Tallinna börs rikub seadust? - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Tallinna börs rikub seadust?

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • BNS-is uudis:TALLINN, 03. september, BNS - Tallinna börs avaldas oma koduleheküljel kőigi börsil noteeritud ettevőtete aktsiaraamatud, kus on ära toodud kőigi aktsionäride nimed.

    Tallinna börsi investorsuhete osakonna juhataja Eva Palu ütles BNS-le, et ametlikult kavatses börs uue alajaotuse avamisest koduleheküljel teatada teisipäeval.

    Palu sőnul vőib hetkel üleval olevates andmetes esineda veel mőningaid ebatäpsusi, käimas on andmete kontrollimine.

    On üleval jah

    Mulle tundub, et rikuvad seadust-
    äriseadustik:
    Paragrahv 234. Aktsiaraamatu avalikkus

    (1) Aktsiaraamatuga on õigus tutvuda aktsionäril, juhatuse ja nõukogu liikmel ning pädeval riigiasutusel, samuti teistel isikutel, kellel on selleks õigustatud huvi.

    (2) Käesoleva paragrahvi 1. lõikes nimetatud isikutel on õigus saada aktsiaraamatu või selle osa ärakirja

  • kas keegi oskab ka nende aktsiaraamatute URLile viidata või on need sealt maha võetud?
  • Kas isikukood on selline info, mida võib kõigile teadmiseks ülesriputada? On see ka avalik teave? Mis seadus seda reguleerib? Et ainult aadressid ja telefoninumbrid ongi veel puudu?
  • No mina ei saa aru miks peaksite põdema isikukoodide ja muu säärase pärast!
    Kas olete tõesti nii naiivsed, et arvate , et kui kellelgi vaja vastavaid andmeid saada, siis jääb saamata!!
    Minu arust börsil õige tegu ja kui arvate et nüüd pätid kellegile ära teevad..........
    Pigem on point muus (salatulud jne...)
  • mulle see igatahes samuti ei meeldi. ok, kurikaelad, see selleks. kuid see on ka igale naabrile vaadatav. samm kroonika suunas. just dont like it.
  • Mis salatulude point? Kui mul "salatulud" on, siis ma ei hoia aktsaid oma nimel - on ju rida teisi võimalusi nagu off-shored jne.
    Pisisulidele teeb see andmebaas ehk siiski elu kergemaks...
    Ma küll ei arva, et see börsil õige tegu on? Mis on eesmärk, mida sellega saavutada tahetakse?
    Börs võiks tegeleda uute emitentide leidmisega, mitte mingite tobedustega.
    Või kuidas suurendab või parandab investeerimsikeskkonda järgmine tore mõte -Palu sõnul kavatseb börs lähikuudel täiendada ka juba praegu kättesaadavaid aktsiaraamatuid erinevate komplekspäringutega, üheks võimaluseks on Palu sõnul päring, mille puhul saab vaadata, kuidas teatud aktsionär on teatud aja jooksul oma portfelli suurendanud või vähendanud.
  • Kuidas ta pisisulidel elu kergemaks teeb?
    Ja jälle see naabri kompleks!
    Mis siis kui ta saab teada näiteks , et mul hulgi aktsiaid. Kui ma need ausalt kogunud, pole mul küll midagi põdeda. Las see naaber "kobiseb" kui tahab!
    Üks (miks avaldamine kasulik) paljudest aspektidest: nähes vastavate ettevõtete aktsionäre on lihtsam oma investeerimisotsuseid teha- Nüüd näiteks ei ostaks mingi hinna eest PRO.. aktsiaid (ja vaevalt ka suusatüdrukud oleksid seda teinud), aga mõnda , kus sümpaatsed ja asjatundlikud inimesed aktsionärid-tundub ka aktsia kindlam!
  • aga mina arvan, et miks rahvas kadedust tekitada. eestlane on juba kord selline kadetseja. mitte, et nad minu peale kadedad oleks, kuid nimkirjas on ka inimesi, kel on palju aktsiaid ja kui see nimekirjas esineja osutub naabriks siis ongi, et varas ja kaabakas
  • to nier: kui Sinu investeerimisotsuste aluseks on investorite nimekiri ehk ostad sellepärast, et keegi teine "sümpaatne isik" on seda teinud, siis edu Sulle edaspidisekski...
  • Mis siin tühja kadetseda, paljudel ju ka mitte endale kuuluvaid aktsiaid konto peal. Silmasin nimekirjas nii mõndagi tibi sünniaastaga 1980 või hiljem, kel mitme milli eest aktsiaid. Eks nad jah ole need kõik ausalt higi ja vaevaga sent haaval kogunud.

    Ja lisaks muule positiivsele, sain nimekirjadest ka mõne tuttava sünnipäeva teada. :)
  • Ja kui ongi sellised kehvad naabrid. Lase neil siis olla- kah asi!Selle eest sind pokri ei panda. Ka valimistel võid vabalt kandideerida. (Muidugi pead näitama kust aktsiad pärit). Ja nii liigubki ühiskond edasi. Varsti on see kõigile arusaadav ja
    kaovad ka eksiarvamused.
  • to mann: See on ainult üks aspekt (on lihtsam oma
    investeerimisotsuseid teha) otsuse tegemisel.
    Kui sa mann teed oma otsused mingi ainsa aspekti põhjal , siis ütle seda ka mulle!!!
  • Palun väga - e/v väärtuse ehk õigustatud hinna põhjal. Kas ma selle õieti või valesti määran on iseasi. Aga teiste investorite nimed ei ole küll kuidagi abiks.
  • Oot - oot . Kuidas sa seda õigustatud hinda saad(millest see koosneb)?
    Palju on näiteks praegu Telekomi e/v väärtus?
  • Loe investeerimisalast kirjandust ehk siis saad isegi teada. :-).
    Aga ega ma ei rääkinud midagi spekuleerimisest, et mis hind võiks homme või nädala või kuu pärast olla...
    Ja kui ma ei suuda kuidagi tulevasi rahavooge prognoosida, siis ma lihtsalt ei osta seda e/v ja ongi kõik.
  • Andemed Excelisse >>> Ctrl+F >>>> Sõprade/tuttavate nimed sisse >>> Enjoy!!!
    Lõbus igal juhul
  • Uskumatud asjad toimuvad ikka Eesti Vabariigis.

    Pakuksin järgmise variandina välja, et TVB võimaldab ka inimestel müüa ka teiste inimeste kontodelt aktsiaid ja koostöös politseiametiga saab uue projketi raames vaadata/muuta ka kaaskodanike kriminaaltoimikuid.
  • Aga mina panin hoopis sellist imelikku asja tahele, et mul ühes kohas etl aktsiad nt. 200 ja siis allpool veel 50. st et kui on mitmel erineval kontol, siis ei liideta neid mitte kokku.
  • Nagu tänasest ärilehest lugeda võib, paneb tulevikus TVB veel lisamaterjali üles, et suurendada läbipaistvust. Nii vähemalt väidab härra Tiivas seal.
    Inimeste piltide ja muude kontaktandmeteni jääb siis veel vaid üks samm.
  • BANKERS TRUST COMPANY REG.S.

    BR1026

    23734443

    17,28%

    BANKERS TRUST COMPANY REG.S.

    BR1026

    23606343

    17,18%

    128100

    Müünud

    AS HANSAPANK

    10060701

    218709

    0,16%

    AS HANSAPANK

    10060701

    336292

    0,24%

    117583

    Ostnud

    Analüüsisin nats 3.septembri ja 5.septembri ETL nimekirju ja sain teada, et suur müüa Bankers Trust, ostja Hansapank.

    Muuhulgas ostab ka Toomas Truuverk Äripäevast 1700 aktsiat, huvitav kas inside info :)

     

  • Pildid ja muud andmed..
    Mmm.. minu rikutud fantaasia näeb TVB tulevikku: sisestad vastavasse vormi endale sobivad strateegilised parameetrid, vanuse ning min. varandusliku seisu, ning selle peale väljastatakse aadressid, nimed ja pildid (bikiinides ja ilma) vastassoo esindajatest kes vastavad kriteeriumitele ;)
  • BANKERS TRUST COMPANY REG.S. BR1026 23 734 443 17,2761%

    BANKERS TRUST COMPANY 18,15%
  • sry,
    tahtsin näidata, et erinevates allikates pakub TSE bankers trustile erinevat osalust:

    http://www.tse.ee/noteeritud/noteer.html
    BANKERS TRUST COMPANY 17,2761%

    http://www.esm.ee/
    BANKERS TRUST COMPANY 18,15%




  • nüüd refreshisin veidi esm.ee'd ja tuli koguni
    BANKERS TRUST COMPANY 17,1828 %


  • BANKERS TRUST COMPANY REG.S. BR1026 23 606 343 17,1828 % + BANKERS TRUST COMPANY RULE 144A BR1026 1 326 345 0,9654 % = 18,15%,

    krt TSE maha tegemine ebaõnnestus ;)


  • Ühelt Bankers Trusti kontolt on müüdud, teiselt ei ole:

     

     

     

    03.09.2001

     

     

     

    05.09.2001

     

     

     

    BANKERS TRUST COMPANY RULE 144A

    BR1026

    1326345

    0,97%

    BANKERS TRUST COMPANY RULE 144A

    BR1026

    1326345

    0,97%

    0

     

    BANKERS TRUST COMPANY REG.S.

    BR1026

    23734443

    17,28%

    BANKERS TRUST COMPANY REG.S.

    BR1026

    23606343

    17,18%

    128100

    Müünud

  • Kui TSE soovib kogu tegevust natuke läbipaistvamaks muuta, siis on tegelikult kogu tegevus täiesti päevavalgel. Insider tehingutest rääkimata - järgmisel hommikul saad ju nii või teisiti teada, mida tehti aktsiatega ja kes tegi. Isikuandmete avaldamine on iseasi, seda tuleb vaadata avaliku teabe seadusest, kaldun arvama, et TSE ei tee otsuseid mõtlematult ja eks neil ole omad korralikud juristid ja meie siin ei suuda selle aktsiooniga midagi saavutada. Vaevalt, et Tiivasele see foorum korda läheb.
  • Arvan, et meil tuleb olukorraga harjuda ja edaspidi läbipaistvamalt tegutseda. Tegu on ka mingil määral eestlase, ehk naabri sündroomiga.
  • küll oleks tore kui osaluse juures oleks ära toodud ka muutus eelmise päeva, nädala, jne. Ei peaks kohe midagi võrdlema ja kohe näha kui naabrimees aktsiamüügist raha saanud. Saab lasta paar õlut välja teha :)
    Aga muidu päris sic värk väikseid eraisikuid sinna ritta laduda... varsti kaovad kõik nii paari-kümnetuhandeste aktsiapakkidega isikud umbisikuliste firmade taha ja kuna firmad peavad maksma tulumaksu ainult tarbimisse mineva raha eest siis maksuamet ainult kaotab selle läbi.
  • Täpsustus. Järgmisel päeval ei saa teada, mis tehti. T+3 tuleb lisaks arvestada.



  • Eesti väärtpaberite keskregistri seaduse § 7 lg. 2 kohaselt on Eesti
    väärtpaberite keskregistri pidaja (EVK) kohustatud tagama igaühele
    võimaluse tutvuda väärtpaberibörsil noteeritud aktsiaseltsi
    aktsiaomanike nimekirjaga (sealh. aktsiaomanike nimekirja kantud isiku
    nime ning isiku- või registrikoodiga).

    Nimetatud nimekirja avaldamine registripidaja veebilehel, samuti sellele
    ligipääsu võimaldamine Tallinna Väärtpaberibörsi kodulehekülje kaudu
    (strikethrough: ,) lähtub avaliku teabe seaduses sätestatud
    põhimõtetest, mille kohaselt tuleb ligipääs teabele tagada igaühele
    võimalikult kiirel ja hõlpsal viisil.

    Isikukoodide sisaldumine nimetatud nimekirjas tuleneb otseselt Eesti
    väärtpaberite keskregistri seadusest (
    http://www.tse.ee/reglement/dok/evkseadus.doc) ning on seetõttu
    kooskõlas isikuandmete kaitse seaduse nõuetega.

    Aktsiaraamatud on koostatud EVK poolt. Aktsiaraamatu koostamisel on
    aluseks võetud Eesti väärtpaberite keskregistri andmed vastava
    kalendripäeva alguse seisuga.

    TVB
  • Näe, siis on kõik OK. Ja naaseme oma igapäevase analüüsi juurde.
  • BANKERS TRUST COMPANY on oma osalust vähendanud ETLs, samas BANKERS TRUST COMPANY RULE 144A on oma osalust jälle suurendanud. Kas keegi oskab õelda, mis nendel kahel kontol vahet on?
  • Selline märkus raamatu ette ilmunud.

    NB! Väärtpaberiomanike nimekirjas sisalduvad andmed on mõeldud üksnes tutvumiseks. Nimekirjas sisalduvate isikuandmete mistahes muu töötlemine ilma nimekirja kantud isiku loata on käsitletav õigusrikkumisena, mis annab aluse kohaldada töötleja suhtes isikuandmete töötlemise nõuete rikkumise eest ettenähtud sanktsioone.

    Kas keegi oskab maakeeli seletada, mida võib ja mida ei või teha.



  • Naga öeldud: tutvumiseks :) Otsid sealt endale sobiva isiku ja üritad luua kontakte ;)
  • Näiteks mul oli plaan - kirjutan programmijupikese, mis võrdleb eelmise ja järgmise päeva seisu ja võimaldab nii vaadelda portfellide seisude muutumist (ka pikema aja jooxul). Nagu ma aru saan, võin ma seda oma tarbex teha, kuid teistele ei tohi näidata, kuna pole kõigi 3000 käest luba küsinud, kas tohin nende inffi "töödelda".
  • kuidas sa selle "omatarbeks" asja nyyd siia otsa panid? Kui Graafiku tsitaat on õige, siis tohid ju ainult tutvuda - ehk webist vaadata. Kui salvestad eelmise päeva seisu ja lahutad tänast (või teed mingit muud gemyset) siis see on töötlemine ja seda sa teha ei tohi.
  • isikuandmeid ei tohi töödelda (liita-lahutada)! olgem täpsed!

  • Sedasorti isikuandmete avalikustamine on vastuolus Äriseadustikuga ja sellise käitumisega on TVB rikkunud seadust jah.Samas on TVB täitnud EVK seadust.Tore.Tundub, et meil lihtsalt ei toimi seadused mis selliseid asju reguleeriksid.Muide, TVB rikub ka Põhiseadust, mille kohaselt on igaühel õigus privaatsusele.
    Selline asi tekitab vastumeelsust ja olukorda, kus TVB-l noteeritud aktsiaid on parem mitte oma nimel omada.
  • Andmekogude käsiraamatust: siit

    Andmete töötlemine on andmete kogumine, salvestamine, korrastamine, säilitamine, muutmine, nende kohta päringute teostamine, nendest väljavõtete tegemine, andmete kasutamine, üleandmine, ühendamine, sulgemine, kustutamine või hävitamine või mitu eeltoodud toimingut, sõltumata toimingute teostamise viisist või kasutatavatest vahenditest.
  • Tõesta ära, et ma töötlesin. Nende servei log näitab ainult, et sealt ja sealt tuli request, kuid nemad password protected areale sisse ei pääse. Kui ma kirjutasin näitex PHP-s proge, mis tõmbab esm.ee lehelt kogu info 1:1 sisse (graphix, layout, 1sõnaga the worx), siis ma ei töötle seda infot. Seega ei saa nemad requesti põhjal väita, et ma reegleid rikun. Kui nemad sellele lehele sisse häkivad, on nemad seadust rikkunud ja see mis nad sealt leiavad, ei loe. Nii et oma tarbeks võin ma kirjutada mida tahes, nemad ei suuda ära tõestada, et ma midagi rikkusin.
  • OK, kui päringute teostamine on ka töötlemine, siis ma rikun neid tingimusi juba sellega, kui valin dropdown menüüst näiteks ETL aktsia, kuna sooritan ju päringu vastava info kohta.
  • ihihii, tähendab, uuri seadust ja käitu oma sydametunnistuse järgi :) Mina ei viitsi hakata välja mõtlema kuidas sind vahele võtta või midagi tõestada. Kui oled seaduse tekste piisavalt uurinud siis saad sellest ise ka aru.
  • On kuidas on, raamatust paistab endiselt, et on ainult üks suur müüa.

    See on ju kuradima hea, kui need väljamaalased ostavad aktsiad 85EEK eest ja seejärel müüvad 45krooniga ära.
    45 krooni eest ETL omamine on küll puhas võit.
  • Selline küsimus, kui ma võtan praegu(kl.12.47) raamatu ette,
    kas raamatus on kajastatud ka juba esmaspäevased tehingud(T+3) või alles reedesed tehingud(T+4)?

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon