Kuidas optsioonidega läheb? - Investment topic - Forum - LHV financial portal

LHV financial portal

Forum Investment topic

Kuidas optsioonidega läheb?

Log in or create an account to leave a comment

  • Optsioonidega on olnud võimalus kaubelda natuke rohkem kui kuu aega. Kuidas läinud on? Ise olen üsna rahul. Alustasin umbes Eesti keskmise inimese netopalgaga, umbes kuu aja pärast oli neid juba kolm. Olen teinud ainult pute, põhiliselt QQQ-le ja ka NOK-le. Praegu optsioonidega ei kauple, kuna ma ei ole päris kindel, mis suunas turg lähiajal liigib.
  • Alvar, väga õige suhtumine - kui nägemus väga hägune, on parem kõrval seista kui liigseid riske võtta.

    Omalt poolt võin öelda, et huvi optsioonide vastu on LHV Direct'i klientide hulgas suur.

    Kui optsioonide suhtes midagi segaseks jääb, siis kindlasti küsige - kristjan.lepik@lhv.ee või (0)6108458
  • Kas LHV Direct´i kaudu optsioonidele tehtavaid optsioone saab osta. Kuidas seda nüüd nimetatigi ... ca-call või ...
  • täna on call mehed vist rõõmsad
  • mul on küll täna kindel plaan Dow-ga lühikesse minna aga mine sa muidugi tea. kui ikka veel tõuseb siis läheb asi juba hirmsaks
  • nonii.
    mul on 3 calli yle 100% plussis,
    15 calli on 75% miinuses
    4 calli on 50% miinuses

    kokku olen ikka miinuses :)
    kui qqq veaks enne okt keskpaika 35 välja,
    oleks ma rikas..
  • Riq, polegi lood kehvad, vaata kuidas rallib
  • minu jaoks on kehvad.
    mul on 15! oct@35 calli..
    keksmine hind .8!
  • Jumal tänatud, et ma eile QQQ puti ära müüsin!
  • putid on 50% miinuses.
    ma tegelt täna tegelen rohkem losside cuttimisega kui winnide genereerimisega.. :)

    see pole normaalne et indeks yhe päevaga 8% t6useb! myysin kasumis callid maha.
    ostsin veits putte juurde..

    m6nus volatiilsus!
  • käibed on suured. mul on tunne, et homme on jälle pluss päev. õhus saab hingata
  • 9% päevas on natuke liiga palju. homme kukub kasv6i nats ja siis jälle yles..
  • optsioonide teenustasud on siiski kirved, väiksel kauplemisel ligi 12$ + limiidile veel 2,8$ otsa on ju kirves. Kui teed ka üle 40 lepingu kuus on hind ikka ligi 6$+ limiit 2,9$. Paar taala alla oleks juba parem. EHK ANNAKS MÕELDA oleks vast kauplejaid ka rohkem!
  • See tasu, mis praegu on lepingu kohta võiks olla tehingu kohta. Või kehtestada tehingutasu + iga lepingu eest natuke.
  • TÄIESTI NÕUS, NÄITEKS TEHING + 1-2$ LEPING.
  • csco - cyqjc tegi 900%, oleks lhvs teinud
    0.05 x 10 lepingut- hind 50$ + lepingutasu 119$
    kokku 169$. müües 0,45 x 10 lepingut = 450$ - 119$
    lepinu tasu. kokku kasum kõigest 450 - 290 = 160$ ehk 160%.
  • Võrdlus on asjakohane, kuid ei maksa unustada, et lokaalses mastaabis on LHV hinnad teiste pakkujatega võrreldes ikkagi soodsad
  • Kas puti ja calli korraga ostmise strateegia (strangle vist) on ennast õigustanud? Janno, kuidas sul läinud on?
  • Issand jumal, ega LHV pole heategevusasutus, võtke mõni USA broker kui odavamat hinda tahate.
    Datekis vist oli 1.95$ leping
  • Datekis on 8 USD tehing + 1.95 iga lepingu pealt.

    Antud hetkel on raske odavamalt optsioone LHV-s pakkuda, ka meil iga optsiooniga teatavad kulud. Ja kindlasti ei suuda me USA discount-brokeritega konkureerida, kuid lähinaabrusest küll kusagilt odavamalt ei saa.
  • jah.
    klientidel on t6esti v6imalus worldwide tradeda.
    seega ei oma erilist kaalu väide et "eestis oleme odavaimad" :)

    ei tea kuidas taavil selle http://www.optiontraders.com/ laheb?

    NB! teoreetiliselt ehk virtuaalportfelliga strangled olid suured tuluallikad (tehti enne 11 sept)
  • no selge see, et pluss-miinus 10% k6ikumised turul on vesi volatiilsusele m2ngimisele.

    Aga kel optsioonide teenustasud yle j6u k2ivad, siis www.optionXpress.com ja
    www.interactivebrokers.com

    Aga minu tsykli teooriad on hetkel option pickingul natu kasutud, kuna enamike undervalued optionite ajaloolised volatiilsused on oma eeldatavate maksimumide l2hedal (tsykli amplituudi maksimumis).
  • lhv soosib kalleid optsioone ja 1 lepigut!
  • mina ise LHV klient ei ole, kuid ma olen mõnele seda soovitanud, kes on nõu küsinud, et mida jne. nemad on igati LHV-ga rahule jäänud. on tõsi, et maailmas saab odavamalt, aga odavama variant ei pruugi sugugi alati igaühele sobida. kuidas suhtuda nt. probleemi kui tehingu sisestamised ei lähe läbi ja uudis ütleb, et just nii ongi ning palub helistada numbril. see number on kindlasti tollivaba ameerika siseselt, aga ma kahtlen kas ka eestist ameerikasse. ok, see on tõesti haruharv juhus, aga ebameeldival hetkel võib see olla tõeliselt ebameeldiv. mille üle mul on aga eriti hea meel on see, et LHV alustas kauplemist ka eesti aktsiatega. kogu see kompott ja mitmekesisus on hea eelis kaaluda LHV kasuks paljudel.
  • khm, tõe huvides sooviks siiski rightsaidlie lisada nii palju, et LHV pole siiski ainuke, kus saab kaubelda nii välis- (ja mitte ainult USAs kaubeldavaid) kui kodumaiseid aktsiaid. Ja seda nii internetis kui telefoni teel. Ja lisaks veel optsioone, futuure... Kodu- ja välismaiseid jällegi.
  • Ma püüan hoida callide ja puttide arvu tasakaalus ja loodan, et turg jääb lähemal ajal volatiilseks.
    Mul on tehtud lepinguid ligi 10. aktsiale, nii vana majanduse aktsiatele, kui tehnoloogiasektorile.

    Mis te sellisest lähenemisest arvate?

    Nädala alguses kasvatasin positsioone umbes 8% päevas, eile kaotasin umbes 2%.
  • MATROX,
    kirjuta, palju teil futuurid ja optsioonid maksavad !
  • ma tean Matrox. kasutan samuti U-Neti:)
  • olen uus kasutaja ja tahaks teada, kas optsioonidel on 5 lepingut või tehingut tasuta.
  • Ehkki USA kindlustusfirmade aktsiad langesid peale USA WTC katastroofi, on paljud nyydseks t6usnud paari kuu k6rgemaile tasemeile. P6hjuseks eelk6ige kasvavad kindlustuspreemiad (riskid k6rgemad, hinnad kallimad). Keegi ei tea t2pset WTC katastroofi m6ju, aga peagi on tulemas firmade majandusaruanded..kust see v6ib selguda..
    Optimismipuhangut v6ix 2ra kasutada put v6i straddle positsioonide v6tmiseks. Selles kontekstis on suht undervalued CB ja AIG optsioonid
  • mul on tehtud 39 lepingu ost-myyk.
    tehinguid on 26. aga portfell näitab 26?

    optsioonidega tuleb vaga ruttu see 40 täis.
    aimiin like 2 päevaga :p

    v6iks ka 60 ja 80 jne aled olla.
    50 eeku limiitleping oleks juba m6nna!
    saaks oma strateegiat kasutada..

    kui lhv on abiks nait tuludeklaratsiooni koostamisel siis oleks lisavaartust juureski..
    eks nais, eks taavi siis hakkab meid informima oma valimsaa brokeritest :)
  • Riq, uurime praegu hoolega võimalusi klientidele optsioonide teenustasu alandamiseks.

    Ja LHV on ju abiks tuludeklaratsiooni täitmisel - maksuraport teeb kliendi eest kõik arvutamise ära, jääb üle vaid väljavõte maksuametile anda. Seda ei saa välis-brokerite juures küll keegi.

    Lasen üle vaadata selle optsioonide lepingute/tehingute vahe portfellis.
  • Minu arvates on see väga õige lähenemine, et kes teeb rohkem tehinguid kuus, saab allahindlust. Väga huvitav saab olema ka eesolev ennustusmäng. Võibolla tõmbab see isegi rohkem tähelepanu kui odavad tehingutasud ja samas tekitab ka huvi investeerimise vastu. Võibolla tasuks veel lisaks luua mingisugune boonuspunktide süsteem. Boonuspunktide eest võiks osta näiteks erialast kirjandust.
  • leidsin siit Alvari vana vastamata küsimuse:"Kas LHV Direct´i kaudu optsioonidele tehtavaid optsioone saab osta. Kuidas seda nüüd nimetatigi ... ca-call või ..."

    Eksootilisi optsioone kaubeldakse reeglina ainult OTC turul, nii ei saa neid ka standardiseerituna LHVD kaudu osta. Kui aga on reaalne huvi näiteks mingi compound optsiooni vastu (cacall) siis on meil tõenäoliselt võimalik hinda leida pigem telefoni teel asju ajades. OTC peal on aga summad muidugi oluliselt suuremad, et keegi hakkaks ennast üldse liigutama.

    Eesti aktsiate eksootikutele võime aga ka väiksematele summadele huvi korral hindu valmis sepistada...
  • Huvi pärast küsin:
    Kas LHV teeb ka kokkuvõtte kõikidest klientide poolt tehtud tehingutest ja arvutab need kokku?
    Näiteks huvitaks, kui palju on kokkuvõttes võidetud (pigem vist kaotatud) optsioonidega? Millises proportsioonis omatakse aktsiaid (Eesti vs USA)? Oleks lihtsalt huvitav ennast teistega võrrelda!
  • Alvar, VÄGA HEA IDEE.:))
    Võiks teha ka kokkuvõtte, palju on LHV kliendid kokku raha kaotanud/teeninud oma tehingutega. See oleks äärmiselt huvitav:)
  • Jaah. Ja selle numbri võiks ennustusvõistluse 8-ks küsimuseks panna nn. "musta lamba" küsimus :)
  • Boy, it feels like this market is sitting on powder keg. Which makes sense, I suppose, since the world is sitting on a powder keg. In any event, I feel
    a big day coming (read: wide range) in the next few days. In fact, if I played options, I'd do some kind of straddle just to take advantage of what I think will be an explosion in the premiums.
    Of course, I don't play options, so that leaves me with little do to right now. But, until I see the big move indicating the new direction, that's probably the right place to be.
  • Üks küsimus: Miks optsioonide strike ei korrigeerita vastavalt olukorrale? Näiteks GX-i minimaalne strike on 5. Praegu maksab GX 0.57 (olles isegi 50% tõusnud). Sel juhul on täiesti lootusetu teha lühiajalist calli, ka pikaajalise LEAPSi puhul peaks olema hulljulge. Miks ei või strike olla näiteks iga poole dollari järel?
  • Teine küsimus: Kuidas kajastatakse USD kursimuutusest tekkinud kasum/kahjum? Nimelt ma ostan mingi hinnaga dollareid, siis teen tehinguid (millest saan omakorda kasu/kahju), lõpuks vahetan dollarid kroonideks.
  • Kuna valuutat on v6imalik vahetada nii anonyymselt (nurgapealses valuutavahetuses) kui ka ametlikult pangas, siis annab see t6esti suurep2rase v6imaluse oma kasumit/kahjumit manipuleerida. Vastavalt kasumit mitten2idates (anonyymne valuutavahetus) ja kahjumit n2idates (ametlik valuutavahetus). Kahjuks on see edukalt rakendatav ainult eraisikute puhul. Igaljuhul huvitav point Alvar :)
  • Volatiilsus näib kasvavat,

    Good for option's buyers
  • optsioonimeistrid, kui usute ,et lähipäevil hindade kõikumine kasvab, siis tehke aktsiale nii put kui call...

    esmaspäeval tuleb andmeid pankade ja Oracle kohta
  • Alvar,

    kui sa vaatad CBOE lehelt strike price'de koode, siis selgub, et tehniliselt on 5 USD minimaalne võimalik strike price. Ja kuna paljud süsteemid (et mitte öelda enamus) on nende kooditabelite peale üles ehitatud, siis oleks ka hea tahmise juures suhteliselt keeruline olukorda muuta. Muude börside optsioonidega võib olla muidugi erinev süsteem .. selles osas oskavad kindlasti spetsialistid paremini vastata, aga kardan, et liialt madalale ei taheta strikesid lasta - selliste hindade puhul läheb määramatus vist liiga suureks juba (jällegi oskavad ilmselt spetsid paremini kommenteerida).
  • kas kellegil on mingit protseduuri kuidas straddle/stranglesid valida?
    eeloige tuleks teada kuipalju voib volatiilsus olla,
    on loomulik et delta on mangus..
    mida veel tähele panna?

    enamvahem midagi nii:
    v6tad uudisteootel aktsia,
    vaatad current pricet,
    paned paika misranges ta voiks liikuda %(mis suunas ei tea)
    valiks ymbruskonnast putid/callid mille delta on suurim?
    t6näosus ka mängu?
    kust deltat saab..

    kellel on kogemusi?
    taavi?
  • JANNO1 oli selle ala spets vt foorum - Võidu taktika. Kuid ta ei kirjeldanud, millise kriteeriumi järgi valis alusvara. Mainis vaid, et kõik aktsiad selleks ei sobi. JANNO1 pole siin foorumites ammu näha olnud. LHV võiks talle märku anda.
  • janno mangis volatiilsusele mitte uudistele/aruannetel.
    st kui naiteks teame et oraclel on esmasp tsikipriki..

    straddle puhul on ikka probleem ette ennustada
    kui suures ulatuses hind liigub et voimendust maksimeerida..

    janno (ja ka taavi) aga otsivad (historically) volatiilseid aktsiaid.

Threads list

Cookies

LHV website uses cookies to provide you with the best user experience. By clicking "I accept", you consent to the use of all cookies. Read more about the principles of using cookies.

pirukas_icon