Kuidas toimuvad tehingud? - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Kuidas toimuvad tehingud?

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Ehk keegi oskab selgitada?
    Vaatan täna on tehtud Normaga üks tehing 800 000
    aktsiaga. (+muidugi muud tehingud otsa) See pakk on rohkem kui 5% Norma aktsiatest. Aga olulises osaluses ainult Autolivil suurem kui 5%-line osalus.
    Siit ka küsimused. Kas saab see olla panga mingi kokku-kogutud pakk? Kui nii, siis kellele need aktsiad kuuluvad kogumise ajal? jne...
    Voi äkki müüb Autoliv aktsiaid?????
    Oskab keegi tehingute prodseduuri selgitada?

    Tänud
  • Nier,

    Norma asjadega ma ei ole kursis, aga kuna täna fikseeritakse dividendiõiguslike aktsionäride nimekiri, siis tasuks suurtehingu juuri just siit otsida (juhul, kui asja vastu on sügavam huvi).

    Eesti tulumaksuseaduse omapärast tõttu tuleb tulumaksu tasuda lähtuvalt aktsionäride struktuurist, mistõttu on vahel mõttekas seda struktuuri veidi ümber korraldada (kasvõi ajutiselt). On kuulda olnud, et mõned ärksama juhtkonnaga firmad on praktikas ka nii käitunud.

    Ka pankadel on minu arvates võimalus siin klientidele vastu tulla, neile vastavat teenust osutades. Äri-idee, mis? :-)





  • Jah !
    See voib isegi nii olla.
    Autoliv registreerib(s) residentse firma Eestis.
    Nüüd aktsiad lähevad selle residendi nimele, siis ei pea nendelt dividendidelt tulumaksu maksma. Kuid ei saa aru miks neid (aktsiaid ) peab börsil liigutama?
    Ja kas siis 3-me päeva pärast peaks muutuma olulise osaluse aruanne?
  • No nääd siis, räägitakse, et LHV mängib hoopis Norma aktsiaga:)
    Sellepärast siin nii vaikne ongi!!!!
  • Tõnis&Tõnno võiksid hetkeseisuga juba kommenteerida küll pisut :)
  • Kõiksugu sherlok-holmsid tegutsevad jälle!!

    Minu meelest võiks "ühe Eesti juhtiva majandusajalehe" töötajaid kooli saata, enne kui pastakas pihku anda.. Mulle isiklikult käib selline stiil, kus esitatakse "anonüümseteks jääda soovivate" või "turuosaliste" käest justkui saadud "arvamusi" läbisegi ja kontrollimatult (sageli isegi mitte taibates majanduses toimivaid seoseid) viimasel ajal natuke närvidele. Sageli tüübid ikka üldse ei jahvata ära, millest jutt käib, visatakse mingeid fakte rahva ette ja kogu lugu, eks "turuosalised" ise pärast vaadaku, kuidas välja rabelevad...
    Samas, eks selliseid "laia profiiliga ajakirjanikke" ole jälle hea enda huvides ära kasutada, neile mingeid umbluu-teooriaid ette sööta ja ise peenikest naeru pidada :-)

  • Aga mis teha kui need kes peaks asja ei kommenteeri!!!
    Mind huvitaks küll praegune Normaga toimuv...
    Ja siit saavadki alguse "laia profiiliga ajakirjanikud"!
  • Panen siia yhe teoori ja kui see vale on, siis tehke mind maatasa §8-)

    Keegi Äss myys kolmapäeval Norma aktsia alla 52-ni. Ega selleks palju vaja polegi paarsada tuhat...mill...(EEKi ja eeldus, et enne omati Norma aktsiaid)
    Eile ostis Äss hommikul kiiresti 40M eest aktsiaid, sai ju dividende 8) (800000*5=4M)(eile Norma 4% up)
    täna hommikul myys Äss 10:06 kogu paki maha.
    Maksuametile saab deklareerida kahjumi. Dividendidest kaetakse muud kulud ja natuke jääb yle ka veel.

  • Enne maatasa tegemist paar küsimust :-)

    Kuidas sa kujutad ette nii kaubeldavas aktsias nagu Norma ühe milliga nii palju hinna allalöömist? Mina seda empiiriliste kogemuste najal hästi ei usu. Muud põhjused pidid ikka ka seda hinda langetama.
    Maksuametile deklareerid kahjumi küll. Aga divikad tuleb ju ka deklareerida! Ja maksad nende pealt 26%!

    Või on mul midagi selles äriplaanis ebaselgeks jäänud?
  • Aga divikad peaks ju maksuvabad olema???
    norma hinna peaks milliga alla kyll lööma, palju käive oli kolmapäeval?
    kui kolmapäeval tehti paar suuremat myygitehingut(Äss), siis mingi kontingent väikeinvestoreid otsustas teha sama ja nii see 6% tuligi.

  • ise kysin, ise vastan

    16.05 käive 3 255 896,50 EEK - milliga peaks hinna alla suruma kyll.
    18.05 10:06 tehing 800000*48,50=38800000
    kahjuks ei suuda leida kuidagi ostuhinda 8( (17.05), saaks teha veel paar arvutust.
  • Eile 53,50 kroonise taseme pealt plokktehingu käigus kellegi valdusse läinud 800 000 Norma aktsiat liikusid täna 48,50 krooni pealt taas esialgse omaniku kätte.
    Ehk siis võib arvata, et kahe poole kokkuleppe alusel sai üks pool endale 5 mln krooni eest dividende ja samas ka 5 mln krooni aktsiate ostu- ja müügitehingu vahe pealt kulu. Teine osapool saab tulu lihtsalt aktsiahinna tõusust.
    Kuid ei saa ikkagi välistada, et tänase ja eile tehingu taga on ikkagi optsiooniturg, millele viitab Norma aktsiale tänasesse päeva tehtud 37 mln eest Norma ostuoptsioone.

    äripäev online kl 16:07
  • Teooooria ei pea paika.
    Hinda võid küll alla lüüa, aga ostmise korral peab ka müüja olema! Sellist pakki juba allamüüdud hinna eest ei saa. 3 milliga lööd hinna alla, aga
    39 milliga hinda ei tõsta???????
    Aga dividendidelt maksu peaks maksma dividende maksev ettevõte. Juhul kui aga dividende saab eesti etevõte siis (tulenevast tulumaksusead.) ei pea tulumaksu maksma.
    Ei tea kas on nii?
  • nagu äp uudises oletatud, oli tegu eelnevalt kokkulepitud tehinguga (mõlemale tulus).
  • Minu kommentaar on selline, et ilmselt liigutas keegi korra aktsiad hansa arvele ja siis tagasi (eesmärgiga optimeerida makse), aga et hind samal ajal liikus oli puhas juhus (või manipulatsioon), kuna hinda liigutati tegelikult väga väikeste reaalsete tehingutega. Äärmisel juhul tahtis keegi kellegile (meile?) midagi näidata.. aga mida.. ? Et turul on likviidsust?
    Ma ei oska öelda
  • kuid tegemist oli siiski 8,7..% (kui ma ei eksi)Norma aktsiatega. Kas Tallinna börs ei oleks pidanud teatama aktsionäride proportsiooni muutusest(mis sellest, et yheks päevaks)?
    Olulise osaluse muutumisest (antud juhul 5%)peaks tulema ametlik uudis.
  • Siiski. Lõpuks on ka näha kes ostmise taga on. Ja see on Hansapank. Oluline osalus juba ligemale 9%
    Ja paistab , et ta ostab neid aga juurde.
    Ei tea kas keegi oskaks kommenteerida. Kas tegemist Hansa enda rahapaigutusega, või seal taga mingi klient, voi kliendid(optsioonid?)

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon