Börsipäev 4.oktoober - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Börsipäev 4.oktoober

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Halvad:
    SUNW - Bernstein pessimistlik
    Initial claims lendas üle 500K piiri
    naftahinnad tõusevad järsult - kuuldused OPECi erakorralisest koosolekust
    lennukikatastroof vene TU-154-ga, mis lendas välja Tel Avivist 66-ga reisijaga pardal ning kukkus Musta merre
    Head:
    Dell kinnitas, et III kvartali tulemused saavad täidetud
    Merrill apgreidis Verizon'i(VZ)
    Inglise pank langetas intresse 25bp
  • Tundub, et usas on raha nagu raba, loodame siiski, et selleks korraks lõppes ära, muidu on tunne, et usa ja ETL vahele võib = märgi panna.
  • hea päev oli, homme loodaks tugevat kasumit!
  • kas langusele t6usule v6i volatiilsusele?
    ma likvideerisin oma calle..
    yhesonaga cuttisin losse..
    miski 25% lossist kadus :)
  • loodan väiksele langusele, saaksin putidega tugevasse +, callid panin kahjuks eile kinni,
    TEGELIKULT tahaks teada mida täpselt ütlevad indeksi : vix, mnx ja vxn, eluliselt tähtis, mitte ainult mulle vaid kindlasti ka teistele. Lisaks Put/cal ratio, kas võiks nii järeldada, et kui 0,5 tuleks putte teha ja kui üle 1 calle?
    tänan ette abi eest!!!!!!!!!
  • Kahju, et sõnavõtjaid nii vähe täna on.
    Otsustasin endast vähe kirjutada.
    alustasin börsil 1997 tallinnas, panin umbes
    250 000 kr. sisse, 1997 okt. arvasin, et olen nii kõva kala, et võiks minna võimendustele üle. Kaotasin 1998 märtsiks u. 500 000 kr.(repod ja optsioonid). ploe midagi, olin rahatu. iga säästetud krooni panin uuesti tsele, kahjuks suvel, kui hansa 40 oli, polnud raha, aga siiski, koos kokkuhiuga oli mul 1999 dets. 150 000 eest pabereid arvel, ja siis otsustasin, kõik, või üldtse mitte midagi, tegin repod ja pöördrepod, 2000 juuni oli juba 150 000 saanud 350 000, loobusin tallinnast- siirdusin soome karjamaale, kusjuures olin jälginud teda pool aastat, iga päev . Algus oli ilus, ainult plussid, ja jälle nagu kala vees, repod, repod, kokkuvõttes 50 tehingut võitu ja kaks kaotust- aga kahju 115 000.
    Inimene õpib? oh kus seda, sel suvel hävisin soneraga lõplikult, olin(olen) rahast lage, nüüd tulin usasse üle, NALJAKAS. Usa turgu streameris, keskmiselt 8 tundi päevas olen jälginud üle aasta
    vähemalt 6 tundi päevas, nüüd tundub,.............
    kes teab!???????+
  • ET ÄRGITADA VEEL KIRJUTAJAID JA MUIDU NAUTIJAID, MINU KOGU PRAEGUNE TEGEVUS EHK RAHA TULEB BÖRSIDELT!
  • Mul samamoodi, kuid ma ei pea veel ennast päris ise majandama.
  • või siis raha läheb börsidele.

    Kas mõni jünger UCOMAga närvikõdi ka endale tegi?
    50 peal oli loss juba nii nii suur ja et veel osta ja et veel kukuks....
    Lõpp hea kõik hea.
  • olin õnnelik kui nulliga välja sain.
    hetkeks oli loss $8K.Keskm hind oli 76 ja juurde osta nagu ei julend.Kõik tasemed vajusid ükshaaval läbi.Mine võta kinni mida mõned mehedmaaklerid rohkem teavad kui mina kättesaadavatest uudistest võin lugeda.
    Kõik saab ikka ja alati alguse sellest, et ei taha nagu $200 miinust vastu võtta.
    Teed ühe vale liigutuse enneaegselt ja vaata siis
    kuidas nahk terveks jääks.
  • Saate te aru, inimene treidib agaralt optsioonidega ja esitab sealjuures järgmisi küsimusi:

    "TEGELIKULT tahaks teada mida täpselt ütlevad indeksi : vix, mnx ja vxn, eluliselt tähtis, mitte ainult mulle vaid kindlasti ka teistele. Lisaks Put/cal ratio, kas võiks nii järeldada, et kui 0,5 tuleks putte teha ja kui üle 1 calle?
    tänan ette abi eest!!!!!!!!!"

    Ära pahanda, aga ma olen täiesti veendunud, et USA turg sult samamoodi naha koorib nagu Eesti ja Soome oma tegid.:)
    Kui sa just "natuke" rohkem kodutööd ei hakka tegema.
  • Tundub, et ikka enamusel on ca 90% tehingutest kasumlikud, aga selle ülejäänud 10%-ga kaotad ikkagi rohkem.
    Mulle tundub, et pohiline probleem on stoplossist mitte kinni pidamine. Siiani arvasin, et kui oled pikema ajaline (1-3 aastat) investor, pole stoplossi vajagi. Selle tulemusena on moni aktsia kaotanud 3/4 oma väärtusest. Siit ka küsimus teistele, kus voiks olla pikema investori (kes jälgib turgu näiteks paar korda nädalas) stoploss.
    Ise pakun välja 25-30% allpool soetushinda. Mida teised arvavad?
    P.S. Eelnev ei pruugi kehtida näit. ETL-i kohta, kus praktiliselt iga eestlane on "insider" vorreldes mingi Londoni investoriga.
  • 25-30 prosa on minu kogemuse järgi täiesti normaalne ja vägagi mõistlik mingi likviidsema kraami puhul. Parem loss kinni, kui jääda mingit spike'i ootama.

    Paljud vist oleks õnnelikud, kui oleks oma ETL possule 30 prosa pealt stoplossi teinud. Cash is king, long live stop-loss!
  • FIT
    esitasin küsimused selleks, et kas keegi nende järgi otseselt tegutseb, teiseks, et ärgitada suhtlema, eile oli väga foorumivaene päev, kolmandaks, ei kauple eriti agaralt optsioonidega
    ja neljandaks, olen keskmiselt 10 tundi päevas turgudel.
  • lisan veel niipalju, et kes ütles, et ma peale 1998 aasta veebruari miinuses peaks olema, vastupidi

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon