aktsiaproge valmis - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

aktsiaproge valmis

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse



  • Kunagi sai siin jahutud aktsiaprogest.
    Tegin mingi variandi valmis. Mul saadab ühte aktsiat iga tund mobiili peale.
    Kätte saab.
    www.ut.ee/~argov/aktsiaproge.exe


    Siin natuke programmist

    Parameetrid mis tuleks määrata on HTTP url täpne aadress
    yahoo.finance.com-ist ning kriteerium mille alusel ta sealt üles leitakse.
    TO : kellele kiri saata ja millise subjektiga
    FROM: kellelt kiri tuli, võib määrata suvalise aadressi ja nime.
    SMTP server: interneti serveri aadress kes oskab maili saata.
    Kasutajaks sobib anonymous juhul kui see pole ära keelatud.
    Hostiks sobib mail.eenet.ee, kasutaja email kellelt saadetakse peab olema reaalne.
    Programmile on sisse kirjutatud ka aktsia GSTRF kättesaamis aadress ja TAG
    mille kaudu ta selle aktsiahinna käte saab.
    Programm on häälestatud finance.yahoo.com hinnapäringu vastuste
    html lehekülgedele

    Programm käima lastes aktsiaproge -t ta võtab parameetrifailist aktsiaproge.ini
    parameetrid ja selle alusel käivitab otsingu ning saadab kirja etteantud aadressile,
    ning seejärel ise sulgub.
    Parameetreid on võimalik salvestada vajutades nupule Save parameters.

    Programmi saab NT-s lasta käima at-ga nii et ta käivituks iga tööpäev kindlatel
    kellaaegadel
    ntx : at 16:00 /interactive /every:M,T,W,Th,F "c:\aktsiaproge.exe -t"
    kus aktsiaproge.exe on c:\ juurikas
    see käsk tuleb trükkida NT command prompti.
    Töös olevaid käske saab vaadata at trükkides.
    Kui at tööle ei hakka siis tuleb Control Panelist valida Servises ja sealt
    Sheadule startida ja panna ta automatic, s.t. et käivitub bootimisel.

    Interaktiivselt töötab programm nii et kõigepealt tuleb vajutada Get nupule,
    seejärel nupule Leia aktsiahind, mispeale peaks ilmuma allapoole aktsiahind
    ja seejärel nupule SEND

    Parameetrid salvestatakse faili aktsiaproge.ini ja loetakse sealt peale programmi
    käivitamist. Kui on vaja jälgida mitut aktsiat siis tuleks teha erinevad kataloogid
    ning erinevad ini failid. Ini faile saab teha lihtsalt määrates parameetrid ja siis öeldes
    Save parameters.
  • Ilmselt on vastus mu küsimusele eitav, aga küsin igaksjuhuks ikkagi...

    Nimelt olen kah vahepeal mõlgutanud mõtteid, et võiks mõnel nädalavahetuse õhtul kirjutada mingi proge, mis oskaks reaalajas valitud aktsiate hindasid kuvada täpselt nii, nagu mina seda tahan. AGA, probleem on selles, et reaalajas muutusi kajastavat sisendinfot pole sellise automaatselt töötleva programmi jaoks tasuta kusaltki võtta. Samas raha kah ei taha selle eest välja käia. Jah, eksisteerib terve hunnik veebilehti, kus räägitakse, et nende info on tasuta ja reaalajas, aga
    1. veebilehelt pärit info on programselt töötlemiseks liiga ennustamatu kujuga -- see on pigem, mitte programmide jaoks.
    2. Tavaliselt võib lugeda sellistelt veebidelt, et nende infot ei tohi kuidagi moodi edasi kanda.
    3. Suurel osal ei ole ka see info niiväga reaalajas midagi -- 20 minutilist delayd reaalajaks nimetada... nojah...

    Ma olen lugenud, et eksisteerivad protokollid (nt. ARCA), mille vahendusel sellist infot programmselt töötlemiseks börsid internetti pritsivad, aga tundub, et sellisele kraanile ligi saamine vist igal pool maksab. Või teab keegi ka mingeid tasuta võimalusi?
  • joka,
    mis on selleks "valitud aktsiate hindasid kuvada täpselt nii, nagu mina seda tahan"...?
    kui täpsustad,oskan ehk soovitada mõnda tasuta(tähendab,et pead välja kannatama reklaamibannerid) teenust.Säästan sulle ehk mõne nädalalõpu mõneks targemaks tegevuseks kui jalgratta leiutamine.:-)
    tulen õhtul siit uuesti läbi...

    argov,
    mis on sellise programmi,mis edastab mobiiltelefonile yahoo quote'sid,praktiliseks väärtuseks?Milleks on seda vaja?
  • Praktilist väärtust on niipalju, et ma saan koguaeg teada palju mul aktsiaturul raha järele jäänud on:) Ma rohkem arvutiinimene, kui börsispets ja lihtsalt oli selline idee ja tegin ära.

    Aga kui sa tead kust saab reaalajas aktsiahindu kätte, siis need aadressid võid ka mulle saata.

    Muide kas yahoo saidis pole aktsiahinnad siis kuskil 15 minutilise hilinemisega, sinu jutust jäi nagu mulje et seal on üldse kuidagi suvalised hinnad?
  • Valik aktsiprogesid on väljas aadressil:
    http://www.window95.com/internet/ticker.html
    Mõni neist väidab et tegeleb reaalajas aktsiahindadega ja alertidega ja uudistega.
    Mina paar proget uurisin, aga sitaks keerulised olid ja ma ei saanudki asja tööle.
    Sestap leidsin et enda lihtsa asja saamiseks enda kirjutatud proge mul kiiremini valmis saab kui mingi sellise proge uurimine.
    Kui keegi saab miski proge tööle ja reaalajas aktsiahindu saatma tasuta, siis võib ka siin teada anda.
  • Teremere,

    Tavaline veebisait on selline, kus saab vaadata mingit tabeli kujul pilti, kus igas reas kirjeldatakse ühte aktsiat ja aktsia kohta on näidatud viimase tehingu hind, ostu ja müügi pakkumised, volüüm jms. numbrid, mis tavaliselt inimesi huvitavad.

    Miinimumprogramm, mida ma juurde tahaksin sellisele tabelile, on see, et selles tabelis võiksid need jooksvad numbrid _iseeneslikult_ reaalajas muutuda (st. ilma, et ma ise peaksin nende numbrite muutumiseks hiirega vehkima ja järgmist veebi pilti ootama) umbes paari sekundilise delayga, mitte 15 ega 20 minutilise delayga.

    Noja kui edasi fantaseerida, siis võiks veel tahta samamoodi (sama kiiresti ja sama iseeneslikult) reaalajas muutuvat graafikut mingi antud aktsia kohta. Jne.

    Kardan, et sellist (isegi miinimumprogrammi rahuldavat) veebilehekülge ei ole. On mingid sellised, kus pildi värskendamine toimub minutite, mitte sekundite järel ja siis kah tõmmatakse terve pilt uuesti, mitte ainult ei värskendata numbreid. Numbrite reaalajas värskendamiseks sekundilise kiirusega oleks pigem juba mingit java vms. programmi vaja ja kardan, et selliseid kusalgi tasuta ei jagata.
  • joka,
    "numbrid _iseeneslikult_ reaalajas muutuda" on välismaa keeles streaming quotes.Võid ka ise selle sõna otsimismootorisse taipida...,kõige ägedam tasuta teenus peaks aga olema dateki streamer

    sellest on aga ka siin foorumil juba palju juttu olnud,nii et....Rrrrrr.niisuguse asjaga tuled tülitama!
    :-)

    Nüüd, kuna sa tundud olema päris algaja,siis quote,aske&bide sa lugeda nii-kui-nii ei oska veel vast...Alustada soovitaksin seetõttu "üks pilt räägib sada korda rohkem kui sada numbrit"-st ehk reaalajas tiksuvatest aktsia hinna ning volüümi graafikutest.Neid pakub ka tasuta teenusena
    Lycos Finance


    Mõlemad asjad on kirjutatud Javas,nii et karta pole vaja,et "selliseid kusalgi tasuta ei jagata."
    ...ehk jalgratas on juba leiutatud,pole vaja nädalalõppu selle peale raisata.
    :-)

    argov,
    Yahoos on minu teada 20 minutit hilinenud hinnad...
  • Teremere,

    jah. Olen küll päris algaja :) -- ma pole daytrade'imist veel kunagi harrastanud. Seetõttu ei ole ma ka kursis, millest kõigest siin räägitud juba on (streaming quotes junõu). Siiamaani olen harrastanud ainult pikaajalise perspektiiviga pühapäevainvesteerimist ja kuna majandus (ja börsid) pole minu põhieriala, st. on minu jaoks sellised käigu pealt üles korjamise teemad, siis arusaadav, miks ma ei tea daytrade'imisest kolbigi.

    Ja reaalse rahaga sellist mängimist ei kavatse ma niipea harrastama hakata (seda Sul karta ei maksa :), mõistus on mul veel peas ja mul pole nii palju aegagi, et päevad otsa numbrite liikumist vahtida -- olen Tööinimene :)). Aga mul on lihtsalt selline idioodi uudishimu -- olen oma vabast ajast (nädalavahetuseti) mitmetelt veebilehtedelt lugenud igatsugu idealistlikke ja vähem idealistlikke teooriaid, kuidas neid muutuvaid numbreid lugeda tuleb, aga kuskilt ei ole leidnud sellist veebilehte, kus seda juttu Praeguse Hetke peal kontrollida. Lihtsalt uudishimu junõu :).

    Enivei, thanx soovitamast :). Nagu Sa juba taipas oled, siis senimaani ma neid "sada korda rohkem rääkivaid üksikuid pilte" ainult näinud olengi.

    Ja mis "niisuguste asjadega tülitamisse" puutub, siis ise te siin muudkui räägite, et maainimesi tuleks rohkem julgustada teemaga tutvuma. :)
  • joka:

    On olemas Medved QuoteTracker-nimeline adware soft, mis toetab erinevaid (ka Dateki) streame ning mitmeid hindu edastavaid websaite. Toorest
    streami sa tema kaudu kätte ei saa, kuid programmi
    enda võimalused on IMO küllalt rikkalikud.


    www.quotetracker.com
  • Yahoo's olemas ka valik Real-time ECN, millest ka kunagi juttu olnud.
  • Proovisin praegu järele minu programm saab ka selle Real-time ECN-ga kenasti hakkama:)
  • argov,

    mis su maili aadress on, oleks väike ettepanek?
  • Medved Quote Tracker on asjalik proge. Ise kasutan ja jään rahule. Palju paremat ei oska tahtagi, algajana küll mitte :)

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon