Meie suured eeskujud! - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Meie suured eeskujud!

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Forbes avaldas järjekordse maailma rikkamate inimeste edetabeli:

    http://www.forbes.com/2001/06/21/billionairesindex.html .

    Ajakirja andmetel on maailmas 536 dollari miljardäri ja siin esikümme...

    1 Gates, William H. III 58.7 United States (Microsoft, tarkvara)
    2 Buffett, Warren Edward 32.3 United States (Berkshie Hathaway, investeerimine)
    3 Allen, Paul Gardner 30.4 United States (ex-Microsoft, tarkvara)
    4 Ellison, Lawrence Joseph 26 United States (Oracle, tarkvara)
    5 Albrecht, Theo & Karl 25 Germany (Aldi - nagu Walmart aga Saksamaalt pärit)
    6 Alsaud, Prince Alwaleed Bin Talal 20 Saudi Arabia (nafta ja investeerimine)
    7 Walton, Jim C. 18.8 United States
    8 Walton, John T. 18.7 United States
    9 Walton, S. Robson 18.6 United States
    10 Walton, Alice L. 18.5 United States
    10 Walton, Helen R. 18.5 United States (Wal-Mart,odavad kaubad)

    Kokkuvõttes:
    Maailma rikkamad inimesed on oma varandused teeninud tarkvara või odavaid kaupu müües ning börsiinvesteeringutega(Buffett, prints Alwaleed)
  • ma nägin täna inspireerivat und:
    vanalinnas kuskil avenyy asemel oli
    "odav hesburger" ehk siis hesburgerid nagu ikka
    aga poole odavamad. siis tuli öösel r66muidee et odavaid asju myyes saabki koige rikkamaks..
    eriti eestis, kus inimesed on tegelikult vaesed..

    teine asi kuidas rikkaks saada oleks raiskamised
    likvideerida ja säästetud papp tasku panna :)
  • See teine nipp on üpris vana...
    Ameerikas on väljaantud kümneid raamatuid kuidas rikkaks saada hommikuse kohvi pealt kokkuhoides...

    a la ära joo hommikul kohvi ,vaid vii kokkuhoitud raha kohe panka.
    Tulemus: kumulatiivne intress tekitab arvele mustmiljonid, mida saab pensionipõlves golfile ja vererõhku alandavatele tablettidele kulutada.
  • no seda ka graafik, aga ma pidasin silmas nats teist asja: kui vahegi IT maailmas naiteks elada, siis ysna varsti märkad kui metsikult raisatakse raha.. mitte ainult business klassi piletitele, vaid ka idikatele konsultantidele, m6ttetutele projektidele, kuidas tegeledakse asjadega mis sisse ei too, ja mis koige tahtsam, kuidas vist enamus eestlasi rikkaks saanud:
    kuidas riik laseb end röövida..

    pensioka jutt eksole,
    aga pensionär vanema juba (minu suur eeskuju) ytles:
    "tuul ei ole kes saab, tuul on kes oiab"
  • ...back again (pole ammu sona votnud)

    Riq,

    pole motet eriti pirtsutatda, kui ei suutnud pumba juures olla, siis nagu oledakse venemaal.....vini na sebja....ja pole motete siin alustada mingit mottetut diskussioni teemal: koik varastavad (ja mina jain jalle ilma). :)))

    Kui oled mees, teenid ilma selletagi...


    wizard
  • nyyd laheb asi juba delfilikuks, aga mahub ilusti teema pealkirja alla :))

    inimesed saavad minust jälle valesti aru. alati.
    mina isiklikult pole katkera et ei saand pumba juurde. mul muud huvid. kuid samas ma ei pea puht ideoloogiliselt seda mis toimus oigeks.pelegi olin noil aastail alaealine :p

    ja ka see on n6me kui igasugust kriitikat dzungliseadusele ja ebaeetilisusele peetakse "kadeduseks". koik inimesed ehk ei ole kadedad ja ahned? akki kellegile lihtsalt ei meeldi et a)osad saavad ebaoiglase eelise b)need kes vaariks rohkem jaavad ilma.

    mina ei saa kuidagi pidada oma eeskujuks voi oma laste eeskujuks inimesi kes riiki röövivad. voi teisi inimesi. olete te kunagi kallaletungi ohvriks langenud? petturluse ohvriks? samamoodi olete te koik ka selle ohvrid kui riiki röövitakse.

    igasugune ylbe suhtumine pole oigustatud, isegi kui wizardid suudavad ise omale raha teha, sest paljud teised inimesed tanu kellele wizard traha suudab teha (voi uldse olemas on) ehk seda ei suuda.

    voi on kellegi eesmark lihtsalt palju raha teenida? moel mis tahes? minul pole. i will go by buffet's way :)

  • Kahest suurest eeskujust pole Forbes'il isegi fotot õnnestunud saada. Tagasihoidlikus pidavat inimest kaunistama.
  • Giuliani(NY linnapea) lükkas tagasi Alwaleedi 10M USD suuruse kingituse, huvitav kas tegemist on tõsisemate protsessidega?

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon