USA Federal Reserve Committee peaks kohtuma homme! - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

USA Federal Reserve Committee peaks kohtuma homme!

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Arvatavasti vyhendatakse jylle discount rate( Intress mida FED- USA central bank vytab finants asutustelt laenatud raha eest-Monetary policy)poole protsendi vyrra. Samas lubab president Bush ka suuri maksualandusi, nii, et mine tea! Jyrsku kaks sooodustust yhekorraga vyi ainult yks neist kahest!
  • Otsus intresside muutmise kohta tehakse teatavaks homme 21.15

    Turg on juba hindadesse sissearvestanud 50 punktilise intresside kärpimise,
    jutud käivad 75 punktilisest lõikamisest, tõenäosusega 20 protsenti,
    utopistid räägivad ka võimalusest, et Fed lõikab intresse tervelt ühe protsendi võrra.
  • Mida kõrgemale ootusi kruvitakse - seda suurem on pettumuse tõenäosus.
    Naljakas, halbu uudised tuleb pidevalt aga seda enam loodetakse IMET. Et Fed teeb nüüd ei tea mida.
    Mingil hetkel võib valus reaalsus silme ees olla.

    Fed otsuse üle on muidugi hea spekuleerida.
    Fed on varem rõhutanud et nemad ei hakka päästma nende raha kes aktsiamulli on ise suureks puhunud.
    Nüüd on seis küll teine, kuid raske uskuda et Fed järsult palju korraga intresse alandab.
    Vahel on mõned kommentaarid peaaegu ähvardused:
    "et kui nüüd Fed korraga palju ei langeta ... et siis....".
    See on nagu väljapressimine.

    Saab siis näha kas Fed suudab teha kaine otsuse.
    Kõige meele järgi ja kõike heaks teha niikuinii ei saa.
  • Praegu võiks teha välkuuringu, mida LHVD kasutajad prognoosivad Fed'i käitumise kohta. Et kas alandab 50bp (neutral), alandab vähem või ei muuda (neg) või siis alandab rohkem, 75bp ja enam (pos).
    Huvitav kui kiiresti jõuaks sellise interaktiivse küsitluse püsti panna?

    Ise annan oma hääle ära juba variandile 50bp millele järgneb laiapõhjaline järsk langus aktsiahindades.
  • Ma arvan, et keegi sulle Velikij suurt vastu vaidlema ei hakka. Stsenaarium saab olema täpselt selline nagu sa kirjeldad.
    Hoopis huvitavam oleks lugeda arvamusi turu käitumise kohta täna, enne kui FED on oma avaldusega lagedale tulnud. Kas jätkub optimismi uskuda suuremasse kui 50'ss kärpesse või läheb turu avanedes kohe lahmimiseks. Eelnevale kogemusele toetudes tundub, et võiks oodata self-destructive optimismilainet, mis on ameerika turgudele mingil totral põhjusel uuemal ajal väga iseloomulik.
  • Miskipärast ma väga tänasesse optimismilainesse ei usu. Põhjus lihtsalt selles, et seda intressilangetamise juttu on juba piisavalt kaua räägitud. Kõik, kes on nagu tahtnud selle positiivse mõju peale mängida, on seda juba teinud ja täna enam suuremat rallit ei tule.

    Aga eks aeg anna arutust. Ja õige pea.
  • uskumatu, kuid ma nägin UNES, et intresse ei alandata...see on juba lollus, kui hakkan selliseid asju unes nägema. §8)
  • to rene2:

    sulle kuluks väike puhkus ära:)
  • Eile rallis Dow ju eelkõige selle peale, et Consumer Confidence oli vilets ja seega peaks FED kindlasti intresse alandama ja easing-biase säilitama. Ehk plaksutati käsi ja hüpati õhku selle peale, et majandus jahtub. Natuke absurdne.

    Kuna ilmselt suuremad fondid enne FEDi otsust positsioone ei võta, siis võib enne otsust turg väiksese käibega vaikselt üles liikuda.

    Ja isegi kui FED lõikab 50 bp., võiks oodata buy-on-the-rumour-sell-on-the-news efekti. Ja kui lõikab vähem ...
  • Noh-jah, kõik me mõtleme ühtmoodi. Kristjan.lepik ütles lihtsalt ühtmoodi, mina teistmoodi: buy by rumours, sell by facts!

    Aga suurt langust allapoole ootame me kõik.
  • veel enne eilset arvasin ka, et võiks profülaktika mõttes 25bp alandada, siis hea vaadata kuis villavabrik seis... ptüi! ... kuis Nasdaq 10% päevas allapoole lajatab. Et kustutada liigset optimismi. Ja siis mõne aja pärast -25bp järgi teha.

    Aga viimased uudised - tarbijausaldus, 4Q GDP, Chicago NAPM - need on kõik puha negatiivsed.

    Siit tundub, et Fedil on väga pikk tee minna kui nad juba mitte üldse hiljaks pole jäänud. Huvitav, kas Uncle Al tagasi ei hakka astuma selle peale?
  • siia oleks sobilik lisada üks artikkel
    http://www.elliottwave.com/MarketReport/
    marketreport20010119.htm
    eriti tasuks vaadata viimast lõiku
  • Viimased makroandmed tõesti üsna koledad olnud. Ja turg sellepeale .... ootab intressimäärade lõikamist 75 bp. võrra juba 30% tõenäosusega.

    Seda pole FED teinud viimase 2 kümnendi jooksul ja "Uncle AL'i" valitsemisajal mitte kunagi.
  • Kas .75 on ikka reaalne?
    Selle peale võib küll rallikene tulla.
    .50 puhul ei usu, et midagi erilist toimub,
    pigem liigub turg alla.
    Ise igal juhul tühjendasin portut täna tunduvalt.
  • Kuskohast näeb-kuuleb kõige varem FED otsusest.
  • Greenspan on ehk seda kogu aeg plaaninud:
    1) aidata kaasa sellele, et USA majandus ligi 10 aasta jooksul mulli suuremaks puhuks ja inimeste hulgas juba tema eluajal legend tekiks
    2) selleks, et ajalukku minna, laseb aga mulli suure pauguga puruks ning tekitab läbi ajaloo USA suuruselt 2. majanduskriisi.

    Ma mäletan, et Greenspan hoiatas turge juba siis, kui Dow oli 6000-6500. Aga kui ta siis oleks turge jahutama hakanud, siis paljud tänased finantsmaailma tegijad ei oleks talle nii tänulikud. Praegu ei julge keegi Greenspani isegi antud seisus kritiseerida.

    Tegelikult ma ei ole päris kindel, kas tavaline inimene USA-s üldse saab aru, et talle liiga tehakse. Tal ei ole ju võimalik võrrelda, milline elatustase oleks tal 5 aasta pärast teiste variantide puhul olnud.
    Ma arvan, et vabalt võib-olla reaalne, et kogu kriis suubub USA suurde eelarvedefitsiiti järgmistel aastatel (kuigi riigieelarve tulud langeksid niigi, vähendatakse ka veel makse), mis väljendub omakorda riigi võlakoormuse olulises kasvus. Samal ajal USD nõrgenemine ja inflatsioon söövad ostuvõimet teiselt poolt.
  • Turg tegutseb alati vastu pidi enamiku ootustele.
    Nii palju siis kukkumisest.
  • Ei täna vist teata, kuhu poole liikuda.
    Võibolla mõeldakse homseks välja.
  • fed kiitis ennast pressiteates otsustava tegutsemise eest, ikkagi terve protsendi jagu ühe kuu jooksul

    ja lubas edaspidigi valvel olla, nii et lootusrikkamad turuosalised ootavad fedi uut intresside alandamist juba reedel pärast kehva (kas tuleb kehv?)tööjõutururaportit

    jack järgmiseks korraks sulle aadress
    föderaalreservi koduleht

    http://www.federalreserve.gov/

    vasakus veerus on pealkiri
    breaking news

    ma arvan, et see oli täna üks esimesi kohti
  • Üldiselt ei ole ilus hullu lehma süüdistada, kui omal aktsiad õhku täis! Mulle tundus see igatahes hiiglama naljakas!

    Niipalju siis USA indeksite tõusust või langemisest pärast 50bp cut'i.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon