Börsipäev 20.aprill - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Börsipäev 20.aprill

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Ericsson(ERICY) ja ka Nokia(NOK) alandasid kasvunumbreid

    JDS Uniphase(JDSU) ja Sun(SUNW) said kõrgemad investeerimisreitingud

    NOKIA CORP NOKApr 1931.600.000.00%8:09 AM31.00-0.60-1.90%
    LM ERICS TEL ERICYApr 197.080.000.00%8:09 AM6.13-0.95-13.42%
    JDS UNIPHASE CP JDSUApr 1925.900.000.00%8:09 AM28.998+3.098+11.96%
    SUN MICROSYS SUNWApr 1920.710.000.00%8:09 AM21.26+0.55+2.66%

  • Salomon arvab, et telekommunikatsiooniseadmete sektor on kiiresti tõusnud ja soovitab olla selektiivne (We think the two themes that will work best will be the enterprise oriented names and the metro oriented names: this favors Cisco over Nortel, ONI over Ciena, and Extreme over Foundry
  • Nasdaq100 on Globexil pannud sellist pidu, et hoia mütsi. High 1995 ehk cash´i väärtus 1980/85. Low on olnud 1927 ehk 1917/22.
  • nüüd on siis järgmine äärmuskuskil 1700 1800
    vahel
    eriti ei usu edasisse tõusu
  • Dow kõve support on 10560, kui sellest läbi murtakse, siis peaksid karud matuke julgust juurde saama
  • ja ilmselt küll,Naz-il topelt põhi ju tegemata
  • Mina sain oma Put positsiooni kinni - Target käes.
    Saagu edasi mis saab.
    Kui saatus tahab siis saan täna hoopis Call positsiooni omanikuks.
    Kui ei siis esmaspäeval vast ikka selle saab...

    Shortimine hetkel on tulega mängimine püssirohukeldris. Mingil hetkel võib plahvatada ja siis hakkavad shordid paaniliselt positsioone katma. Paljud siis juba kahjumitega.
  • viies
    kas vähendasid short positsiooni?
    Või ootad veel vähe paremat hinda?
  • sander, kust pealt mis strike ja kui pikk j(täna kolmas reede) ja mis preemia hind oli
  • Don't Cry For Money Argentina

    Bush avas Quebecis Ameerika vabamajandustsooni kohtumise - samal ajal paistab Argentiinas panganduskriis
  • Sander - nagu ma olen korduvalt rõhutanud on selle positsiooni puhul on tegemist strateegilise positsiooniga ning seega 100 või 300 punni ei mängi siin suurt rolli. esimene tase, kus ma võiksin hakata short´i vähendamisele mõtlema oleks 10 250-300. Kuid tegelik eesmärk on sisemas 10 000. ja enamus potist läheks 9750ne peal kokku.

    Loodan, et nii ka läheb... (kui Kallin muidugi ei tule turuga manipuleerima :))))))))
  • nagu mingi vandenõu oleks kus kõik hakkavad järsku odatust paremaid tulemusi näitama
    a kõik hirmus on juba möödas.
    See ei ole normaalne turg või ongi nii, et kui läheb, siis läheb kõigil korraga pauk lahti.
  • Spets
    Ma ei kasuta põhimõtteliselt optsioone mis kohe kehtivuse kaotavad.
    Seega kas reede või mitte reede - see ei mänginud mingit rolli. Aprilli optsioonid on minu jaoks juba üle kuu aja tabu olnud.
    Strike Sind ei aita, ütlen vaid et enamasti on optsioonid rahast väljas - miks ma peaksin niisama raha tuulde loopima. Ma ei võta Strike järgi vaid selle järgi kas optsioon sobib mulle või mitte (seda näitab arvutus). Seega kord Strike ja expr kuu nii, kord naa.
    Sain optsiooni hinnamuutusest mõned protsendid ja sellest piisab mulle.

    Rohkem häirib mind see kuidas optsioonide hindasid kõigutatakse (või nülitakse). Sest aktsiat ostes Sul bid/ask paigas - ja saad osta/müüa.
    Optsiooni korral aga enamasti opt noteering muutub Sinu kahjuks. Näiteks täna jahin ühte optsiooni ja aktsia hind on juba sobivas tsoonis.
    Aga optsiooni hind ei lange - lihtsalt noteering ei lange ja kogu lugu. Kui nüüd tormad kallimalt ostma - siis hiljem ei saa müüa. Siis jälle optsiooni hind ei pruugi tõusta kui aktsia hind tõuseb. Oled nagu mängukann suuremate jõudude käes. Ilmselt MM-d ja suured tegijad teevad mida tahavad. Ja mängitakse enamasti ühte väravasse.
    Selline see elu on...
    ..oh mind vaesekest
    :)

    Spets
    mida ise täna jahid?

    viies
    okey, sul oma strateegia.
    ma lihtsalt tundsin huvi.
  • teine taktika on see kui hetkel(täna) toimub väike kasumi võtmine kommentaatorite jutu järgi, ja kui turg jõuab uute madalateni
    vabandatakse kuidagi välja ja hõigatakse rahvast aktsiaid müüma kuna midagi on ikka nii viltu
    et pole mõtet positsioone omada.
  • esialgu pole midagi jahtida keegi ei usu eriti, et me kukume ja kiputakse vägisi oma positsioone hoidma nagu see ikka on.Enne on vaja pool tõusust kaotada siis saadakse aru, et oleks aeg igaks juhuks müüa.
  • Spets
    ah ega ei inimesed ega turg olegi normaalne.
    :)
    Eks lihtsalt vahepeal oli tõusu vaja.
    Kaua aga see kestab...vot see on huvitav.
    Võib-olla tõesti enne sügist suuremaid langusi ei tulegi.
    Ja siis sügisel kui kõik on jõudnud täiesti pulliks muutuda. Kui analüütikud on jõudnud teha palju upgrade.
    ... siis järsku hakkab langus...ja Nasd lõpetab 1-2 kuud hiljem 1400-1500 tasemel...
    ...kes teab?
  • SPETS, vandenõuna tundub tõesti asi kohati.

    Kui viimasel ajal on näha selgelt et suured institutsioonid ostavad ja puhtjuhuslikult kostub samal ajal ka nende poolt positiivseid kommentaare turuolukorra suhtes, siis see on kergelt kahtlane.

    Kui NAZ oli 1600, siis downgrade'ti ja hirmutati, nüüd kostub upgrade'sid ja jutte aktsiapositsioonide suurendamisest. Tundub nagu üritataks väikeinvestorile kotti pähe tõmmata.

    Piltikult öeldakse, et "kõige pimedam hetk on just enne päiksetõusu" e. kui optimism on kõige suurem tuleks müüa, kui pessimism kõige suurem siis tuleks osta.

    Need puhtalt isiklikud mõtteavaldused.
  • ARBA on kujunenud viimaste päevade lemmikuks
    täna:
    7.12...8.01
    7.90...8.22
  • tõsine kalamees alla 10K sipsima ei hakka ju
  • Fit, Sa oled seda juba küsinud.
    Kui suurte kogustega ise kaupled?
  • hei sander,
    ..selle eilse sõnade suhu toppimise asjus,said asjast valesti aru.Nii,et ära topi mulle sõnu suhu,et olen sulle sõnu suhu toppinud!
    :-)
    Seletasin TNT-le,kes mult kunagi palus pikaksminemise asjus hüüatust, tolle 1800 taseme kohta.Ja see käis 16-17 aprilli seisu suhtes,mil talle hüüatasin,et kui 1800-st läbi ei vaju,on oodata kevadrallit...

    hetkel on see tase kuskil...2000-st läbi vajumine pole hullu veel midagi.

    Narrisin sind niisama tolle "korrektsiooniga sanderi moodi"-ga,mis tähendas vaid korrektsiooni lühiajalise trendi suhtes,mida sa eile ka silmas pidasid.
    :-)

    mul on muide juba ammu õudne kiusatus olnud kristjan.lepik'ut siin narrima hakata,nende siinsete isiklike mõtteavalduste-suurte avastuste eest....on ennegi niisuguseid arvamisi silma hakanud, et a la:
    Piltikult öeldakse, et "kõige pimedam hetk on just enne päiksetõusu" e. kui optimism on kõige suurem tuleks müüa, kui pessimism kõige suurem siis tuleks osta.


    ehk piltlikult öeldakse, et pärast ööd algab päev,pärast päeva öö....ehk päeval paistab päike,öösel kuu.

    Need puhtalt isiklikud mõtteavaldused

    :-)

    ...jahh,mis sa hädaga teed,pole enam kedagi narrida...kui mises enam sõna ei võta ega suurinvestorid tonno ja kes veel siia uhkustama ei tule,kuidas nad ilma margin arveta sõprade käest aktsiaid laenavad ja ilma intresse maksmata neid siis,aktsiaid loomulikult,mitte sõpru,lühikeseks müüvad.Ja raffas,kes tahtis lühikeseks müümist,vaadaku vesise suuga pealt!
    :-D
  • teremere
    Seda ma kahtlustasin et oled terava keelega ja krutskeid täis otsast otsani.
    Ja muudkui ausaid kodanikke narrima.
    :)
    Aga eks Sul vaesekesel ole igav selles tõsises töises maailmas.
  • Teremere, kui otsid foorumitest otsid "suuri avastusi", siis vist natuke vale koht ...

    :-)
  • mis siis toimub nüüd. tuleb jaht või ei tule.
    nii Dow´l, kui nasdaq100-l on armetu vahemik, et väga ahvatlev oleks kuskilt poolt ta välja ajada...
  • Ei miskit. pidu läbi tänaseks.
    Tundub, et lõpuks tuli ka Dow´l korralik signaal, et tõus on selkleks korraks läbi. Kauaks? Noh, ei tea aga seni kuni 10 710st kõrgemale ei saada, on korrektsiooni strateegia (10 300 poole) hea küll.
  • viies, saan aru, et mängid ainult Dow liikumiste peale. Kuid NAZZ ju volatiilsem? Või pead riski liiga suureks?

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon