Kinnisvaramull- kas minna lõhki või mitte? - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Kinnisvaramull- kas minna lõhki või mitte?

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Loen mina ÄP ja BNS (tõsi artikkel on sama:)) ja tüübid seletavad kinnisvaramullist. "Mägede" korterite hinnad räigelt kasvanud (m2 hind läheneb 10k eegule). Tõttöelda paistab mulle see nõnda, et kui nüüd hakatakse sellest (loe: kinnisvaramull) rääkima, siis hakkab vaikselt inimestele pähe kippuma mõte, et jah, hinnad on liiga räiged ja praegu ei tasu osta ja loogilise jätkuna pakkumine ületab nõudlust ning hinnad kukuvad. Pakuks välja, et kui taolised artiklid jätkuvad, siis langus on 6 kuu jooksul garanteeritud (no kihla vedama ei hakka).
  • See artikkel paneb inimese oma korterimüügi otsustamist kiirendama. Tuleb rohkem kortereid müüki ja hinnad võib-olla langevad 5-10%. See pole muidugi mingi mulli lõhkemine.
    Ja pealegi need kes korteri maha müüvad, tahavad ju midagi osta, mis omakorda tekitab nõudluse.
    Aga mull minu teada võib tekkida sellest, kui inimesed üks hetk ei suuda pangale laenu tagasi
    maksta. See on otseselt seotud nagu sellest kuidas EV majandusega läheb. Hetkel ei tundu
    midagi oluliselt viga olevat. Kui Elcotec kinni pannakse siis see ei näita midagi. 600 inimeset, kes
    saavad 3000 krooni palka ei ole mingi näitaja.

    Aga oht, et mull lõhkeb on miu arust olemas küll. Inimeste pangalaenu tagasimaksed moodustava väga suure osa nende sissetulekust....

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon