Suur pauk: sotsiaalabirahad aktsiaturule - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Suur pauk: sotsiaalabirahad aktsiaturule

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • USA president Bush soovib restruktureerida sotsiaalabisüsteemi, nii et igal inimesel oleks oma sotsiaaabi rahasid võimalik juhtida individuaalselt ja paigutada ka aktsiaturule. Kui Bushil õnnestub plaanid ellu viia tekib aktsiaturul uus suur mull.

    Pikemalt: http://biz.yahoo.com/smart/010801/20010801aheaofthecurv.html

  • ja samal ajal mingid teised tegelased muretsevad, et USA pensionisüsteem on saanud paraja paugu Nasdaqi mulli lõhkemisega.

  • rumal mina, aga kas USA sotsiaalabiraha per persoo n on nii suur, et sealt jääb midagi aktsiaturule üle? siis on küll uvitav arusaam sotsiaalabist. talupojamõistus ytleb, et abi antakse vajajatele, mitte neile, kes endaga toime tulevad ja kibelevad juba investeerima oma "ylejääke"

    muide, kas on ka juba mingeid märke vaesunud vanuritest USA-s?
  • ei usu, et uus mull tekkiks. mina arvan, et tasapisi hakkab neil seal lombi taga ka mõistus pähe tulema. prices are too high. hetkel mina küll ühtegi positsiooni üle nädala hoida usa-s ei julge. mõni aktsia kindlasti oleks ka, kuid...
  • seal artiklis räägitakse midagi 132mrd taalasest ülejäägist möödunud aastal, mis hetkel on T-bondides. Ei saa küll aru, miks see peaks aktsiaturule tulema ja kuidas siis see enam mingi social security oleks, kui sa seda ise investeerid - social security on midagi sellist, mis jagatakse ühiskonna liikmete vahel vennalikult ära, mitte nii, et Billil ja Larryl on 1mrd taala ees social securityt, aga ülejäänutel nagu õieti polegi teist.
  • rightsaid ytles
    "mina arvan, et tasapisi hakkab neil seal lombi taga ka mõistus pähe tulema.."

    Kus sa seda mõistust seal nägid?
    Matrox oskab ilmselt paremini öelda US maj ja ettevõtete väärtuse kohta - kuid nagu isegi ütlesid prices are too high.
    Pooljuhtide sektor on nädalaga tõusnud 20%
    Ja juba enne tõusu algust ei olnud firmad seal sugugi odavad. Viimastel päevadel aga kostab optimistlikke hinnanguid et tõus võiks veelgi jätkuda. On tulnud upgrade ja räägitakse summer rallist.
    Viimastel päevadel on tuld antud igasugusele pasale ja enamus tõusevad.

    Ma saan tehniliselt küll aru miks tõuseb.
    Aga muid põhjuseid ma ei näe.
    Mis võiks olla pikaajalise investeerimise põhjus?
    Et keegi arvab 'põhi käes'?
    P/E suhted üle 50 !!!!!!

    Kus see mõistus siin on?

    Ja kui siis räägitakse et veel vaja raha aktsiaturule pumbata - noo siis ma ei saa aru.
    Mull pole veel jõudnud ära kaduda.
    Mull on ju suures ulatuses alles.
    Natuke väiksem aga alles.
    Või saan ma valesti aru?
    Kas seda agooniat tahetakse veel paari aasta peale venitada. Nagu Jaapanis?
  • P/E suhe pole rasketel aegadel oluline näitaja. Suure depressiooni aegadel olid paljud P/E suhted plussis olevatel firmadel täiesti laes, kuna nimetaja E oli lähedal nullile. Kui sa võtaksid 3-5 aasta keskmise oodatava E, siis võiksid tulemused tulla veidi mõistuspärasemad.

    Mis muidugi ei tähenda, et turg on õieti hinnatud :)
  • Loowi
    Õigus, see P/E oli vaid näiteks.
    Mõte oli et hetkel ei ole käega katsutavaid põhjuseid suuremaks optimismiks.
    Ka nende oodatavate korral ei ole ju paljud firmad odavad. Ja kui oodatav tuleb kehvem?
    Ootused kruvitakse enne suuremaks kui eelmine supp on jõutud ära süüa.
    Ma saan aru et sec. industry on huvitatud et inimesed ostaksid. Aga kaup on natuke kahtlane...

    Muidugi - igaüks võib hinnata midagi odavaks või kalliks nii nagu ise tahab.
    Ega ma arvagi et mingi P/E peab alus olema.
    (seda lihtsalt tihti tuuakse mõõdupuuna)
    Kui inimesed tahavad ja peavad seda mõistlikuks - siis minugi pärast andku aga tuld.

    Lihtsalt tuleb aru saada et kui mõni 'hea firma' ükskord hiljem langeb -80% - siis ei maksa pisaraid valada. Nagu siin (okey, seal USAs) mõnede internetifirmade ümber tants käib.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon