Euroopa ei ole veel surnud - Investment topic - Forum - LHV financial portal

LHV financial portal

Forum Investment topic

Euroopa ei ole veel surnud

Log in or create an account to leave a comment

  • Sattusin lugema sellist artiklit ja arvasin, et võiks ka teistele huvi pakkuda.

    Lühidalt, väidetakse, et vaatamata sellele, et Euroopa on rahaliselt ja eriti riskikapitali osas olnud aastaid vaeslaps on areng olnud "ootamatult" hea. Samas tuuakse välja ka riskikapitalistide oskuste puudujäägid..

    Võiks olla huvitav lugemine nii neile kel on huvi riskikapitali vastu, kui ka neile, kes huvituvad, kuhu võiks maailma finantsjaotus suunduda.
  • USA turul toimuv verevalamine on mitmed konservatiivsemad investorid sealt eemale peletanud. Ja ilmselt läheb USA-s veel aega enne kui majandus hoogsalt kasvama hakkab.

    Kuna ka LHV Direct'i kaudu saab kaubelda rahvusvaheliste aktsiaindeksitega, siis millistesse Euroopa riikidesse oleks 2001. a. mõistlik investeerida?

    Lugesin, et EÜ keskmisest suuremat majanduskasvu peaks näitama eelkõige Prantsusmaa (AMEX: EWQ) ja Holland (AMEX: EWN). Linki kahjuks ei mäleta.

    Põhjalikumalt on riikide index-trackerid välja toodud siin.
  • Aktsiaindeksid vist ei ole parim investeering 2001. aastaks, sest kardetavasti me mingit väga kindlat trendi ei näe ja aasta lõpetatakse ilmselt üsna samas kohas kust alustati. Pigem on see aasta paras väljakutse aktiivset portfellijuhtimist pooldavatele fondihalduritele, kellele see on hea võimalus ennast kõikuval turul tõestada.
    Kui aktsiainvesteerimise atraktiivsust suure majanduskasvuga mõõta ja tingimata seda Euroopas teha, siis peaks küll Kesk-ja Ida-Euroopa poole vaatama. Kui Eurolandis tuleb 2001 ehk 2,5-2,8%, siis seal on 4% selline keskpäraseks peetav tulemus. Mitte et ma väga promoda tahaks siin nyt, aga nii see on.
  • Alo, Eurolandi SKP kasvu prognoos 2001. aastaks on 3,1% (allikas: Blue Chip Economic Indicators),aga mitte 2,5-2,8 nagu Sa kirjutad.

    Muide, konsensus USA majanduskasvu osas 2001. aastal jääb täpselt sama 3,1% juurde - nii summeerub 54 juhtiva business economist'i (palun tõlkige keegi see sõnapaar maakeelde, otsetõlge "äriökonomist" kõlab igatahes rõvedalt!) arvamus. Isiklikult julgen selles pisut kahelda, aga eks aasta lõpus näis...
  • P.S. muidugi loeksin huviga värskeid prognoose eurotsooni alla 3% majanduskasvust - ehk veenad mind ümber?
  • Päh, USA-s on ju sulaselged tsüklilanguse ilmingud. See on ka loomulik arvestades mitme faktori kokkulangemist: internetibuum, aktsiabuum, majanduskasv ja terve rida teisi majanduslikke ja mittemajanduslikke tegureid.

    Seega ollakse seal niikaugel, et vaja on asju korrigeerida. Euroopa alles avastab neid uusi majanduslikke võimalusi. Küll see korrastumine jõuab ka siia.
  • Olen nõus, Madagaskar! Minu isiklik arvamus US majanduskasvu kohta jääb küll alla 3%, seda sõltumata FED-i rallist intresside kallal. Aga see on vaid mu oma arvamus, mütsi ma selle nimel sööma ei hakka!
  • Loomulikult tahaks loota Euroopas suuremat kasvu, kuid näiteks Morgan Stanley Dean Witter tõmbas oma detsembri lõpu makroraportis 2001 GDP prognoosi 2,9%-lt 2,6-le. Aga see-eest prognoosivad tugevat reboundi 2001 teisel poolel ja 2002-ks usuvad 3,4%! Aktsiaturud võiks selle umbes 6 kuud varem sisse arvestada nii et kuskil eeloleva 6 kuu jooksul on ilmselt parim ostukoht.
  • parim lollikindel ostukoht oli poolteist aastat tagasi kui keegi ei uskunud, et Euroopa üldse hingitsema hakkab. Aga indeksid tegid aastaga rahuliku 30% ja vilistasid NAS kukkumise peale.
  • Velikij:

    Sul on isiklik arvamus USA majanduskasvu kohta? Ehk selgitaksid pisut, millel see täpsemalt põhineb?

    Ei saa eitada, et ma isegi usun, et see number oluliselt allapoole 3% võib jääda, aga ma tunnistan, et mingit ISIKLIKKU väga tõsist makroanalüüsi selle taga küll ei ole.
  • Sama siinpool. Ei mingit isiklikku väga tõsist makroanalüüsi! Pole ometi minu võimuses hobi korras muu töö kõrvalt panna püsti US majanduse makromudel, jälgida kõiki sisendeid jne jne. Kasutan ikka nende meeste abi üle maailma, kes sellega oma päevi algusest lõpuni sisustavad ja siis tulemusi seitungi serva pääl või netis teistele lahkesti teada annavad.
    Lisaks kasutan kõhutunnet - ja mitte just vähesel määral pluss üritan targemate meeste (näit. Krugman)jutust ridade vahelt uba üles leida. Nii hästi-halvasti kui see just korda läheb.
  • Heido Vitsur kirjutab Vaba-Euroopas Saksamaa majandusstatistika foonil Euroopa probleemidest, mis on seotud majanduskasvu aeglustumisega Ameerikas:

    ...Meid Eestis peaks aga Saksa majanduses toimuv huvitama eeskätt sedavõrd, et nii nagu Ameerika aeglustumine on toonud kaasa oodatust suurema aeglustumise Saksamaal, toob Saksamaa suurem aeglustumine kaasa ka suurema aeglustumise Rootsis ja Soomes ning lõppkokkuvõttes ilmselt ka meil. Meil, tõsi küll, natuke hiljem...

    Aga pikemalt siin:
    http://www.vabaeuroopa.org/artiklid/2001/05/majandus.20010509090617.asp#form

Threads list

Cookies

LHV website uses cookies to provide you with the best user experience. By clicking "I accept", you consent to the use of all cookies. Read more about the principles of using cookies.

pirukas_icon