Börsipäev 24.mai - Investment topic - Forum - LHV financial portal

LHV financial portal

Forum Investment topic

Börsipäev 24.mai

Log in or create an account to leave a comment

  • Aktsiaturg alustab väikese tõusuga, pärast initial jobless claims(number oli oodatust suurem) andsid eelturu hinnad väheke järgi, kuid nüüdseks on tõus
    taastunud.
  • Salomon vabariiklase ülekargamisest demokraatide poolele:

    EQUITY STRATEGY
    Senate Shift Confounds the Market
    *Senator James Jeffords is expected to withdraw from the Republican Party
    today, declare his status as an Independent, and align himself with the
    Democratic Party.
    *Jeffords' defection would alter the balance of power in the Senate and give
    Democrats considerable power over the legislative agenda.
    *The passage of a tax cut could be complicated by this development yet we
    believe a mandate for a sizable tax cut will endure.
    *Energy policy might be affected at the margin, specifically ANWR
    *Tobacco seems safe but pharmaceuticals become more uncertain
    *No impact anticipated for defense but slight negative shift for financials
  • Salomon finatssektorist:

    EMERGING GROWTH
    In The Money -- Financial Services
    *Four points supporting positive outlook for financial services stocks:
    *Financials benefit from steep yield curve.
    *Financials one of three Russell 2000 sectors with positive earnings revisions.
    *Financials lead recoveries from "growth recessions" of 1993 and 1995.
    *Financials figure prominently in this year's Russell 2000 "graduate class."
    *This note includes 2 lists: a short list of financial stocks our analysts
    like, and a longer list of 44 financial stocks that will "graduate" from the
    Russell 2000 to the Russell 1000 at the end of June. Historically, the
    graduate class gains over 26% its first year as part of the Russell 1000 due to
    the strong fundamental trends that got them there.
  • viies
    käib ettevaatlik kauplemine suunaga alla.
    Shordid on targetid seadnud lähedale.
    Iga väike kasum kaetakse kohe.
    Väikeste sammudega alla - keegi ei taha riskida palju.
    Et kes teab millal mõni hull suure rahaga ostma tormab. Sest kui ikka tahab raha põletada - siis tuleb olla ettevaatlik...

    Kuidas nende CFD-ga kaubeldakse?
    Kas tehingud käivad läbi Londoni börsi?
    Või maakler ise ostab/müüb ilma et tehing börsilt läbi käib?

    Kas ma saan õieti aru et spread on alati seotud all oleva väärtpaberi hinnaga nii et alusmaterjali hind on alati otsapidi spreadis?
    Kui näiteks Dow on 11074 siis CFD noteering võib olla 11072-11077 või 11074-11079 või 11069-11074
    Kuid mitte 11080-11085
    Ole hea selgita kui aega on...
  • Sander - istun lühikeses jah. panin eile enne sulgemist ühe sahmaka veel 11 115 pealt juurde. Võtsin 11050 juures osa tagasi. tahaks näha, kuidas 11 000-de (+50/-50 punni) juures kauplemine kujuneb. Kui suurt purakat üles ei tule, siis peaks lühike poss ikka soovitatav olema. CFD-st püüan kohe kirjutada. natsa läheb aega...
  • CFD-ga saab enam vähem kõike kaubelda. aktsiad, metallid, nafta, valuuta, indeksid, kindlasti midagi veel aga rohkema vastu pole huvi tundnud.
    näiteks hetkel vaatan ekraanil veritase (stock) hinda 75,02/12. olen üpris veendunud, et päris tase on sama, sest vastasel juhul oleks üpris populaarne easy money teenida.
    CFD-de kauplemise põhimõte on see, et vastaspooleks on marketmaker, mitte nagu tavaliselt - maakler. Marketmaker võtab asja on raamatusse. mida rohkem tegelasi tema juures kaupleb seda kõvemini teenib tema spreadide pealt. ühldjuhul on võimatu, et maaklerite ja marketmakerite vahel annaks spekullida aga vahest on kõik võimalik. Ise olen oma "kulidele" välja pakkunud võimaluse spekkida IMM euro futuuride ja spot valutsi vahel (võib ka forwardid mängu tuua).
    Igasuguseid vvõimausi on olemas aga mida tuusamat spekki tahad teha seda parem tehnika peab olema. Ma mõtlen siin kauplemissüsteeme ja infokanaleid, jne. Läänes on Hedge fondid, kes spekkivad näiteks QQQ ja CFD ja futuuri ja sula (spot) aktsia vahel. Võimalusi on sadu.

    Nagu ma ütlesin on vähe tõenäoline, et hinnad teistel börssidel kaubeldavate hindadega erinevad.
    Praegu on veritas jõudnud 75,00 - 75,10. Selle hinna sees kõk komisjonitasud. Tehinguhind on hea nii suurele summale kui sulle sobib ning tagatiseks võetakse 20% tehingu väärtusest. Indeksite puhul on tagatiseks 5%. Seega kui tahad osta ühe veritase aktsia, siis tuleb sul deponeerida 15 usdi. minimaalne tehingu suurus on 1 aktsia.

    Võin sellest pikalt rääkida aga küsi parem midagi, nii on lihtsam.
  • Selge, sellest sain aru.

    Kui futuuridel on hind määratud nõudmise/pakkumise kaudu läbi börsi...
    Ja eksiteerivad realsed avatud lepingud.
    Ning börsil on teda käive ja avatud lepingute arv...

    Siis CFD ei pruugi nii olla.
    CFD hind ei kujune mitte börsil nõudmise/pakkumise kaudu vaid lihtsalt vastaspool marketmaker pakub välja oma noteeringu.
    Minu pärast olgu nii - mis seals ikka.
    Mis mind häirib on see kui marketmaker hakkab CFD noteeringut kõigutama nii et ma ei saa enam oma väikest kasumit kätte.
    Kas selline seis võib üldse tekkida - ma ei tea.
    Kui CFD noteering peab trackima alusvara hinda nii et ei erine sellest rohkem kui spreadilaius siis ma olen sellega nõus. Kui aga marketmakeri poolt mulle pakutav noteering erineb oluliselt alusvara hinnast - siis olen ma ju tema meelevallas. Ta võib siis teha minuga mida tahab?
    Kas CFD noteeringud on seotud Londoni börsiga või iga marketmaker teeb oma klientidele sellise hinna nagu ta tahab?

    Kas ma saan millestki valesti aru?
    Sest kui futuuride teenib broker enda kasumi põhiliselt teenustasudest, siis kui CFD-sid vahendav maakler/marketmaker võtab selle spreadist - siis on seis ju hoopis teine?
    Kas CFD marketmaker peab siis üleval tervet portsu igasuguseid positsioone mida tema kliendid tema juures ostnud/müünud on?
    Kuidas CFD maakler/marketmaker ise ennast riskide vastu maandab? Kas see ei ole marketmakeri jaoks meeletu võimlemine paljude väikeste positsioonidega?

    Tuli vähe segane küsimuste ports.
    Loodetavsti saad selle lahti harutada.
    :)
  • Tegelikult on CFD ise täitsa hea.
    Mulle meeldivad need põhimõtted.

    Lihtsalt optsioonidega kauplemine on mind õpetanud et kõik pole kuld mis hiilgab.
    Kui näiteks mõne optsiooni avatud lepingute arv ja keskmine päevakäive on väike - siis appi, appi.
    MM teeb mida tahab, kõigutab noteeringut nii et sa ei tea kunagi mis hinnaga sa pead ostma või müüma. Ja alati võib öelda et näe - imp volatiilsus tõusis või langes.
    Ja sul võib olla neetult õigus alusvara hinna liikumise suhtes. Kuid optsiooni hinnaga manipuleerimine võib selle täiesti ära nullida.

    Sellest siis minu umbusk.

Threads list

Cookies

LHV website uses cookies to provide you with the best user experience. By clicking "I accept", you consent to the use of all cookies. Read more about the principles of using cookies.

pirukas_icon