Börsipäev 17.juuli - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Börsipäev 17.juuli

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Philipsi(PHG) kahjum loob sentimendi(pooljuhid,mobiilside).

    Tööstustoodangu ja võimsuste kasutamise numbrid ilma suurte üllatusteta .

    Salomon positiivne finantsektori suhtes.

    Eilsed majandustulemuste avaldajad AMAT ja NVLS languses.

    Õhtu Inteli,Apple tulemused(ABN AMRO daungreidis Intelit)

  • intel ületab ootusi 1 sendiga ja see saab olema tõsine superüllatus. mul on silmad juba ette suured nagu tõllarattad.
  • :)) Intel on tänase õhtu nael, aga homme hommikul astub areenile Greenspan, kes teeb rahvaesindajatele ülevaate riigi majandusseisust
  • greenspanil peaks olema kuradi raske midagi positiivset ja uut öelda. ilmselt on nad suunitud ütlema, et GDP kasvab mingi 1-1.5% sellel aastal ja >3% järgmisel.

    See vastaks enam-vähem senistele arusaamadele ja oleks samas tõdemus, et varasemad prognoosid on valed olnud (aasta tagasi ootasid nad ca 3.5 ja 6 kuud tagasi 2.25).

    Siit küsimus, millele nad oma optimismi (kui seda peaks olema) praegu toetavad? Pole nagu midagi, mis nähtavalt paranenud oleks. Üks variant on muidugi see, et ta esitab rahvasaadikutele tõsimeeli üleskutse, mida kuid varem naljaviluks hõikas välja Dallase Fedi pealik:

    "If we all join hands and go buy a new SUV, everything will be all right...Just go out and buy something — maybe a (Lincoln - matrox) Navigator."

    Vaevalt muidugi, et ta seda teeb. Aga tarbijaid ta kindlasti kiidab - nende najal see üritus seal veel püsti püsibki.
  • ok, ma v6tan jalle natuke maamehe s6na.

    oi täna on m6nus päev.
    ma ei myygi handi, vaatan kuidas ta ujub nagu s*ta*** vee peal :)

    tsekkisin mis on juhtunud since last EPS.
    aktsia 13-17 -> 5 (61%-70% alla tulnud, 2-3x)
    eps estimation langenud 5x

    eelmised 4q'd eps parem olnud kui estimatetud
    (pessimism valitseb firma epsi kohta)

    visorphone hinnalangusest:
    Handspring is lowering the price of its $249 VisorPhone Springboard module to just $49, but there's a catch. To qualify for the deal, you must buy a one-year service contract from wireless providers Cingular Wireless, Powertel, or Voicestream. A broad range of calling plans are available, starting at about $30 monthly.

    seega mina naen seda kui POSITIIVSET uudist,
    sest mobile marketile sisenemine tehakse raffale lihtsamaks. pikas perspektiivis on handspring enivei killer, innovatiivsem kui palm. ja see et hinnalangus tuli alles juulis, viitab sellele et hand on mures q3/01 mitte q2 pärast (voi siis laks q2 nii kefasti et q3 pyytakse parandada)

    nii, nyyd siis see et 5 oli parem hind kui 5.5.
    vaevalt et lähiaja hinnalangused eriti q2 myyki buustisid. mul ei ole m6tet 5 peal myya kui ma kavacen 5 peal osta. ka shortimine on vahenenud.ettevaatlikus teeb see et estimatet pole langetatud viimase kuu jooksul..

    investorid on närvilised ja myyvad.
    mina vaatan mis juhtub. sisimas on rahu.
    maks loss on enivei kuskil .4 m6mmi peal..
    hand koigub ilusti 4.9-5.1 vael..
  • mitte, et ma mingite pda-de suur fänn või asjatundja oleksin (mõelge vaid, mul polegi veel seda... küllap ma aasta pärast ehk ostan kui 5 korda odavamaks lähevad...), aga seletage mulle rumalale palun kuidas hand innovatiivsem on?

    Et teevad värvilisi pdasid vä? palmi opsüsteemiga... või siis mõne teisega nagu nad palmi juba kord ähvardanud on...

    ja veel sellest hinnalangusest - muidugi teevad lihtsamaks sisenemise, aga kasumit ka pole.

    aga 90% tõenäosusega nad ületavad oma 2q ootusi 1 sendiga. Tõtt-öelda oleks suurüllatus see kui nad seda ei teeks :-)
  • matrox, sa eile panid räigelt mööda!
    intel yletas 2 sendiga!
    50% eksisid..

    hand teeb springboarde, minuarust vaga innovatiivne.

    nii, ja mis juhtub siis kui tulevad earningsud?
    mis te arvate miks eile hand langes, kas mitte seesama matroxi "bambi peres on juhhei" artikkel?
    7/17/01 9:12 AM ET? et tulid häkrid tööle ja vaatasid oioi thestreet kurdab, ja plaksti myysid. ma loll oleks pidanud ka kohe myyma, kuid ma käin tööl ja ei jälgi pidevalt turge eksole:)

    millegipärast on hand eland yle suht hästi nii aprillikyyditamise kui ka 19 juuni. ei näe pohjust miks hand peaks kukkuma alla 5. no see 4.9 oli eile tehnikavärk :)

    minu point on, et halvad uudised on juba hinna sees. ma ei myy. ja handi on alati underestimatetud epside osas. praegu on vaga sogased veed, aga kahjumit saan ma kindlasti, iseasi kas m6mmikymnendikke v6i m6mmisajandikke..

    no täna saab teada kas ma pean omale siin uue nickname v6tma v6i ei :)

    ja matrox, handheldid on kuum värk varsti. siis kui sinna gprs sisse pannakse. ma just kavacen osta omale miski julla, ehk isegi visori :p
  • riq, ära pane mind tähele, ma olen alati olnud liiga skeptiline.

    ma olen täiesti kindel, et pdad on väga lahedad ja edevad asjad, ainult et ma ei näe isiklikult enda jaoks suurt väärtust neis.

    õigemini on minuarust nende hinna ja väärtuse suhe täiesti vale. normaalsemate asjade eest 8-10 tonni (koos igasugu lisavidinatega) on way liiga palju. aga küllap nad odavamaks muutuvad.
    kõik on muidugi suhteline - kindlasti on palju neid, kelle jaoks sellised asjad on megaolulised.
  • riq,
    kahjuks on springboardid omapõhiolemuselt (legacy cartridge) midagi sama innovatiivset nagu see, kui Sony valiks Playstation2 meediaks ainult PS2'le sobivad, tootmise mõttes hirmkallid mängu"kassetid".

    springboard on täiesti tulevikuvaenulik tingimustes kus juba HANDi endagi viimane mudel vajab nende kasutamiseks vahemoodulit. sest sboard on oma konstruktsioonilt LIIGA SUUR. ka postmargisuuruse mälumooduli PDA külge kinnitamiseks tuleb kasutada poole kaardipaki suurust klotsi.

    täna ja praegu pole asjal muidugi viga. aga nagu matrox juba vihjas hinnale, ei osta ka mina 10k vidinaid perspektiiviga 12 kuud.

    silma tuleks peal hoida ehk hoopis MMC (multimediacard; vt uued Palmid, NOK 9210 Comm) või MemoryStick (pakun, et 24 kuu perspektiivis oskavad nendega midagi teha KÕIK SNE ja siis juba ka teiste digiseadmed PDA'st, arvutist & kodusest võimust alates) standarditel. ja kõik, mis ei mahu "postmargile" (digifotokas, gsm/gprs-moodul) peab oskama BlueToothi, mis tast ikka kuhugi külge klõpsida, olgu taskus. ongi elu ilus. :)

    sC,
    kelle jutt sai nüüd küll 17. juuli börsipäeva teemast kaugele
  • mälumoodul vs springboard.
    need pole peris samad asjad.
    mälu saab jah vaiksemaks teha,
    aga naiteks gps seadet sa mällu kuidagi ei salvesta. ma arvan et 12 kuu perspektiivis polnud ka mp3 playerid innovatiivsed :p
  • seda ma mõtlengi, füüsiliseks interface'ks (loodetavasti peatselt ajalugu pisividinate puhul niiehknaa) on springboard liiga kohmakas.

    GPS peab lihtsalt BlueToothi oskama rääkida. MP3 mängija moodulina hakkab samuti aeguma, on vaja mälu (nt 256MB memorystick), kus faile hoida, dekompressiooni & taasesitusega saavad juba tänaste uuemate PDA'de enda protsessorid hakkama.

    sC
  • täiesti vahepealne küsimus pda-de kohta, tõenäoliselt ka amatöörlik: läbi õnne ja juhuse sain ka paar kuud tagasi visor edge'i omanikuks. kas teie arvates on selle mänguasjaga pikemas perspektiivis ka midagi teha? (suht uue omnibooki pool omanik-kasutaja nagu on, seega transpordivahendina ta oma väärtust mina jaoks tagasi ei tooda; ajaviiteks olen börsi ja space-econ simusid mänginud, aga see on ka kõik)
    kes siinset foorumit risustada ei taha, kirjutage andreas@koda.ee
    asi selles, et ei tea, kas peaks maha müüma...
  • nojah.. hillzo.. lootmisest on vähe kasu :)
    olengi handiga pikk nyyd :p
    yhesonaga räige kahjum :(
    ja akna taga sajab vihma :)
    (ei saa aknast alla hypata, marjaks saan)
  • lohuta ennast sellega, et sa ei ostnud 90ga... :-)
  • ytleme et läks cadillaci kuumakse eksole :p
  • Börsil ei too see edu, kui mõtled: täna teenin nii-ja-nii palju raha ning ostan selle eest auto/teleri/jalgratta. Turult ei pressi raha välja.
  • to riq.
    Mis seal ikka nii muretseda.
    Kui oled Handis nii kindel, siis osta alt juurde ja varsti tulebki see, mis tulema peab.

    Või olid sa oma arvamusesnii kindel, et panid kogu raha korraga mängu?
  • panin kogu raha mille olin nous kaotama ;)
    enne olin alati poole papiga sees..
    anoh see loss on hea jutt lapselastele..
    ma olin eriline ideioot et stoplossi ei pannud.
    sry.
  • Kunagi panin ka kogu raha korraga ühe aktsia alla.
    Ei tea, kas see on kõikide algajate viga? Põhiargument oli kokkuhoid teenustasudelt, aga siis jõudis kohale selle tühisus võrreldes näiteks isegi 10% kukkumisega
    Nüüd ostan prognooside mittetäitumise korral lihtsalt alt juurde.
    Aitab väga hästi siluda a la 15-20% kukkumisi. Soovitan sullegi riq

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon