USA aktsiaturg - 8.jaanuar - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

USA aktsiaturg - 8.jaanuar

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Täna katsub turg jälle põhjasid,
    huvitavaks läheb 20.30 kui esineb Microsofti Steve Ballmer,

    varasemalt on ta alati korrutanud, et tehnoloogiasektor on ülehinnatud
  • Kas keegi oskab seletada, miks alates 18.50 eesti aja järgi paljude aktsiate hindadesse räiged nihked on sisse tekkinud enam vähem sama hinnataseme juures (mitu protsenti odavamad-kallimad tehingud, kuigi hind eriti ei kõigu).

    Või on see mu programmi viga?

  • Nasdaq on 2340 punkti juures hästi püsinud,
    börsivolüüm ei ole suurem asi...
  • Ei asi ei ole ikka minus. Yahoo näitab samasuguseid graafikuid.

    Vt näiteks ORCL, INTC, XOXO, AMAT jne.
  • Ballmer on seda öelnud ka MSFT enda kohta.
    Huvitav kui paljudel MSFT aktsionäridel on hing täis Ballmeri peale?
    Et mis sa kaagutad, me oleme ainuüksi viimase poole aastaga kaotanud -40-50% MSFT pealt.
    See peaks seadma mõningase piiri sellele mida Ballmer räägib.

    Ja kui vaadata MSFT lühiajalist graafikut siis ollakse valmis languseks. Pikad on ilmselt sulgenud positsioone reedel ja täna 48.5-49 hinnaga. Ja samal ajal on müüdud lühikeseks samas vahemikus.
    Nii et ollakse valmis. Mis aga tegelikult tuleb... eks see ole näha.
  • kalle
    viskeid on tõepoolest toimunud.
    vaadake kasvõi MSFT-i ennast.
    Enne 11:50 kuni 12:10 (US aeg) tõmbles üles/alla 47.75 kuni 49 päris usinalt.
    Kas daytraderid oskavad seletada?
    Fit, Spets, mida arvate?
  • Dow kaupleb madlamatel tasemetel, kui ta oli enne Greenspani hilinenud jõulukingitust
  • Mis ma oskan kosta, turg tahab tõusu minna, aga üks suur maakler seisab teel ees ja müüb...

    ,kusjuures seda juttu aetakse juba teab mitmendat päeva
  • Graafik,
    kunagi, kui inimesed ei osanud seletada looduse karmi olemust, siis nad mõtlesid välja jumalad.
    Nüüd on aeg edasi läinud kuid inimene üritab ikka leida kõigele täpset seletust.
    Vahel need jutud ei tule hästi välja ja kõlavad tobedalt. Eriti siis kui ettekujutus toimuvast on ähmane.
    Aga no kes teab....

    Graafik mis arvad, kas tegelikult ongi asi nii hull?
    Ega siis Al-i kingitusel kohe peagi ju mõju olema. Ei saa ju turg iga päev +10% ülesse kapata.
    Ja samas võidakse praegu juba ühtteist pikaajaliseks hoidmiseks osta. See tegevus toimub vaikselt ja enamasti ei minda enne hõiskama kui positsioon täies mahus käes on. Ja paljud on üldse kogu aeg meelsasti vait.
  • Ma olen täpselt sama meelt, ma olin 1998 LTCM kriisi ajal USA-s.

    Inimesed müüsid põhjast aktsiad ära ja ostsid 3 kuud hiljem paarkümmend protsenti kallimalt tagasi ja olid ikka võidus ja on praeguseni

    muideks, mulle tundub, et turuosalised on äraunustanud,kes põhjustas kõrgemate intressidega kalli dollari ja majanduslanguse, see oli ju Greenspan...

    Kui tal oli võimu majanduskasv seisma panna, äkki on tal võim ka see uuesti liikuma panna?

    ***

    Täna on murelikud internetimaaaklerite aktsionärid
    Ameritrade andis kasumihoiatuse ja ühtlasi tegi terve portsu maaklereid lahti,

    aga ma julgeks järgmistel päevadel, kui müügihuvi vaibub võtta AMTD või EGRP, sest interneti teel kauplejate käes on tulevik

  • Graafik,
    No mida ma peaksin sulle nüüd küll ütlema,et paras keretäis anda ja samas viisakuse piiridesse jääda?Kas oled aktsiaturu harrastus-ajakirjanik või mis?oled täpselt sama meelt kui 1998 aasta kriisi aegu...????


    Ja Greenspan on kõiges süüdi,nii turu päästmises 1998 sügis kui ka turu põhjalaskmises 2000?

    Kriistjaaaan,heeeelp!!!!!


    Sander,
    suured hüpped hinnas on hetkel tingitud üle 100-ste tehingute marketorderite täitmisest.MM-id täidavad neid ordereid suvalise spreediga,et ise kasumisse jääda.Ühesõnaga,asi on hullem kui arvata võib...MM-id paanitsevad.
  • teremere
    ahaaa, mida kõike sa ka ei tea.
    Kas MM-del pole siis mingeid piiranguid?
    Aga noh jumal sellega.

    Huvitavam on miks siis MM-d paanitsevad?
    Kas selle pärast et ei oska suunda määrata?
    Sest kui nad oleksid kindlad suunas, siis miks nemad peaksid paanitsema?
    Ja veel.. kas sellised market orderid ei viita ka
    segadusele tavaliste 'investorite' seas?
    Tunded ja emotsioonid on ülesse köetud.
    Pullid on valmis suurest erutusest peaaegu suvalise hinnaga ostma. Ja karud jälle näevad et nüüd võib tulla alles suurt kukkumine ja üritavad lühikeseks müüa. No ja mõlemalt poolt veel teisele poole jäänud positsioonide paaniline sulgemine.
  • Kas MM-d kardavad ootamatuid viskeid?
    Stabiilsus on vilets?
  • teremere
    no uuu, kus sa oled.
    kas üritad ka paaniliselt positsiooni saada/sulgeda?
    Kas kardetakse suuremaid vapustusi?
  • teremere: mis sa vingud? Las Pats räägib. Kuna loen pidevalt PrudenBear'i "credit bubble" osa, siis pean Marguse seisukohtadega sarnaselt arvajaid üsna õiges paadis olevateks.

    BTW Margus: EGRP sai juba ka minu ekraanile lisatud.

    Sander: kuidas minu "short OSIP" avaldatud positsioon nüüd meeldib? Kibe on see USA fondihaldurite elu...
  • ja võib-olla mõne päeva pärast võib ka juba BTK-d osta, natuke alla 400 punkti tasemelt

    teremere,

    kõik on üks suur eksperiment, keegi ei või öelda, et ta on seda varem kogenud,

    ma usaldan Su maitset absoluutselt, aga pole aktsiaturust õudsemat kohta kus mõistus ja tunded pidevalt põrkuvad,

    kumba eelistad sina?

    kirjatehnika järgi hakkad vaimset tasakaalu kaotama
  • kristjan
    ma pean piinlikusega tunnistama et ma ei uurinud OSIP eriti. Optsioonide käibed olid väikesed, volatiilsuse number suur ja aktsia suht kallis.
    Tavaliselt tähendab see halbade omadustega optsioone ja ma rohkem ei uurinud.
    Vaadates praegu graafikut - jah, ilusti vajus.
    Samas - tüüpiliselt toimub edasi suure ulatusega üles/alla liikumine. See tähendab et kasum tuleb õigel hetkel välja võtta muidu tõuseb jälle mõneks ajaks kuhugile 70-74 peale.
    Ka nädalagraafik näitab et veel ei ole tugevat langustrendi - seega võidakse üritada hoopis uut rallit.

    Aga lähenemine iseenesest (TMT -> drugs)
    on väga kaval. Ega su esivanemate hulgas jesuiite ei olnud?
  • Sander, kas see viimane on mingi konksuga küsimus? PrudentBear'i eestikeelse poliitikaväljaande (Kesknädal vms) püstolreporter on uurimas erakond "Mõõdukad", kuhu minu otsesed esivanemad kuuluvad, salasobinguid vanakuradi endaga? >:-)
  • sander,
    sry,ei jõua igale poole.Jahh,just sellepärast paanitsevad,et ei oska suunda märgata.Nohh kui ka see sulle uudiseks on,miks turg tasapisi allapoole vajub ja seejärel kiirelt üles tõuseb,siis seda seetõttu,et MM-id on kohustatud ostma ja müüma igal ajal.Kunagi keegi siin küsis,et kes need ostjad on kui ostjaid ei ole...või midagi sellist.Ei viitsinud siis seletama hakata.Nohh,need ostjad kui ostjaid ei ole,need on MM-id.Ja miks hinnad tõusevad kiirelt,langevad aeglaselt karuturul ning langevad kiirelt,tõusevad aeglaselt pulliturul?Peab seletama?Nohh,igaks juhuks siis.
    turu suure nõudluse,ostusurve korral on MM-id sunnitud müüma aktsiaid,mida neil endil hetkel ei ole.Nad nö.müüvad end lühikeseks.Et mitte miinusesse jääda,tuuakse bidid-askid hiljem allapoole ja ostetakse kallilt,võlgu müüdud aktsiad odavamalt turult tagasi.Enne pole hindade tõusu turult oodata kui MM-idel kõht täis.Nohh langeval turul,müügisurve puhul toimub kõik vastupidi.
    Et kas on piirangud MM-idel?Loomulikult on...aga...

    Kristjan,
    mis ma vingun?:-D...kutsusin sind appi asja seletama,kuna enesel polnud aega...kes on Margus,kes on Pats?
    Ja ega sa ometi ei näe analoogiaid 1998 sügise ja praegusi situatsioone kõrvutades?

    Graafik,
    vaimse tasakaalu kaotasin septembri alguses,kui LHVD seltskond kutsus delfis rahvast ülesse usa aktsiatesse investeerima.See oli ka põhjuseks,millega LHVD foorumil õnnestus mu tähelepanu äratada.

    kumba eelistan,kas mõistust või tundeid?Nohh,ehk tutvuksid mõne mu arvamisega,mida siin olen septembri algusest 2000 üritanud seltskonnaga jagada.Kui oleksid juba tutvunud,poleks sul selliseid küsimusi.

    kirjatehnika on mul vilets jahh.Pean siin iseseisvalt taipimist õppima ning eesti kirjakeelt meelde tuletama.Sekretär,keda kirjade kirjutamisel olen usaldanud,oskab kahjuks vaid välismaa keeli.

    sander,
    paaniliselt positsiooni saada-sulgeda?aktsiaturul või mis?olen juba sellest vist rääkinud,et aktsiaturg mind hetkel väga ei huvita.Sulgesin viimased vähesed positsioonid juba eelmise aasta lõpul,enne jõule.
    Septembris oli mu põhiliseks huviks nafta,hetkel on...no OK siis:-) kuld.
  • teremere: minu kommentaar oli suunatud sinu lausele:
    "Ja Greenspan on kõiges süüdi,nii turu päästmises 1998 sügis kui ka turu põhjalaskmises 2000?"

    Vaevalt Pats=Margus=Graafik=(võib olla veel mõni siin kirjutav nimi) mõtles seda üks-ühese "süüna", et Al on kõige selle jama tahtlikult kokku miksinud.
    Mitme aasta eest astutud või astumata sammud on need, mis majandussündmusi kallutavad. 1996 "irrational exhuberance" kõnest saadik on Al näidanud oma arusaamist aktsiaturul mulli tekkimisest. Kas see mull oli/on "good or bad thing?" Pean ennast jälle kordama ja poen väite "aeg on kõige kaaluja" taha. Minu tagasihoidlik arvamus on, et see mull oli tõeliselt positiivne moodustis tehnoloogiasektori võimendatud arendamiseks. Erinevatesse valdkondadesse investeeritud megasummad võimaldasid enam R&D'd, kui paljude eelnenud aastate jooksul kokku ja sadade mõttetute rahapõletamiste kohta tuleb kindlasti välja ka 1-2 tõeliselt head ja igapäevaseks elu osaks saavat.

    Kuna ma praegu olen põhiliselt shortinud bioteche, siis tooksin konkreetse näite just sellest valdkonnast. OSIP. Ettevõttel on üks peamine loodetav produkt - vähiravim, mis on praegu jõudnud "faas 2" katsetusteni. Ettevõtte käive on aastas ca 35 miljonit USD, kasumit pole. Hoolimata sellest, et midagi reaalset pole veel ette näidata on ettevõttel õnnestunud leida equity investoreid, tänu kellele on ettevõttel praegu ca 485 miljonit cash'i (+eilne teade koostööst Genentech'i ja Rochega, mis veel täiendavat rahastamist lubab) ja võimalus mitmeks aastaks keskenduda oma uurimistöödele. Võib olla on see tupik, võib olla mitte. Aga neil (pluss paljudel teistel "concept" biotech'idel) on piisavalt cashi, et mõned aastad seda katsetega ja uuringutega põletada ja teada saada. Kui see näiteks kasvõi ainult OSIP'il korda peaks minema, võib biotech-bubble lugeda globaalses mõttes õnnestunud projektiks. Aga mitte suurele osale bio-tech investoritest.
  • kristjan
    Ei noh mis konksuga küsimus...
    Ja kui uuritakse siis ikka midagi on.
    Kus suitsu seal tuld. :)

    Vaatasin seda BTK sektorit ja seal on graafik palju selgem. Pikk Tõusutrend on murdunud ja edasi võib oodata suure ulatusega üles/alla liikumist.
    Aga iga uus High ja Low on madalamal eelmisest.
    Paar kuud võiks seda saagida...

    Ah et USA fondihalduri elu on kibe...
    Aga põnev ju. See on nagu eluteater kuubis - tugeva võimendusega.
    Ja pulli ning teravaid elamusi saab kuhjaga.
    Muidugi kui oma nahk ka mängus on siis alati nii lõbus ei ole.
  • teremere
    kummardun maani Sinu silmi pimestavate teadmiste ja särava mõistuse ees.
    Aga teen ettepaneku Graafikut mitte peksta.
    Ta on päris tore sell.

    MM koha pealt tunnistan oma teadmiste puudujääke.
    Saan aru et vabandused ei aita ja luban ennast vajaliku valjusega karistada (laiskuse eest).
    Kuigi ma ei ole puhtalt daytrader, peaks siiski rohkem teadma mis turul toimub.
    Kasu sellest on ikka.

    Aga MM koha pealt kasutan juhust jälle uurida.
    MM-del on nii kohustusi kui ka eeliseid.
    Olen aru saanud et mõlemad on mingi ulatusega - see tähendab et teatud maani peavad nad neid reegleid järgima. MM ei pea ju lõputult kahjumisse minema - vaid MM-le kahjulikke ordereid täitma teatud kohustuslikkus mahus.
    Kui see maht on täis - siis MM-l on jälle vabad käed kuni järgmise korrani.
    Ja kuna ühe väärtpaberi kohta on palju omavahel konkureerivaid MM-e siis on pilt palju keerulisem.
    Seega MM mõju on vaid mingi ulatusega.
    Ütlesid:
    "...Enne pole hindade tõusu turult oodata kui MM-idel kõht täis..."
    Seda ei saa siiski võtta absoluutsena - vaid mingis ulatuses. Konkureerides omavahel ei saa MM-d pikalt ei tõusu ega langust takistada.

    Sa siis tegeled futuuridega...
    Kasutan jälle juhust. Kui aksiaturu särav täht hakkas tuhmuma, kas siis hakkasid metallid rohkem särama? Ma ei ole ise võrrelnud aga kas on näha kuidas üks pikaajaline trend hakkas kaotama tõusuhoogu ja teisel läks languse isu üle?
    Ja kas hetkel on metallidel ikka tõusutrend?
  • kristjan,
    saan su jutuse nii aru,et meil tuleb vaidlema hakata selle üle,kumb oli enne,muna või kana.:-)
    Nohh,muna oli enne ja kana(greenspan) võib munedes kaagutada palju tahes,asja olemust see siiski ei muuda...

    Pats=Margus=Graafik,Kristjan&Sander,
    "peksmine" toimus eelkõige paralleelide eest, 1998 ja hetkesituatsiooni analoogia eest.

    ja ma saan ju su'st aru,Graafik.Sa teed siin lihtsalt oma tööd ehk kui LHDV klientidel optimism otsa lõppeks,mis siis juhtuma hakkaks...
    Klientide huvidest lähtudes oleks aga iga nõuandja juba selle aasta märtsist alates (topelt-top nasdaqil, võrreldes topelt-bottomiga sügisel 1998)soovitanud värsketele klientidele aktsiaturust esialgu eemale hoida ning selle asemel alternatiivseid investeerimis võimalusi pakkunud.See hoiatus on siitpoolt kehtiv tänaseni...

    sander,
    lõpeta see kummardamine,nii aasia fiik ma nüüd kaa ei ole,et sealseid kombeid euroopas näha sooviksin.

    püüan vastata pikale küsimusele MM-ide osas ühe jutuga...

    lõputult kahjumisse minna pole võimalik,sest iga surve,nii ostu kui ka müügi,lõpeb kord.Küsimus on vaid bid-aski tõstmises,langetamises vastavalt survele ja hiljem korrektsiooni kaudu kasumi välja võtmises.MM-id on kohustatud ostma müüma alati kindla hinnaga vaid 100 aktsiat.Üle selle...marketorderite täitmisel oleneb kõik turu huvist.Ahh,läheb segaseks see jutt vist,ei ole teoorias nii tugev.:-)
    MM-id konkureerivad omavahel teatud mõttes küll.Kui kellelgi on ikka suured ostu või müügiorderid hõlma all,siis...:-DKäib üks suur pokkerimäng.Nohh,näituseks kui turg hakkab avanedes allapoole vajuma,võib oodata hiljem suuri ostuordereid ehk hinna tõusmist...nohh,see oleks üks kõige labasem näide,mille õnge vast vaid vähesed algajad lähevad(hinna languse tõttu turu avanedes kukuvad altläinud müüma,aidates niimoodi bide-aske allapoole tuues suuri ostuordereid MM-idel täita.nohh,ja vastupidi sama lugu.)

    Metallide osas niipalju,et hõbe on hetkel paljulubav,kuld mõtleb veel.Aktsiaturu täht kustus septembri alguseks,tollal oli täheks,nagu ka juba mainisin, nafta.

    Aktsiaturu-tähe taassüttimine tuleb ükskord niikui-nii,kannatust on vaid vaja;-)
  • teremere,

    mulle meeldib su püüd erineda teistest, selles on võlu

    kõik peaksid sinusugused olema, siis poleks enam mingeid TRENDE, vaid ainult üks L****, H**** ja V*** mäng
  • to teremere
    Ehk tutvustaksid kulla ja hõbeda investeerimisvõimalusi(GOX ja XAU)
  • heisenberg,
    sümpaatia on vastastikune,kellegist erineda ma ei püüa ja viimase lõigu osas pead küll tõlkima,jahh...et asi mulle kohale jõuaks.
    :-)

    kevin,
    kahjuks jääb su palve tasuliste teenuste nimekirja hulka...
    :-)
  • mis aadressilt oleks võimalik läheneda nasdaq´i futuuridele ?

    Aitäh !
  • Kas keegi oskab seletada, mis jõu mõjul Nasdaq hetkel üle 3 prossa plussis on?
  • Kristjan
    Vaatasin OSIP liikumist ja ma olen natuke jama ajanud.
    Vaevalt ta üle 70 läheb. Ilmselt jääb enne 69 taset pidama ja vajub uuesti alla. Kuipalju enne jaks otsa saab - täpselt ei oska ette ennustada - see suunamuutus võib toimuda 1-2 tunniga.
    Ka BTK on vähe üritanud taastuda ja samamoodi ilmselt palju enam ei tõuse.
    Võib-olla 1 või 2 päeva üritavad veel tõusta ja siis vajuvad alla.

    Kas katsid juba OSIP short positsiooni või ootad uut vajumist?
    Kui oled katnud, siis tasuks nüüd kaaluda uuesti short pos sissevõtmist.
  • kalle
    minu puhtisiklik arvamus on ostupalavik.
    Inimesed on oodanud Nasd tõusu ja olnud kannatamatud.
    Viimastel nädalatel on palju igasuguseid spekulatsioone liikvel olnud.
    Jutud sellest et Tech sektor ei ole aastaid nii odav olnud. Et Nasd kohta tehniline analüüs näitab ralli algust. Fed intresside mäng muidugi ka.
    Ja juba mitmeid päevi on räägitud et raha liigub teistest kohtadest (näiteks Drugs) tagasi Tech sektorisse.
    Palju kartsid rongist maha jääda ja tormasid ostma.
    Oma osa andsid lühiajalised traderid kes hindu ülesse aitasid viia.

    Aga kas siis Tech sektor on nüüd odav?
    Ja me ei tea, mis hetkel tõmmatakse raha Tech-st välja ja viiakse mujale. Siis kui räägiti et raha siirdub Tech sektorisse - siis enamus suunda määravast rahast oli juba üle läinud.
    Ja kui hakatakse rääkima raha lahkumisest, siis enamus olulist raha on juba ära läinud.
    Seega tänane ralli oli minu arvates rohkem hiljaks jäänud investorite poolt esile kutsutud.
    Pluss eespool mainitud lühiajalised.
    Ja väga pikaajalised suured rahad - kas neid nüüdki üldse Tech sektorisse paigutati? Kahtlen selles.
  • Puhttehniliselt on Nasd hetkel väga olulise pikaajalise trendijoone juures.
    Sealt üle ei ole läinud mitme kuu jooksul.
    Minul on see joon 2670-2675
    Seega kui tõuseb täna-homme üle selle, siis võib rääkida et rohkem kui 4 kuud kestnud langustrend on sellisel kujul lõppenud.
  • Teadjad räägivad, et käsil on esimene kolmepäevane tõususessioon alates augusti lõpust.
  • Muidugi, kui vaadata tänaseid tähti, siis ei usu et Nasd enam eriti palju lähipäevadel tõusta jaksab. Näiteks CSCO viskas jälle ülesse.
    Noh, sellel on see häda et kiirelt ülesse ja kiirelt alla.
    WCOM on tõusnud paari nädalaga +50%
    Kui suur on tõenäosus et veel tõuseb või jääb püsima?
    DELL mõne päevaga +30%
    Jne.

    See on nagu mingi 'kergendusohe'.
    Et nüüd on kõik halb seljataga.
  • Ameerikas üritatakse kõik teha, et
    veenda helgete aegade saabumisest.

    "The last two 'up' days have been on higher volume so you've seen the confirmation of a rally," said David Beard, portfolio manager with Morgens Waterfall Vintiadis. "Stocks aren't going down on bad news anymore."

    jne.
  • Kas keegi on uurinud, kas USA analüütikute kommentaaride suhtes kehtib sama printsiip mis eesti ilmaennustajate ilmaennustuste suhtes (st reeglina juhtub vastupidine)?
  • Volume on üks huvitav asi.
    Paljud viitavad sellele meelsasti.
    See kinnitab alati seda milles keegi meid veenda tahab.
    Ma ei oska selle volume kohta midagi hetkel arvata.
    Mida see võiks nüüd siis kinnitada või mitte?
    Kristjan, teremere , mida arvate?
  • tervist Sander,
    Mida voluum hetkel teeb?On suur,väike või keskmine ja mida teeb hind?Tõuseb,langeb,liigub külgepidi?
  • See käis Nasdaq kohta:
    "The last two 'up' days have been on higher volume so you've seen the confirmation of a rally," said David Beard, portfolio manager with Morgens Waterfall Vintiadis. "Stocks aren't going down on bad news anymore."

    Üldiselt ma tean et volume kinnitab suunda.
    Aga samas - tihti on see väga ebakindel näitaja.
    Ei tea - vähemalt mina ei ole siiani osanud seda kasutada. Minu jaoks on see teise-, või kolmandajärguline täiendav argument.
  • Teremere
    Sorry et Sind eemale kiskusin, unustasin et oled teises kohas.
  • volume suurus on mulle üks põhitegijaid siiski.See näitab ju, kas turul on ülekaalus ostjad või müüjad.Kui volume on suur ja hind läheb üles,tähendab see ju,et müüjaid ei ole hetkel.Kui müüjaid ei ole,saab hind vaid ja ainult üles minna...
    kui tuleb praegusest rallist korrektsioon,tuleb vaadata kui sügavale hind langeb ning millise volumega.Kui korrektsioon ei tule sügav ja volume jääb väikeseks,tähendab see,et müüjaid ei ole, tulemas on suuremaid rallisid.Kui korrektsiooni ehk müügi volume samuti suur tuleb, mis hinna ka madalale viib,tähendab see,et müüjad pole kuhugi kadunud,ootavad vaid soodsamat momenti,et kaubast lahti saada...

    1997 aasta tuleva krahhi võis ära näha ka selle läbi,et hinnad enam üles ei läinud,volume oli aga endiselt kõrge.Mida see tähendab on see,et müüjaid ja ostjaid on võrdselt.Kui ostjad turu tipus otsa saavad, jäävad vaid müüjad ning hind kukub alla kolinal.Nohh jne,jne...
  • confirmation of a rally my ass,David Beard.

    conformation tuleb pärast esimesi korrektsioone.Jälle,kõik oleneb palju müüjaid on veel ootamas ja seda näitab meile esimese korrektsiooni sügavus ning volume.Ja nasdaq peaks kõigepealt nina läbi pistma 50 DMA-st,et mingist pikemaajalisest rallist rääkima hakata.
  • to teremere:

    ei saanud hästi su jutust aru, sa räägid, et kui käive on suur ja hinnad lähevad üles, siis peaks ju ka palju aktsiaid olema müügis.
    Samas ei vaidle vastu, et käive on tähtis komponent, kuid ainult sellega on raske tippe ennustada. Börsiõpikutes on ainult üx viis, kuidas saaks käibega tippu või põhja ennustada, nimelt climax.
  • Mida INTC'ist arvata. Enamus tehnoloogia juhtaktsiaid on hüppe teinud, kas INTC teeb seda lähipäevil (tavaliselt on AMD INTC'i jälginud, vahest on AMD oma soodsate uudiste-plaanide tuules ise võtnud nõuks INTC'ile teed näidata) või jääbki INTC oma hüppeta. Eks see aktsia on paljuski firma juhtkonna tühjade lubaduste najal oma hinda siiani nn. konkurentsis hoida suutnud.
  • Sander,
    kas sa viitsid fluctuationile seletada...?
  • fluctuation
    Iga tehingu jaoks on alati nii ostja kui müüja.
    Küsimus on vaid selles mis hinnaga keegi on nõus ostma ja müüma.
    Kui hind tõuseb siis järelikult on ostjad nõus ostma kallima hinnaga.
    Kui nüüd volume on näiteks normaalsest 2x suurem
    ja hind tõuseb tugevalt - siis on palju ostjaid kes usuvad tõusu ja on seepärast valmis kallimalt ostma.
    Võib tõesti tekkida küsimus et aga müüjad - miks nemad siis müüvad?
    Põhjuseid võib olla mitmeid:
    1. Keegi võttis põhjast veelgi odavamalt ja saades +1 või +2 või +3 punkti kasumit, on sellega rahul.
    2. Short covering. Lühiseks müünud tradereid peavad ükskord oma positsioonid katma.
    3. Daytraderid (tõusu, Momentum peale mängijad)ostavad juba tõusma hakanud aktsiaid ja müüvad neid väheke kallimalt ära. Võivad seda korrata päeva jooksul mitu korda.
    4. Keegi alati tahab müüa ükskõik mis põhjustel. Näiteks vajab sularaha et teha üks vägev pidu.
    Või siis ütlesid närvid ülesse ja tahab turult lahkuda.

    Ja languse puhul suur käive näitab:
    1. Paljud on valmis loobuma aktsiast odavama hinnaga (ei usu tõusu).
    2. Ostjad on küll nõus mingil põhjusel ostma - kuid ainult odavalt. (Miks Spets on nõus langenud aktsiat ostma?).

    Kogu see värk on muidugi keerulisem.
    Põhjused segunevad. Ja inimesed ei käitu alati ratsionaalselt.
    Aga noh, midagi see Up ja Down volume näitab.
  • teremere
    no see selgitus on palju parem.
    Ütleme siis nii et üks päev suure volumiga ülesse
    ei näita veel midagi. (mida ka pikaajaliselt arvestada võiks)
    Eriti veel siis kui viimaste päevade liikumine on olnud üks-kaks päeva ülesse ja üks-kaks päeva alla. Kusjuures liikumise ulatus nii alla kui ka ülesse on olnud enamvähem sama suurusega.

    Hetkel Nasdaq ei murdnud üle pikaajalise Resistance joone. Et rääkida langustrendi lõpust peaks kõigepealt sealt üle murdma.
    Edasi 50 päeva keskmine on hetkel kuskil 2800 juures. Ka sellest peaks kõrgemale minema.
    No ja tõsised pikaajalised investorid räägivad et allpool 200 päeva keskmist elavad karud ja ülalpool pullid. See on nagu taevas ja põrgu.
    Ja 200 MA on ... nüüd tuli zoomiga mängida - see kõver oli kaugel et igapäevasest ekraanist väljas ... niisiis see on 3500 juures.

    Ja ei maksa arvata et Nasd nüüd kohe ülesse kütab, et kui on ühest takistusest läbi murdnud siis kohe liigub teise takistuseni.
    Tihti ei toimu läbimurret ei esimese ega ka teise katsega.
    Ja uuesti liigume alla, siis jälle ülesse, ja alla.
  • Tuleb nõustuda sellega et viimasel paaril päeval (algas see protsess 'põranda all' mõned päevad varem) on tehtud katset Nasd (ja ka SP500) pikaajalist langustrendi murda.
    Läbimurdmise katse on tugev.
    Selle toetuseks on toodud välja enamus hetkel kasutada olevast 'raskerelvastusest'.
    Alates Fed, uus Suur Ameerika Isa (tax), jutud põhjast, odavatest Tech-st, et eelnevatel aastatel on alati järgnenud tõus, jne, jne.

    Kuid veel ei ole langustrend murtud.
    Ja isegi kui langustrend murtakse, siis ei pruugi kohe alata pikem tõus.
    Vaid enamasti järgneb SideWays loksumine.

    Küll aga võib praegune tõusukatse jätkuda.
    Ja Nasd võib tõesti veel väheke tõusta.
    Kuipalju - see saab ilmselt selgemaks 1-2 nädalaga.

    Üks asi veel mis mind häirib.
    Need on kilked et näe turg enam ei langegi halbade uudiste peale. Et näe turg ignoreerib halbu uudiseid.
    Selle peale ma ütleks et ühed jah ignoreerivad, teised aga mitte. Kõik ei ole kohe näha.
    Need kes kilkavad, nende tõusukesed on näha.
    Aga need kes on vait.... Nende otsuseid me näeme alles mõne kuu pärast. Siis on aga kilkajate jaoks juba hilja.
  • to sander:

    sry, võibolla väljendasin end ennem valesti.
    teremere väitis, et

    "Kui volume on suur ja hind läheb üles,tähendab see ju,et müüjaid ei ole hetkel"

    Selle kohta ma ütlesingi, et kui käive on suur siis peaks ju ka palju aktsiaid müügis olema. Loodame, et said aru, mida mõtlesin, seda, et igal tehingul on kaks osapoolt, seda ei olex vaja olnud seletada.
  • fluctuation
    Muidugi, ega ma arvanudki et kõike vaja seletada.
    Lihtsalt kui juba hakkasin kirjatükki kirjutama siis see oli nagu sissejuhatus.
    Muidu oleks tulnud minu 'teos' hüplik ja nagu poolik.
    Ja siin ju lugejaid rohkem.
    Äkki on kellelgi minu heal tasemel põhjalikust ja üliväga sisukast teosest ka miskit kasu.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon