Börsipäev 7.mai - lõppes Transmeta lock-up - Investment topic - Forum - LHV financial portal

LHV financial portal

Forum Investment topic

Börsipäev 7.mai - lõppes Transmeta lock-up

Log in or create an account to leave a comment

  • Uus nädal algab rahulikult

    Salomon annab lähemateks vastupanutasemeteks:
    Dow 11000
    Nasdaq 2300-2500
    S&P500 1272 ja 1336

    Briefing kirjutab, et UBS Warburgi analüütikule viidates, et Microsoft on tegemas suurt muutust litsentsipoliitikas: igavestelt litsentsidelt minnakse üle ajutistele litsentsidele.

    Uus lähenemine peaks kindlustama stabiilsema rahavoo litsentsitasudelt

    ***

    Ennustatakse, et rahas istuvate investorite peas hakkab lähiajal domineerima ilmajäämise tunne ehk AHNUS
  • Dow on väga seda nägu, et 11 000 ei ole mingi küsimus. järgmine kasumi võtmise piirkond ning tase, kust ka karud julgevad sõna võtma hakata on 11 000 - 11 050 vahel. Reedene volatiilsus on päevasisestele liikumistele mängivate treiderite entusiasmi vähendanud. Seega positsioonid tavalisest väiksemad ja cash´i pool pääseb rohkem esile. Tehniliselt oleks pullidele väga oluline sulgudu tänasest avamistasemetest kõrgemal. Pilt muutub pullidele väga negatiivseks, kui indeks liiguks reedest low´st madalamale.

    Stsenaarium võiks olla selline. Esimesel poolel toimub tegevus miinus poolel. Enne lõunat ostetakse indeks nulli. 12 -13ni NYC´i aja järgi tammutakse nulli ümber. Kella 13st alates hakkavad tõelised liikumised ennast ilmutama. Ei kujuta ette kuhu poole huvi saab olema, kuid tundub, et enne close´i tulevad pullid igal juhul lagedale ja hakkavad ostma.

    Nasdaq100 puhul on pilt natuke teisem, kuid samuti on ülemine pool väga ahvatlev. Ei tahaks kuidagi uskuda, et pullid lahkuvad areenilt ennem, kui on testitud double top´i 1980/85 peal. Väga kõva toetustase on double top´i vaheline põhi 1743 -1750. Sellest tasemest alla liikudes algaks suurem müügisurve.
  • ehk siis kui tõustud on liiga palju ja oleks nagu aeg liikuda ka teisele poole, hakatakse välja mõtlema põhjuseid mis tõusu võiks turgutada.

  • falcon, Transmeta lock-up periood sai läbi.
  • Vaata CNBCd :)
    Lock-up release tegelikult, omanikel on lubatud nyyd 110 miljonit aktsiat turul müüa.
    Samas TMTA was priced @ 21, mis tähendab, et ilusasti lock-up releaseni hoidnud IPO ostjad said valusasti pähe.
  • 11 000 on ekraanil nähtud. pullid peaksid olema rahuldatud.
    nüüd võiks hakata karusid rahuldama!

    vahest noori ja vahest ilgelt vanu, tahan rahuldada kanu...
  • Jookse pull, jookse...
    see võib olla viimane suurem jooks sellel kevadel.
    :)
  • Tahtsin Dow Put positsiooni võtta aga optsioon oli selline õnnetu.
    Ja viies ei taha ka CFD kohta midagi rohkem rääkida.
    Muidu prooviks neid.
    :)
  • Sander - mis siin ikka pikalt rääkida. cfd on üks pop vahend ilma komisjonitasudeta futuure kaubelda. spreadi on see, kust tuleb marketmakeri tasu aga ega sa põrandalt ka paremat hinda ei saa.

    Dow on kole loom aga ega ennem sentiment ei muutu, kui eilne low on võetud seni on ikka buy on dips.
    ise lootsin, et isegi 10 920 võiks pidada aga näed, siis alles 10 900 juures saadi esimese hooga pidama. Teoreetiliselt võiks ju öelda, et pullid alustasid kasumite võtmist ning karude võmalused hakkavad paranema. Kui praegu karuna esineda, siis tuleks stop orderid igal juhul üle tänase high hoida, sest juhul kui tõsine momentum taha tuleb, siis võivad asjad väga karmiks pöörduda.
  • viies
    Ma CFD puhul tundsin huvi et kas neid kuskil kuivalt proovida saab - mitte kohe oma rahaga.
    Niiöelda paper trading.
    Ja et äkki tead juhatada kelle poole pöörduda.
    Kasvõi accounti avamiseks.
    Liffe leht oli niipalju infot täis et läheb meeletult aega selle läbitöötamiseks.
    Õiget otsa kergelt ei leia....
    Ja sina kui asja sees osakb äkki head nõu anda.

    Ega see Dow ei pruugigi kohe mingit kindlat pikemat suunda võtta.
    Või panna sada-kakssada punkti alla ja siis jälle kohe ülesse tagasi. Nii et eks peab olema ettevaatlik.
    Aga usun et mõne nädala pärast on Dow pigem madalamal kui kõrgemal praegusest tasemest.
    Ja sama teiste indeksite kohta ka.
    Ja suve lõpuks võib asi väga tugevalt langeda.
  • viies
    Mul näitas ka enne Dow High 11005
    nüüd aga on see muudetud 10995 peale.
    Ilmselt oli viga.
  • kahjuks ei tea, kus saab cfd-d demona kaubelda. aga võta näiteks mingi broker´i leht lahti ning hakka aga otsima. alustada võib näiteks http://www.lch.co.uk/ ning sealt võtad membership. seal peaks erinevaid commodity brokereid kohe hulgim olema. Igal ühel neist on oma webi leht ja puha ning kuskilt ikka leiad seda mida vaja
  • mul on sama värk siin. high 10995,3. seega on pullid ikka veel rahulduseta. siin tuleb praegu piip ja prillid hoida.
  • Mina TMTA enne ülehomset ei ostaks, pigem veelgi hiljem
  • väike press ülesse on taas alanud. 10 935st kõrgemale saades võiks uus ostulaine alata.
    nasdaq100 puhul on päästikuks 1915st kõrgemale liikumine.

    selline asi loomulikult mulle ju ei meeldi. lühike 10 949 pealt, lisasin sutsaka 10 930 pealt stop on praegu 10 936. näpud ristis küll aga ega füüsilise jõu vastu ei saa. üles minnes võiks lühiajaliste pullidega koos pidu panna ja võib olla tippude juurest uuesti proovida.
  • tervist,


    Kas keegi viitiks veel midagi rääkida TMTA-st ja sellest lock-up perioodist


    Mina sain sellest aru nii:

    See lock up on siis mingi keeld ettevõttel oma aktsiaid turul müüma
    hakata(kas ettevõte siis omas enda aktsiaid, või oli
    see tuumikinvestorile suunatud keeld)

    Kuidas see toimub see keelu tühistamine, kas üleöö, et öeldakse, et nüüd
    võib ja OK. Või siis on see ikka tähtajaga, mis ajast alates tohib. Sellisel
    juhul ma ei saa üldse aru; siis oleks võinud ju teadlikult langusele mängida.
    Kui kuskil on nimekiri olemas, nendest ettevõtetest, kelle lock up on lõppemas, millal keeld lõpeb,nii oleks varsti miljonär :)



    Ok, heietused heietusteks. Mis see lock up siis on, Kes võib aktsiaid müüma hakata?

    Äkki keegi viitsiks


  • Enamasti on IPO-de puhul esialgselt avalikkusele pakutav aktsiate arv suhteliselt väike (10-15% aktsiakapitalist), ülejäänud osa on "insaiderite" käes. Transmeta puhul oli enne lock-up kuupäeva avalikkuse käes vaid ligikaudu 15% aktsiatest.

    Seega "insaiderid" ei tohi enne lock-up kuupäeva aktsiaid müüa (enamasti on selle pikkuseks 180 päeva) ja see kuupäev on varakult kokku lepitud.


    Samuti pole kindel, et aktsia pärast lock-up kuupäeva alati langeb - ajalooline statistika siiski näitab, et keskmiselt langeb aktsia lock-upi lõppemisel 1,8% (www.ipolockup.com).

    "Insaiderid" on siis ettevõttega seotud isikud ja "underwriter'id" (IPO läbiviijad).
  • Suur tänu Kristjan

    Aitäh, ka lingi eest, jällegi midagi uut selgeks saadud.

    Aga ma ei saa aru, on see siis minu loogikaviga või kuidas. Peaks ju olema nii, et kui rohkem aktsiaid turule tuleb(rohkem müüjaid), siis ka hind langeb. Aga statistika näitab hoopis vastupidi. Pigem minnakse tõusule. Mitte et mul midagi selle vastu oleks, et nad tõusevad lihtsalt....
  • Aga kas seda saab ka seletada nii kergesti:
    http://www.cnbc.com/stock/dtq.html?sym=tmta&qq=t

    a href=http://investor.stockpoint.com/quote.asp?Exchange=ALL&Mode=PROFILE&Symbol=tmta>http://investor.stockpoint.com/quote.asp?Exchange=ALL&Mode=PROFILE&Symbol=tmta


    Vaadake kuidas erinevad näiteks EPS ja Shares Outstanding. On see jälle minu loogikaviga.


    Aitäh, kes viitsib vastata


  • Tere.
    Vabandust,et risustan foorumit. Sain oma lollidele küsimustele ise vastuse. Ühed andmed on eilsed, kus neid lock-up aktsiaid ei arvestatud.
  • ei tea kas õnn tuleb meie (karude) õuele või mitte. tahaks nagu Dow´d müüa enne sulgemist aga selleks on põhjust vaja. Müügi põhjuse leiaks, kui Dow liiguks 10 930st madalamale või siis tõuseks ulmeliselt, mida kahjuks praegusel hetkel pole näha.
    Tehniliselt oleks pullide jaoks väga oluline, et Dow sulgeks 10 950/55st kõrgemal. Sellest tasemest allpool close´des oleks müügihuvi ülekaalus.
  • Nii lühike poss sai sisse võetud. Sander oled sa pundis või mitte?
  • juhin tähelepanu asjaolule, et aktsiahinnad langesid nõrga börsikäibe juures
  • noh tilli jahtijad, kole päev oli või?
    Tillid ei põrganudki tagasi ja midagi oli nagu
    mäda :)
    Igal hetkel orderit ette visata pole vast nagu mõtet aga noh...
  • viies
    Minu hing on sinuga.
    :)
    Aga positsioone ei ole.
    Ei saanud ei CSCO ega ka GE Puti.
    Korra magasin hinna maha ja rohkem võimalusi ei olnud.
    Nagu juba mainisin Dow put oli vilets ja selle võtmisest loobusin.
    Aga homme jälle, homme jälle....
    Kui võimalus avaneb siis võtan Put positsiooni.

    Mul oli täna hommikul veel üks Call ja selle sulgemise peale läks osa aega ära.
    Nii et ma ei olnud veel päriselt 'õigel' lainel.
    Ei jõua kõike ka.

    Aga seisukoht on mul sama mis viimastel päevadel on olnud.
    Kõigub see Dow mis ta kõigub... edaspidi ootan ikka rohkem alla kui ülesse. Ja teiste indeksite ja paljude sümbolite kohta sama.
  • Spets
    Sinu jutus on tunda nagu mõningast rahulolu.
    :)
    Et pole see tillude värk midagi nii lihtne.
    Et tulevad siin igasugused ja arvavad et on kõvad tegijad.
    :)

    Aga tõsisemalt.
    Ega jah ei ole need asjad nii lihtsad kui vahel paistavad.
    Enne tuleb ikka pikalt oma naha peal proovida enne kui vajalikud nõksud piisavalt selged on.
  • Graafik
    Ma ei ole ikka endiselt selles käibe värgis nii kindel.
    Et vahel jah näitab midagi...aga vahel mitte.
    Lihtsamalt öeldes - ma ei teeks (ei oska teha)käibe suuruse järgi küll mingeid otsuseid ei nii ega naa.
  • Väike käive ei ütle tõesti midagi, aga suur käive peaks toetama trendi
  • Graafik - täpselt selles ongi point.
    Trend on üles aga käivet netu. Teeb murelikuks? pullid on küll väga rahul praegu. argumendiks - wait and see. väike consolidation jne.
    Kui praegu tuleks üks tõsisem negatiivse suunitlusega uudis, siis tõenäoliselt võiks toimuda väga suure käibega räige kukkumise päev.
    Hetkel ei tea, kust selline uudis võiks tulla aga võib olla näiteks Ciscolt? ootused on 2p. praegusel hetkel on kõiki uudised igat pidi pullilt tõlgendatud. Iseenesest näitab see pullitrendi jõudu aga samas teeb ka ettevaatlikuks. Eilne päev näitas selgelt, et 11 000 peal tulid proged müüma ning ilma mingite probleemideta oldi 100 punni allpool. Teisest küljest on võimalik, et ühel hetkel hakkavad antud proged ostma ja siis võib asi küll kontrolli alt väljuda. Tehniliselt on täiesti võimalik, et peale väikest korrektsiooni liigutakse all time high´dest kõrgemale. ei tea, mis saab aga tänane päev peaks tulema suhteliselt ettevaatli. On võimali, et võetakse kasumeid enne cisco numbreid.
  • Miks osta kõrgelt, ilmselt ootavad turuosalised(pullid) hindade vajumist.

    Räägitakse, et turule on valmis hulk raha tulema, nii et on vaja vaid kannartada kuna AHNUS hakkab KANNATLIKKUSE üle domineerima
  • Graafik, kohe on näha, et Sul on investeerimise algtõdede omandamine alles poole peal. Üks on juba selge, aga teine veel mitte!
    AHNUS hakkab domineerima HIRMu üle, siis on pullid rõõmsad. Ja kui HIRM domineerib AHNUSe üle, on karud häppid. Nagu ikka.
  • Ah, Sa näed maailma nii mustvalgena:-)
  • Sorry, Graafik, praegu on väljas nii ere päike, et see on mind lihtsalt pimestanud. Ja päikeseprillid jäid ka koju...
    Homme panen roosad prillid ette, siis rohelised jne
    .-)

Threads list

Cookies

LHV website uses cookies to provide you with the best user experience. By clicking "I accept", you consent to the use of all cookies. Read more about the principles of using cookies.

pirukas_icon