Võidu taktika - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Võidu taktika

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Tere sõbrad.
    Ma olen kunagi lugenud siin sellist teemat nägu `ma olen parim börsispekulant maailmas`. Sealt ma pole midagi kasuliku enda jäok leidnud, ja ma arvan teised inimesed, kes on jüba ammu börsil mänginud, ega noored spekulandid ka. Seal ma nägin mingi ebareealsed kasumi protsendid (5000% ja rohkem). Mul on üks taktika, mida ma kindlasti näitan, ainult natuke hiljem (laupäeval), ma ei taha rääkida minu taktikast praegu. Ta on seotud optsioonidega ja toob alatest 20% kasumit. Aastas see teeb umbes 900%.

    Mina pakkun selles teemas, et need, kes jüba ammu mängivad börsil ja neil on mingi taktika mis annab häid resultaate, näitaks teistele. Me ei ole siin konkurendid, aga partnerid (Ameerika börsil raha ja väärtpabereid jätkub kõigile). Kui keegi teab, kuidas võib RAHULIKULT teenida AMEERIKA börsil, miks mitte aidata EESTI inimestele teenida raha ja hiljem tuua see EESTISSE, ja võib-olla keegi meist mõtleb välja EESTI NOKIA.
  • Mina olen välja mõelnud massina, mis paekivist selget sealiha teeb.

    Siiralt Teie Jaan Tatikas,
    leidur ja maailmaparandaja
  • Minul on see nokia täitsa välja mõeldud.

    Minu tähelepanekute järgi, kõige suurem kasu
    Eesti rahhvale ja minule endale tekib siis,
    kui ma ostan aktsiaid odavalt ja müün kallilt.

    Soovitan seda ka kõigile teistele.
  • Paneme papi kokku ja ostame Nokia ära, mis siin pikalt mõelda ... Ja ongi Eestil oma Nokia :)
  • Ei tea...
    Nokia jaoks ei jätku raha.
    Lepime parem kokku, et ostame näiteks SSET (SSE Telecom Inc) ära.
    Turuväärtus ainult 1,39 miljonit, EEK umbes 24 miljonit. Vaja on kätte saada 51%, nii et ümmarguselt 13 miljonit EEKi.

    Oleme kokku leppinud?
  • Praegast tahan teha mina masinat,
    millega võiks õhus lennata
    Maa-ja-veepeal ühe kõrrragaaa
    Rringiratast ringi tännata
  • Milleks EESTLASTELE SSET on vaja, isegi kui me ostame seda, mis siis. Kas EESTLASED hakkavad seal töötama?
    Kui ma rääkisin EESTI NOKIAST, mõtlesin töökohtadest. Ei ole vaja ühte NOKIAt, parem 10 XXX, mis iga üks annab 1000 töökohta.
    Kas keegi on mõelnud, mida ta saab või tahab teha oma RIIGI jäoks? Suurem osa , ma arvan ei huvita see üldse. Milleks siis te mängite börsil? Et saada miljonjariks: osta endale suur maja , uue auto, ja nii edasi... Õnn ei ole ainult rahas (kuigi , kui ei ole raha või tööd siis on asi sh*t).
    Me oleme kõik siin noored (ja aktiivsed), ja just meie peame tulevikus midagi tegema oma riigi jaoks. Minu jaoks kõige parim variant on, avada mingi tehast: mis annaks inimestele tööd ja maksaks riigile maksed.
    Olin ehitusmessil, ja mul oli shok. Suurem osa firmadest on lihtsalt edasimüüjad. Müüvad kõike, naelast kuni traktorini, aga mitte keegi ei öelnud mulle `tehtud Eestis`. Müüvad Rootsi, Saksa, Soome, Vene kaupa. MIKS, MIKS, MIKS???

    Ma usun, et mitte kõik mõtlevad ainult OMA kasumist. Võib olla kellegil on sama mõtted, nägu minul, aga tal ei ole raha või ta ei tea kuidas seda on võimalik saada. Nende jaoks ma avasingi selle teema, et me saaksime vahetada oma kogemusi.

    REDile: osta odavalt ja müüja kallilt -- see ei ole uudis, ega mingi taktika. See on puhtalt RISK, keegi ei tea millal ja mis aktsia tõuseb või kukkub, iga hetk võib kõikke juhtuda. Mina küsisin taktikast mis on VÄIKSE riskiga (börsil kõik on riskiga).
  • Graafik alustas siin kunagi teemat "100% riskivaba äri", kus oli ka juttu väikese riskiga Nigeeriasse investeerimisest, lugege seda :)

    Janno1, mis jama sa siia kirjutad? Optsioonid, 900% aastas ja VÄIKE risk? :)
  • Me kindlasti räägime minu taktikast, aga hiljem. Ma tahan teada kuidas teised spekuleerivad.
  • Janno1,
    Ideed on Sul õiged ja õilsad.
    Loodetavasti jätkub ka jaksu vähemalt paarkümmend aastat nende õilsate ideede eest seista.
    Ja mitte siis muganduda - a'la stiilis me kõik tahame elada (loe: raha teha ükskõik mis hinnaga).

    Aga kiirelt raha teenimise võimalusse suhtuvad tegijad siin millegipärast umbusklikult.
    Kui Sul on ideid siis parem tule nendega kohe lagedale, milleks laupäevani oodata.
    Kui on head ja toimivad, siis ei anna ootamine midagi.
    Kui aga Sa pole mõnes asjas kindel, siis enne proovimist parem räägi siin. Nii mõnedki mehed on vanad kalad ja oskavad väärt nõu anda.
    On kindlasti targem õppima rohkem teiste vigadest kui ainult enda omadest.
    :)
  • JANNO1
    Kui tahad teada, kuidas teised spekuleerivad, pead ise asjaga algust tegema. Nii-siis, sinu taktika optsioonidega on ...
  • Janno1, sa said minust valesti aru.
    Osta madalalt tähendab seda, et sa ostad sellise hinnaga, kust hetkel enam hind ei lange, vaid tõuseb.
    No ja tõusebki siis hind kõrgele, ja müüd maha.
    See on ju 100% riskivaba äri ja väga hea taktika.
    See, kui sa arvad lihtsalt, et hind on madal,ja ostad, ja ikkagi veel hind langeb, on su taktika viga.

    Ja töökohtade loomine sellise taktika juures ei ole üldse vajalik. Töötamine kulutab inimest. Hoopis parem oleks, kui ta saaks raha niisama. Seega, kui su taktika on piisavalt hea, siis sa teenid niipalju raha, et saad sellega tervet eesti rahhvast üleval pidada.
    Näiteks, Alaskas saab iga kohalik elanik minu mäletamist mööda umbes 3000 EEK kuus selle eest, et ta lihtsalt elab seal. See on küll seotud naftapumpamisega ja vastavate ressursside ammendumisega teoreetiliselt millalgi tulevikus, kuid sa võid paralleele tõmmata.

    Niisiis, ütleme et sa maksad igale eesti tööealisele ja pensioniealisele 5000 EEK kuus oma eduka aktsiturul osalemise taktika tulemusena. Ja kõik on õnnelikud.

    Selline taktika ei kuluta ka mingeid loodusressursse, nagu NOK seda paratamatult teeb.

    Nagu näha, JANNO1, see minu poolt näidatud taktika on üks väga hea asi.
  • OK, sõbrad.
    Ma näitan teile oma optsiooni süsteemi täna, kui avab börs. Ma tean, et paljud istuvad ja ootavad millal ma näitan, et pärast karjuda, et see on jama, aga ma teen seda teiega koos: mina reaalses porfelis...
    See ole DAYTRADING, see võib võtta paar päeva.

    Umbes kell 18,00

    Ma ei taha, et kegi mõtleks ma olen mingi super investor... Ma lihtsalt tahan aidata neile kes veel proovib lihtsalt osta aktsiaiad odavalt ja müüja kallimalt.

    Tänan.
  • kuule muinasjutuvestja ära siis pettumust valmista
    sõnad tuleb tegudega katta - saab näha.
    Lollikindlamat strateegiat kui tillidega sahistamine pole olemas, ja ka sellel on puudus - lagi jääb ette.
  • Sooviks ka näha seda, mida ise pole avastanud.
  • Ootan kannatamatult millal minust tänu headele inimestele, eelkõige tänu Jannole miljokas saab.
  • selle jutu peale võib mõnel inimesel tekkida hetkeks selline ärev tunne, et äkki tõesti on selline strateegia olemas! :):)

    no offence, Janno, ootan ise ka huviga:)

    Tõnno
  • Kas pole latt tsipa kõrgele saanud?
    Soovin edu üritusega- unistada ja üritada ju võib...
  • janno1-kui oled kindel oma optsioonisüsteemis, siis oled kindlasti juba RAHALISELT jõukas!
    raha eest hari end veelgi...saad targemaks
  • Tere veel kord sõbrad.
    Nagu ma lubasin, naitan teile oma süsteemi, millega võib teenida alatest 20% kuus.

    Kõege parim aktsia selle süstemiks on INTC (intel), mida ma teen: Ostan call ja put optsiooni.
    INTC maksis umbes 30,6-30,9$
    Näiteks täna ma ostsin: 11 lepingud 32.5 (strike) call hinaga 1,25$ (11*125=1375, plus teenustasu (datek) 9*99+1,75*11=29,24; kokku 1404,24USD); ja ostsin 17 lepingud 27.5 (strike) put hinaga 0.8$ (17*80=1360, plus teenustasu 9,99+1,75*17=39,74; kokku 1399,74USD)

    See investeering maksis mulle 2803,98.
    Mõlemale poole mul tuli umbes üks summa (1400), nüüd ma ootan millal üks optsioonidest tõuseb *2 korda.
    Kui aktsia hakkab kukkuma, siis ma müün put optsiooni hinnaga 1,7$, aktsia hind peab kukkuma SELLEL nädalal umbes 27,7-28$. Sellega ma saan kogu oma investeeringu summa tagasi (17*1,7=2890 miinus teenustasu 39,74, kokku saan tagasi 2850,26). Kuid mulle jäävad veel 11 call optsiooni, nende hind loomulikult kukkub umbes 0.4-0.5 (arvestame 0,4). Kui ma müün oma 11 lepingud hinaga 0,4 ma saan veel 410,76$.
    Vaatame mis tuli välja:
    Investeerisin 2803,98
    Sain tagasi 3261,02
    Kasum 457,04 (16,3%)
    Kui aktsia tõuseb, siis tuleb kõik teistmoodi: call müün *2 ja put üks kõik mis hinnaga.
    Selleks, et ma saaks oma 16% kasumid aktsia peab olema SELLEL nädalal 28-33,2 USD. Mida ma praegu ootan.
    Vaatame kõik selle taktika plussid ja minused:
    PLUSSID:
    1. Ükskõik kuhu aktsia liigub, üles või alla. (See on tähtis, sest Ameerikas iga päev midagi toimub, täna on kõik positiivne, aga homme vastupidi)
    2. Kui öösel (börs on suletud) midagi juhtub, siis ma ei jää rongist välja (turg võib avada juba uuest hinnast)
    3. Kui tuleb mingi üllatus (kasumihojatus või intresside muutmine...) ja aktsia palju tõuseb või kukkub, siis võit võib olla palju rohkem (näiteks INTC avaldab homme kasumihojatuse ja aktsia hind kukkub 25, siis minu put optsioonid hakkavad maksma umbes 3$)
    4. Ei pea passima iga minut netis.

    MIINUSED:
    1. Aktsia peab sellel nädalal olema 28-33,2 (see on suhteliselt suur vahemik, aga kui vaadata INTC graafikut, siis seal me näeme, et iga päev ta liigub ca2$
    2. Järgmisel nädalal ta peab jüba olema (et optsiooni hind oleks mulle sobiv) umbes 27,4-33,8$

    Risk on üks, et aktsia hind jääb seisma nendes piirides. Kuid, kui vaadata graafikut, siis INTC aktsia on suhteliselt liikuv. Igaks juhuks ma jägasin oma summa kolmeks, ja ostan erinevaid aktsiad või süsteeme.

    Miks ma kirjutasin, et selle süsteemiga saab teha 20%: Ma arvestasinnii, et vähemalt üks kord nädalas KOLMEST SÜSTEEMIST ma teen ühe süstemi lõpuni.

    Ma olen nõus isegi sellega, et kunagi ma ei saa müüja optsiooni selle hinnaga mis mul on plaanis. Sammuti kunagi mulle peab vedama ja ma müün optsiooni kõrgema hinnaga, kui plaanis ( näiteks eelmisel nädalal ma võitsin 2*(kogu süsteemist) kui INTC avaldas oma kvartali tulemused (siis aktsia tõuses +12%) ja kui ma ei müüks seda ja ootaks veel pisut, kui tuli Greenspan, siis ma oleKS võitnud veelgi rohkem).

    Lõppuks ma ütlen, et selle süstemiga ei saa mängida kõikidega aktsiatega, sest paljudel on optsioonid % kallid, ja see koridor peab olema väga suur. Aktsiad, mis minu arvates sobivad kõige rohkem on: INTC, TEVA, QQQ, IBM... Võib olla keegi leijab veel midagi sobivat, tahaks teada...

    Neile, kellele see süsteem ei meeldinud, ma ütlen, et mängin sellega jüba (ainult) 4 kuud ja uhtegi korda ma ei kaotanud kõike raha, mis ma olen pannud ( 2 korda ma kaotasin 20%), aga võitnud olen jüba 13 korda ja usun, et 14 te näete ise.

    aitäh.


  • Ma ei saa kyll pihta...kui asi on ümberpöördud INTC hind tõuseb mõnevõrra ja sa myyd oma callid 11x170 = 1870 eest
    ning putid 17X40 = 680 eest, siis on ju kena miinus?. Saad tagasi ainult 2530 miinus komisjonid.
    Mis annab sulle lootust, et saad calli nii kallilt myya?

    Või oled sa nii veendunud, et vähemalt korraks INTC hind kukkub ja saad positsioonid kasumiga kinni panna?
    Kummaline teooria igal juhul.
  • kui SIIAMAANI pole kogu raha kaotanud on süsteem
    tõesti hea :}
  • Üks optsioonitehnika nimega Straddle.
    Õigemini variatsioon sellest.
    Võib toimida, võib mitte.
    Iseenesest ei ole selles mitte midagi uut.
  • fit, vastupidi...
    call 17*170=2890
    put 11*40=440
    ...kokku 3330
    ...seega kasu 3330-2800=530-tehingutasu
    ideaalsel juhul on see tõesti nii
    samamoodi võib näiteks madalalt osta ja kõrgelt müüa:)
  • Vaatasin uuesti. Asi nii hull polegi tegelikult. Ilmselt on Janno lootus põhjendatud et aktsia tõuseb või langeb varem või hiljem piisavalt, et üks kahest positsioonist 2x kasumiga kinni panna. Risk on muidugi olemas,aga oodatav kasum tasub selle ära.
    Ent need momendid võivad tulla ka päeva sees ja päeva lõpuks jälle kadunud olla, nii et ma ei nõustu, nagu ei peaks selle süsteemi puhul arvuti juures istuma.
    Muide, kas need on mai optsioonid või mitte?
    Probleemiks võivad ilmselt kujuneda ka optsioonide ostu/myygi spreadid Kui suured need on? Samuti, et kogust ei saa lõpmatult suurendada, kuna ei saa lihtsalt endale piisavalt soodsat hinda.
    Aga mingi paar tuhat taala kuus äkki isegi lüpsaks siit välja.

    Samas ma ei jaga tegelikult optsioonidest eriti midagi. Äkki Tõnno kommenteeriks?
  • janno1,
    tõenäosusteooria rakenduse seisukohalt on statistika naeruväärselt kesine...
  • pidasin silmas...
    Neile, kellele see süsteem ei meeldinud, ma ütlen, et mängin sellega jüba (ainult) 4 kuud ja uhtegi korda ma ei kaotanud kõike raha, mis ma olen pannud ( 2 korda ma kaotasin 20%), aga võitnud olen jüba 13 korda ja usun, et 14 te näete ise.
  • Täpsemalt Strangle nimi tal peaks olema.

  • janno1,
    sinu kirjandi plusside poole pealt p.2 on vale!
    mida oma ridvaga siis teed, kui turg avaneb +/-20%
  • Sander, kas George Fontanillsi "The options course" on sinu arvates hea raamat?
  • Fit
    Ei ole lugenud.
    (punastan tugevalt).
    Ma olen teoorias halb.

    Need optsioonitehnikad ei ole ju mingi saladus.
    Neid on terve ports. Ja saab veel juurde ka tuletada kui sellised kalduvused on.

    Huvitavam on küsimus et kui nii lihtne on pappi teha siis miks seda massiliselt siiski teha ei saa?
    See tähendab et kust siis raha tuleb?
    Institutsioonid kes on suured optsioonide väljakirjutajad ei ole ju niisama lollid....
    Optsioonide korral on ju ainuke rahaallikas optsioonide ostjad.
    See raha peab kogu süsteemi üleval pidama ja seal on raha tahtjaid palju. Lisaks peab jätkuma ka veel mõnedele optsioonide ostjatele - et jätta hea mulje.
    :)
  • raha tuleb janno1 taskust...
    2korda kaotas 20%
    13korda võitis 1%
  • Ei väljendanud ennast eelnevalt päris täpselt.
    Optsioone võivad välja kirjutada ka 'tavalised' kodanikud.
    Samas nõuded on karmid ja pappi peab rohkem olema.
    Ja optsioonide tehnikad on ka kombinatsioonid ostmisest/müümisest ning väljakirjutamisest.
    Sama eespool toodud näide on Long Strangle.
    Olemas on ka Short Strangle - see on siis rahast väljas oleva Put ja Call optsiooni väljakirjutamine.

    Õigem oleks vist öelda, et optsioonitehnikad nõuavad tugevamat haaret, paksu rahakotti ja häid närve. Ning institutsioonidel on rohkem eeldusi kui suhteliselt vaestel ja lihtsameelsetel üksiküritajatel.

    Tõnno, Sul hea võimalus nüüd optsioone ja tehnikaid promoda.
    Kära optsioonide ümber on suureks läinud.
    Kas LHV on lähiajal valmis optsioonitehinguid pakkuma?
  • Päris huvitav kui keegi julgeb oma strateegia nii avalikult esitada, seega ärge norige.

    Teoreetiliselt võiks selline tehnika anda häid tulemusi ka suuremate aktsiatega, mis on peatselt tulemusi avaldavad ja seega liiguvad ka palju.

    Raamatutest. Fit, äkki oskad soovitada head day-tradingu alast kirjandust?
  • jah, tegemist on mai optsioonidega ja Strangle'ga (kuna strike'd on erinevad)

    Janno mängib selgelt volatiilsuse peale võttes nägemuse, et tuleviku volatiilsus on kõrgem kui kaubeldav volatiilsus.

    Inteli viimase 6 kuu ajalooline volatiilsus on 83%
    viimase 3 kuu oma 88%

    Samas optsioonide kaubeldav volatiilsus on c.a. 60-65%

    See seletab miks see strateegia on nii hästi toiminud. Samas ei vähene sellest võetud riskid. Kui Inteli tuleviku volatiilsus peaks langema ja ta jääma mingisse väikesesse vahemikku mõneks ajaks (range-bound trading) siis kaotab Janno paari nädalaga kogu oma võidetud raha ja rohkemgi.

    Hetkel aga tundub ka mulle see strateegia päris huvitav kuna optsioonide kaubeldav volatiilsus tundub tõesti oluliselt madalam tegelikust ja vaevalt et aktsia paari päevaga oluliselt stabiilsemaks jääb.

    Aga vaadates viimase aja graafikut on valitud strateegia tõesti olnud üks ideaalsematest. Kui sul on sellist intuitsiooni ka edaspidi siis ei kahtle ma su võimalustes hästi teenida.

    See on ka ninanips neile kes siin soovitavad hoolega optsioone müüa. Janno strateegia on selgelt mõistlikum:))
  • :) ma loodan et optsioone hakatakse varsti pakkuma, nii kodumaiseid kui välismaiseid.

    ise otseselt selle projektiga ei tegele
  • Tegelikult ei maksa Janno1 kallal norida jah.
    Kuigi tehnika pole midagi uut - ei olegi see tähtis.
    Tähtis on see et Janno1 on leidnud võimaluse raha teha.
    Olgu see siis kasvõi selles perioodis.
    Ja eks aastatootlus ole hiljem näha... :)

    Eks selline see elu turgudel ole.
    Tuleb otsida võimalusi - kust aga saab.
    Fit, Spets, mina ise ja teised - eks meie ju ka otsi võimalusi.
  • janno1 kallal ei maksa norida,
    küll aga ei saa aru, mis sundis teda oma spekulatiivset teooriat saladuses hoidma 18.00-ni...
  • Daytradingu kirjandusega on see häda, et enamik neist kirjutati 1999-2000 suure buumi ajal ja sealt võib jääda mulje, et kõik on väga lihtne. Lisaks on seal veel spetsiifilisi nippe, mis praegu enam ei toimi.

    Ent üldiselt need kaks on suht ok:

    Tools and Tactics for the Master Day Trader : Battle-Tested Techniques for Day, Swing, and Position Traders
    by Oliver Velez and Greg Capra Published January 2000.

    The Undergroundtrader Guide to Electronic Trading
    by Jea Yu Published July 2000.

    Sellest viimasest on vist ka värskem variant väljas.

  • Ma pean aktsiahindade liikumisele ülesehitatud instrumentidelt (näiteks optsioonidelt) mõistuspärase tõenäosusega kõrge tootluse saamist märksa etemaks variandiks kui neid väiteid, kus keegi ütleb, et ta on tavalise ostmise-müümise õige ajastamisega plussis.
    Tavaliste daytraderite kasumijuttudesse suhtun ülimalt skeptiliselt. Tavaliselt kipub see nii olema, et kahjumid lähevad neil meelest ära. Kasumiks nimetatakse summat, mis saadakse oma plusstehingute kokkuliitmisest.
    Isegi kui rohkem kui pooled tehingutest on plussis, siis tavaline daytrader saab n-ö miinustehingutest keskmiselt kõvasti rohkem kahju kui plusstehingutest kasu.
    Janno1 strateegia on vähemalt põhimõtteliselt õiges suunas. Ma pean igati reaalseks, et hindade volatiilsust, instrumentide erinevat riskiastet jne ära kasutades saab turgu lüüa. Turgude ebaefektiivsust esineb küllaltki palju.
  • "Palju" oli vist natuke valesti öeldud. Pigem teatud lühiajalisi hälbeid siin ja seal.
  • ja mina loll arvasin, et teenin kasumit
  • US
    Sul on ilmselt suur turgudel tegutsemise praktika.
    Mida hetkel teed?
  • kuidas teil siis öö möödus ? Strateegia toimib?

    Muide Janno1, minu võimalused üle lahe ei ulatu, kas sul ka meie börsil teenimiseks mingi enamvähemkindel strateegia on?
  • Mul on sihuke tunne, et karuturu tingimustes pole seda call-i poolt vajagi - ikka put ja put.
    Strangle-ga on vaja leida see õige ajastatus. Käs näiteks täna on kasulik seda INTC suhtes rakendada?

    Mulle meenub, et ca 4 aastat tagasi üritasin seda mõtet meie vahvatele Hpankuritele "maha müüa". Tekitasin vaid liigset segadust :-)

    Jannole - eks see asi käib tõesti nii, et mõtled välja mingi kombinatsiooni, uurid pisut finantsinstrumente, siis avastad ääretult geniaalse idee. Seejärel uurid jälle teooriat ja praktikat ning puutud taas mõne uue geniaalsusega kokku ja nii edasi. Igatahes on elu põnevam. Head avastamisrõõmu Sulle edaspidisekski ja loodan, et poetad neid ka siia nurgakesse. Samad soovid ka teistele traderitele.
  • Janno taktika on tõesti äärmiselt lihtne ja loogiline - reastad optsioonid implied volatility ja tegeliku volatiilsuse järgi ära ja ostad suurima erinevusega asja. Iseasi, et ega need vahed ei saa reeglina eriti suured olla :)

    To: US
    Isiklikult tundub, et day tradinguga saab tõesti raha teha, kui sa mängid piisavalt väikeste summadega, et mitte turgu mõjutada. Näituseks kasvõi autoregressiooni arvelt, mida küll väga selgelt väljendatult eriti tihti ei juhtu. Seega kui sa oled piisavalt väike, hea strateegiaga ja piisavalt kannatlik, siis võiks sellega täiesti raha teenida? Aga et sedaviisi $miljonäriks võiks saada, ma päris hästi ei usu... Ja silmad rikub ka ära ja öösel peab ka üleval passima...
  • Üks asi jäi mainimata :)

    Black-Scholes kasutab hinnastamisel normaaljaotuse eeldust. Kuna viimastel aegadel on riskijuhtimine selle eeldusega hädas, kuna 3 sigma sündmused juhtuvad tihedamini kui teooria ette näeb, siis võib olla hea strateegia üldse optsioonide ostmine :)) Fat tail'i olemasolu korral peab tänase optsioonide hinnastamise vist üle vaatama, kuna sellisel juhul kirjutataks neid liiga madala hinnaga...
  • Janno vist lubas kasumi Eesti tulevikku st. heaollu paigutada.Mingi tehas või midagi taolist.Kus näha saab.Ma mõtlen tehast mis toodab toodangut kirjaga MADE IN ESTONIA.
  • jah, õige jutt Loowi,

    põhimõtteliselt küll lognormaaljaotust mitte normaaljaotust kui täpsustada aga eks see multi-sigma sündmuste hindamine on probleemiks muidugi.

    Aga mis reaalsesse turgu puutub siis ei ole hinnastamine mitte B&S-st tuleneb vaid pigem ikka turu ootustel põhinev ma arvan.

    Küll juba turg selle smile'i ehk erinevate strike'de volatiilsuste paika paneb. Nii ei saa minu arvates B&S-i teoreetilisi puudusi reaalses elus otseselt ära kasutada.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon