IT - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

IT

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Iga rahvuse hulgas igal ajal on olnud inimesi, kes ostavad asju, teadmata millega üldse on tegu. mina isiklikult ei ostaks. Aga see on juba MHO.
  • paris hea.....siga kotis :)

    The invention has a fun element to it, because once a Ginger was turned on, Bezos started laughing his ''loud, honking laugh.''

    see on mingi uus dope niikuinii.

    mina kyll ostaks :)
  • Nüüd siis lõpuks selle uue riistapuu piltka. :-)
  • IT arvatakse sedamoodi välja nägevat jah.
    Ajakirjanikud on nuhkinud patendiavaldusi ja esitlenud jooniseid sarnasest riistapuust.
    Vt. http://www.delphion.com/cgi-bin/viewpat.cmd/US05971091__
  • Tuesday January 30 7:45 PM ET
    'Ginger' Inventor Appears at Davos, Stays Mum

    DAVOS, Switzerland (Reuters) - You just can't keep a good idea like ``Ginger'' down. Even if no one is quite sure what the idea in question is.

    Not hordes of instant Internet fans bent on finding out. Not media pundits so ready to comment on the purportedly revolutionary technology. And, apparently, not even the inventor himself.

    ``Ginger'' is said to be the code name of an invention under development by U.S. inventor Dean Kamen. The technology, also referred to as ``IT,'' is thought to be some sort of personal hovercraft or radical new transportation device.

    ``I'm working on ten different projects,'' Kamen said. ``I don't even know which one they were talking about,'' he told Reuters when asked about the armchair speculation that has swept up everyone from computer industry leaders to news anchors to the neighbor next door.

    Kamen declined to comment further on his work, saying he was bound by a confidentiality agreement.

    Kamen was at the World Economic Business Forum in Davos, appearing in public for the first time since speculation about the invention began spreading over the Internet and into broadcast and print media.

    Word leaked out two weeks ago in a report on a book proposal presented to Harvard Business School Press about Kamen's secretive project. Computer industry leaders such as Apple founder Steve Jobs (news - web sites) and top venture capitalist John Doerr were said to back the project.

    But no one who knows anything is saying, leaving anyone who doesn't know to wonder.

    Popular fascination with the endless possibilities has inspired a variety of Web sites devoted to discovering the inventor's secret, including GingerPoll (http://www.gingerpoll.com), the IT question (http://theITquestion.com) and links to various patent applications filed by Kamen.

    Kamen joined a panel with Michael Dell, founder and chairman of Dell Computer Corp., to discuss ``Completing the Technology Revolution.'' During the panel discussion, Kamen again declined to comment on his work.

    Other technology industry leaders appearing at the six-day meeting of global poltical and economic leaders were happy to join the high-tech world's latest parlor game and indulge their own guesses at what Kamen's mystery project might be about.

    ``I don't know what IT is. I think it stands for Individual Transporter, a scooter of some sort,'' said Michael Dertouzos, director of the Massachusetts Institute of Technology (news - web sites)'s Lab for Computer Science.

    Bill Joy, chief scientist at Sun Microsystems Inc. (NasdaqNM:SUNW - news) guessed it was a low- or zero-smog emission vehicle, built from carbon fiber and containing fuel cells as an energy generator.

  • niikuinii on see maailma suurim pump-and-dump projekt :)))
  • kristjan,
    "Ameeriklastele peaks peale minema küll".
    pidasin sind ikka targaks inimeseks...millest siis nüüd selline üldistav "nali"?
    Või arvad sa,et kuna oled eestlane,oled targem ameeriklastest?Sest seda sa ju peaksid teadma,et ka ameerikas on inimesi,kes on astrofüüsikute perekonnas üles kasvanud?

    Ja IT-d või Gringerit siiski keegi müüa veel ei paku.Kui keegi on siiski juba seda asja ostnud,pole süü sellest,et ta kas eestlane või ameeriklane on...
  • teremere, hmm. Imelik, et sa ennast puudutatuna tunned. Ameeriklasi on palju. Seega on absoluutarvudena piisavalt palju inimesi, kes on tõepoolest, hmm, "mittetargad". Isegi suhtelise numbrina on mõned uuringud näidanud huvitavat nähtust - suurtel rahvastel (jänkid, prantslased, sakslased) kipub teatud kirjaoskuse tase olema keskmiselt väiksemate rahvsatega võrreldes madalam. Nimelt sellise oskuse, mis kirjapandu sisusse tungib ja omavahel erinevate tekstide mõtteid veidi kõrgemal tasemel suudab siduda. Sedasorti kirjaoskamatud leiti USA's olevat 40% rahvastikust. Kahtlemata on seda ka Eestis, muuhulgas kardetavasti ka selles MB'is siin.
  • kristjan,
    nohh,kunagi oli üks prantslane,nimi ei tule meelde,kes rassiteooria käigus püüdis tõestada,et inimese,kogu rahvuse,rassi intelligentsus on sõltuvuses peakolju suurusest.Nohh käis mööda ilma ringi ja muudkui mõõtis.Prantslaste pea ümber mõõdulinti loomulikult võimalikult lõdvalt hoides....:-D
    Nohh,lõpuks jõudis Gröönimaale ja pidi oma teooria maha matma.Sest toorest kala sööval rassil oli kõige suurem kolju ümbermõõt,pinguta mõõdulinti palju tahes.

    Imelik,et ma ennast puudutanuna tunnen?Arvad,et ma olen vähe laias ilmas üldistavaid hinnanguid ida-eurooplaste aadressil kuulnud?Arvad,et inimesed ei imesta,kui ma end puudutatuna tunnen.Sest mis võib olla mul ühist ida-eurooplastega?Nohh,sellisete üldistavate hinnangute puhul tunnen end puudutatuna igal ajal,tulgu nad siis euroameeriklaste või ida-eurooplaste suust.Õnneks on ilmas siiski ka intelligentseid inimesi.Nohh,nende su viidatud "uuringute" kohaselt,oma 60% ameeriklaste hulgast,kelle loba peale mul piinlikkust ei ole vaja tunda.Piinlikkust,puudutatud tunnen end vaid koljumõõtjate loba kuuldes.

    kristjan,pidasin sind ikka targaks inimeseks...,tunnen end puudutatuna.Kelle hulka ma siis sind edaspidi kuuluvaks loen,kas uuritud 40%-i või 60%-i hulka?
  • teremere:
    Mind pole vist keegi veel uurinud... Sina oled ilmselt esimene :-)

    Aga sinu rahustuseks sõnastame äkki selle "Ameeriklastele peaks peale minema küll. :-)" kuidagi ringi?

    Näiteks: "arvestades kohalike suurt ostujõudu, uudishimulikku publikut, soovi moega kaasas käia jne võiks antud produktil USA's turgu olema", mhh? Poliitiliselt korrektne?

  • ok,ok Kristjan...
    Graafik väärib rohkem mu tähelepanu hetkel, sry:-)

    Nii Graafik,kes peab mind targaks,kes kõik?:-D

    kui sa nüüd süvened,siis "targaks pidamises" ei olnud siiski see mina,kes siin otsa lahti tegi.Nii et milles on su point siis,kui ütled,et ma "läbi subjektiivsete ütluste(pidasin Sind targaks) kedagi kõrgemale sean"

    kui keegi arvab,et saab "isiklikule tarkusehinnangule" a la "Ameeriklastele peaks peale minema küll"... vastu midagi muud kui isiklikku tarkusehinnangut,siis on see keegi suures eksituses.

    Suhtlemiskultuurist jahh ma siin räägingi Graafik.Ja kui seda ei osata,tuleb see teemaks teha kui teemat alustati suhtlemiskultuuri peale irvitamisega.Kas see on väga tark tegu on ise lugu...

    :-D"Kulla vennad",mis te mõtlete,et istute siin ja nokite nina nagu kodus saunalaval ja viskate kilde ühe rahvuse tarkuse üle?Internet,kaasaarvatud siin-ne foorum on rahvusvaheline ja avalik suhtlemiskoht.Kas seda peab siin ka meelde tuletama?

    subjektiivsete ütluste hulka kuulub Kristjani "nali".Ja ma arvan,et väga "tark" oleks sellistest naljadest edaspidi hoiduda...Miks?Nohh,...:-D...Kas seda peab ka seletama?
    Kas seda on vaja seletada,mis juhtus ja miks juhtus kui BNS-i vennad ilusa eesti sõna "neeger" ilusasti inglise keelde tõlkisid?:-D

    Huhhh:-D

    Ok Kristjan,
    Poliitiliselt korrektne?loodetavasti on...loodetavasti ei teki sul niiviisi jätkates kummalisi äraütlemisi mõnes saatkonnas...
    Nohh,kui soovid nimekirja rahvustest,kel on ükskõik,kuidas keegi tegelane nendest avalikkuse ees seletab,anna teada...saan ehk aidata.

    ja mind ei ole sul siiski vaja rahustada.Sa vist ei saa tõepoolest aru,mille üle ma siin "üllatunud" olen?


    ja ma ei võta kunagi "suvalisest sõnast kinni",Graafik,et sa siis teaksid.
  • Milles täpselt su probleem on teremere? Mina ei saanud kuidagi aru, et Kristjan oleks ameeriklaste tarkust enda omaga võrrelnud..

    Ma olen küll kahtlemata vähem ja harvem laias maailmas, kui Sina, aga siiski on mulle silma torganud, et erinevad rahvused ON erinevad, täiesti objektiivselt. Osad on temperamentsemad, osad on ettevõtlikumad, osad on pealiskaudsemad, uudishimulikumad, osavõtlikumad, viisakamad, ettevaatlikumad jne jne. kui teised. Ja tõepoolest, antud konkreetsel juhul leian ka mina, et IT/Ginger tüüpi projekt (ja selle presentatsioon) on sellisena tõenäoliselt enam edukas ameeriklaste kui näiteks eestlaste hulgas. So what?
  • tarmo,
    sain teada,et sa ei tea mitte midagi "IT/Ginger tüüpi projektist (ja selle presentatsioon)-ist "

    Projekt kui selline on lihtsalt ajakirjandusse läbi imbunud ja seda ei ole kuskil presenteeritud.

    See, kuidas erinevad rahvused on erinevad,selle kohta ma alustasin siin kunagi teema.Ei oleks osanud arvata,et rahvusvahelise suhtlemise kommete õpetamist oleks vajalik olnud alustada "euroameerikast".

  • Teremere,

    oled võtnud endale maailmaparandaja raske rolli, edu Sulle!

    Aga kas selle jaoks peab taskus olema ka absoluutse tõe litsents?
  • to Graafik:

    Ei pea, sest absoluutne tõde on lähtuvalt Immanuel Kanti filosoofiast asi iseeneses, mis on kõrgem kui litsentsijagajate laup.

    Küll on aga maailmaparandamine kui potentsiaalselt tasuline tegevus Sotsiaalministri viimase määruse kohaselt lülitatud litsenseeritavate tegevuste loetellu. Täpsem info asjaomastest instantsidest :-)
  • Need, kes soovivad ise samasugust "buzzi" tekitada nagu Ginger...peaksid lugema järgmisi raamatuid:

    The Anatomy of Buzz : How to Create Word-Of-Mouth Marketing

    The Tipping Point : How Little Things Can Make a Big Difference

    The Clustered World : How We Live, What We Buy, and What It All Means About Who We Are

    Unleashing the Ideavirus

    Amazon.com´is on nende raamatute kohta rohkem infot.

    Fakt on see, et mingi toode on tulemas, mida praegu juba reklaamitakse..Seni küll varjatult, ent edukalt.

    priit

  • Ole nüüd, see ikka ainult imbus kogemata läbi ajakirjandusse..
  • Ei usu seda "kogemata" ajakirjandusse imbumist.
  • ahh tead Graafik,maailma ma parandada siiski ei ürita...:-D
    Absoluutse tõe litsents?

    Absoluutsete Tõdede nimel tapavad inimesed üksteist mõnelpool maailmanurgas,see on sinikiivrite bisness,mind see ei puuduta.Demokraatlikes ühiskondades hääletatakse tõdede üle ja selleks on loodud mängureeglid,käitumisreeglid,mida järgida...,et löömaks ei läheks,tõdede vahel.Ja sellise maailma parandamiseks ei näe ma mingit põhjust.

    Nii et jahh,maailma ma parandada siiski ei ürita.Nii et jälle, milles oli siis seekord su point ?
  • teremere, miks on nii, et kõik saavad Sinust alati valesti aru (vähemalt on see Su tõsiseim argument foorumites)?
  • Brad,

    On sellepärast, et kui kõik kõigist üksühese selgusega aru saaksid, siis kaotaks foorum momentaalselt oma mõtte. Poleks midagi enam öelda - kõik mõistavad teineteist niikuinii. Mõtle kui igav see oleks!

    Lisaks ütle mulle, kui paljusid suurmehi on mõistetud nende eluajal? "Ausamba püstitasin ma endal' eluaegu" - jah, vene kirjandusklassikasse kuulub selline luuletus, kuid see on erand, mitte reegel.
  • Brad,
    kes on see "kõik",kelle nimel sa siin räägid,kes on mu'st alati valesti aru saanud?...ja kus olen ma "valesti aru saamist" argumendina kasutanud?

    Kas see,kui ma siin ennist Kristjanit ja Graafikut parandada üritasin,tundus ka sulle nagu Graafikulegi "maailma parandamisena"?

    Einohh,tegemist oli sellisel juhul ju vaid Graafiku maailma parandamisega.Maailmas,kus mina elan,pole häda suurt midagi,mis sellest parandada...?


    Aga nohh,IT-st siis kaa veel."Usun-ei usu kogemata ajakirjandusse imbumist" kommentaarid siin....:-D
    Ei nohh,keegi peab siin tõepoolset kedagi ju päris lollideks...Reklaamipsühholoogiast olete midagi kuulnud?Ühtki asja nimelt ei ole mõtet enne presenteerimist üles haipida asjana a la "see asi muudab viise kuidas linnaehitust tulevikus planeerima hakatakse" ja "tegemist on suurima leiutisega pärast PC-d või internetti."
    Tarbija ootused nimelt lähevad väga kõrgele, kui sellist juttu enne produkti turule ilmumist rääkima hakata...ja siis,oi seda pettumust kui asi polegi nii uhke kui lubati.

    No kuulge,kui paranoilised tahate olla,mõelge,et keegi soovib asjale juba eos vee peale tõmmata,sest kui sealt midagi alla revolutsioonilist ei tule,saab olema surnuna sündinud lapsega.

    Seniks aga jahh, on tegemist spekulatsioonidega ja...it better be as wonderful as promised.

    Ja kui keegi peaks tulevikus kuskil 'rassistlikke' üldistavaid hinnanguid või nalju minu juuresolekul harrastama,olge valmis skandaaliks,ei mingit valesti aru saamist.Teadke,et kes te end nt. nn."neegrist" paremaks peate ainuüksi seetõttu,et olete valgenahaline.Nohh,te kuulute sinna kõige harimatute metslaste hulka, maailmas,kus elan...ja mida parandama ma ei kavatse hakata.

    Selle viimase lõigu peaksin pühendama näiteks geniaalsele mustanahalisele ameeriklasele,Jerry Favorsile,kelle väikest varba küüntki ükski siinne "analüütik" väärt ei ole.Ja seda viimast palun võtta kui isiklikku solvangut,kui keegi end juhuslikult ära peaks tundma.
  • Hea turvaline tunne, et keegi kõike teab. Ja alati teab. Ja tal on alati õigus. Ma olen vist leidmas Jumalat.
  • Kõik on selge,
    kõik on imelihtne

    ET=elektritool(see, millega ameerikas inimesi karistatakse)

    IT=informatsioonitool - uus vahend inimeste karistamiseks

    ööö

    mis arvad teremere, ah?
  • heisenberg,
    IT=informatsioonitool - uus vahend inimeste karistamiseks...

    Nohh see oleks vist midagi sellist,et kui keegi üritaks oma 10 aastat vana kompuutrit Win2000-ga karistada,ehh..piisaks vast win95-st(Hi Linux fan-club,nothing personal,OK:-).Nohh karta on,et vananenud hardware ei pea liigsele "infile" vastu ja läheks "peast segaseks".Ei tea, kas niisugust asja tasuks inimajudega katsetada,et vananenud hardwarele moodsat softi installida.Liialt julm vast...

    bomull,
    'Jumal' on surnud juba niiitse ajast!

    brother tarmo,wuzup:-)
  • MANCHESTER, N.H. (AP) -- Inventor Dean Kamen's mystery invention, dubbed "IT" or "Ginger," is a two-wheeled, hydrogen-powered scooter that is emission-free and for which he is building a New Hampshire factory, Inside magazine reports.

    ...

    But IT has created waves already. Some of the biggest wheels of industry, like Steve Jobs of Apple (AAPL: news, msgs, alerts) and Jeff Bezos of Amazon.com (AMZN: news, msgs, alerts) , who reportedly have seen the machine, have offered financial support and say the invention will change transportation.

    ja link

    http://www2.marketwatch.com/news/yhoo/story.asp?source=blq/yhoo&siteid=yhoo&dist=yhoo&guid=%7B0FBFC35A%2DF0F6%2D4957%2DABFC%2DC8DCF7FE365E%7D

  • Niisiis, ilmselt mitte midagi põrutavat...
    http://biz.yahoo.com/fo/011203/1203kamen_1.html
  • hahah! soome nelosest näidati IT'i!
    see on selline kahe rattaga soiduk..
    millega saab soita tanaval..

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon