Hoiatus: Kournikova viirus - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Hoiatus: Kournikova viirus

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Outlooki kasutajatel tasub taas valvas olla.
    Kiiresti on levimas nn. Anna Kournikova viirus.
    Viirus on seekord maskeeritud Anna Kournikova pildiks.

    Viiruse käivitab piltfaili “AnnaKournikova.jpg.vbs.” avamine.

    Love Bugi sarnaselt levtab see end edasi sinu Outlookis olevatele aadressidele.
    Väidetavalt on Kournikova esimeste tundide jooksul levinud kiiremini kui Love Bug.

    Ettevaatust siis.
  • Kõik Outlooki kasutajad, kes ei ole enal veel igasuguseid scriptijurasid ära keelanud, tehke järgmist:

    Tools -> Options -> Security -> ning sealt valige "Internet zone" asemel "Restricted sites zone".

    See keelab Outlooki alt igasuguste scriptide ja muu kama käimatõmbamise. Internet Exploreri alt jääb kõik samaks nagu ennegi. Ma arvan, et kellelgi pole vaja, et kirjade küljes olevad asjad kohe plahvataks.

    PS! Jutt oli Outlook Express 5 kohta. See asi mis 2000 paketis on .. sellel on see setting veidi teises kohas - konsulteerige oma adminiga või mõne teisega kes aidata suudab.
  • erz,
    ka Outlook 2K puhul zone-settinguni sama teed pidi kohale jõuab. :)

    sC
  • Erz, plahvatavad asjad pole tõesti vajalikud. Ja kes avab .vbs laiendiga asja???? Anna Kournikova või mitte.

    Igatahes viiruse looja olevat Hollandis kätte saadud (lugu siin) ja ka veebi on hädine vabandus kirjutatud (kliki siin).
  • mnjah,
    minu arvates on üsna traagiline, kui laialt leviv viirus nokitsetakse tänapäeval valmis "Visual Basic Worm Generator"iga. ja siis põhjendatakse, et "tegin seda, sest ma ei tunne ühtegi programmeerimiskeelt".

    veel ca '95ndal eeldas viiruse kirjutamine häkkerioskusi nagu (keeruka) süsteemi nõrkuste leidmine, iseennast replitseeriva koodi kirjutamise oskus, koodi optimeerimine mikroskoopiliselt pisikeseks, sorav assembler...

    nüüd lihtsalt dummyuser võtab tool'i, mis võimaldab tal mõtlematult möllata globaalselt levinud platvormil nimega MS Outlook. sick...

    sC,
    old skool

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon