Jaanuari efekt - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Jaanuari efekt

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Nii on olnud viimased aastad,

    kliki siia

    kuid see ei tähenda, et nii peaks lugu jätkuma...
  • "Efekt" on see sõna eesti keeles. Kui "f" juba jutuks tuli siis on ühe "f"iga ka "professor", "professionaalne" ja "profid".

    Miks kõik armastavad topelt "f"i? :)
  • Jaanuari efekt toimib tõepoolest. Näiteks millal on Eestis jaanuar halb kuu olnud?

    Saario väitel on terve esimene kvartal börsidele olnud edukas. Ehk on seos kliimaga, päevad hakkavad pikenema ja siis on ootused uue aasta osas positiivsed ja ajaperspektiiv kuhu vaadatakse nihkub kaugemale. Läbini psühholoogiline efekt. Ja muidugi aastaaruannete ootus.
  • Eelmise aasta jaanuari efekt oli suures osas ilmselt põhjustatud ka Y2K probleemi valutust lahenemisest.
  • kirjaveakurat tuli sisse, parandan ära
  • Hakkame siis taas ostma, ootamata edasist kukkumist?
  • Peeter22,
    Mul on ruletis tulnud 7x järjest punane
  • Kuulge, kas te mitte siin ei lohuta lihtsalt üksteist suures kurvastuses.???? Endal on küll selline pessimism peal, et pane vvõi pael kaela.
  • TNT, ära kurvasta. Lohutuseks - Sa ei ole ainus, kes turul peksa saab. SPETSIL on ka graafikuid vaadates kitsad ajad. Kristjanil vast läheb hästi, ta ju kõva putimees.
  • TNT, õige tähelepanek.

    Minu portfell on miinuses 33% e. kaotanud väärtusest 1/3. Kuid mina sellest ennast häirida ei lase.

    7 sept. kui LHV Direct alustas aktsiate vahendamist, oli NASDAQ indeks 4098 punkti. 30. nov on see number 2706 - indeks on langenud 35%.

    Ehk olen suutnud saavutada seda, millega pole hakkama saanud 70% fondijuhtidest - lüüa indeksit.

    Eh, viletsapoolne tuli see lohutus .... :)
  • Mulle tundub et tegelikult on hullemad ajad möödas ja hinnad peaksid jääma praegusele tasemele pendeldama mõneks ajaks (kui mõni firma kasumihoiatuse annab siis eks see kukub kuni 20% ja tõenäoliselt temaga koos ka vastav sektor ~5%) aga lootuses et USA inimesed oma jõulupreemiad aktsiatesse investeerivad võiks tõusu oodata isegi varem kui kuu või kahe pärast!

    [Seda juttu tuleks võtta kui sci-fi'd mitte valemite abil tuletatud tõestust (mida ta loomulikult ei olegi)].
  • Jaanuari efekt ju polegi ainult psühholoogia valdkonda kuuluv, vaid ka teatav majanduslik tagapõhi olemas. Seda võib pidada ka nn. aastalõpuefekti järelkajaks, kus maksude optimeerimise seisukohalt aasta viimastel päevadel väärtpabereid müüakse ja uue aasta esimestel päevadel neidsamu väärtpabereid asemele ostetakse. See asemele ostmine võib hajuda ka jaanuari esimesse poolde, mis muudabki jaanuari tootlused pikaajaliselt keskmisest kõrgemaks. Turgude efektiivsuse uurijad on leidnud, et hoolimata sellise arbitraazhivõimaluse olemasolust, on see anomaalia siiski pikaajalises perspektiivis püsima jäänud.
  • to: TNT

    Soovitada ma ei julge, sestap küsin. Miks mõtled aktsiate müümise asemel paela peale kaelas? Ära abiellu aktsiaga!
  • heisenber, mul tuli ükskord Soomes üks number 3X järjest (mina muidugi sinna ei pannud), ja sellest ajast peale pole ruletti rohkem mänginud. Onju 100X väiksem tõenäosus?
    Aga lohutuseks teistele ütlen, et varsti hakkab vist ka dollari odavnemine oma mõju avaldama. Ma mõtlen, et ainult siis kui aktsiad maha müüa ja EEK-ieks teha.
    Kokkuvõtteks: Sattus halvale ajale see LHV projekt algus.
  • Ei ole nõus Sinuga, MSM! LHV projektil pole häda kedagist, lihtsalt kasvuruumi on veel megalt ja pakutavad võimalused tiba napid. Kui ikka put'e ja shortimist vabalt pakutaks, siis olen üsna kindel, et enamus praegusi virisejaid hoopis vinguks vaimustusest. Igal turul omad instrumendid.
  • Vot seal see point ongi, et langeval turul peab saama shortida. Mina kohe kardan positsiooni enne võtta kui kogu see kasumi hoiatuste ja kõrgete P/E-de jama möödas ei ole. Lausa hämmastav kui mitu korda on mõni interneti firma kukkunud!
  • Hakkab vist põhi kätte jõudma, kui juba meie seltskond shortima hakkab. Teeb ju kadedaks, kui naabrimees Kristjan putidega raha teeb ;)
  • Täpselt õige, GorillaG.

    Üha laiemalt leviv pessimism hakkab lootust andma, et põhi on saabumas.
  • Seda, et indexi löömine ei ole idee. Idee on teenida raha. Kasumit, mida saab vahetada sularahaks ja osta ilusaid asju.
    Üldse tundub, et peaks hakkama millegi muuga vahelduseks tegelema. Näiteks kinnisvaraga.
  • Seda, et vaatasin neid muid teemaisd. Täna nagu ei oma populaarsust mingi ulmetehnoloogia ja muud teooriad. Tuleb nentida, et kõigil tegelastel siiski närv püsti ja mõte ikka päris hajevil.
    Huvitav on see, et kordub see tavaline stsenaarium peaaegu üksühele.
    Pärast järsku kukkumist (märts) põrkab osaliselt tagasi ja taastub (juuni, juuli,). Ja siis vajub ja vajub ja vajub...... Kuni kõik igasuguse huvi asja vastu kaotavad (viimast küll ei sooviks, see keeraks kõikjal asja per....).
    Kui aktsiat keegi just laenuks ei anna, siis tuleks poss likvideerida???
    Kuid kes ütleks kus on põhi?? Aasta lõpp ka ligidal, kuid iga turul passitud päev on rahaliselt väga-väga valus.
  • Naug öeldakse, et tõus aasta lõpus tuleb aga, mis tasemelt?
  • To TNT. GorillaG ütles, kus on põhi.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon