Börsipäev 19.aprill - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Börsipäev 19.aprill

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Siebeli majandustulemused on hästi mõjunud Oracle'ile

    võtmeliikuja saab ilmselt olema IBM

    mõlemaid firmasid on täna apgreiditud

    ***

    väiksemat sorti kasumivõtmine peaks täna ees seisma

    kui miite börsipäeval, siis järelturul kui majandustulemused avaldab Microsoft
  • Täna annab oodata enne kui ostutasemed tekivad
  • Hommikupoolseks tipuks jäi aktiivsemail aktsial Oracle'l (ORCL,56M) 20.50USD.

    Kui toetustasemest 19.75USD allapoole ei murra, siis proovib teha uut tippu 21.50-22.00

    Ilmselt on kogu tehnoloogiasektori liikumine mõjustatud ORCL-st
  • Dow sulgemine alla 10 600 on esimeseks märgiks, et ka pullid pole "Kaamlid". Üle 10 600 close annab jätkuvalt märku ostuhuvist ning tõenäoliselt on 10 800 ikkagi silmapiiril.
    10 600st allpool kinni jäädes oleks esimeseks suuremaks totustasemeks 10 300.
  • Ma olen kuulnud sellist arvamust,et pärast eilset edetabeli 3. koha väärilist päevatõusu võetakse Dow-s kasumit ja järgmine target on 11000
  • Täna tahaks saada suure kala

    >-==|||||==-->

    ARBA-s
  • Klassikaline smallcap pump&dump. Selleks ajaks kui väikeinvestorid sisse hakkavad ostma, võtavad pumpajad juba kasumit ja jätavad suckerid pika ninaga. MSTR oli ka tugevalt shorditud.
  • Ja MSTRi CEO ise esitas avaliku kirja pahade shortide vastu. See ilmselt inspireeris. Irw.
  • graafik - kaldun arvama, et selline liikumine kuulub unistuste valdkonda. enamikel "rätiga tädidel" on selline unistus, kuid tavaliselt ei lähe asjad just nii nagu "rätiga tädile" vaja.
  • IBM oli küll positiivses mõttes üllatus. Ma mäletan, et olin aastatulemuste avalikustamisel nende optimismi suhtes küllaltki irooniline. Iseasi, kas 7-8 mld USD aastakasumi eest on mõistlik maksta 202 mld USD. P/E = 25. Ega aastal 2001, 2002 mingit olulist kasumi kasvu loota ei ole. Pigem võtaks antud hinnatasemete juures endiselt mõne Euroopa võlakirja.

  • viies,

    ma ei ole öelnud, et see peaks ilmtingimata täna juhtuma, trend on igaljuhul sinna
  • graafik - ja mina ka ei mõelnud, et see täna juhtub. ja ikkagi kahtlen sügavalt 11 000s. mitte sellepärast, et ma ise lühikest eelistan vaid sellepärast, et eelmise kuu tipp 10859,5 on väga kõva sõna
  • viies
    kas Sinu pingi peal veel ruumi on?
    Saab ka äkki serva peale.
    Võtsin ühe Put positsiooni Tech sektorist.
    Vaimustus hakkas liigselt vohama...
    ...optimism tõusis taevasse ....
    saab näha
    Tõsi, ega ma suurt korrektsiooni ei oota - aga väheke võiks allapoole tulla enne kui pullid tahavad edasi tormata.

    Mida arvad hetkel turu seisust?
  • sander - ei oska midagi tarka arvata. Hetkel on hirmsalt üleostetud, kuid korrektsiooni alguse signaali veel ei ole. seega ikka UP /\ .
    Nasdaq100 näeb veelgi koledam välja, kuid praeg läheneme väga kõvadele resistidele nii, et eks paistab.
  • viies
    jah, otsest korrektsiooni signaali ei ole.
    Aga see võib äkki tulla.
    Paljud tegelased saavad aru et on meeletult üleostetud ja on koheselt valmis korrektsiooniks.
    Mitu päeva on olnud jõledam vaimustus.
    Samas firmad avaldavad oma tulemusi.
    Mõni ikka millegi halvaga lagedale tuleb.
    Ja suur vaimustus võib kergelt tuua ehmatuse.
    Ning kui tõuge on antud siis hakkab praeguses seisu korrektsioon kergelt peale. On teine nii ebastabiilne.

    Vot selline arvamus. Eks näe, kas õigustatud või mitte.
  • mida te nüüd siin siis seletate,et korrektsiooni ega signaali ei ole?
    :-)
    hetkel on ju toimumas kõige tavalisem korrektsioon trendile.Kas juba on meelest läinud,mis on pulli ja karuturu vahe?Et aeglaselt üles ja kiire korrektsioon alla versus aeglaselt alla ja kiire korrektsioon üles.

    JA hei TNT,loodetavasti said mu teate siin paar päeva tagasi kätte.1800 piir(korrektsiooni piir,nii nagu Sander ja viies sellest aru saavad) on tänaseks muidugi juba ajalugu,see on tõusnud ülespoole,loomulikult.

    kui homme avaneb turg cap ülesse,on see kevad-rallile halb uudis,kui vajub kohe alguses alla,siis hea...ilmselt siiski avaneb üles.

    Üldiselt võib siiski rahulikult hetkel pikk olla,kevad käes ja inimesed on optimistlikumad.Enne suve tasuks vaadata ja välja kolida enne,kui asi jälle allapoole pöördub.Uusi madalaid aga ilmselt enne hilissuve pole mõtet oodata.Kuna oktoobrihirm on tänu eelmisele aastale kõigil asjaosalistel värskelt meeles,jäävad madalad ilmselt veidi varajasemasse aega...augustisse vast.
  • teremere
    Ikka valvsalt õpetamas meid rumalaid!
    :)
    Üldiselt on Sul muidugi õigus.
    On suur ja pikk trend ning see on karuturg.
    Seega alla. Selle peal korrektsioon ülesse.
    Sina pead seda silmas.
    Aga see korrektsioon - tõus - on olnud järsk ja vajab ise mõningat korrigeerimist.
    Võib-olla ei olnud korrektsioon õige sõna.
    No nimetame seda siis konsolideerumiseks.
    Või lihtsalt kasumivõtmiseks, hingetõmbeks peale järsku rallit, ....kuidas keegi tahab.

    1800 taset ma ei oota ja ei ole oodanud - ära topi mulle sõnu suhu.
    Aga Nasd on hetkel peaaegu 2182 ja sealt mõningast langust ootan küll. Ja isegi kui peaks tõusma 2200 peale - noh siis tuleb sealt alla.
    Sa ju vana kala ja peaksid teadma et kui eufooria läheb liiga suureks siis on oodata mõningast muutust. Eile päeva lõpuks läks vaimustus juba eriti suureks. Järelturul lennutati MSFT veelgi kõrgemale.
    Kui alles mõni nädal tagasi oli kõik nii väga halb ja nutune siis nüüd on kõik juba meeletult hea?
    Ma arvaks et mõlemal juhul on tegemist lühiajalise ülereageerimisega.
    Lähipäevadel peale suurt pidu toimub kainemine ja üritatakse hinnata et mis seis on. Samal ajal toimubki väike tagasivajumine.

    Ja, pikemas plaanis olen nõus et tõus ilmselt jätkub. Aga enne võib Nasd näiteks 2000 kuni 2080 vahemikku vajuda.
    Mainisin juba enne et ega ma suurt korrektsiooni ei oota. Lühiajalist vaid....
    Mis omakorda võib olla totrus - et noh mis sa sellest hakkad püüdma kui pikem trend (kevadralli) on ülesse?
    Mnjaah, olen laituse ära teeninud.
    Punastan tärkava roheluse keskel.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon