Osta, kui veri on tänaval e. hullud päevad NASDAQil - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Osta, kui veri on tänaval e. hullud päevad NASDAQil

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • On ikka allamüüdud tasemed täna! Võtab lausa silme eest mustaks. Mul on watchlistis viimasel ajal olnud 27-30 teknoaktsiat. Olen jälginud nende RSI tasemeid. Meeldetuletuseks - RSI alla 30 on signaal, et aktsia on tugevasti allamüüdud. Olen tähele pannud, et kui minu listis on 6-7 aktsiat, millel RSI < 30, siis on järgmisel päeval oodata lühiajalist rallit. Praegusel hetkel on mul listis selliseid aktsiaid 14!!

    AVNX 19.3
    XOXO 22.6
    SNRA 24.2
    BRCM 25.1
    PALM 25.8
    CSCO 26.1
    JNPR 26.9
    ELON 27.3
    GLW 28.3
    NTAP 28.3
    EMC 28.5
    ERICY 28.9
    NT 29.2
    JDSU 29.4

    Ei ole paslik matustel väga rõõmsa näoga ringi käia, kuid vähemalt lühikeses perspektiivis ootaks mingit kobedamat põrget e. nagu tänasel First Tuesday-l märgiti - kül ta tõuseb.

    Vaadake pikaajalisi graafikuid. Kuhu sel börsil enam kukkuda on? Pikaajalistel investoritel hakkab raudselt kätte tulema aeg portfellid paremaid palasid täis noppida.


  • Ei oska öelda mida sa silmas pead turu all. Kas Dow-d, Sp-d või Nasdaqi
    Hommikul vaatasin, et nasdaq100 võiks jääda püsima 1430st kõrgemale aga võta näpust. Minu järgmine eesmärk allpool on 1070.
    seega ikka 30% ruumi veel kukkuda.
    Ning ei tasuks unustada, et altpoolt ülespoole on hoopis raskem liikuda, sest pretsentuaalne liikumine on teine.
    Peaksime ju küll kõik teadma ja mäletama Talse pealt, et kui kukkumine oli 50%, siis peale mõningast vedelemist ühe koha peal tõusis indeks ainult 10 %, ja siis kõik juba rääkisid kui hullult kurss on tõusis
  • Kurat, nende lühiajaliste põrgete näppimine ülipessimistlikul turul on mulle küll kurjalt kätte maksnud.
    Muide viies, mille järgi sa endal neid tasemeid paika sätid?
  • GorillaG, mitme päeva RSI-d jälgid?
  • GorillaG, karuturu puhul kasutatakse 30/70 (ülemüüdud/üleostetud tase) asemel ka 20/60 tasemeid. Kuid mitmed aktsiad on ka RSI-dega alla 20, seega karuturu ralli peaks lähematel päevadel küll tõenäoline olema.

    Ja 14 päeva RSI-d võibki standardiks nimetada. Võib proovida ka näiteks 4 päeva RSID-d, lühiajaliste liikumiste kohta, kuid 14 siiski kõige laiemalt kasutusel.
  • kasutan Bollinger band´i, slow stochastic-t, ema-´d ja nägemist ehk siis chartingut.
    nasdaq 100
    weekly high 28 sep 98. - 1432
    weekly low 5 okt 98 - 1063
  • Olen arvamusel,et pikemaajalistel on küll juba aeg ostma hakata.Vähetõenäoline ,et langus enam eriti jätkub.Tõus saab muidugi aeglane olema,aga ise investeerin pikemalt nii et mul on sansse.
  • viies
    milliseid Time Frame kasutad?
    (60min, päevad, nädalad? - või ka lühemaid?)
    Kas kasutad korraga mitut Time Frame?
    Kas oled MACD ka kunagi kasutanud või kaalunud selle kasutamist?
  • sander - Macd kasutasin ja vahest viskan pilgu ka praegu peale aga üldiselt püüan asja hoida nii lihtsa kui võimalik. vaatan kõiki time frame aga olenevalt turust keskendun ühele. kui on selge pikema ajalisem trend nagu nasdaqil praegu, siis pole miskit muud kui ainult tuld, minu maja. tõsisemalt rääkides, siis praegu siin tõenäoliste põhjade juures tuleb võtta päev korraga, siis peaks ellu jääma. Jutu mõte on, et tuleb olla ikka müügi poole peal aga ülepingutuste korral pillid kotti ja punuma. Nagu tänane turg näiteks (0504), kui elevendid tormavad dzunglis, siis rahulikult vaadata kuhu loomakesed lähevad ja alles siis midagi otsustada. Kui olukord jääb nii nagu praegu paistab, siis vist võiks hakata vaikselt korrektsiooni peale mängima. nasdaq100 1600 esmalt ja miks mitte isegi 2100 aga sealt jälle SELL SELL.
  • viies,

    Kas tõesti oled suutnud ainult RSI kasutamisega kasumisse jääda?
  • Niimoodi turg pöördubki, et yhel hetkel see resistance, mille all fanaatiliselt shorditakse, murdub, ja shordid katavad oma positsioonid ränkade kahjumitega.
    Siin foorumites muidugi öeldakse tagantjärgi, et: "läksin just siis pikaks"...irw...nevermind tegelikult.
    (no longs, no shorts here)
  • Fit, aga loomulikult,
    Sa kindlasti ei usu et ma võtsin eile INTC Call positsiooni?
  • milliseid tehnilisi indikaatoreid siis peale RSI rahvas kasutab? Mina ise pole MACD päris edukalt tööle saanud. Kasutan veel stohhastilisi indikaatoreid, ka PPO ja CMF.

    Aga üleöö läinud shortijad said täna hommikul küll valusasti pihta. Ja on ehk ettevaatlikumad, mis kergendab tõusu.
  • beast,

    asi nimelt selles, et ise ei kasuta praktliselt mitte ühtegi indikaatorit, vaid jälgin trende ja trend on minu sõber:)
    Kunagi proovisin ka igasugu indikaatoreid, kuid loobusin. Sellepärast küsingi, et kas RSI kasutamisega on võimalik kasumisse jääda.

  • viies
    Eks igaühel ole oma lemmikud.
    Bollinger band ei istu mulle absoluutselt.
    Ma ei saa selle kaudu endale 'pilti ette'.
    Slow stoch kasutan vahetevahel täiendavalt - lihtsalt viskan pilgu peale - et kas siis kinnitab minu arusaamist seisust või mitte.
    MACD vahel 'valetab' (nagu nad kõik vahel) ja vahel näitab nii täpselt et hakkad uskuma mingisse kõrgemasse jõudu.

    Tegelikult on õigus selles et asi tuleb hoida lihtsana ja mitte üle pingutada.
    Eks need kes on juba mitmeid kümneid aastaid turul kaubelnud - need ilmselt suudavad palja silmaga hinnata mis seis on. Viskab pilgu graafikule ilma et seal oleks mingeid indikaatoreid ja teab mis värk hetkel on.
    Ise nii ei oska - indikaatorid aitavad paremat peegeldust ajusse tekitada.

    Olen vahel imetlenud 50EMA jõudu.
    Kui paljus seda järgitakse.
    ...ja samas kuidas ka selle abil 'pügatakse'.
    Ilmselt MM-d teevad vahel nalja.
    Näiteks kui sümbol on pidevalt üle 50EMA , siis äkki korraks kukutatakse allapoole 50EMA-d. Ilmselt paljud ehmatusega müüvad ära. Ja ennäe imet, sümbol kerkib üle 50EMA ja tõus jätkub. Nalja kuipalju...

    Hetkel jooksevad pullid küll rõõmsalt ringi.
    Ja vast jooksevad kohe paar päeva. Eks siis näe...
  • beast
    viimastel päevadel läksid shordid ülbeks.
    Isegi Briefing mainis kas eile või üleeile et shortijad ei karda enam midagi ja tegutsevad julgelt.
    Ja nagu alati - kui keegi läheb turul liiga julgeks - siis karistus ei lase kaua oodata....

    Mis Sul selle MACD -ga ei klapi?
  • jajah fluctuation, the trend is your friend, until the end when it bends :)

    sander, mina pole kunagi uskunud väga MA jõududesse ja väga vilksamisi olen kasutanud. Aga erinevaid indikaatoreid on tohutult ja igaühel kindlasti omad lemmikud - kes väga tahab midagi uskuda leiab ka selleks sobivad indikaatorid ...
  • sander, MACD puhul sama mis isegi ütlesid - valetab liiga palju.
  • beast
    maailm ei ole täiuslik.
    Nii ka indikaatorid - kõik on rohkem või vähem ebatäiuslikud.
    Nad lihtsalt aitavad hetkeseisu paremini mõista.
    Aga aru saama peab igaüks ise - mingi indikaator ei tee seda inimese eest ära.
    Ja oluline on õige tervik. Pikemad trendid, meeleolud, mis hetkel moes on... seda peab ka arvestama - muidu võib väga totraid järeldusi teha.

  • igal juhul alustas GorillaG threadi absull õigel ajal

    AVNX täna 40% tõusnud

    mis on iga spekulandi unistus
  • ise loodan noosi saada XOXO-ga
    võtsin 3 ja 3.06 pealt
    müüa loodan 3.43 ja 3.50 pealt

    praegu 3.28
  • Minu jaoks endiselt probleem exit-point. Avanexi panin täna natuke liialt vara kinni. +40% kohe ei suutnud uskuda.
  • fluctuation - mis RSI-st sa räägid. pole elu sees kasutanud ja ei tahagi kasutada.
    pidi olema väga kõva relv aga mina pole tast abi leidnud.

    pullid olge mureta. karud varsti tulevad ja annavad teile laksu.

    tuleb tunnistada, et olin ka ise see mees, kes ülbelt eile lühikesse jäi (stop oli küll olemas) panin küll plaani paika, et kohe avamisel pikka minna aga need tasemed olid mulle liiast. Dow peal on asjalood ikka väga hullud. Kui Dow täna üle 9800 kinni jääb, siis tuleb üks ilus bullish signaal ning 10250 peaks ära tulema küll. Samas ei tahaks nii roosilist pilti kuidagi uskuda. Hetkel, kui Dow-d kaubeldakse 9850ne peal, siis on veel lootust karu turgu jätkata.
    kui close üle 9800, siis 10000 järgmine tase ning 10090 ja 10250 edasi.
  • Mina igal juhul karusid ootama ei jää.
    Las need pullid jooksevad kui tahavad.
    Panin täna enda INTC Call positsiooni kinni ja jään huviga ootama järgnevaid sündmusi...

    viies
    aga eks neid lakse me saame ikka.
    minagi algatasin eelmine nädal enda jaoks sellise seisu - mis muud kui olin ka vähe üleolev.
    ja laks ei lasknud kaua oodata....

    RSI on muidugi omapärane, aga üksi seda ei saa kasutada. Ja minule ta ka ei istu...

  • Eilne päev andis tubli annuse "reaalajas" infot millised aktsiad on olnud shortijate lemmikud.

    Näiteid LHVD klientide lemmikute hulgast:

    XOXO +51.69%
    AVNX +42.49%

    Yahoo Finance näitab, et XOXO short interest on 20.9% floatist, AVNX-l 24.0%.

    XOXO kuluks keskmise päevakäibe juures shortide katmiseks 3.1 päeva käive, Avanexil 0.81 päeva käive.
    Viimane näitaja on märksa suurem näiteks GX-l - 9 päeva.
    Aktiivse kauplemise puhul tasub neid numbreid ilmselt jälgida, tõusul liiguvad kiiremini ilmselt kõrgete short positsioonidega aktsiad.
  • Täna kisub ka tõusu,

    võtsin XOXO 3.84 peal ja kui allapoole vajub võtan altpoolt(3.59) veel juurde
    müün pealtpoolt 4USD

    täna jäävad volatiilsused ilmselt väiksemaks
  • huvitav ega sa kala konksu otsast ära ei unustanud võtta juba eile.Või loodad vaalaskala
    õngega kätte saada?
  • riukalised on need kalad jah.
    peab vaatame kes keda püüab - sina kala või kala sind.

    Spets,
    rõõm üle tüki häält kuulda.
    kuidas läheb?
  • oops
    tahtsin öelda:
    rõõm üle tüki aja häält kuulda.

    ...mõte liigub kiiremini kui käsi järgi jõuab
    :)

  • kui liiga suur kala konksu otsa jääb, siis tuleb jõhv puruks lõigata ja kala minema lasta:)
  • märtsi meeldivast langusest on raske midagi paremat soovida kui nasdaq just 500 kanti ei kuku.
  • no ja mis nüüd siis hetkel teed, XOXO 3.65
    kas võtsid juurde ja lõikad nüüd jõhvi läbi?
  • olid ehk kogu rahaga xoxo-s ,et 35% nii röömu
    tegi
    clsc on 40% tõusnud aga kasu sain 0,3%
  • eks õnn tuleb ikka raske tööga
    :)

    Hunt nende suurte võitudega.
    ... kui kaotused selle ära söövad.
    Parem ikka tasapisi.
    Enamus ajast turg ja osalised ei tea isegi mida edasi teha. kord ülesse siis alla, siis...ja siis
    Kord see ei meeldi, siis teine tekitab meeletuid hirme. Siis vaimustusega taevasse...
    DELL jah tõi tõelise rõõmusõnumi.
    Mul aga millegipärast meenub kui sügisel Dell (boss siis) ise kinnitas et kõik on korras. Ja mõni nädal hiljem selgus et ei ole korras.
    Ei usu eriti sellesse DELL-i.
  • Welcome to daytrading kalamees: igapäev pole 10% tõuse.
    PCG läks pankrotti, EIX ja SRE käitusid empaatiliselt....nice:)
  • Aga samas on näha et tahetakse teha paaripäevast rallit. Vähemalt või isegi rohkem.
    Aga kütust napib.
    Keegi ei leia piisavalt head põhjust.
    DELL jah oli hea...õigel hetkel.
    Aga veel oleks vaja midagi et eufooriat tekitada.
    Fed tõbras vaikib (intresside langetamisest) või siis mõni selle esindaja ajab täiesti valet juttu.
    Saab näha kas siis ikkagi tuleb pikem ralli või mitte.
  • PCG uudist oli ka ette näha ja turg seepärast ka eriti paaniliselt ei reageeri. California (mida PCG elektriga varustas) on ikka võimas, kui California osariik oleks omaette riik, siis oleks maailma võimsama riigi Top 10-s ...

    Muuseas, olen vaadanud, et XOXO müüakse alla just päeva keskel, päeva lõpus ehk siis spike.
  • kalamees
    kas ikka ootad XOXO sulgemisega?
    On muidugi võimalik et esmaspäeval saad vähe parema hinna.
    Või isegi täna veel 3.7 .. 3.8
  • Vaatasin õngekorki, päike paistis, linnud laulsid
    asi seisis 3,62-65 peal ilusti,
    siis tuli uni peale,
    kui silma uuesti lahti tegin oli juba 3.30 kandis,
    uss konksu otsast läinud ja puha,
    peab vist esmaspäev otsast alustama
  • mis puudutab NAZZi 500 targetit, siis
    sellist numbrit ei näe ka kõige halvemas unenäos, kui siis 900, aga sellist numbrit ei taha ka uskuda
  • aga mõned väiksed särjed-SUNid sain küll ilusti, kätte liikus teine(SUNW) ilusti koridoris muudkui üles-alla
  • Dow Jones´i järgmine reistance on 10095/10110. see on ainult väike mügarik ei midagi erilist, kuid praeguses olukorras kus läheneme suure kiirusega üleostetud piirkondadesse ning on tulemas mitmed olulised (GE) numbrid võib iga natukenegi negatiivsem uudis lajatada Dow´le täie rauaga. sellegi poolest on järgmine resistance 10280-10300.
    Ei tahaks uskuda, et nendest tasemetest kõrgemale tõustakse. Ise olen ready-steady-go lühikeseks minema. Stardi pauguks oleks liikumine eelmise päeva Low´st madalamale.
  • Kas ikka Dow futuurid on instrumendiks?
    Kimab teine ägedalt jah.
    Mis perioodiks mõtled lühikeseks minna ja kui suurt muudatust taga ajad selleks et oma kasu kätte saada?
  • Mina näen paralleele jaanuari algusega.
    Ainus vahe on selles, et siis ei olnud investoritel närvid nii läbi kui praegu...
  • sander - peamiselt CFD´sid. kui lühikeseks minna, siis kindlasti tahaks näha taset 9500 aga loomulikult võiks downtrend edasi alla kimada 9200 ja 8700 poole aga see juba pikem ooper.
  • Ma ei tunne eriti CFD-sid.
    Aga mitmekordne võimendus on Sul ikka?
    Seega korraliku kasumi saamiseks ei vaja Sa väga suurt muutust (näiteks Dow muutust). Kas nii?

    Hetkel tundub et Dow (ja kogu turg, ka Nasd ja SP500) võib tõusta veel ja veel. See tähendab et ma ei imestaks kui tõus kestab 1-2 nädalat ja Dow jõuab 10400 või isegi 10600 tasemeni.
    Tõsi, vahepeal võib ja ilmselt teebki väikeseid sakikesi alla. Aga need langusekesed võivad olla lühiajalised ja väikese (suhteliselt) ulatusega.

    Ma ei tea Sinu tegutsemise malli, kuid lühiajaliselt tasuks pigem hetkel tõusukesi püüda.
    Või kui tahad short poolel olla siis vast tuleks oodata kuni Dow-l 'hing välja' läheb. Korralikult välja... muidu tõstab jälle pead ja jälle.

    Aga ega ma Dow-d hästi ei tunne, pidevalt ei jälgi ja võin vabalt puusse panna.
  • Täna püüan niisuguse

    >-=========-:>


    Võtsin ARBAt natuke aega tagasi 5.50 pealt,
    müün 5.75
    kui läheb teises suunas võtan 5.25 pealt juurde.
  • Mitme tuhande aktsiaga positsiooni alustasid?

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon