad kukuvad optsioonireedele järgneval päeval vähemalt 15%, mis võrdunuks ligikaudu 100%-se tuluga neilt optsioonidelt.

    Täiendus 1:

    Kui te pole optsioonireedel ostnud uusi pikemaajalisi put'e samale aktsiale, siis aktsia hind kukub kivina edasi ka järgnevatel päevadel.

    Ja kaotatud 6-baggeri seadus (NTAP):

    Kui müüte optsiooni maha 100% tootlusega, tõuseb selle optsiooni hind järgnevatel päevadel veel 500%.

    Isn't life a bitch? :-)
  • Markowitzi paradoks:

    Näidisportfell ei kõlba näitamiseks
  • hei heisenberg,:-)
    ai,nüüd oled sina jälle asjast valesti aru saanud.Kogu Murhpy seaduste täielik kogu ongi vaid aktsiaturu kohta kirjutatud.Tegemist on teise tähtsaima börsiõpikuga pärast Buratiino seiklusi....

    Nohh hakkame siis algusest peale:

    Chapter 1. Murphy's law: "If anything can go wrong, it will."

    "Don't expect to win, since you lose the game if you dream."

    "You end up losing the game, as soon as you thought think that the game is won."

    "If there are many bad moves available, you dare to choose only the worst."

    "The weaker player chooses moves that help the stronger player win."

    jne....
  • On küll investeerimisest. Täpselt ei mäleta aga oli umbes nii: Te võite teada kuidas turg muutub, aga Te ei saa teda kuidas ta muutub pärast seda.

    Ja põhipostulaadid sobivad ka investeerimisele
  • Mulle meeldib kõige rohkem järgmine reegel (lugesin vist kellegi ka meie foorumis esineva börsikommentaarist): Aktsiaid tuleb osta võimalikult odavalt, et maha müües vähem kaotaks.
  • siit Sulle, Graafik järjekordne tööülesanne. Võta kätte ja korja kokku parimad ärilaused LHV foorumitest. Usun, et tulemus jätaks Äripäeva ärilaused kahvatusse varju.
  • Velikij,
    vahele jäid jahh?Oled Graafiku pomo või mis?
    :-)
  • Velikij, kui võtta Äripäeva "Puhkepäeva" sarnased muhedad palad, siis võiks leida midagi sellist:

    1. Aktsiaid ostes ole ettevaatlik, aktsiad võivad ka langeda.
    2. Kui eneseuhkus läheb aktsiavõitudest suureks, siis müü ennast lühikeseks.
    3. Kapitalikasv on nagu karjakasv, see vajab aastatepikkust hoolt ja armastust.

    etc. etc. etc. :-)
  • Vanarahvas tea ikke kõige paremini,kuidas asjad tegelikult om....

    Mia turg hinna pand, tuu iist piät õks ar andma

    Saada' turak turulõ, aja poti purulõ

    Turuh om mitu turakut

    Vasika nahk viiakse turu peale nii kui härja nahk

    Laadalt hobuse ostmine ja metsast jõulukuuse otsimine on raske amet

    jne.jne.jne.
  • Esiteks sügav vabandus kõigi, eriti Graafiku ees. Sedapuhku pean seda avalikult tegema, personaalselt küll juba tegin, kuid tundub, et teatav desinformatsioon võib muidu levima hakata.

    Nimelt sattus minu sügavalt soovituslikku sisu kandev arvamusavaldus foorumisse käskivas kõneviisis täiesti juhuslikult, kuid mul on selleks ka objektiivne vabandus elik süüd pehmendav asjaolu. Nimelt teostasin eile oma elu esimese aktsiaostu LHV kaudu (just samal ajal) ning mõistagi on inimene siis veidi erutunud - esimene vasikas läheb ikka aia taha :-). Graafiku pomo ma ei ole.

    Aga muhedate palade kogumine on tõesti hea mõte. Seda võiks ju teha. Vabatahtlikult ja mõnuga!
  • Kas mitte Murphyl polnud selline seadus:
    Et voileib kukub alati maaritud poolega porandale. Aga kass maandub alati kappadele. Mis saaks siis, kui seoks kassile voileiva seljale?
  • See küsimus jääb kahjuks mitte murfoloogia, vaid teor.mehhi valdkonda. Ühesõnaga cool värk Biotech.
    Aga asi selles, et tegu on tõestisündinud loo ja katsetustega. Kõik sõltub tegelikult hoopis sellest, kas kassil siduda võileib selja külge koos sabaga või ilma. Nimelt proovisid mõned tänaseks väga lugupeetud tipikad selle omal ajal ühikas järele. Sidusid kassil saba selja peale kinni - kass kukkus võileiva (loe: selja) peale. Sidusid saba lahti - kass kukkus alati käppadele.
    See muide ongi haitek - biotech! Investeerigem sellese! Soovitus: strong Buy
  • :) aretaks kassi ja voileiva hybriidi...

    Vot see oleks 10x(haitek - biotech)!
  • mis virtuaalselt läheb üles, see reaalselt tuleb alla

    ja Heisenbergi täpsustus:

    Mis virtuaalselt läheb alla, läheb reaalselt veelgi rohkem alla


  • Kui tahad teada, mis kindlasti kolinal kukkuma hakkab, chekka TuulbergFinance ostusoovitusi...
  • Velikij,
    tulen siia just delfi kultuurišoki teema juurest.
    Huhh,paned mind nüüd väga piinlikusse olukorda,aga just see,kultuurišokk,õigemini kultuurikonflikt on minu sõnavõttudega seoses siin vist arenemas.
    Olen harrastanud siin hulgaliselt nn.inside nalju,mis loodetavasti paljudele kohale jõuavad,osadele siiski ilmselt mitte.
    Nüüd,ma söön oma naise ära kui see müts,vabandust,naeratav nägu,mis Graafik oma nime kõrvale kleepinud on.Õigemisi see inimene,kes tolle neti-ID taga seisab...kui tema sinu väikese libastumise... Ja minu pisikese kommenti pärast solvus...Kui ta nüüd just see kõige viimasem memmepoeg ei ole.
    No pilt,mis Graafiku nime kõrvale kleebitud on,räägib küll seda,et memmekaga pole tegemist.
    Kas ma arvasin õigesti,Graafik?

    Nüüd,edaspidiseks siis.Need naerunäod,mida ma oma juttude juurde kleebin, pole kunagi irvitavad,pigem sõbralikult nöökivad,kui sedagi.
    Käin mööda ilma ringi,kerge sõbralik muie näol,nii on lood.

    Nüüd,kui keegi ei soovi minu togimisi välja kannatada,peab solvavaks,isiklikuks,mida iganes...Andke teada,räägin teiega kui prantsuse kavaler oma armukesega,ka seda oskan ma.
    Ise küll ma eelistan sellist seltskonda ning suhtlusviise,millisega harjunud olen.Millise seltskonna suhtlus tavadega olen harjunud,nohh,see peaks vast mu siinsetele tuttavatele juba selge olema.


    PS.ei oleks osanud arvata,et siinsel suhtlemisel tuleb sama taktikat kasutada kui näiteks.....eeee.....rootslastega,hehh ja soomlastega kaa vist,ai tuli üks hea lugu meelde:-D.Ahh soo,tagasi asja juurde.Et tuleb siis alati näpp tõsta,kui tegemist on naljaga ja veel igaks juhuks ütelda,et just kidding?
  • to: teremere ja kõik teised ka.

    Pendel kippus vahepeal teise serva, tõsi ta ju on, aga noh, vahelduseks abiks ikka ja kasuks seegi. Jätka, teremere, samas vaimus ja ära pane tähele, kui mõni inimene liiga ettevaatlik on (aga iial ei tea, kes kusagil solvub - ja Eestimaa on mõttetult vaenlaste kogumiseks liiga väike).
    Mulle Su mõttearendused meeldivad. Loodan, et teistelegi.
  • samasse temasse...
    pitsat ja muud lahedad mehed, kes te millalgi TF foorumis mu 'monusast' irooniast aru ei saanud, siis pyydke nyyd :)
  • mis virtuaalselt läheb üles, see reaalselt tuleb alla

    ja Heisenbergi täpsustus:

    Mis virtuaalselt läheb alla, läheb reaalselt veelgi rohkem alla


    SPETSI(Daytrader) MÄRKUS:

    mis ülemõistuse tõuseb,kukub veel rohkem kui ülemõistuse.


Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon